mac se nikada ne smrzne..osim ako nije do kvara
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

mac se nikada ne smrzne..osim ako nije do kvara


23.12.2009 | 02:22
mac se nikada ne smrzne..osim ako nije do kvara..lol..mislim da se i sam Columbo okrenio za 360 kad mi je majstor to otkrio na jednom od foruma ovdje..čestitke još jednom..vama sretnicima je vjerojatno maca donio sam uskršnji zeko kad to sve tako šljaka jerbo mene moj mac pro koji sam kupio preko jabučnjaka j... ko kauboj konja! nakon što je kresnio uspješno nakon svakog pokušaja rada sa mpegom2 (to smo apsolvirali) što opet dovodi u pitanje besprijekornu stabilnost sustava, u zadnja dva dana ga iz sleepa nije moguće probuditi..moram ga ugasiti i upaliti (zvuči poznato? win???) da bi išta postigao. ukoliko znate zbog čega se to događa, spasite svojim odgovorom jedan 8-jezgreni mac pro leta kroz prozor drugog kata..
hvala!
23.12.2009 | 02:41
Jebemumisa zeljavk, stvarno mi je zao da ti se to dogadja. Daj jos jednom malo vise podataka o verziji OS i FCS-a, RAM-u i sl. Da li si kupio novog ili polovnog MacPro-a, da li je prije tih nemilih dogadjaja radio dobro, da li si odabrao ispravne postavke u FCS-u?

Moram priznati da nisam nikada radio sa mpeg2 fileovima u Final Cut-u, da li si razmisljao o konverziji mpeg2 fajla u DV (sa npr. MPEG Streamclipom)?

Daj malo vise podataka, mozda koji screenshot postavki u FCS-u. Da li imas instaliran Perian?
23.12.2009 | 02:48
perian je instaliran..nije problem u fcp-u to sam skužio nego mi nije jasno sad ovo sa sleepom? ne ukoliko je u sleepu par minuta nego recimo par sati..stisnem space i upale se ekrani i to je to..niš drugo. mac je polovni da. ovih dana mu stavljam ponovo os da provjerimo šta je s tim a i ram mi je čudan..samo me zanima jel imao tko istih problema da znam ke pasa? oćemo da koljemo to ili ? ))
23.12.2009 | 02:54
zeljavk je napisao:
perian je instaliran..nije problem u fcp-u to sam skužio nego mi nije jasno sad ovo sa sleepom? ne ukoliko je u sleepu par minuta nego recimo par sati..stisnem space i upale se ekrani i to je to..niš drugo. mac je polovni da. ovih dana mu stavljam ponovo os da provjerimo šta je s tim a i ram mi je čudan..samo me zanima jel imao tko istih problema da znam ke pasa? oćemo da koljemo to ili ? ))

Nemoj na silu Daj mu jos koju šansu. Stvarno me cudi da ovakva zvijer stvara probleme. Nazalost, odn. na moju srecu, stvarno nisam nikada imao ikakvih problema sa mojim Quad MacPro-om, pa ti ne mogu pomoci oko sleepa. Mozda je stvarno RAM u pitanju, nadam se da ces uspjesno rjesiti problem. Samo, take it easy, dalje od prozora
23.12.2009 | 03:10
BTW-OT, skinulo mi karmu na 'zimskim temperaturama'. Evo sta se desi kad obecas doci na iParty, a ne dodjes (makar opravdano)
23.12.2009 | 08:21
Meni ovo smrdi na disk (ili memoriju, ali to je manje za vjerovati). Ponovno digni OSX. Ja sam na miniju imal jos cudnije simptome, sve radi, a opet ne radi.
23.12.2009 | 11:07
Stvarno mi je zao kad netko ima problema sa strojem pogotovo kad se na njemu radi posao ali ne razumijem kako netko moze ocekivati da se jedan kompjuter NIKADA nece smrznuti niti zblesirati??? Pa dajte budite malo realni jbte, ne kuzim tko jos prodaje te fore i jos manje kuzim kako netko imalo kompjuterski pismen moze popusiti to?? To su ko ovi retardirani auto freakovi sto vicu da kupis japanca jer se to nikad ne kvari a svatko normalan zna da to jednostavno ne moze biti istina.
23.12.2009 | 11:56
Pa kada usporedim japanske aute sa ostalima, zaista se cini da se nikad ne kvare. Evo Sveto je uspio svoju Mazdu pokvariti nakon 7 godina neodrzavanja.
Sto se Macova tice, zaista se ne sjecam kada sam zadnji put imao problema sa blokiranjem ili slicno, to zaista je najcesce uzrokovano nekakvim hardverskim problemom, i ne bih preko takvih stvari prelazio tako olako - "to je normalno". Naravno ne ocekujem ni ja da se *nikada* nece smrznuti, ali maksimalno sto bi tolerirao je jednom godisnje.
23.12.2009 | 12:42
Ovo sa sleepom se i meni desava na imac G4 lampa nakon promjene diska bio 80 gb ja stavio 250 gb. Probudi se mac ali disk nece da probudi. To je kod mene dijagnoza i zivim s tim nedam mu da spava Pa provjeri jel ti se pali disk kad ga probudis.
  • campo
  • Posjetitelj
23.12.2009 | 13:11
NIKADA ali bas nikada mi sa Mac nije smrznuo (intell) ovaj imam sada 3 godine ,..non stop FCS (fcp i motion,..i nekad dvd studio pro) 90 posto 10 posto cs4 (photoshop indesign dreamviewer)
  • campo
  • Posjetitelj
23.12.2009 | 13:13
nadodacu da formatiram computer svakih 2 mjeseca,..ne pitajte zasto,..osjecam se bolje i iz navike
23.12.2009 | 13:34
23.12.2009 | 15:07
campo je napisao:
nadodacu da formatiram computer svakih 2 mjeseca,..ne pitajte zasto,..osjecam se bolje i iz navike

wtf?
23.12.2009 | 15:17
Neko pere auto svaki drugi dan! Zar je zato cudan i 'wtf' (World Taekwondo Federation)?
23.12.2009 | 18:26
misliš Whiskey Tango Foxtrot?
23.12.2009 | 22:54
ayayayayay @mochus-o tome ti ja pričam prika!
@ Torik-stari na tragu si i to gadno! upravo to je to! disk ne zavrti nakon povratka iz sleepa! al pazi sad ovo..ako ga stavim ručno na sleep onda je ok, a ukoliko ode sam onda se manifestiraju problemi. ajmo se sad oko toga pozabavit..ti dakle ne znaš zašto ti se to događa?
..vama koji mislite pisat kako su vam macovi savršeni i nikad se ne kvare..čestitam, al ne pomažete.
24.12.2009 | 01:05
a neznam lampa je na 10.5.7 a to se pocelo desavati nakon sto sam ubacio taj veci disk. Nekom mojom logikom taj disk novi je ocigledno problem heheh nemam pojma
24.12.2009 | 01:21
@zeljavk - Ne buđenje is sleepa zaista može biti hardverski problem. I "majstor" koji ti je ono rekao je većim dijelom u pravu - jer smrzavanja Maca zbog softvera ili OS-a su toliko rijetka da ih se može zanemariti.

Ovo govorim temeljem debelog iskustva u radu multimedijskog studija s osam Macova, od kojih neki rade 365/24 plus gomila Macova koje održavam.

Dakle, za početak što ti kaže hardware test?


@Riba - moje iskustvo s japanskim autima je grozno. Tek razvozani Nissan X-Trail pod garancijom mi je doslovno eksplodirao uz show zatvaranja ceste, vatrogasce i sve ostale divote. Dakle, ni japanski auti nisu što su nekada bili...

Ako može Nissan eksplodirati, onda se valjda može i Mac smrznuti. Ja bih novac stavio na Mac, s njima imam više sreće.
24.12.2009 | 14:06
Pozdrav,
imao sam slican problem nebudjenja na jednom miniju ali rijesilo se brzo, samo je trebalo izbaciti stari usb-hub iz cijele price,
osim toga i ja bih sumnjao na disk/memorije(neuparene,pomjesane) ili jos bolje ako je stavljan veci disk a nije dizan ponovo sistem na njega vec samo kopiran disk-disk, to moze takodjer stvarati problem.
16.01.2010 | 00:29
evo da javim. problem se nije pojavljivao kako sam onemogućio odlazak u sleep. os nisam dirao jer nemam vremena al budem čim uhvatim zraka..hvala svima na pomoći!
16.01.2010 | 19:33
zelja care...


ajde ti pogasi sve, otviri disk util i klikni verify disk...



pa ako se ne buni, onda provjeri jos Sys profiler, more info, pa memory..


vidi dal su svi parovi isti!!!
16.01.2010 | 20:14
zeljavk, u system preferences / energy saver - je li ti stavljena kvacica na "put hard disk(s) to sleep when possible"?

meni se desavao isti problem na MBP-u dok mi je bila ukljucena ta opcija, nakon toga ni jednom
16.01.2010 | 20:43
može, probam sve od navedenog za svaki slučaj (čim stignem) pa javim kako je prošlo! dOts ovo sam isključio prije nekoliko dana i čini se da je riješilo problem!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 49 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, Anonimci (781)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO