Rockbox za iPod?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Rockbox za iPod?

28.07.2020 | 11:02
Poštovano mnoštvo,

U potrazi za ponovnim smislom posjedovanja iPoda classic (4th gen) u kojem je HD od 250 GB, naletjeh na ovo:
www.rockbox.org/

Ima li netko da je to koristio? Razlog za ugradnju: podržan je FLAC
Nisam uspio shvatiti, kaže da se disk formatira kao FAT32 što znači da je maksimalno na raspolaganju 32 GB?

Ideja koja me privukla k ovom je mogućnost da se u iPod ugradi SD kartica što ga ubrza. Da stoji u autu i svira, bilo bi ok.

Dakle, ako netko ima bilo kakva iskustva s ovim...?

Falim unaprijed,
28.07.2020 | 11:18
Mislis da FLAC i auto idu zajedno?
Cemu kamijati i Apple ima visko rezolutni audio format.
28.07.2020 | 12:27
Idu, kako ne, osobito iz perspektive da skladištim glazbu u nekomprimiranom formatu (a imam dosta toga dobivenog u FLAC-u) pa ne trebam raditi ponovna formatiranja itd...

Inače, glazbu u autu shvaćam ozbiljno pa su mi oba auta izdampirana, imaju custom smještaj visokotonaca naprijed itd... NIkad ne bude koncertna dvorana, ali se osjeti razlika.
29.07.2020 | 14:39
@Djuro genijalac,

