S Windowsa na Mac i gdje ću sada?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

S Windowsa na Mac i gdje ću sada?


08.02.2010 | 22:24
Da, jer ti ga je Mac formatirao na HFS+. To je vrlo često pitanje. Potraži odgovor ovdje:

www.jabucnjak.hr/forum/hardver/44531-ext...-u-i-macu.html#44539
08.02.2010 | 22:35
Formatirao si hdd u Mac OS Extended Journaled file sistem. Sada po njemu možeš pisati iz OSX-a, a da bi mu mogao pristupati iz windoza instaliraj MacDrive. Zadnja verzija je 8.0.410 i kompatibilna je sa win7. Starije besprijekorno rade na starijim windowsima. Nakon instalacije 'pc' prepoznaje diskove formatirane kao mac os extended. Po tako formatiranim particijama s instaliranim MacDrive-om možeš i pisati, dakle potpuni pristup podacima koji su na njih upisani s mac-a.
08.02.2010 | 22:45
Da, ali se placa. Ako nije za neke profi stvari, lukavije je FAT32, tako da i jedni i drugi mogu R/W. Jedino ima sugavo ogrnicenje u velicini filea na 1GB. Ja imam slicanih problema, ali se nosim s time.
08.02.2010 | 23:11
zabac je napisao:
Da, ali se placa. Ako nije za neke profi stvari, lukavije je FAT32, tako da i jedni i drugi mogu R/W. Jedino ima sugavo ogrnicenje u velicini filea na 1GB. Ja imam slicanih problema, ali se nosim s time.

Da li je 1 Gb specifično za Mac? FAT32 podržava datoteke do 4 Gb.
08.02.2010 | 23:42
Upravo prebacio file od 3 giga na ext fat32, znači ide do 4 i ako to nije ograničenje, rješenje s fat32 je najbolje i najjeftinije. damirst je napisao da je 'nabavio' toast pa tako može i nabaviti macdrive
09.02.2010 | 09:20
Molim vas sve da uložite barem toliko truda da svoj napor umjesto na "nabavljanje" softvera od čije izrade i održavanja netko pokušava preživljavati usmjerite na traženje sličnog rješenja koje autor nudi besplatno, jer takvih uvijek ima.

Konkretno, za čitanje HFS+ pod Windowsima osim MacDrivea (koji jest najbolji i ja sam ga bez razmišljanja kupio) postoji još nekoliko rješenja koja su ili besplatna, ili puno jeftinija (ima i jedno koje košta isto kao MacDrive, a bitno je lošije, zove se MacDisk), a među njima ima i jedno napisano u Javi, tako da radi i na Windowsima, i na Linuxu, itd. Detaljan pregled svih ovih rješenja je ovdje:

http://www.macwindows.com/disks2.html

A ovo je stranica autora Erika Larssona iz Švedske koji je napravio i druge zgodne alate u Javi, sve donationware (ako koristite, donirajte koliko možete, ali autor dozvoljava i besplatno korištenje):

http://hem.bredband.net/catacombae/index2.html
09.02.2010 | 09:49
Da sorry, zeznul sam. 4GB je ogranicenje.
09.02.2010 | 19:58
Evo ja bas jucer updetao bootcamp drivere i nativno iz windowsa pisem i brisem po HSF+ diskovima...Kombinacija je S Leopard + Win7 64 bitna

Prije iz Win nisam vidio OS-x HD-e sad vidim...i neke pacheve za igru sam bez problema povuko s HSF+ drivea i jedan plugin kopirao za njih kako bi ga poslao frendu....

Dakle nema potrebe za dodatnim softverom u tu svrhu vise...
09.02.2010 | 21:19
Super! Ovo je odlična vijest. Zaintrigirao si me. Mislim da bi mogao napraviti upgrade na Windows 7 onda. Ali najprije ću vidjeti kako to radi na PCju u firmi... Kad se psihički pripremim...
09.02.2010 | 22:52
Da i meni je bilo cudno - cak mi je svasta padalo na pamet kad sam to vidio - primjerice da mi je neko na mrezi pa kopa po kompu... LOL a onda sam proguglao i ispostavilo se da je to doslo s updateom

Mozda Win 7 nije uvijet za to, nego je samo potreban update pa radi i na ostalim Windowsima...
10.02.2010 | 00:22
Napravio sam i ja update, ali nažalost BootCamp 2.1 napravi samo update drivera za TouchPad koji ne znam što točno radi jer radi jednako loše kao i prije.

Padalo mi je na pamet da pokrenem setup sa install DVD-a od Snow Leoparda - to bi instaliralo BootCamp 3.0 drivere koji bi se onda updateali na 3.1, ako ne bi sve skupa skrahiralo...
10.02.2010 | 09:28
Ja sam napravio sve kako si mi jučer objasnio, napravio update na 3.1 i sve radi savršeno i extra brzo. Jel normalno kad radim na windowsima da vidim sve podatke s particije na kojoj je mac?
10.02.2010 | 09:49
Je, procitaj prethodnih par poruka. Cini se da novi Boot Camp sadrzi drivere za citanje HFS Mac particija.
10.02.2010 | 12:32
Ubacio sam usb stick T-mobilea za internet i izbacilo mi je poruku sa moram ugasiti računalo, i tako 2 puta. Zna li netko u ćemu bi mogao biti problem?

P.S. Skinuo sam sa stranice T-mobilea sw za Mac i uredno ga instalirao. Jedino šta mi pada na pamet je to da je na samom sticku verzija za windowse pa ga to možda buni!? Ako je tako kako bi mogao na stick ubaciti sw za Mac?
10.02.2010 | 13:18
Ako ti izbaci taj kvadratić sa natpisom i piše gore i "ignore", onda stisni to i instalira se dalje.
Barem je tako kod mene, jedino imam Vip a ne T-com.
Bok !
10.02.2010 | 13:42
Ma ne daje mi mogućnost ignore, samo da ugasim računalo. Zna li netko u ćemu bi mogao biti problem, ili koji stick od T-mobilea sigurno radi? Možda je ovaj moj stariji model koji ne može raditi na mac-u (iako na njihovim stranicama ima sw za mac, ali pretpostavljam da je prastari)?
10.02.2010 | 14:34
Ako ti pokazuje ovakvu sliku
Kernel_Panic_1p0f.png
onda je to kernel panic - nesto kao BSOD, samo sto je puno ljepsi Znaci da ima stari SW, skini novi pa probaj.
10.02.2010 | 15:19
E, baš ta slika! Skinuo sam sa stranice T-mobilea, a neka druga stranica mi ne pada na pamet.
10.02.2010 | 17:57
probaj skočiti na njemački T-com.. Oni bi mogli biti ažurniji kaj se toga tiče.... Ne znam, nabadam jer tak ja skidam vodafone mobile connect za Vip.... Sa strane, ne sa vipovih stranica...
10.02.2010 | 19:42
Moja je cura imala isti problem s Wind Italija (zivim u italiji) i nakon (mojih) brojnih pokusaja rijesavanja problema, otisli smo do ducana di smo ga kupili i dali su nam novi. Znam da ti nisam od pomoci, ali mozda su i u T-Comu tako ljubazni...
10.02.2010 | 20:18
Pitaj na ovom threadu, mozda prije nades odgovor.
11.02.2010 | 11:05
Skinuo sam sa stranice OPTIONAL nove drivere za snow leopard i sve radi super. Eto, ako netko bude imao isti problem zna šta treba napraviti!
20.02.2010 | 13:30
Da ne otvaram novu temu....kada otvorim neki folder i u njemu otvorim neki file, kako da se drugi file u istom folderu otvori u istom prozoru? Malo me nervira da se za svaki pojedinačni file otvara novi prozor!
20.02.2010 | 14:02
Finder>Preferences i isključi opciju: "Always open folders in a new window".
20.02.2010 | 14:04
Hvala!!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 minuta
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, Jedro, tino1, Zdravac, Anonimci (681)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO