Program za konvertiranje FFMPEGX slab program
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Program za konvertiranje FFMPEGX slab program


17.02.2010 | 22:47
Evo ja odkad sam odnedavno došao s Pc na MAC nikako ne mogu pronaći kvalitetan program kojim ću obavit konvertiranje AVI u DVD format uz titlove. FFMPEGX ili mi napravi trzanje slike ili zvuk totalno izobliči da je u potpunosti neupotrebljiv. Imao sam program koji je kodirao, ubacio subtitlove i pržio i to sve u kratkom vremenu i kvalitetno bez greške. Koristim Toster 10.06 na svom Imacu, kašljuca, jučer mi je upropastio DVD, mogu samo konstatirati da je puno slabiji od Nera. Dva mjeseca sam korisnik Mac-a i malo sam prosurfao Mac forumima i našao ljude koji su isto tako nezadovoljni ponudom jednostavnih a funkcionalnih programa za obradu slike, dakle kodiranje, subtitlovi i prženje, sve u jednom. Kod PC je to daleko jače tržište što se tiče ponude kvalitetnih programa. Recimo Matriska format prebacivao sam u AVI preko FFMPEGX i zvuk je uvijek uspio biti nekako izobličen a slika trzala, tek u trećem navratu uspio sam napraviti kvalitetni rip. Instalirao sma sve ono što FFMPEGX traži, čak sam mu ukucao i serijski broj, tako da ne znam u čemu je problem s obzirom da vidim kako većina radi s tim programom, ja sam duboko razočaran s njime.
Kakva su Vaš iskustva i koji konverter Vi koristite?
17.02.2010 | 23:26
FFMPEGX ne radi dobro pod Snowom (tj. neki dijelovi ne rade uopće ako ne doinstaliraš Rosettu). KOji Mac OS koristiš?

Pod Leopardom radi jako dobro (jedina zamjerka može biti da je spor). Napisao sam vrlo detaljan tutorial kako se radi upravo ovo što si ti htio, naći ćeš ga u ovom istom forumu, među "sticky" temama. Kvaka je FFMPEGX-a je da ima puno podešenja i moraš ih podesiti kako spada.

Za Toast 10 prvi put čujem da nekom kašljuca. Koji to iMac imaš? Što još radiš u vrijeme dok pržiš? Koliko je star optički drive (jesi li siguran da nema nagomilane prašine na leći?)? Na kojoj brzini pržiš DVDove? Po mom iskustvu, niti jedan softver, niti jedan drive, niti jedan medij ne daju pouzdane rezultate pri više od 4x brzini prženja DVDa.
18.02.2010 | 00:19
Ovako, imam Snow Leopard, sustav je totalno nov, nabavljen u ovlaštenom dućanu, iMac 21". Dvd pržim na best opciji. Gdje da nabavim Rosettu?


Model Name: iMac
Model Identifier: iMac10,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 3.06 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 3 MB
Memory: 4 GB
Bus Speed: 1.07 GHz
Boot ROM Version: IM101.00CC.B00
SMC Version (system): 1.52f9
Serial Number (system): W89393YB5PC
Hardware UUID: 88D30D3D-35F1-5B2F-8138-74242AFA0C23
18.02.2010 | 08:56
4X je valjda maximum da ne stuca u linijskom DVD-u.
18.02.2010 | 09:11
Rosettu imaš na original instalacijskom DVDu od Snowa. Kad pokušaš pokrenuti program koji je PPC binary, OS X će te obavijestiti da trebaš Rosettu i onda mu trebaš odgovoriti da je želiš instalirati i ubaciti mu DVD.

Ako te to ne traži, znači da nisi koristio taj problematični modul (koji nije kompajliran za Intel).

DVD nemoj pržiti na "best", nego na 4x.

Još jednom, pročitaj sticky temu detaljno, puno korisnog piše tamo.
18.02.2010 | 13:13
Samo bih htio dometnuti da na lampi (700 MHz) imam pioneer 112, mislim, koji radi ko grom. Sve snimam na best brzini i sve čitaj linijski DVD star više od 10 godina bez beda....
18.02.2010 | 13:24
"best" brzina je ona koju sam drive deklarira kao optimalnu. Tvoj pioneer je možda samo utoliko bolji što deklarira 4x brzinu kao optimalnu, umjesto da deklarira maksimalnu kao optimalnu (kao što radi većina uređaja).
18.02.2010 | 14:49
Ma on krene polako, pa mu prosječna brzina raste da bi na koncu dosegla prosjek od 6-7x. Jasno, tu se ne radi o slot loading pržilici , već klasičnoj s ladicom, a one su ipak puno robusnije i brže... Samo velim da nije stvar samo u brzini...
18.02.2010 | 17:43
[i]Onda otići na "Options" tab i ukvačicati "Decode with Quicktime". Ovo je osobito važno ako ulazni film nema točno rezoluciju kakvu ima DVD (720x576 PAL ili 720x480 NTSC - ovo se može odabrati na "Video" tabu, kao i framerate). Naime, ako se ne odabere "Decode with Quicktime", u procesu prebacivanja, originalna slika bude "nategnuta" na DVD rezoluciju ne vodeći računa o proporcionalnost
18.02.2010 | 18:52
Da, to sam ja napisao. I?
18.02.2010 | 19:21
Mislim da je Princ postal neki dulji thread, ali se pol njegovog upita nekako izgubilo. Možda je on to slučajno pobrisal, a možda se nekaj dogodilo pa bi Riba trebal pogledati? U svakom slučaju, on je postavil pitanje o tome kak da postigne, tj. sačuva 16:9 format bez da se pojave crne crte dolje i gore. Nisam baš dobro pratil jer se ionak ne kužim pretjerano u te finese oko konverzije videa. Zato, Prinče, ponovi pitanje...
18.02.2010 | 19:47
Nisam profesionalac u tome, niti sam stručnjak, ali koliko ja kužim, ako želi DVD video standardni, 16:9 format uvijek ima crne pruge gore i dolje jer je standardni DVD video format 4:3 (720x576 uobičajeno, a može biti i obični PAL, nekadašnjeg VCD formata, dakle 352x288).
18.02.2010 | 21:16
Nedavno sam snimao neke filmove i stavljao titlove pomoću FFMPEGXa i na običnom TVu je zacrnjeno gore i dole, a na iMacu 20" alu ima isto malo crne trake gore i dole. Snimku sam podesio na 16:9 i ok je a koristio sam VLC. Nemam LCD ili kaj drugo s ekranom 16:9 ali na njemu bi slika bila vjerovatno feet to screen.
To sam radio prvi put i nemam zamjerke, osim možda zbog dužine trajanja, cca 15-20 min.
To sam bubnuo jer neznam koliko to treba inače trajat dok odradi svoje.

Bok !
18.02.2010 | 22:06
Da, hmm neznam kako se ovo dogodilo da mi je dio teme nestao s foruma, jer szam zgasio komp i bio u gradu, duhovi valjda he he svašta, no dobro da ponovim, meni prema svim uputama 16:9 koji namjestim u Autosize na DVD, 720 x 576, Pal . nakon konvertiranja (dakle sve sam napravio po Smayinim uputama) izađe slika u crnom obrubu. I to izgledao ovako: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/09/Windowboxed.jpg

E sad sto ucinitio da od originala AVI 16:9 ostane i nakon kodiranja za DVD 16:9, daklem original verzija odnosno 4:3 da bude 4:3, a ne nesto jos manje, kako je prikazano na linku.
20.02.2010 | 08:25
Ne znam. Stvar je vjerojatno u nekoj od drugih kvačica koje si poklikao po drugim podešenjima. Probaj napraviti screenshot svakog taba s podešenjima u ffmpegx pa da usporedim.
20.02.2010 | 12:00
E ovako, ne da mi se sad poslikavati sve postavke, jer sam zaista radio po tvojim uputama. No jedina stavka koja mi je bila odnsosno ostala nerazumljiva, kako originalni film složiti tj. konvertirati a da ostane originalni format 16:9 ili 4:3. Ja sam dakle radio sve po tvome i dobio kao gore na linku, pa sma malo to sve proučio, isključio iz postavki Option ukvačenu Letterbox, dakle da maknem crne crte s krajeva i uključio postavku pod Autosize DVD 16:9. I sad dobijem 16:9 na kraju DVD kao AVI bez ogromnih crnina okolo. Tek sam novi Mac korisnik pa se nemoj ljutiti kolega što još sve istražujem i ispitujem Smayoo hvala!

Kako se snima DVD pronašao sam ovdje, pa pogledajte također http://homepage.mac.com/major4/dvd_sub.html
20.02.2010 | 12:11
Dakle, koliko sam uspio skužiti od ovog 'razbacanog' upita, tebi prinče treba neki 16:9 AVI prebaciti na 16:9 DVD, uz dodatak sutitlova, ne?
Ako da, onda sa Compressorom prebaci avi u 16:9 mpg2 (sa ili bez ac3), zatim to importiraj u DVD Studio Pro, odaberi 16:9 format, dodaj subtitlove, build DVD, prži sa Toastom uz opciju VIDEO_TS Folder i to je to!
Osobno, nisam nikad ubacivao sutitlove, ali za takvu rabotu, DVD Studio Pro ima jako puno opcija.

Glede 16:9 formata, ako se odabere 16:9 letterbox, na LCD-ima ce slika biti pravilno prikazana, a na svim 'vulgaris 4:3 Tv-ima', slika ce biti sa crnim obrubom gore i dolje, dakle, sa pravilnim omjerom odn., bez deformacija. Kod opcije 16:9 pan-scan, slika će biti na LCD-ima OK, ali će na 4:3 TV-u biti vertikalno rastegnuta.

MEDJUTOA! Opet se vraćamo na banalno, ali jako važno pitanje 'Čemu nam služi računalo?'

Po mojem skromnom mišljenju, Mac NIJE stvoren za ripanje i kemijanje sa divx-om i subtitlovima, već, između ostalog, za kreativan i stvaralački rad, 'od nule'.
I zato mi nije jasno da ljudi koji nabave Mac-a, prvu stvar idu uspoređivati i tražiti programe koje su koristili na PC-u, pa naravno ostanu razočarani. Iako je Mac puno stabilniji od PC, to ne znači da je u svemoguć, ali uvijek ostaje opcija da se instalira i neka, od široke lepeze ponuđenih windowsa, pa se na taj način mogu, uz stabilniji rad koristiti i svi win programi.
20.02.2010 | 12:28
Ok, hvala mačak, imam ja i PC doma, al je kanta koja služi samo kao pisaća mašina i pristup internetu, Dell laptop kojeg sam donedavno imao služio mi je za DiviXiranje pa je sad Mac preuzeo taj posao, a kako sam novi što se tiče korištenja Appla i njegovih proizvoda. Sad ću baš potražit što je to DVD Studio Pro Hvala!
20.02.2010 | 12:29
Macak, promašio si temu totalno. Tebi to nije jasno zato što se na Macu baviš ovim poslom profesionalno i to naplaćuješ pa ti nije problem kupiti komercijalne softvere koje si naveo.

Mogu ti reći da je i mene, friško nakon što sam se prebacio na Mac, dosta uzrujavao ovakav lakonski pristup - "ih, nema problema, pa to samo Final Cutom (Compressorom, DVD Studiom, ....) ovako onako, čas posla". A to što taj software treba platiti, što je meni potrebno nešto napraviti hobistički, par puta mjesečno ili čak godišnje, što se ne želim baviti alatom koji treba učiti godinu dana... - uopće ne percipirate.

Princ je potpuno u pravu. Ja sam prije 2,5 godine pokrenuo vrlo sličnu temu, ali uz čuđenja slična tvojemu sada, konstruktivan odgovor zapravo i nisam dobio, osim par hintova koje sam onda slijedio dalje i na kraju se potrudio sam napisati nešto, za one Mac korisnike koji nisu video profesionalci.
20.02.2010 | 13:26
@Princ:
Sorry, možda sam malo prebahato i malčice arogantno replicirao, ali sve u najboljoj namjeri. NHF!

@smayoo:
Kao i uvijek, opet si u pravu
Sad kad sam opet pročitao svoj post, vidim da sam fulao. Jbg, napisao sam ga kao first thing in the morning, poluotvorenih očiju i polupomračenog uma
20.02.2010 | 14:29
Ih, da sam uvijek u pravu... Da sam uvijek u pravu, da sam uvijek u pravu... pa... u najmanju ruku ne bi prošle godine ja plaćao onu janjetinu za izgubljenu okladu...
20.02.2010 | 14:36
Ek mačak, sad sam pogledao programe, hmmm ono trebalo bi mi malo vremena da ih svladam, odnosno DVD Studio Pro ima toliko opcija da je stvarno za profiće, gotovo za DVD industriju. inače, do sada koristio sam jedan program na Win platformi u puno jednostavnijoj izvedbi (ConvertXToDVD). Dosta kvalitetan program s mogućnošću dodatka subtitlova, a k tome još i jednostavan. Ja sam tako nešto tražio za Mac, pa sam vidio da FFMPEG ima puno mogućnosti ali sam metodom pokušaja pa i promašaja na kraju došao do rezultata, Mozda cu si nabavit programe o kojima ti macak govoris pa pokusati se upustit u pustolovinu HD obrade. Inace, ja filmove u većini slučajeva gledam preko USB-a na DVD playeru, dakle povremeno imam potrebu skinut film i na DVD, sebi ili nekome drugome. Hvala obojici, zato i postoji forum da iznesemo svoja iskustva. Inače imam 16:9 tv (još uvijek katodni), zato mi je bitno prenijeti 16:9 AVI u 16:9 DVD
20.02.2010 | 14:36
smayoo je napisao:
Ih, da sam uvijek u pravu... Da sam uvijek u pravu, da sam uvijek u pravu... pa... u najmanju ruku ne bi prošle godine ja plaćao onu janjetinu za izgubljenu okladu...


Shit happens, tu i tamo.
20.02.2010 | 16:17
ConvertXToDVD je fantastican program, jednostavan i brz i dostojnu zamjenu za to na Macu nisam nasao
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 10 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, BigMac, jzelko, Riba, Sank, ^SuperUnknown^, Anonimci (622)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO