Jabučnjak - Forum Kunena Site Syndication https://www.jabucnjak.hr/ Sat, 13 Jun 2026 14:45:55 +0000 Kunena 1.6 https://www.jabucnjak.hr/components/com_kunena/template/jabucnjak/images/icons/rss.png Jabučnjak - Forum https://www.jabucnjak.hr/ en-gb Tema: kafanska laprdanja - od: dpasaric https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/217502-kafanska-laprdanja/Stranica-11.html#238814 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/217502-kafanska-laprdanja/Stranica-11.html#238814
To sada navodim jer nisam tebe optužio za dezinformacije, rekao sam da su se tvoja predviđanja pokazala često kriva. I to je moj stav. Naravno, tvoj je suprotan i ti vjeruješ da su točna jer imaš svoj set izvora. Ja imam drugi set izvora i onda bismo ušli u petlju dokazivanja. Ako si nešto doživio kao optužbu - nisam tako mislio, za to ti se ispričavam.

I sada bismo u nekom drugom svemiru, u kojem se zamrznuto vrijeme i jako nam je dosadno, mogli ići točku po točku, ti bi vadio svoje izvore, ja bih moje, pa bismo onda došli do nekih pozicija, ali koje opet bi bilo vrlo teško "otežati" na takav način da netko sasvim neutralan može reći što je zaista istina.

Zato nisam i neću odgovarati na sve što si naveo, točku po točku, znači nije to iz nepoštovanja, nego jer nas to ne vodi nikuda, a sve to, kolikogod bilo zanimljivo ili kako Smayoo kaže "zaokuplja čitatelje", nisu teme koje ima smisla podržavati na forumu koji se bavi Appleovim tehnologijama.

I sve to s politikom je još nekako "plivalo" dok količina produciranog sadržaja nije daleko nadmašila onaj sadržaj zbog kojega je Jabučnjak osnovan. I kada čujem kako anonimci dolaze to čitati, a uopće ih ne zanima niti Mac niti Apple, nego dođu ciljano radi političkih tema ovdje - onda je to velik promašaj, skrenuli smo u polje.

S druge strane, to znači da postoji velik i ozbiljan interes za takvim temama, možda je to znak da vi, koji ste toliki entuzijasti, pokrente nešto takvoga. No, to nema veze s pričom Jabučnjaka. Ok, ovdje ste se našli i prepoznali, to vas jako zanima, želite o tome raspravljati - otvorite forum za pitanja međunarodne i unutarnje politike. Ili kao razumni prvi korak, Signal grupu, pa ćete vidjeti koliki će biti interes. Takve grupe inače postoje i super funkcioniraju. Postave se u trenu, ne koštaju ništa, sigurne su i brze.

Ako se slažeš, kada ovo pročitaš, pobrisao bi našu dopisku u "kafanskim laprdanjima" i da ostavimo ovaj thread onima koji su ga koristili za razne lake teme.

Za kraj, ovo zaista nije ništa osobno, ako si tako shvatio, ispričavam se, ja tebe i tvoje profesionalno znanje iz mnogih domena jako cijenim i, za razliku od nekih, uvijek ćeš izdvojiti gomilu vremena da nekome nešto objasniš i razložiš iz svoje struke. Kapa dolje na tome, to je onaj kvalitetan i pozitivan sadržaj koji čini dobro.]]>
Razno Sat, 13 Jun 2026 14:00:41 +0000
Tema: Evo i malo humora... - od: Bertone https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/77425-evo-i-malo-humora/Stranica-62.html#238813 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/77425-evo-i-malo-humora/Stranica-62.html#238813 ]]> Razno Sat, 13 Jun 2026 13:49:47 +0000 Tema: Je li Apple još uvijek Apple? - od: drlovric https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/238673-je-li-apple-jos-uvijek-apple.html#238810 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/238673-je-li-apple-jos-uvijek-apple.html#238810 jura22 kaže:
@drlovric je opisao monitor kako sam ja opisao slušalice, pa što njega niste napai???
Danas Apple nema periferiju koja je vrijedna pažnje iz odnosa uloženo/dobiveno. Ne govorino od 10-15% većoj cijeni.


