Koji program koristite za podešavanje titlova?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji program koristite za podešavanje titlova?


06.02.2011 | 11:33
Pozdrav,
u posljednje vrijeme primjećujem da je sve više titlova koji nisu sinkronizirani sa filmom (ili zaostaju ili žure) pa me zanima s kojim se programom to može jednostavno podesiti (pomicati ih naprijed - natrag u vremenu)?
hvala.
06.02.2011 | 11:42
Na primjer : Jubler !
  • Sank
  • Moderator
  • 219
06.02.2011 | 12:41
Ja ti koristim Subs Factory, ali mi već dugo nije trebao od kad skidam titlove sa Podnatpisi.net
06.02.2011 | 19:15
mučim se s tim jublerom ali ne ide....
06.02.2011 | 19:32
Probao sam ga koristiti, ali sam odustao i napravio kao Sank, kad nisam našao uputstvo, kako ga koristiti.
06.02.2011 | 20:54
metalni je napisao:
mučim se s tim jublerom ali ne ide....


Baš si se ubio od želje da objasniš što ne ide.

Kako sad očekuješ da ti netko pomogne? Imaš telepatske sposobnosti ili da zavrtiš visak pa da nam projiciraš u glavu svoje misli?
06.02.2011 | 22:37
Ne kužim što je komplicirano u Jubleru? Učitaš titl, učitaš film (ako si instalirao Mplayer), vidiš da se titl i zvuk mimoilaze, označiš titlove koji su loši (u prevodu sve), odeš u Tools i napraviš
* pomak (shift) ako kroz cijeli film kasni/rani par sekundi/minuta,
* recode ako su na početku titlovi dobri, a kako vrijeme ide griješi sve više što znači da imaš titlove za jedan framerate (broj sličica u sekundi) a film u drugom framerateu
* time fix ako ti titlovi brzo prolaze

U 95% slučajeva igranje sa ovim opcijama je dovoljno da titlovi budu OK.

Naravno, ako možeš, skineš titlove točno za verziju filma/serije koju imaš. Zato ti siteovi sa titlovima imaju po 5-6 verzija titla za isti film.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
06.02.2011 | 23:13
stajpZg je napisao:
...Naravno, ako možeš, skineš titlove točno za verziju filma/serije koju imaš. Zato ti siteovi sa titlovima imaju po 5-6 verzija titla za isti film.


Ja radim obrnuto, prvo nađem titlove na Podnatpisi.net, pa onda prema imenu skinem video i to uvijek šljaka, tim prije što se na spomenutom mjestu titlovi pojave jako brzo i sa točnim punim imenom videa za koji je namijenjen.
07.02.2011 | 10:59
smayoo je napisao:
metalni je napisao:
mučim se s tim jublerom ali ne ide....


Baš si se ubio od želje da objasniš što ne ide.

Kako sad očekuješ da ti netko pomogne? Imaš telepatske sposobnosti ili da zavrtiš visak pa da nam projiciraš u glavu svoje misli?


@ smayoo - Imaš pravo Smayoo, bio sam "malo" štur u opisu svojih problema.
Čitajući dalje postove zaključio sam da izgleda nisam instalirao taj Mplayer jer mi Jubler stalno javlja neku grešku kada pokušavam učitati film...

@stajpZg -hvala, to je to što sam tražio, ali ne šljaka mi jer nemam taj mplayer (danas ću ga staviti), u najgorem slučaju ako ne ide reisntalirati ću Jubler...

@ Sank - u mojem slučaju nije upalilo niti traženje filma prema titlu (inače i ja tako radim).

U svakom slučaju hvala svima!
07.02.2011 | 14:36
hm... ako seradi o par sekundi gore dolje, ja torijesim drito u VLC-u.. tipke G i H su za ubrzavanje tj usporavanje titla.... (ili se radi o tipkama h i j, nisam siguran a trenutno sam na ipadu) sretno sa subovima
07.02.2011 | 20:23
Iako sam instalirao Mplayer svaki put kad pokrenem film javi slijedeću poruku "Abnormal player exit java lang.NullPointerexception"?!

@ Mika - hvala, to mi je trebalo!
btw gdje se nalazi popis shortcuta za VLC?
07.02.2011 | 22:00
Help, pa slijedi dalje linkove.
09.02.2011 | 22:28
Direktno u playeru kad krene film (dva klika ili shortcutom na tipkonici pomiče titlove u intervalima od 0.5 sekundi naprijed ili nazad). Movist player. (baziran na VLC playeru)
Najbrže i najednostavnije.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 28 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.08 Seconds

Provided by iJoomla SEO