VLC i drugi monitor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

VLC i drugi monitor


27.12.2009 | 20:53
Moram pohvaliti ionako odličan VLC u tome kako hendla sekundarni monitor. Zaista korisnik može podesiti baš sve kako želi, dok svi drugi playeri, uključujući i zadnji QuickTime to rade površno.

Konkretno ja sam poželio ovo:

- želim HD film gledati u 1920x1080 na velikom LCD TV,
- želim preview filma normalno odraditi u prozoru na Cinemi,
- želim da full-screen opcija (jer kino verzije su uže) zacrni ostatak ekrana, ali da mogu to isključiti za glavni monitor, tj. da ulaskom u full-screen ne dođe do black-outa na glavnom monitoru, a da se film prikazuje na onom monitoru koji je odabran za full-screen izlaz,
- želim imati DTS zvuk putem optičkog izlaza na 5+1 sustavu,
- želim da sav audio koji nije film, ide van preko Sound Sticksa ili slušalica,
- želim da player ne smeta normalnom radu na računala.

I više nego ugodno sam se iznenadio kada je VLC to sve odradio bez greške!

Dakle, mogu na 42" pustiti full-HD film, a ja nastaviti s radom na stroju baš kao da se ništa ne zbiva! Jedina razlika je što Activity Monitor pokazuje da jedna Xeon jezgra radi na 70% dekodirajući video! Kome uz Mac i VLC još treba media-centar?
27.12.2009 | 21:17
Davore, na koji način si spojio LCD TV sa Mac-om?
27.12.2009 | 21:59
DVI na HDMI kabel, pretpostavljam...
28.12.2009 | 01:14
VLC je prelijep komad softvera. Nadam se da će se nastaviti s razvojem bez problema na OSX-u.

bit.ly/6smiIH

bok!
28.12.2009 | 01:23
FUD: tinyurl.com/ydx8o4w

Inace jos jedan glas za VLC.
28.12.2009 | 03:19
@macak - DVI na HDMI adapter i onda 10 m HDMI kabela. Kako sam u međuvremenu 8800GT (s dva DVI porta) zamjenio za Radeon 4870 koji ima jedan DVI i jedan MiniDisplay Port, onda sam morao kupiti još i adapter s toga na DVI. Radi bez ikakvih problema.

@quad - vidio sam i ja te glasine, ali optimističan sam, u najgorem slučaju došlo bi do komercijalizacije i neka firma bi upala u tu nišu.
28.12.2009 | 03:31
Hvala Davore, bio sam malo skeptičan glede%unatoč tog DVI-HDMI adaptera...
Lijepo je čuti da sve to fino radi.
BTW, da li ide slika na LCD TV iz DVD playera u full rezoluciji?
(Sram me priznati, ali još nisam odlučio koji LCD TV uzeti )
28.12.2009 | 13:54
Mogu preporučiti LG-jevu LH5000 seriju. Full HD, progressive, MPEG4, jako dobra slika, i jako dobar ugrađen media player pride (za multimedijske sadržaje sa USB sticka ili eksternog HDD).

Sa HDMI prikazuje ono što mu vanjski izvor pošalje. DVD/HDD recorder-player od Samsunga koji trenutno imam mu šalje D1 (720x576). Maksimum koji može prikazati je full HD (1920x1080, progresivno, ne interlaced).
28.12.2009 | 15:57
Thx smayoo, LG je dobar izbor...
28.12.2009 | 19:04
@macak - skeptičan u vezi čega?
28.12.2009 | 19:45
dpasaric je napisao:
@macak - skeptičan u vezi čega?


...kvalitete izlaznog video signala. Naime, zanima me da li se LCD TV, spojen preko DVI-HDMI adaptera moze koristiti kao monitor izlaznog HD videa iz FCS-a.

No, anyway, posto HD kuca na vrata, vjerovatno ću uzeti Matrox mxo2 karticu i breakbox.
28.12.2009 | 21:52
Kvalitete? Pa radi se o digitalnoj vezi - ili radi ili ne radi. Znači kvaliteta ovisi o kvaliteti enkodiranog materijala i samom LCD ekranu.

Može li se HD TV koristiti kao preview monitor za HD video iz FCS - ne vidim zašto ne bi mogao, to je Macu monitor kao i svaki drugi... zapravo mi na poslu isto imamo spojeno jednu 42" Sony Braviu na FCS stroj, ali rijetko to koristimo jer još uvijek rijetko radimo nešto u HD-u...
29.12.2009 | 01:26
dpasaric je napisao:
Kvalitete? Pa radi se o digitalnoj vezi - ili radi ili ne radi.

Sjaj, bogatstvo i raskoš digitalne veze
to je Macu monitor kao i svaki drugi...

e to sam htio čuti, hvala.
29.12.2009 | 08:33
Mozda kalibracija nije na nivou kao na monitorima, ovisi o modelu koliko dozvoljava (TV) namjestanje postavki. Da i graficka treba potrzavati dva monitora koji su neovisni jedan o drugome (mada ove nove s ti nemaju problema).
29.12.2009 | 16:17
Evo kako kalibrirati LCD TV monitor sa Matrox MXO2 karticom.
Mislim da sam sve bliže i bliže toj kartici.
www.macvideo.tv/encoding/features/index.cfm?articleId=3207007
16.01.2010 | 19:08
dpasaric je napisao:
Kvalitete? Pa radi se o digitalnoj vezi - ili radi ili ne radi. Znači kvaliteta ovisi o kvaliteti enkodiranog materijala i samom LCD ekranu.