Mene treba neko da napadne jer sam prenio svoje vidjenje svog vlastitog monitora?

Ocekivao sam vise iskreno (najvise me smeta crna boja) ali monitor ima neke super pozitivne stvari. Zvuk je brutalan. Web kamera ispodprosjecna.

Zamijenio sam desktop sliku u neku zivljih boja i sada je ok. Identicno izgleda kao na MBP. Ranije sam imao samo crnu pozadinu i bila je primjetna razlika.

Ne vrijedi 1800 eura. Nikada. Da sam uzeo onaj stalak po visini bio bi cca 2300. Pljacka ziva

Sto je najtuznije kupit cu jos najvjerojatnije jos jedan da kompletiram setup.]]>
Razno Sat, 13 Jun 2026 12:42:16 +0000
Tema: Provjera samovolje admina dPasarica - od: jura22 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/238797-provjera-samovolje-admina-dpasarica.html#238803 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/238797-provjera-samovolje-admina-dpasarica.html#238803 Razno Sat, 13 Jun 2026 11:50:43 +0000 Tema: Motocikli (i sve oko toga...) - od: Bertone https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/238341-motocikli-i-sve-oko-toga/Stranica-2.html#238796 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/238341-motocikli-i-sve-oko-toga/Stranica-2.html#238796 ... a ništ, bum poslao mail KTM-u, možda netko odgovori, trebali bi, pa susjedi smo ]]> Razno Sat, 13 Jun 2026 11:05:13 +0000 Tema: Automobili (i sve oko toga...) - od: dpasaric https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/168569-automobili-i-sve-oko-toga/Stranica-195.html#238730 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/168569-automobili-i-sve-oko-toga/Stranica-195.html#238730 drlovric kaže:
Moj poznanik iz teretane kupio Ficu (Zastava 750). Ajde kaze da te provozam. Jedva smo stali u to. Vruce, tijesno, neudobno. Osjecas se ko kreten

Sve je to lijepo, ljudi ga slikaju. Auto je pojava na cesti jer izgleda zanimljivo, i u savrsenom je stanju. Restauriran. Kao nov.


Ma ok, to je pak neka druga priča, ako netko ima toliko staro vozilo da je ispod nekih danas razumnih standarda komocije. To ne bih niti ja imao niti bi me to posebno zabavljalo. Neki minimum mora postojati, znači ABS, klima, razumno ugodna kabina, poželjno i airbagovi za sigurnost. I onda baš i nemaš neki veliki minus u odnosu na suvremene automobile.]]>
Razno Fri, 12 Jun 2026 13:17:59 +0000
Tema: Kakva je budućnost čovječanstva? - od: Riba https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/205839-kakva-je-buducnost-covjecanstva/Stranica-44.html#238626 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/205839-kakva-je-buducnost-covjecanstva/Stranica-44.html#238626 Razno Wed, 10 Jun 2026 18:22:16 +0000 Tema: Coronavirus / COVID-19 - od: dpasaric https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/183241-coronavirus-covid-19/Stranica-261.html#238485 https://www.jabucnjak.hr/forum/razno/183241-coronavirus-covid-19/Stranica-261.html#238485
transparency4safety.substack.com/p/join-...cy4safety-initiative

Prenosim Andriju Klarića po ovom pitanju s vrlo razumnim građanskim pitanjem:

"Ako je za Europu odobreno mRNA cjepivo — tehnologija koju mnogi s razlogom nazivaju genskom terapijom — onda građani imaju pravo vidjeti potpunu dokumentaciju na temelju koje je to odobrenje doneseno.

Ne propagandne poruke.
Ne umirujuće fraze.
Ne “vjerujte institucijama”.

Pokažite nam dokumente!

Jer zdravlje milijuna ljudi nije privatna bilježnica regulatora.

To je javni interes."]]>
Razno Sun, 07 Jun 2026 07:43:57 +0000