Samo Windowsi 10 imaju limit od 32 GB za veličinu particije na FAT32 formatu, jer format sam po sebi dozvoljava veličine particija od 2 to 16 TB (ovisno o veličini sektora). Vjerojatno sa linuxom ne bi bio problem iskoristiti punu veličinu diska, a možda i sam uređaj za reprodukciju ima opciju formatiranja diska (na punu veličinu).
29.07.2020 | 17:00
Od kuda sas to? FAT32 ima ogranicenje po particiji od 32GB.
Daj primjer gdje to nije tako.
29.07.2020 | 22:42
Ma otkud vam to za 32GB limit, Microsoft kaze da je 2TB. Za 10-ku stvarno nemam pojma, jer nisam nikad ni pokusava, ali jako dobro se sicam da sam nekad davno davno imao prvu kopiju jos XP-a na disku od 80 GB formatiranom na FAT32 (mislim da je bilo oko Bozica 2001, taman kraj srednje sam bia kad su nam starci kupili prvi komp).
Izricito se sicam da je bio FAT32 jer je lik sto nam je proda komp i sve instalira tvrdio da je NTFS jos "novo i neprovjereno i da on to ne zeli instalirati".
Ja sam osobno radio convert na NTFS jer je XP ima tu mogucnost bez formatiranja diska.
29.07.2020 | 23:15
FAT32 nema limit od 32GB na veličinu particije, nego limit od (čini mi se) 2 GB na veličinu jedne DATOTEKE.
30.07.2020 | 08:09
Ogranicenja FAT32 su 2TB na velicinu particije i 4gb na velicinu fajla..
30.07.2020 | 08:19
Imate pravo, win ima to ogranicenje.
FAT 32 dozvoljava 2,2 terabajta i velicinu sektora od 512 bajta ili 17,6 terabajta ali uz sektor od 4 kilobajta.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 21 minuta
  • jura22: Bez ID-a nitko niti neće moći instalrati programe i telefon bude neupotrebljiv osim za osnovno. Očito su problem oni programi koji ne služe za primarnu funkciju telefona (karte recimo).
  • dpasaric: Borisone dobro govori.
  • Borisone: Razlika je ogromna. Niti kad kupuješ TV nemaš pravo biranja njegovog OS-a. Kupci kupuju TV ili kupuju iPhone, a ne OS. Cijeli taj sustav daje dodanu vrijednost Apple uređajima.
  • Borisone: Neće to proći. Apple ne prodaje OS. Apple prodaje uređaj s vlastittim servisima na koji se mogu kroz AppStore instalirati i druge aplikacije.
  • jura22: A što je s onima koji nikad ne nadograde ili instaliraju app? Oni koji koriste telefon kao i nekad Nokiu 3310? Što budu oni?
  • m@xym: Samo, sada moraju smisliti kako će to tehnički izvesti, a da ne bude potpuno suludo, i naravno, ako Apple bude prisiljen na to, isto će morati napraviti i proizvođačima svih ostalih smartfona (čitaj Android), jer i svi oni uz svoje mobitele izbacuju set svojih (i Google-ovih) aplikacija.
  • m@xym: Kako da ne, tako su i Microsoft-u zabranili da Internet Explorer bude defaultni browser, pa su nas Windowsi davili sa obaveznim odabirom brosera, pa su "regulirali" cookie, pa sad svaka stranica izbacuje pop-up o njima... ma divota jedna.
  • Soffoklo: Da, po onoj "Pazi što želiš jer bi ti se moglo ostvariti" Kad sam napisao početak kraja, mislio sam na cijeli poslovni model Applea, jer ih stiscu i iz EU, USA, UK...
  • Air: Toliko o slobodnom tržištu
  • Air: Ono, čujte... sad ste pre jaki i pre dobri pa moramo smisliti način kako vam srezati krila.
  • Air: To je samo pokazatej koliko ljudska glupost, zavist i gospodarski rat nemaju granica...
  • Air: Ma neće. Ljudima će biti potrebno par klikova više da bi imali ono što danas imaju od Apple-a.
  • Soffoklo: Ako ovo prođe onda će to biti početak kraja iOS uređaja za početak, ali najvjerojatnije i Applea kao kompanije: [link]
  • ping: Di mi je emoji? :)
  • ping: @temptation Pa nije enter ona tipka na poker automatima manja/veća. Dovoljno jednom. ????
  • temptation: Pozdrav, dali tko zna kako najbolje kupiti final cut pro na firmu?
  • rusty: Dakle Win11 - "sportlight" like korištenje, start menu na sredini ikao i sve ostale aplikacije... neki opasan hibrid elementaryOS i macOS samo što ima Registry tako da... [link]
  • ZeljkoB: Ispravan link [link]
  • ZeljkoB: Ima li tko viska [link] da se spreman rastati za razumniju cijelu od ove novoga u iStyleu? :)
  • Dijete: @Miki9890 [link]
  • Dijete: @Miki9890 Pine Player.. ima i konverter…
  • Kloba: Da igračka... :)
  • zvone: Stigao mi je prije par dana silver iMac BTO. Nije losa igracka za po kuci.
  • Djuro genijalac: VLC?
  • Miki9890: Pa ako tko ima prijedlog :D
  • Miki9890: Tražim glazbeni player koji je besplatan, svira flac-ove i ima EQ. Dosada sam koristio VOX ali je počeo crashati pri startu, a Pine Player mi previše usporava stari mac u multitasku
  • Miki9890: Hej ekipa :)
  • jura22: Nije
  • Kloba: Kaj tip umire na tekmi Danska Finska upravo?
  • kupus: jednom za svagda, garancija je proizvoljne duljine, a pozivanje na materijalne nedostatke (igra riječima) traje 2 godine po EU pravilima i za to je trgovac odgovoran
  • kupus: [link]
  • smayoo: Ne. To je jamstvo.
  • jura22: Mislim da ide na teret uvoznika ako on postoji, a na teret trgovca, ako je on ujedno i uvoznik.
  • smayoo: Zakon kaže da je 2g odgovornost za materijalne nedostatke na teret trgovca, ne distributera. Kužiš valjda razliku?
  • songoku: Vidim koliko puno madjarima znaci hrv zakon, zasto bi bilo ista drugacije s austrijancima i svabama
  • smayoo: Zakon ih na to obavezuje.
  • songoku: Pa zar ti stvarno mislis da bi Vip, T-Com i svi ovi koji uvazavaju tu 2. god, da bi to radili na svoj trosak
  • songoku: Moja poanta je bila, ako nije bio R1 racun ili baterija consumed, da madjari muljaju
  • songoku: Ne, u Irskoj, ali racun je bio od Linksa iz Hr, Apple-ova politika je ista prema svim AASP-ovima u cijeloj EU
  • smayoo: Ovdje u Hrvatskoj?
  • songoku: Smayoo, dok sam radio u AASP-u, ne direkt Appleu, covik mi je donio MBP sa racunom iz Linksa u 2. godini, ja sam skenira, posla Appleu sa odgovarajucim ECLC formularom i uredno je bilo odobreno vec sutradan
  • drlovric: Ma friend mi ide na more slijedeci tjedan, pa reko da mi ponese to usput :) Nisam nikada narucivao nista u HR, pa pojma nemam. Hvala na info.
  • Riba: Ne, nego neka plati pri ulasku u BiH :)))
  • JOHN: Sad što si planirao dati za carinu, ostavi u Splitu na nekom ručku !:-)
  • Riba: Pa nema carine unutar EU.
  • drlovric: MIslim iz SLO naruciit neki paketu u Split. Ima li kakve carine ili ostalih troskova za iznos 150-160e?
  • Riba: :)
  • drlovric: EU grqdjani u redu stoje da odu da zive u Indiji. Popusti me molim te, ziv bio :D
  • Soffoklo: O nekim stvarima bi se dalo raspravljat, ali osnovni razlog zašto će EU sve više zaostajati za SAD-om, Azijom, a uskoro i Indijom je nesposobna birokracija EU - [link]
  • smayoo: Songoku, ti pričaš o politici Applea u nekim zemljama gdje je Apple izravno prisutan. Mi smo ovdje u šupku EU i neki lokalni mađarski age, koji su tek malo iznad nas u, u završetku debelog crijeva, kroje tu politiku

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%