Može li se HD TV koristiti kao preview monitor za HD video iz FCS - ne vidim zašto ne bi mogao, to je Macu monitor kao i svaki drugi... zapravo mi na poslu isto imamo spojeno jednu 42" Sony Braviu na FCS stroj, ali rijetko to koristimo jer još uvijek rijetko radimo nešto u HD-u...


Na MacBookPro 4.1, 2,4 GHz spojio kabelom, HDMI - DVI-D duljine 1,5m (50kn u Metrou), televizor HD TV 32" Sony Bravia, stvat kopa digitalno kao preview monitor.
22.02.2010 | 13:50
dpasaric je napisao:

- želim imati DTS zvuk putem optičkog izlaza na 5+1 sustavu
) Kome uz Mac i VLC još treba media-centar?


koliko god se trudio...nemogu ovo nikako dobit na VLC...zadnja verzija 1.0.5
dakle mac pro spojen u digitalni receiver onkyo i postavljene sve kvačice da koristi SPDIF u VLC kad može i svejedno ostane stereo. Radi se o MKV filmovima..Šteta što je tak slaba podrška..da barem ima GOM player za OS X....na HTPCu win7 to radi bez problema...
22.02.2010 | 19:18
MKV obično imaju 5.1 u posebnom MKA fileu, zar ne? Moraš u VLCu ručno odabrati drugi audio track.
22.02.2010 | 19:37
evo vidi,nema

nekak se nadam da će davor naći odgovor
22.02.2010 | 20:36
Da, nema. A da li imaš dodatni MKA file sa 5.1 tonom?
23.02.2010 | 01:26
nema,baš i nisam vidio inače taj file da ide uz mkv...al ono nije mi jasno zašto isti taj file sa vlc na win normalno radi sa vlc na OS X neradi..davor je napisao da mu radi,možda je nešt još podesio ili mi je nešt promaklo?
Na kraju krajeva bilo bi lijepo upogonit novi macbook spojit ga na receiver(postoji onaj konverter sa audio in/out na digital out) i na plazmu i onda preko iphonea(air mouse) puštat filmove samo kad bi radilo kak spada...
23.02.2010 | 06:16
Možda mi je nešto promaklo, ali mislim da ne možeš očekivati da ćeš dobiti 5.1 digitalni izlaz sa analognog sterea. Možda nekakvu simulaciju, ali baš da ćeš reproducirati originalni 5.1...
23.02.2010 | 09:53
macpro spojen sa digital out u onkyo receiver,a onkyo spojen na jamo 5.0.Rekoh na win sve radi a na OS X neće...nije mi cilj neki flame ili tak nešt nego oću namjestit to na OS Xu. Kad u GOM-u pokrenem bilo koji mkv on prebaci na receiveru sa stereo na dolby digital(ovo opet zavisi do zvuka,može i DTS..ma gro funkcija ipak se radi o Onkyo SR505E).Isto tak kad pustim glazbu on vrati na stereo mislim da je sve jasno samo neka postavka u VLCu zeza pa sam mislio da će se davor javit pošto je on to podesio...
23.02.2010 | 21:11
Fakat. Sorry.

Davore, jbt, odgovori čovjeku...
23.02.2010 | 21:42
Sorry, zaista nisam imao vremena pratiti ovo.

Nema uopće nikakve filozofije, ne postoji nikakav zasebni file, sav zvuk je enkodiran u glavni .mkv file. Mac se spoji optikom na 5+1 sustav i kada se u VLC-u uključi "Built-in Digital Output (Encoded Output)" pod Audio Device dobije se puni prostorni zvuk. Opcija bez "Encoded Output" šalje stereo vulgaris.
24.02.2010 | 11:26
misliš ovdje? Izgleda da ga se mora nekak dodat?
24.02.2010 | 11:31
Sorry na malom off topicu..ali zna netko možda u VLC-u kako podesit da imam HR titlove sa Č, Ž, Š i Đ.
Znam da idem na Input/Codecs > Other codecs > Subtitles > Subtitles text encoding i tu trebam odabrat nešto.
Ako stavim UTF-8 na mjestima di su HR slova mi se pojavi ?
Ima netko ideju?
24.02.2010 | 11:54
Da, tamo, ali tebi nije izlistan kao opcija, a meni jest. Koji stroj je u pitanju?
24.02.2010 | 12:01
macpro 2.1..Jel imaš kakav noviji macbook kojim bi mogao probat ovo preko receivera jer ionak kontam uzet macbook uskoro pa preko njega puštat video a htio bi da to provjereno radi
24.02.2010 | 18:51
Sw!tch je napisao:
Sorry na malom off topicu..ali zna netko možda u VLC-u kako podesit da imam HR titlove sa Č, Ž, Š i Đ.
Znam da idem na Input/Codecs > Other codecs > Subtitles > Subtitles text encoding i tu trebam odabrat nešto.
Ako stavim UTF-8 na mjestima di su HR slova mi se pojavi ?
Ima netko ideju?


Većina titlova koje skineš s neta su ili ISO Latin 2, ili Windows Latin 2, skoro nikad nisu UTF8.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 23 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, zoranowsky, Anonimci (827)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO