Molimo, logirajte se

Samo članovi mogu sudjelovati u temama na ovome forumu. Morate se registrirati ili logirati ako želite aktivno sudjelovati.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 7 sati
  • cariblanco: Je kad da ne...nisam lud, onda me corona nađe :D
  • jura22: Ukljuci navigaciju, mozda pomogne.
  • cariblanco: S tim da mi na androidu, ne da vrtiti ono kolo za bodove, jer nemre učitati reklamu, a mob je uredno spojen na net.
  • cariblanco: Kako da natjeram mobitele, da znaju da nisam u Švedskoj ? Igram onu rječalicu WOW i imam Švedske reklame, a već sam doma 10 dana ?
  • ivan.hirsi: Sve stoji ali meni i 480p zamrzava na mobilnoj mrezi radi se od HT, da budem iskren nisam jos s njima u kontaktu bio
  • Bertone: Između Tail i Tor je trebao biti znak plus ali njega vikalica ne prikazuje
  • Bertone: Tails Tor pa nek prate koga hoće :)
  • Soffoklo: Tele operateri smanjuju brzinu na video streamnig servisima dok traje ova epidemija. Plus sami servisi defaultno puštaju u smanjenoj kvaliteti na području EU. A još nas sad i prate gdje smo :-) - [link]
  • m@xym: Dakle, to ne ovisi o operaterima nego o pružateljima usluga. Ali, koliko vidim, YT se još uvijek može gledati u FHD po defualtu. Jedino kad otvoriš novi tab i YT, rezolucija je HD (720)
  • m@xym: I Netflix i YouTube su objavili da će smanjiti rezoluciju kako bi olakšali pritisak na servere zbog novonastale situacije.
  • Riba: Mislim da je to bio Netflix.
  • Borisone: Throttling na strani providera? Zar nisu nedavno zemlje EU tražile YT da smanji kvalitetu videa zbog preopterećenja internet linija u doba korone?
  • ivan.hirsi: Ne razumijem u cemu bi bio problem jer na mobilnim podacima steka a mjerim 100 mbps, a kad se spojim na wifi koji mjerim do 10mbps radi glatko iista kvaliteta videa
  • big_mac: Ja isto povremeno imam problema sa youtube videom kada odjednom usred videa prestane učitavam.Iphone xs
  • ivan.hirsi: Imam li ja samo problem na sa yt da mi je download speed 110mbps a da video i dalje jedva ucitava i malo malo zamrzava, uredaj iphone xs, brzinu mjerio takoder na njemu
  • JOHN: Mislim pretpostavljam da je do verzije iosa, al dali ima neki zaobilazni način
  • JOHN: Jel poznato nekome zašto nema safari downloada u postavkama. Iphone 6, ios12
  • Yonkis: [link] izašli updatei
  • Bertone: A to mi je zbog posla promaklo :D
  • Kloba: Kako nije nitko komentirao? A ovo: [link]
  • Bertone: pa barem nešto
  • Bertone: Kako god okreneš novi ulazni MBA sa novom tipkovnicom i normalnim funkcijskim tipkama ima ok cijenu
  • Bertone: Krivo sam napisao, za 11"=299$, za 12,9"=349$
  • jura22: Tastatura i trackpad zajedno kostaju 228$. Tu je i pant, pa zastita. Prava appleovska cijena.
  • Bertone: *nosačem (bem ti prste)
  • Bertone: ... e da, i komentirao tipkovnicu s nosaćem za iPad za 399$ :D
  • Bertone: Zanimljivo da nitko nije komentirao izlazak novog iPada i novog MBA prije par dana ;)
  • JOHN: Taman da se malo ozbiljnije zabaviš u izolaciji.
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: uuuu, čestiam
  • FiFi: Stigao MBP 16", i7-2.6 6-core, 16GB RAM, 500GB SSD :-D
  • Daddo: Problem je hladnoća. Kuće su zaista jako oštećene i nema baš mogućnosti za bit vani većem broju ljudi.
  • m@xym: Rekli su da će biti još potresa. Bolje više manjh nego jedan veliki, ali to nitko ne može predvidjeti.
  • Daddo: Dakle taman je bio novi... cca 3.4 rekao bi.
  • Daddo: Jedina dobra stvar je ta da će nas natjerat na izolaciju
  • m@xym: Znač i gore je isto sra##. Da je barem ostalo onako toplo vrijeme bilo bi puno lakše sa svim ostalim stvarima koje su se izdogađale.
  • Daddo: U ZG je vijavica
  • m@xym: Još nam je samo to trebalo, paralizirati če i ovo malo prometa u Gradu ako se zaledi na cestama. Srećom je temperatura cca 10 stupnjeva iznad 0, pa se to ne bi trebalo dogoditi.
  • m@xym: Kako reče Mujo u Pismu iz Kanade, ovo bijela gov## još uvijek padaju
  • m@xym: Mislim, jasno mi je da ne možemo znati sve odmah, i da podatka saznajemo sa kašnjenjem, ali službrni podaci bi trebali biti koliko toliko ažurni.
  • m@xym: Podatak o 22 zaraženih je "službeni podatak" izneen na tiksovnoj konferenciji kriznog stožera grada Dubrovnika, te bi kao takav trebao biti pridodan statistici na stranici
  • m@xym: Daddo, ovo su rezultati analize uzoraka poslanih prekjučer, koji su jučer trebali biti poznati, ali je došlo do kašnjejnja zbog potresa u Zg
  • Daddo: ... uzmi sve ovo s dozom rezerve ... info dolazi iz druge ruke.
  • Daddo: a za vrijeme čekanja, svi kontakti suspektnog imaju mjeru samoizolacije
  • Daddo: tek po drugom testu se "markira" nekog kao zaraženog
  • Daddo: preliminarni rezultati testa se čekaju 6h. nakon njih si "samo pozitivan" i moraš u izolaciju i na daljnje promatranje. Testovi mogu bit i lažno pozitivni. Zato brojke stagniraju pa narastu naglo jer se suspektnima ponovi test za dan ili dva
  • m@xym: Evo baš gledam vijesti, i kažu da je 22 zaraženih u našoj županiji, a na stranici koronavirus.hr još uvijek stoji broj 14
  • Daddo: znam da nije...
  • m@xym: Mi kad idemo tri dana od kuće, pune je auto do vrha.
  • m@xym: Daddo, jesi ti ziher da ti žena nije vanzemaljka?!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

rusty, VanjusOS, Anonimci (279)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Komentari

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%