Jedna nova jabucica!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jedna nova jabucica!


19.03.2010 | 13:07
Bok ekipa,

Eto, ja sam frisko dobila maca nakon 10-tak godina pc-a.
Poklon
Dojmovi..slatko
Prozorcici lete, grafikica sjajna, on tih..ali nista brze od pc-a istih performansi.
U nekim app cak i sporiji, tj. tromiji.
Nema virusa..super!

Ali citam zadnjih dana ovaj forum i primjecujem nekakvo mac idesnicarenje.
Svi ponavljaju "think different" foru, a rade upravo suprotno.
Kao da ovdje vlada jedna opca zaludjenost macom i svako spominjanje pc-a ili nekih njegovih dobrih strana, pokrene salve bijesa.

Nisam sigurna da mi se to svidja, niti da prati "think different" psihologiju.

Ako mi netko moze pojasniti zasto se smatrate "nadljudima" samo zbog cinjenice da imate vise novaca od drugih?

NHF ljudi
Ali sam morala primjetiti.

Pozdrav,
Eva
19.03.2010 | 13:42
Dobrodosla! Mislim da si ipak stekla krivi dojam, meni se barem cini da se ovdje ne zazire od zdrave kritike... no kao si stekla takav utisak onda mora postojati i neki razlog za to, a to ne valja. Imas li kakav konkretan primjer? U svakom slucaju imaj na umu da svatko moze izraziti svoje misljenje, ako su vecina poput opisanog, tu ne mozemo puno uciniti. U stvari mozemo, izraziti svoje.
19.03.2010 | 14:07
Bok Eva.


Nije nuzno da se ima vise novaca od drugih. Neki su kupili Maca na rate, neki su stedili mjesecima, neki dobili na poklon a ovo iDesnicarenje bi ja nazvao iLove pa se nekad ode predaleko. LJubav je slijepa
19.03.2010 | 14:11
Bok eevaa,
dobrodosla u zajednicu korisnika apple racunala, a ne u zajednicu korisnika plidenta paste za zube. Morala bi ocekivati da ljudi ovdje vole raditi na macovima i da vecina voli macove kao takve.
Moram priznati da i ja primjecujem neke extremne slucajeve uzdizanja Macova u nebesa, a omalovazavanja PCa, ali svugdje postoje takve stvari pa ni jabucnjak nije izuzetak. Svatko ima pravo na svoje misljenje.

Ovo o nadljudima i vise novaca ne zelim komentirati.
19.03.2010 | 14:34
I ja se pridružujem izrazima dobrodošlice.
Da smo nadljudi, jesmo, jasno ( ), ali kaj se love tiče, teško da je imamo više od nekog drugog.
S vremenom, ako već nisi, zavoljet ćeš OSX i onda će ti neke stvari koje si smatrala zdravo za gotovo, postati samo neugodno sjećanje.....

Svi smo u jedno trenutku bili na PC-jima, ali ovo je jednostavno bolje:cheer:

U svakom slučaju, uživaj i osjećaj se dobro tu na jabučnjaku
19.03.2010 | 15:18
Pozdrav i dobrodošla.

Think different je marketinški slogan a mi smo samo konzumeri ... ako si ocekivala više ... to je bilo naivno
U obranu ovog foruma, savjetovao bih te da odeš na recimo BUG forum ili PC expert forum i kažeš kako si kupila mac i kako ti je super. Onda se vrati i javi nam što u ti rekli.
Sve u svemu jabučni korisnici (ja npr) nemaju bas mnogo mjesta gdje po pom pitanju imaju istomišljenike pa eto ovdje pričaju o macovima kao superiornima.
Kao što rekoh ... probaj s druge strane.

A to da smo nadljudi nije mišljenje već činjenica.

Živila, i ugodno druženje ti želim.
pozdrav.
19.03.2010 | 15:21
Djuro wrote: Svi smo u jedno trenutku bili na PC-jima, ali ovo je jednostavno bolje:cheer:

Nismo, moj prvi komp je bio mac (6400 - daleke 96.) - PCa sam kupio desetak godina kasnije da mogu zaigrati neku igru, ali sam da ubrzo napustio.
19.03.2010 | 15:37
Dobrodosla!
btw zgodan avatar
  • Law
  • Korisnik
  • 6
19.03.2010 | 15:47
Tito je napisao:
Nismo, moj prvi komp je bio mac (6400 - daleke 96.) - PCa sam kupio desetak godina kasnije da mogu zaigrati neku igru, ali sam da ubrzo napustio.[/quote]

Moj je bio još dalje 86-te.... ZX Spectrum 64K+, prvi PC 96', prvi Mac 09'.... I meni su napočetku svi izgledali nabrijano na taj Mac i nisam kužio spike, nakon godine dana na Jabučnjaku prestao sam to primječivati a ujedno sam i uvidio neke stvari u kojima su u pravu... Daleko od toga da je Mac savršen i MacOS i Apple. Ima tu još mjesta za popravak. Kad bi mene netko pitao (a sigurno neće) meni je najveći nedostatak u programiranju barem onom kojim se ja bavim (DataBase oriented).

Usput dobro došla na forum...
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.03.2010 | 17:04
Da ti i Adam zaželi dobrodošlicu...

uglavnom, ak te kaj muči, pretraži forum, a ak ne možeš naći, ti pitaj..

lijepa riječ i dječija vrata otvara pa samo hrabro naprijed..


nema glupih pitanja..

idem si rucak neki slozit..


p.s. Riba, daj dodaj kod registracije spol M Ž, ako Ž otvaraju se mjere, bračno stanje, seksualne preference, gumb za priližit sliku, ocjena iz logike iz srednje, ili marksizma, ovisno o godištu.. mislim da je to jednom bilo usvojeno kao prijedlog, ali je stalo na realizaciji..
19.03.2010 | 17:23
Djuro genijalac je napisao:
Svi smo u jedno trenutku bili na PC-jima, ali ovo je jednostavno bolje:cheer:


Govori za sebe, ja nikada nisam bio na PCju.

Dobrodošla. I oh kako si u krivu za lovu...
19.03.2010 | 17:48
Tito je napisao:
Djuro wrote: Svi smo u jedno trenutku bili na PC-jima, ali ovo je jednostavno bolje:cheer:

Nismo, moj prvi komp je bio mac (6400 - daleke 96.) - PCa sam kupio desetak godina kasnije da mogu zaigrati neku igru, ali sam da ubrzo napustio.


Kognitivne sposobnosti su mi danas ponešto ograničene pa mi, molim te lijepo, objasni koji dio moje izjave koji si citiral nije u skladu s ovim kaj si ti napisal?!?!

Piše svi smo u jednom trenutku bili na PC-jima... A ti onda veliš: nismo, moj prvi komp je bio mac - PC sam kupio desetak godina kasnije....
To, desetak godina kasnije, nije jednom? NIsam napisao da je svakom od nas prvi komp bio PC, ili s mojim kajkavskim hrvatskim nekaj ne štima?

BTW, moj je prvi komp bil commodore 64 jer mi starci nisu htjeli kupit spectrum. No, ovo između nas i PC je mlaka kamilica prema raspravama o nadmoćnosti spectruma ili C64. A tek kad se u igru uključil i amstrad......
19.03.2010 | 17:50
GANDALf je napisao:
Djuro genijalac je napisao:
Svi smo u jedno trenutku bili na PC-jima, ali ovo je jednostavno bolje:cheer:


Govori za sebe, ja nikada nisam bio na PCju.

Dobrodošla. I oh kako si u krivu za lovu...


Pa, onda moja isprika. Misšljah reći da smo svi bar jednom koristili piceka, ako nikako drugačije, onda iz nužde.....
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.03.2010 | 17:56
Djuro, ovdje je bilo već klanovanja C vs. S

meni je stari kad je na lotu dobil kupio spectrum, ne samo meni, nego ne znam koliko njih pa podijelio djeci prijatelja..

e sad, da je razmisljao drugacije, sad bih mozda imal para kak eva kaze i bil nadljud, a ovak sam samo katkad pun - kovanica..

al nekad mi zena da dzeparac i u papirnatom, aha! pa okrenem rundu pred dućanom..
19.03.2010 | 18:13
Pozdrav!

