Jedna nova jabucica!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jedna nova jabucica!


19.03.2010 | 20:13
Mislim da je Bill pripadnik ovog.
19.03.2010 | 20:41
da zlateko..i ja se slazem s njim......onak, malo si se popiknula i odma djonom


stvarno ti je mac bezveze, skupo elitisticko sranje, lijepo upakirani PC, ____(umetni sama)


OT: i ja sam ko i gandalf, prvo pa muško
19.03.2010 | 20:58
Djuro genijalac je napisao:

Kognitivne sposobnosti su mi danas ponešto ograničene pa mi, molim te lijepo, objasni koji dio moje izjave koji si citiral nije u skladu s ovim kaj si ti napisal?!?![/quote]

Ako ponekad sjednes u alfu ne znaci da si alfist - to sam mislio.
19.03.2010 | 21:35
EevaA je napisao:
@ Defou
Slijepa me znaci nuzno dobra



Pa da. To sam i mislio. Toliko volim svoj laptop da cu Apple firmi oprostit neke stvari
19.03.2010 | 22:08
ipetri68 je napisao:
Mislim da je Bill pripadnik ovog.



čini se...
19.03.2010 | 22:33
EevaA ne zamjeraj Billu, covjeku je branjenje jabucice u opisu posla
Svi smo mi ovdje malo Macheadi, neki vise neki manje a vjerujem da ces i ti postati Macheadica za par mjeseci
19.03.2010 | 22:50
MoschuS je napisao:
...vjerujem da ces i ti postati Macheadica za par mjeseci


Sad sam se sjetio jednog crtica

19.03.2010 | 22:53
Znači Eva je ubrala jabuku? Opet? Hm, povijest se izgleda ponavlja. Dobro, ima tu nekih malih razlika: ono dvoje je bilo u Raju do branja jabuke...

Welcome Eva!

Sad mi pada na pamet da u ovoj priči o Raju imamo Evu i jabuku, imamo čak i Adama! Jedino me muči malo ta zmija. MS, perhaps?
20.03.2010 | 01:28
ipetri68 je napisao:
smayoo se sigurno nece uvrijedit, jer je  fanboy zadnja rijec kojom ga se (po njegovim rijecima na forumu) moze opsiat. A Davor je opcepriznati Mac "iDesnicar"


Koliko sam ja stekao dojam na ovom forumu, apsolutno potpisujem

A autorici teme:

Nismo svi baš Apple frikovi ovdje Ja recimo ne volim Apple, ali oni jednostavno proizvode najbolji desktop OS dostupan u poznatom nam svemiru i zato ga koristim

bok!
20.03.2010 | 04:31
EevaA je napisao:

@dpasaric
Kakvi su to "kreativni poslovi"?
Pusa
Eva


Nisam baš uvredljiv tip - dakle, raspali slobodno!

Da, često dobijem "flag" da sam Mac desničar, ali smatram da ako to i jesam, onda sam to s jako dobrim pokrićem u iskustvu, znanju i radu. Smayoo ti isto nije uvredljiv, uostalom pročitaj "Što i tko?" pod "O nama" da bolje upoznaš i svrstaš ekipu iz uredništva.

BTW mislim da sam u prikazima koje pišem prilično objektivan i dovoljno stručan, uostalom godinama sam radio i na Windowsima, a oni se koriste i sada u firmi gdje radim, pa nije da ne znam kako je "preko ograde".

Pitaš kakvi su to "kreativni poslovi"? Evo, odi na web iz mog footera (www.kreativni.hr), pa pogledaj što radimo, gotovo sve što možeš tamo vidjeti je "Made on a Mac", prelistaj i naše novosti zadnjih par godina, pa ćeš vidjeti koliko je Mac plodonosna platforma ako je daš vrijednim ljudima.
20.03.2010 | 11:16
EevaA je napisao:
Bill je napisao:
nisam uvrijeđen no kao što sam rekao ne slažem se s tobom i mislim da nisi dobro počela
pitanje ti nije na mjestu i mišljenje ti po meni nije zasnovano na činjenicama



Ma jesi..bar malo
Vidis, nitko drugi nije to shvatio kao nekakvu provokaciju, osim tebe.
A cinjenice su vrlo rastezljiva materija..zavisi kako ih gledas.


Ma svi drugi su jednostavno toliko dobri i dragi ljudi koji svakoga i onoga koji ih na prvu pos... prime s dobrodošlicom i spremni su odgovoriti na svako glupo pitanje postavljeno po stoti put.
A to što si neke rasprave u kojima smo ljudima željeli izabaciti neka razmišljanja nametnuta iz Win sustava ne znači da mi gadimo Windowse već da to jednostavno nisu isti operativni sustavi.

I da gledao sam MacHeadse i čitao Cult of Mac i nisam se našao u tome, to su standardna američka pretjerivanja i izmišljanje tradicije i kulture koju nemaju.
20.03.2010 | 11:42
Zapravo i imaš pravo. Kao i Miomika. Istina je da ima pitanja koja se ponavljaju po sto puta, ali uvijek dobiješ odgovor. I ovo za Windowse imaš pravo... Pa korisnici smo Maca. Ne znam, ja da sam vec i uocio ''pljuvanje po Windowsima i uzdizanje Maca'' ne bih to barem spomenuo u prvom postu

Dakako, Eva, NHF!
20.03.2010 | 13:18
Ja ne kužim... što nije Microsoft sad prijatelj, a ulogu mrskog neprijatelja (tm) preuzeo Google?


Ja općenito mislim da su Foxconn i Inventec dobri proizvođač hardvera. Osim kad im se zalomi neka lošija serija pa budu malo u bedu. Ili kad zaposle djecu pa ih pecnu malo.

A najbolje od svega je kad je Foxconn i Inventec hardver dizajniran u Kaliforniji.
20.03.2010 | 14:13
Sasvim je normalno da mi, kao samosvijesne misleće individue, izrazimo neke impresije o emocionalno-laburističko-kreativnom iskustvu nekog virtualnog, ali postojanog i prisutnog komadića software-a, te pripadajućega mu hardware-a. Ponukan tim iskustvom, provedenim u MS kvadrantu, mogu slobodno i opravdano reći ono što sam ponovio više puta: "ORGANSKI NE PODNOSIM WINDOWSE i MS!" Ne zato što volim Mac-a, već zato što, ili sam blesav pa ih nisam znao koristiti kako treba, ili zato što sam izgubio nekoliko kT nervnih završetaka u nepovratinim eksplozijama, ili možda zato što je to jednostavno poludizajnirani poluproizvod, poluproduktivan i poluupotrijebiv!

Anyway, ni Mac nije savršen, ali rad na njemu je ipak 'something completely different'.

Čisto iz iskustva. I iz srca.
20.03.2010 | 20:08
Iz osobnog iskustva mogu samo reći da se nikada više ne bi vratio na windowse (pc)

Imao sam ih 15 godina, svakojake kante i takozvane poluproizvode....

Kada sam napokon dobio priliku da učinim nešto "different" napravio sam i nije mi žao, kao ni veći ljudi koje znam da su prešli na mac.

Mislim da danas većina ljudi ipak ne živi u oblacima, jer jednostavno nema volje a poglavito vremena za to.
Iz svoje okoline, ljudi koje znam prilično sam uvjeren da ljudima treba nešto što jednostavno radi!
Radi, da...i nije bitno zove li se to mac, pc, steve jobs ilI iOnaj, iOvaj.

očito je da se na ovom mjestu nalaze ljudi koji su se prepoznali u Apple kategoriji...osuđivati ih zato milsim da bi bilo krajnje nisko i jadno. Po meni je više tužno kad sretnem nekoga na pc-u koji mi odmah počme govoriti kako je mac bahatost, glupost i precjenjenost....jer time on i takvi rade diskriminaciju mene i nas, a ne mi njih.

Što se tiče cijene Mac-a, iskreno ću reći, a rekao sam to već prije...ja nemam toliko novaca...ali mac nije pretjerano skup... Recite vi meni koliko košta legalna, licencirana kopija windows-a zajedno s još jednim provjereno dobrim i brzim računalom s odličnim monitorom. K tome dodajte još jedan super miš, odličnu testaturu i vrhunsku web kameru.
Mislim da na kraju cijena ne oscilira tako drastično da bi to svi trebali toliko spominjati....

Nadam se da nikoga nisam uvrijedio, pozdrav cijeloj ekipi s Jabučnjaka!
21.03.2010 | 12:08
dobro nam došla EevaA, i ja sam ovdje novi, niti mjesec dana... još je rano za bilo kakav kompetentan osvrt, još se navikavam, ali da sam zadovoljan - itekako... Mac OS X je ono što je mene privuklo, ne hardware ili design, mada, naravno, itekako pomaže... a sam OS je smiješno jeftin za ono što pruža... lova problem? prošverca se polovni g4/intel book i stavi se piratski (Snow) Leopard... pa kroz neko vrijeme par desetaka dolara za legalizirat... pa kroz još neko vrijeme dokupit RAM... a nema registry-a

a "ljevičarenje/desničarenje"? ma folklor, ipak smo .hr, neka nama nas
21.03.2010 | 12:56
bigkix je napisao:
Zapravo i imaš pravo. Kao i Miomika. Istina je da ima pitanja koja se ponavljaju po sto puta, ali uvijek dobiješ odgovor.


U tome i jest problem, svima je jasno čemu služi forum, svi znaju čemu sluzi Search polje, ali da se ne bi inkomodirali tražeći odgovor na banalno pitanje, na koje je već odgovoreno 10 puta, njima je lakše postaviti pitanje i 11 put. A onda mi kako smo dobri i dragi, da ih ne bi uzrujavali, idemo tražiti odgovor umjesto njih, pa copy-paste?

Ma da ne bi!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 57 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (570)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO