Kako ste zadovoljni s FCPX s zadnjim updatima?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako ste zadovoljni s FCPX s zadnjim updatima?


31.12.2013 | 03:51
Cuo i citao sam iskusne video editere da FCPX nije do koljena FCP7,
Ali neki od komentatora na mac rumorsu kazu da je apple puno napravio da ga usavrsi i da je mrak, ali i brz.

Sto kazete vi koji koristite svakodnevno?
31.12.2013 | 04:04
Mi u firmi i dalje koristimo FCP7. FCP X se poboljšao, ali i dalje neke ključne stvari traže stari tako da nismo išli na tranziciju. Možda se to dogodi s novim Mac Pro.
31.12.2013 | 04:56
paa, testovi brzine s novim i rad s 4K videom je bolesno brz....ne bi me čudilo.

Šteta što više ljudi koji se razumiju u posao ne daje feedback appleu oko FCPXa, a možda i daju pa se varam...
EDIT: čega to nema, a nužno je, ako možeš za nas smrtnike...pojasniti.
hvala!
31.12.2013 | 17:55
to i mene zanima, koje kljucne stvari i sto je tocno problem, brzina kojom obavlja operaciju ili nesto drugo?
31.12.2013 | 18:25
Komentare onih koji svakodnevno žestoko koriste FCP7 nećemo naći ovdje, jer jednostavno namaju vremena, moje mišljenje je da su zbog obima posla ušli u rutinu i nemaju ni vremena ni volje za tranziciju. Služim se FcpX-om od prvih dana i sad kad je došla nadogradnja na 10.1 koja je donijela mnogo promjena imam problem pohvatati sve novotarije i poboljšanja koja su uvedena. Po mom mišljenju,alat koji se razvija, puls i potrebe korisnika i ide u dobrom pravcu.
31.12.2013 | 19:04
Naš član uredništva, i moj kolega na poslu Šehović, je i Apple Certified Final Cut Trainer, samo je u zadnje vrijeme rijetko ovdje na forumu. Onako što znam sa strane je da je big deal to što ne može raditi sa starim projektima, to je bilo kojoj produkciji velika stvar, ne rade stari plug-inovi, a oni su nekada ključni, mislim da ne radi niti preview videa preko FireWirea (dakle stream na DV skop, pa na PAL monitor), a još uvijek je dobar dio produkcije takav. HD sramežljivo ulazi u naviku hrvatskih klijenata, a da ne pričamo o nekakvom 4K. Ima tu i niz finesa koje stari paket radi odlično, a ovdje jednostavno još nisu implementirane, ali video montaža nije moja domena, pa ove informacije uzmite s rezervom.
31.12.2013 | 19:21
Nisam montazer i meni se FCPX jako svidja ali vidim da su neke stvarno jednostavno nebulozno rijesene cak i za jedan Apple. Kako mozes napraviti app koji nije kompatibilan s nicim sto postoji? Kako u X prebacti stari projekt? Nikako! Kao podrzava xml ali to nije klasican xml nego neka nova verzija koju ne moze exportirati niti jedan drugi program.
31.12.2013 | 19:59
Joj da, ovo s XML-om sam zaboravio! To sam pitao frajera u Apple Storeu u Londonu koji je kao super-maher za FCP, pa je samo zamuckivao na neugodna pitanja! Naravno, nisam mu rekao da sam insider hehe!
31.12.2013 | 20:54
ma kužim, to su gadne stvari kad u industriji stvari koje 15+ god rade, sad ne možeš koristiti, ali...
uz cvijenu mac proa, i FCPXa koja niej prevelika,
možeš raditi 4K video, efekte kakve ima, pretpostavljam da trening predstavlja najveći problem, a onda bi sve bilo...zanimljivije.

S obzirom na hype oko mac proa (pogledajte iFixit teardown, sve se da rastaviti, CPU i RAM lako zamjeniti, možda će kasnije i upgrade SDDa moći, a i GFXa....)

nego, obzirom na hype, i brzine koje drugi ne dostižu ni s Premierom ni s Avidom (il kak se već zove) mislim da apple u stvari ovime stvara novi trend.

Možeš ti biti okorjeli FCP7ovac, al kad klinac koji je stigao s dizajna u uredu pored tebe vrti ženi 4K film na TVu i montira 4K video s 18 simultanih super efekata...bez trzajnih ozljeda monitora....onda...pogledapš sebe na HD rezi i staneš.

Kao i sve nove stvari, treba pomak, al vidjet ćemo.
imam neki feeling da zalupljivanjem iWorks seta programa su u stvari krenuli od minimuma radi bug ironinga i standardizacije aplikacije za iOS i OSX, a onda kreću pomalo nadopunjavati. Zato im i paše nenaplaćivajne aplikacija, kad se doda web use preko iclouda, daju više nego drugi - besplatno!

PS meni icloud storage postaje premalen. imam 4 iOS uređaja, velika i puna, hrpu keynot i pages fileova....na 59Gb sam....
31.12.2013 | 22:42
ne vidim kako apple stvara novi trend, gledo sam video di covjek slaze pc masinu od 10k eura sa 4 sli graficke i vodenim hladjenjem za 3d dizajn i animacije. ako neko kaze da ce novi macpro moci vozit 4k video sa 18 super efekata u realtimeu je smijesno..ljudi ne razumiju da kvaliteta slike ne odredjuje kvalitetu sadrzaja i da video u 4k rezi ne znaci apsolutno nista..
01.01.2014 | 01:30
Ako novi mac pro može vrtit 4k video sa više od 16 plug-inova i to bez drop frame-ova onda ne vidim razloga u nekoj skoroj budućnosti potrebu za lotanjem po njemu. Vjerojatno ste već pogledali, za one koji nisu
24.01.2014 | 12:18
Moguce je prebaciti stari projekt u FCPX, doduse kosta neku sicu

assistedediting.intelligentassistance.com/7toX/
30.01.2014 | 14:32
iMovie Pro

Sestriću mi za koji dan stiže iz USA MacMini pa ćemo na njemu probati FCX. Na svoje računalo ne planiram staviti FCX, previše mi je nekako iPadasta aplikacija za moj monitor od 24".
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 52 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Gjuroo, tino1, Anonimci (599)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO