Toshiba Camileo s20 - odabir SDHC kartice
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Toshiba Camileo s20 - odabir SDHC kartice


31.01.2012 | 12:07
Pozdrav forumasi!


Prosli tjedan sam nabavil gore navedenu kameru pa me sad interesira SD kartica.
ne kuzim se bas u kartice detaljno pa bi trebal malo pomoc.

1. koja je razlika izmedu SD i SDHC kartice? (prvenstveno koja bi meni bila bolja za gore navedenu kameru)

2. koja je razlika izmedu klasa kartica? class 2, 4, 6, 8, 10 ?

3. da li se isplati kupovat preko ebaya? prvenstveno britanskog

4. sad je u kameri class 2, 2gb kartica i kod gledanja snimkni na samoj kameri uzasno je usporeno sve. da je to do kartice i da li ce se ti promjeniti u slucaju vece kartice SDHC 32gb class 10?

mislim da je to to.
hvala na odg
31.01.2012 | 20:54
1. SDHC je noviji tip, s većim kapacitetima. SDHC čitači čitaju i SD kartice, ali obratno ne. Za kameru obično treba SDHC, jer SD kartica nema preko 1 GB

2. u brzini prijenosa u pisanju i čitanju. Za snimanje videa kamerom mislim da treba najmanje class 6, za snimanje HD videa class 10. Čini mi se. Progooglaj

3. Britanskog ne, preskupo naplaćuju poštarinu. Ja uvijek kupujem preko američkog, od prodavača iz Kine. Za takve sitne stvari je poštarina vrlo često besplatna.

4. Da, promijenit će se, vidi ad 2
31.01.2012 | 23:04
Pa ubrzanje ćeš sigurno osjetiti (ja jesam kod prelaska s class 2 na class 6 u fotiću), no ne vidim svrhu naručivanja iz vana kad je razlika u cijeni premala, npr:

www.ebay.com/itm/Kingston-Ultimate-X-SD-...;hash=item1c1bb7a03e

i

www.zagria.hr/products/4305-kingston-sdh...te-class10-32gb.aspx
31.01.2012 | 23:45
Kako je to premala razlika u cijeni? Razlika je 85 Kn, odnosno skoro 25%! Kolika bi trebala biti razlika?
To je pošiljka koja sigurno prolazi bez plaćanja PDV - carina je propusti i dobiješ je u kaslić.
01.02.2012 | 00:09
Istina da je 48$ oko 275 kn i da na linku koji sam stavio stoji da nema poštarine, no to je bio samo primjer dvije identične kartice vani i kod nas,… nisam provjeravao da li nema poštarine i za Hr,…

Razlika u cijeni je premala kod eventualne reklamacije robe ili kvara nakon nekog vremena,… ona je kod nas lako ostvariva (iz ovog isključujem iStyle), dok preko ebay-a baš i ne,… zato kad naručujem nešto iz vana (Kine) očekujem da mora imati barem 50% nižu cijenu,… naravno to sam samo ja
01.02.2012 | 00:25
Nema poštarine za HR, ja sam pogledao. Po mom iskustvu, kad se radi o ovakvim sitnim stvarima, realizacija garancije je puno, puno, *puno* jednostavnija prilikom kupovine s E-baya, nego kod naših trgovaca (čast iznimkama poput Ventexa).

Razlog je jednostavan - E-bay trgovcu je puno jeftinije poslati novi komad robe bez puno pitanja, nego riskirati negativni feedback ili čak službeni zahtjev za povratom novca. Nekad traže da im vratiš pokvareno prije nego pošalju ispravno (u ovom slučaju, to bi bilo nekih 10-15 kn poštarine), a nekad jednostavno pošalju drugi komad i nije ih puno briga da li si ih izmuljao. Jednostavno, posao im je prevelik, a potencijalna šteta od svakog negativnog feedbacka (zbog rigoroznih pravila E-baya i PayPala) vrlo velika.

Naši te, s druge strane, vrlo često vrlo rado počnu muljati i pingpongati amo-tamo. Čak i za takvu trivijalnu stvar kao što je memorijska kartica.

Kad se radi o informatičkoj opremi, 50% jeftinije nešto može biti samo ako je rabljeno ili ako je teški shit. Neke druge stvari (foto oprema, osobito rabljena; garderoba; knjige...) može biti mrak jeftinije (i 80, pa i 90%) a da je i dalje jednako kvalitetno. Ali informatička oprema - ako je 30% jeftinije, to je puna šaka brade.
01.02.2012 | 00:38
Meni su dosad krepale 3 USB memorije, i u jednom slučaju mi nisu odmah dali novu nego sam morao čekati tri dana da potvrde kvar,... iskustva su različita kao i razmišljanje što je povoljno i koliko bi nešto trebalo biti jeftinije ili ne,... samo, onu SDHC karticu kupiš kod nas u dučanu i na nju platiš PDV, a na onu s ebay ne, pa prema tome ispadne da je ona na ebay-u precijenjena i da bi trebala biti jeftinija zar ne?
01.02.2012 | 01:01
Memorijske kartice i opcenito USB memorije je na Ebayu dosta riskantno uzimati jer je puno krivotvorina i fejkova... ja osobno bih se za 10-ak evra razlike radije prosetao do pouzdanog ducana koji normalno rjesava reklamacije (a nije da ih nema). S druge strane ima stvari koje su kod nas prokleto precijenjene i isplati se riskirati po Ebayu
01.02.2012 | 03:15
Bertone kaže:
Meni su dosad krepale 3 USB memorije, i u jednom slučaju mi nisu odmah dali novu nego sam morao čekati tri dana da potvrde kvar,... iskustva su različita kao i razmišljanje što je povoljno i koliko bi nešto trebalo biti jeftinije ili ne,... samo, onu SDHC karticu kupiš kod nas u dučanu i na nju platiš PDV, a na onu s ebay ne, pa prema tome ispadne da je ona na ebay-u precijenjena i da bi trebala biti jeftinija zar ne?


Zašto bi trebala biti jeftinija? Informatička oprema je općenito kod nas jako jeftina (ne govorimo o Apple proizvodima, nego o mainstream informatičkoj opremi i materijalu). Teško ćeš (osim na nekoj akciji, rasprodaji i sl.) naći negdje u EU jeftinije nego kod nas. Dakle, kako rekoh, 30% jeftinije je puna šaka brade. Naravno, to se isplati kad kupuješ takvu sitnicu kao što je memorijska kartica ili neki adapter, jer ti carina na to ne naplati PDV.
02.02.2012 | 19:36
tnx na odgovorima
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, Anonimci (340)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO