Final Cut Pro X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Final Cut Pro X


  • zok
  • Korisnik
  • 2
28.06.2011 | 14:22
Još jedan prigodan video...

http://teamcoco.com/video/conan-editors-love-final-cut
28.06.2011 | 14:49

Okidoki...
Valjda cu dobit neku kavu


Eh.. kod mene bez kave nemozes proc


Dojmovi... ah, zalosno... a toliko sam se veselio
28.06.2011 | 14:59
zok kaže:


))) Odličan!!
28.06.2011 | 15:16
Hvala Zok, evo tvitnuo sam link svima na zabavu...
29.06.2011 | 00:43
Zanimljivo mi je kako sad odjedanput hvale premiere cs5 inače su velika većina uvijek bili protiv premiere-a, od kada su uveli Mercury engine sad je Premiere odličan uuuuu, awesome.... Ajmo sad na premiere, pa kad FCP X doraste za pro verziju ajmo se opet vratit,.... meni to liči djetinjasto.
29.06.2011 | 01:20
Nisam vidio da je netko sada odjednom počeo hvaliti Premiere. Premiere je solidan program bio oduvijek, a oni koji ga vole koristiti koristiti će ga i dalje. FCP ekipa sumnjam da će prelaziti na njega jer postojeći FCP radi odlično i može ovako još i par godina ako treba. Vidjeti ćemo što će Apple izvesti nakon ovog fijaska. Ocjene u App Storeu su katastrofa.
29.06.2011 | 01:29
Koliko sam čitao po raznim web blogova i foruma, razne video produkcijske firme kako kažu razmišljaju o prelasku na Premiere cs5 jer im je super super, a možda i pređu na Avid. Nisam zapamtio točno tko i koje firme jer ovih zadnjih par dana sam se svega i svađega načitao o FCPX. No nema veze, svatko ima svoje mišljenje i pravo da odabere koja aplikacija mu najbolje odgovara.

Ovaj, šta sam mislio ono reći,... a da... FCPx on iPad - youtu.be/jelhPSA-1ec
29.06.2011 | 13:54
Import of previous Final Cut Pro XML coming soon to Final Cut Pro X
9to5mac.com/2011/06/28/import-of-previou...-to-final-cut-pro-x/

Apple officially responds to Final Cut Pro X complaints with new FAQ website, next ‘major release’ coming with fixes
9to5mac.com/2011/06/29/apple-officially-...ith-new-faq-website/
29.06.2011 | 16:18
Je li netko probao novi FCP čisto da imamo vijesti iz prve ruke.
29.06.2011 | 19:13
Probao prvi dan. Sto reci s pozicije nekoga tko je postavio cijeli workflow oko FCS3? Rukavica u lice, u najmanju ruku. FCPX je smijurija, igracka, los vic, neslana sala, spacka, ne znam kako bih ga uopce nazvao. U mojim okolnostima potpuno neupotrebljiv proizvod. A uz to je i sucelje poprilicno tromo. Npr. clip kad vuces iz Eventsa u Timeline kursor steka i ne ostavlja dojam ispeglanosti sucelja, sto je za takav softver cak i u ovoj fazi potpuno razocaravajuce. Imam osjecaj da su ga radili ljudi koji uopce ne poznaju materiju montaze, a jos manje post-produkcije. Iz aviona je jasno da je namijenjen Youtube, Fejsbuk i Twitter generaciji, sto je vidljivo i iz ostale Apple-ove palete proizvoda. iOS i tableti su cisto zaglupljivanje i banaliziranje IT-a, Lion takodjer sa polu-retardiranim rjesenjima tipa Launchbar (cemu?), Airdrop i sl., a umjesto da se posvete izvlacenju maksimuma iz plaftorme, oni se posvecuju izvlacenju minimuma, namjenjenog mutavim masama. I pritom sve zivo ogranicavaju i svode na nuzne mrvice pod izlikom da je to sve na kraju krajeva nesto dobro i ispravno. To me vec zadnjih godinu-dvije UZASNO smeta kod Apple-a i mislim da ce dobiti odjebenicu od mene ako nastave tom logikom.
29.06.2011 | 20:30
digitalcomposting.wordpress.com/2011/06/28/x-vs-pro/

Odličan i realan tekst bivšeg Appleovog zaposlenika (iz Shake tima).
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.06.2011 | 01:52
skinuo za probu...

filmić od 50 sekundi od dva klipa sirovine i dodatnom audio trakom radio 65 minuta... potrošio od tih 65 minuta 25 minuta da mi u finalu zvuk zvuči kao što zvuči u tajmlajnu kad ga puštam...

na kraju uz magije uspio podesit, exportao, mejlao i z guštom obrisao....

mislim da me ovoliko ni iMovie 9 nije iznervirao.. osjećam se glupo i žešće nesposobno..

a sad, pivo i rakija pa snovi..


pa Hartera....
30.06.2011 | 16:37
Prvo bi trebalo novu aplikaciju malo proučit da bi se išlo nešto radit. Ja sam uvijek pizdio kad sam prešao na neku novu aplikaciju, npr. kod mene after effects i cinema 4d, kad sam prvi put ušao u aplikaciju i pokušavao jednostavne stvari napravit (moj kolega je napravio u par minuta), aaa jooojjjj, ja sam radio basic stvari par sati, htio sam se ubit ono , hehehe, propast svijeta mi je bilo, kriv mi je bio software i ljudi koji su ga radili, samo sebe nisam okrivio, ee Seba Seba ....ali kolega kaže da treba najprije razumijet kako software radi, a u današnje vrijeme hvala bogu ima jedan mali milijon tutoriala za sve. Već sada imate hrpu stvari za skužit kako brzo možete radit u FCP X.
30.06.2011 | 18:36
Još malo pa će novac i borba za istim pretvoriti apple u microsoft. ja odavno govorim da su ti novi proizvodi hrpa nepotrebnih govana al ne..ne spominji ime gospodnje uzalud. Valjda Stevo zna kako trebamo i šta trebamo..
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.06.2011 | 19:43
Da, upravo je to i bilo proucavanje, al odmah prakticno da vidim kak dise.. i kak ja disem s
njim..
za moju svakodnevnu radnu upotrebu, za sada ne mislim radit "upgrade"..
01.07.2011 | 13:08
Poanta i jest da je to samo verzija 1.0. Bit će bolja s vremenom. A FCP Studio 3 odnosno FC7 će i dalje raditi kao do sada, dakle, mislim da nema mjesta cendranju.

I zanimljiv stav druge strane: http://sachin.posterous.com/why-apple-built-final-cut-pro-x
01.07.2011 | 19:04
FCP7 će raditi kako spada - ako si ga kupio prije nego ga je Apple povukao iz dućana.
02.07.2011 | 19:20
Budu torrenti radili, ali ne iz škrtost, već iz inata. LOL
02.07.2011 | 21:41
Meni se sviđa FCPX,ovo renderiranje u hodu je super,fali multicam ali to su rekli da će prvo dodat i to jako uskoro..Jako je jednostavan za korištenje..Jedino što ždere dosta rama ali ionak sam planirao upgrade..Pogotovo sad pošto je pala cijena ram-a..
02.07.2011 | 21:52
m.fool.com/investing/general/2011/07/02/...r-customers-by-apple

Zajednica se i dalje pjeni...
04.07.2011 | 11:04
stajpZg kaže:
FCP7 će raditi kako spada - ako si ga kupio prije nego ga je Apple povukao iz dućana.


A ako nisi onda kao što ti žabac veli, možeš skinuti torrent ili kupiti nešto iz Adobeovog ili AVIDovog asortimana.

04.07.2011 | 17:21
Evo i malo tutorijala
www.izzyvideo.com/final-cut-pro-x-tutorial/
04.07.2011 | 20:15
Hrpica tutoriala, dokumentacije, tips&tricksa, clanaka, recenzija:

fcpx.tv
04.07.2011 | 23:07
Vanjuška kaže:
stajpZg kaže:
FCP7 će raditi kako spada - ako si ga kupio prije nego ga je Apple povukao iz dućana.


A ako nisi onda kao što ti žabac veli, možeš skinuti torrent ili kupiti nešto iz Adobeovog ili AVIDovog asortimana.



Firme diljem svijeta su oduševljene:
"Šefe, za ove nove Proove što smo kupili - ili može cijela firma kompletno preći na Avid za XYZ000 US$, ili ilegalno skinut FCP7 i nadat se da neće doći inspekcija" ...

doduše, firme diljem svijeta su i sad oduševljene:
"Šefe, zbog ovih novih Proova što smo kupili - ili može cijela firma kompletno preći na Avid za XYZ000 US$ ili možemo (kad tad) svi preći na FCPX (za ABC000 US$) jer ne možemo importati FCP7 projekte"



Ajme, ponekad se pitam da li dobijaš Apple proizvode besplatno za ovakav endorsing
05.07.2011 | 13:33
Steve Jobs to video pros: stop whining

scoopertino.com/steve-jobs-to-video-pros...n=Feed:+Scoopertino+(Scoopertino)

E da, ja nisam profić i obožavam iMovie koji mi omnogućuje da se ne bavim montažom cijeli vikend već sat dva tako da mi je ovaj iMovie Pro koncept fenomenalan. Tako da mislim da su jednostavno išli na šire tržište, što i pokazuju rezultati prodaje na Mac App Storeu.
05.07.2011 | 13:57
stajpZg kaže:
[/quote]Firme diljem svijeta su oduševljene:
"Šefe, za ove nove Proove što smo kupili - ili može cijela firma kompletno preći na Avid za XYZ000 US$, ili ilegalno skinut FCP7 i nadat se da neće doći inspekcija" ...[/quote]

Nemoj molim te stajpati

Ako su kojim hipotetičkim slučajem baš nedavno kupili Proove,ali su kao sasvim slučajno zaboravili i FCP paket, opet im ostaje Adobe ili AVID paket, po kojoj god svoti - to je za posao, ne?


doduše, firme diljem svijeta su i sad oduševljene:
"Šefe, zbog ovih novih Proova što smo kupili - ili može cijela firma kompletno preći na Avid za XYZ000 US$ ili možemo (kad tad) svi preći na FCPX (za ABC000 US$) jer ne možemo importati FCP7 projekte"


I opet kenjaža. Ne možeš importirati - to jest bed i problem, ali pobogu, zašto bi importirali kad i sam kažeš da u startu nisu oduševljeni FCPXom i da ga ne misle koristiti? A FCP7 i dalje radi kako treba.


Ajme, ponekad se pitam da li dobijaš Apple proizvode besplatno za ovakav endorsing


Kakav endorsing? Citiraj me molim te gdje sam konkretno navijao za FCPX?
05.07.2011 | 19:18
...
06.07.2011 | 00:31
Fejk
  • campo
  • Posjetitelj
06.07.2011 | 01:03
torrent moze da se isproba pa onda ako valja kupi,..ocde nema ništa za kupiti. žali Bože i vremena koje je trebalo za skidanje...motion nije los
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 47 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Riba, Anonimci (486)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO