Entourage-update sve foldere, ali ne send/rec
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Entourage-update sve foldere, ali ne send/rec


17.08.2010 | 14:17
Budući da naš server u firmi hendla ITevac koji je apriori protiv Maca, nisam si uspjela složiti mail preko maca nego moram koristiti ENtourage. Problem je što kada sam off server (recimo kada se spajam doma), Entourage se pokrene, ali ne skida send/receive već vrti sve foldere koje imam u Inboxu do beskonacnosti. S vremena na vrijeme (ne mogu uhvatiti slijed), skine nove mailove, ali je to zaista sporadično (svakih tjedan-dva), ostalo ništa... Da li je netko imao takav problem i znate li mozda riješenje?
17.08.2010 | 22:56
Kaj dečki, niko nema ideju kaj s ovim exchange accountom? Jel moguće da je stvar u vezi? Ili je možda neka postavka u prefsima?
18.08.2010 | 11:24
maja2702 je napisao:
Budući da naš server u firmi hendla ITevac koji je apriori protiv Maca, nisam si uspjela složiti mail preko maca nego moram koristiti ENtourage. Problem je što kada sam off server (recimo kada se spajam doma), Entourage se pokrene, ali ne skida send/receive već vrti sve foldere koje imam u Inboxu do beskonacnosti. S vremena na vrijeme (ne mogu uhvatiti slijed), skine nove mailove, ali je to zaista sporadično (svakih tjedan-dva), ostalo ništa... Da li je netko imao takav problem i znate li mozda riješenje?


Daj malo podrobnije informacije.
Preko kojeg protokola se spajaš na server? Kaj se nalazi serveru, Exchange ili nekaj drugo? Imaš li pristup mailu preko web-a? Koja verzija Entouragea i pretpostavljam Exchangea?
18.08.2010 | 11:54
Ja ti znam neke dijelove upita: Exchange 2003, Office je 2004 (na Macu). I da, ona može pristupiti mailu preko webmaila, a za protokol spajanja na server ne znam. ja sam joj to složil, jer IMAP preko Mail.app ne radi, kad joj biserko od ITevca nemre uključiti tu opciju (ziher ne zna), ono Enable IMAP service....
Zato sam joj metnul gore office 2004 i s njim je stvar proradila (entourage 2004), a sad veli da ima ove probleme...
18.08.2010 | 12:04
Evo, Sinisa je dogovrio puno više nego što ja znam! ako treba dodatnih info, pokušat ću opet stisnuti ITevca (koji je btw na moru trenutno...)! Hvala,maja
18.08.2010 | 13:55
Vidi u Inboxu koji ti je zadnji mail koji je skinut. Zatim se popni preko weba do maila i izbriši (ako nije važan) sljedeći mail. Zatim se vrati u Entourage i pokušaj ponovno skinuti mailove.
Znam, glupost, ali sam uspijevao skidati na taj način mailove dok ITeavac nije pronašao problem i riješio ga. Za razliku od tvoga, moj si je dao truda.

UPDATE
Pokušaj upisati kao adresu servera server.negdje.domena/exchange/tvoja.email@adresa
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.05 Seconds

Provided by iJoomla SEO