Evo, i ja kada sam nedavno se pridružio mislio sam kako ljudi malo previše brane taj ''čuveni Mac''. No, nakon nekog vremena vidim i zašto, a budeš i ti. Nije da mrzimo PC (bar ne svi ), ali jednostavno - kad se jednom provozaš u Merđi, nije lako nazad na Chevroleta! I ovo s novcima ti ne stoji, evo ja, na primjer, sam kupio stari Mac, jedva skrpao pare, al radi kao PC laptop star 3 godine, a ovaj moj ima puno puno više (neću ni spominjati koliko, sram me ). Inače, svidjeti će ti se forum, svi su jako ljubazni, uvijek pomažu kad te zapadne neki problem, ma društvo bez premca, a i admini su super, najbolji!

Poslušaj i Ecvisa, odi na Bug forum, spomeni Apple i gledaj kako te flame-aju... Kao mene danas kada sam se drznuo ljudima objasnit razliku između mobitela/laptopa i iPada. Dakle, nisu Macovci samo ti koji su kakti pristrani... (mi bar imamo razlog za to, pokriće )

Još jednom, dobrodošla i uživaj na svom Macu!
19.03.2010 | 18:17
Dobrodošla! Mac je stvar odabira, a ne novca - kao i sve druge stvari u životu (osim možda aviona i jahte), a ljudi ovdje ga odabiru jer je ugodnija platforma za rad, pogotovo za kreativne poslove.
19.03.2010 | 18:20
Dijete je napisao:

al nekad mi zena da dzeparac i u papirnatom, aha! pa okrenem rundu pred dućanom..


Dijete, jel mazneš po skrivećki mali pelinkovac ili rum (one flašice od pol deci ili kolko?) ili bahato zasjedneš na prazne gajbe od pive i ko pred svakim pravim selskim dućanom u miru prokomentiraš političku situaciju s pol-litrenkom žuje u ruci dok te pažljivo osluškuju dežurni selski pijanci uz značajno kimanje glavama u znak odobravanja tip: nisam baš ziher da je uz ovakve kamate na kratkoročne pozajmice pametno koristit beton 30 na pelješkom mostu na svim mjestima?
19.03.2010 | 18:29
Ok, zapela sam!

Kako odgovaram poruku po poruku?
Tak ste dragi da moram svakom ponaosob odgovoriti

Inace, hvala svima na dobrodoslici
19.03.2010 | 18:42
EevaA je napisao:
Ok, zapela sam!

Kako odgovaram poruku po poruku?
Tak ste dragi da moram svakom ponaosob odgovoriti

Inace, hvala svima na dobrodoslici


Ako baš hoćeš nekog citirati, onda klikneš na citiraj i odabereš dio na koji se referiraš. Inače, samo tipkaš i pritisneš pošalji;)
19.03.2010 | 18:48
Vozdra Eva>

Evo da se i ja pridruzim tvome misljenju.Cak sam mislio slican post napisati ali mi se nije dalo.Koristim Mac evo vec dvije godine ali jos uvijek imam i windowse na njemu.cak sta vise neki dan sam instalirao Sedmicu i mogu vec reci da sam pravo iznenadjen kako dobro radi.Cak bolje od Xp-a.Nego ,sto ljudi sto cudi.I meni nekad ide na nerve tolika zaludjenost Apple-om.POnasanje pojedinih ide dotle da smatraju ljude koji koriste pc nizom vrstom.Nije to samo ovdje nego i na drugim forumima (zivim u Holandiji tj. Nizozemskoj ) koji su posveceni Apple-u.
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.03.2010 | 18:56
Djuro genijalac je napisao:


Dijete, jel mazneš po skrivećki mali pelinkovac ili rum (one flašice od pol deci ili kolko?) ili bahato zasjedneš na prazne gajbe od pive i ko pred svakim pravim selskim dućanom u miru prokomentiraš političku situaciju s pol-litrenkom žuje u ruci dok te pažljivo osluškuju dežurni selski pijanci uz značajno kimanje glavama u znak odobravanja tip: nisam baš ziher da je uz ovakve kamate na kratkoročne pozajmice pametno koristit beton 30 na pelješkom mostu na svim mjestima?



ne konzumiram flashice (al domaće rakije.. uhuhuhuhu..), makar sam vidio da ima i orehovca po novome (meni novo).. sjednem rijetko pred ducan jer ionak nis ne razumijem te nativne.. pa mi je glupi ignorirat ih i buljit u beton..
radije udjem u birtiju pa stavim sluške na uši da ne slušam radio banovinu il jukebox.. u birtiji smijem ignorirat jer sam paying customer


scar, de si u holandiji?
19.03.2010 | 19:10
Pa, dobrodosla!

Cini se da sam ja jedini kojeg zanima, ali koji Mac si dobila? Mozda u pocetku ne osjetis tu razliku u brzini, ali vidit ces da se Mac nece usporit (dobro, hoce, ali neprimjetno). Mene osobno odusevljava cijena Maca, i koliko se mogu qrcit s MacBookom Congrats na Macu, i pitaj o svemu o cemu nemas pojma, da ti mogu gledat avatar
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.03.2010 | 19:29
jooooj.. kak sam se ja napalio na unibody macbooka.. beli buco.. podsjeca me na iBooka mi prvog..

ak cemo iskreno, ljepsi mi od macbook proa... cak toliko da mi nit ne smeta kaj nema FW.. il citac kartica..

jos nisam kupil srecku.. ni uplatio loto.. al nekak bi..
19.03.2010 | 19:30
Imas li kakav konkretan primjer? U svakom slucaju imaj na umu da svatko moze izraziti svoje misljenje, ako su vecina poput opisanog, tu ne mozemo puno uciniti. U stvari mozemo, izraziti svoje.[/quote]

Ma ne bi sad navodila primjere, da se dpasaric ili smayo ne uvrijede
Jos sam nova, pa da me ne uzmu na zub.
19.03.2010 | 19:34
smayoo se sigurno nece uvrijedit, jer je  fanboy zadnja rijec kojom ga se (po njegovim rijecima na forumu) moze opsiat. A Davor je opcepriznati Mac "iDesnicar"
19.03.2010 | 19:51
Ja ću nastaviti mislit drukčije pa neću iskazat dobrodošlicu s obzirom na dosta negativni uvodni post krivu kritiku na ovaj izuzetno kulturni i blagi forum

Q: What is the difference between a Mac User and a terrorist?
A: You can negotiate with a terrorist.
19.03.2010 | 19:57
@ Defou
Slijepa me znaci nuzno dobra

@ Tito
Zasto ne komentirati?
Cinjenica je da mac kosta skoro duplo od pc-a

@ Djuro G.
Ma zavolila sam os na prvi pogled (takva sam:) i nimalo mi ne fale windowsi.
Kao kad zaboravis starog decka kad nadjes novog.
Mozda i nije bolji, ali je novi

@ Ecvis17
Znam za te forume.
Upravo zbog takvih liklova ih vise ne posjecujem.

@MoschuS
Hvala
plink, plink okicama

@ Dijete
Mjere:87.60.84
Status:Single
Sex prefs.: mmm, sram te bilo
Slikicu za sad imas
Logika:5(uvijek sam bila streberica


@dpasaric
Kakvi su to "kreativni poslovi"?

@scarface32
Joj, moram probati tu sedmicu.
Jel ju mogu staviti na maca?

@ipetri68
macbook pro 13"
Budem, hvala


Ako sam nekoga preskocila, oprostite

Pusa
Eva
19.03.2010 | 20:01
Bill je napisao:
Ja ću nastaviti mislit drukčije pa neću iskazat dobrodošlicu s obzirom na dosta negativni uvodni post krivu kritiku na ovaj izuzetno kulturni i blagi forum

Q: What is the difference between a Mac User and a terrorist?
A: You can negotiate with a terrorist.



A ti si mi se nasao malo uvrijedjen, ha?
Pa zasto?
Samo sam postavila pitanje i iznjela svoje misljenje!
Zasto je to problem?
19.03.2010 | 20:07
nisam uvrijeđen no kao što sam rekao ne slažem se s tobom i mislim da nisi dobro počela
pitanje ti nije na mjestu i mišljenje ti po meni nije zasnovano na činjenicama
19.03.2010 | 20:11
Bill je napisao:
nisam uvrijeđen no kao što sam rekao ne slažem se s tobom i mislim da nisi dobro počela
pitanje ti nije na mjestu i mišljenje ti po meni nije zasnovano na činjenicama



Ma jesi..bar malo
Vidis, nitko drugi nije to shvatio kao nekakvu provokaciju, osim tebe.
A cinjenice su vrlo rastezljiva materija..zavisi kako ih gledas.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 24 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, baka, drlovric, Ender, m@xym, temeljnik, Zdravac, Anonimci (663)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO