Pomoć oko odabira i pitanje oko razlika
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pomoć oko odabira i pitanje oko razlika


19.12.2008 | 16:31
Trenutna konfa je danas skoro izletila van kroz prozor, ali znam da nije sam komp kriv, nego ja koji je na njega ruknuo Windowse.

Prvobitno sam htio Macbook Pro, no pošto više uživam u društvo stolnog pc-a (što se tiče udobnosti svog naslonjača, udaljen veliki zaslon i tipkovnica+miš u rukama), a putujem svega jednom-dva puta mjesečno, Macbook Pro bi, sto se tiče mobilnosti, bio skupa, a nepotrebna investicija.


Raspoloživo-11.000,00kn

Pikiram:

iMac, drugi model, alu
• 2.66GHz Intel Core 2 Duo
• 2GB 800 MHz DDR2 radne memorije (proširivo do 4GB)
• 320GB hard disk (SATA 7200 rmp)
• 8x SuperDrive s Dual Layer snimanjem
• (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW)
• ATI Radeon HD 2600 PRO s 256MB
• 20" LCD zaslon (1680x1050)
• 3 USB 2.0 utora, 2 USB 2.0 utora na tipkovnici
• 1 FireWire 400, 1 FireWire 800
• AirPort Extreme (802.11n) i BlueTooth 2.0+EDR
• Stereo zvučnici, mikrofon, optički audio izlaz
• Apple daljinski, Mighty Mouse, tipkovnica

Ocite prednosti- veci ekran, veca rezolucija, firewire, jeftina ddr2 memorija, 1 USB utor vise.
Nedostatci-iSight, manjak mobilnosti, slabija grafa
Cijena: 10.859,00 kn

Macbook unibody
• 2GB (2x1GB) of 1066MHz DDR3 SDRAM (PC3-8500); proširivo do 4GB
• 160GB Serial ATA; 5400-rpm
• 8x SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
• NVIDIA GeForce 9400M
• 13.3” sjajni široki zaslon s pozadinskim LED osvjetljenjem
• (1280x800)
• 2 USB 2.0 utora
• 10/100/1000BASE-T (Gigabit) Ethernet
• AirPort Extreme Wi-Fi (IEEE 802.11 a/b/g)
• 60W MagSafe napajanje
• Ugrađena iSight kamera
• Mini DisplayPort
• Stereo zvučnici, mikrofon, optički/analogni audio ulaz/izlaz
• Hrvatska tipkovnica
• Multi touch trackpad

Prednosti: mobilnost, iSight kamera, wi-fi, brza grafa i memorija
Nedostatci: skuplja ddr3 memorija, manji ekran, manja reza, 66mhz manje
Cijena: 10.309,00 kn

Za što će služiti:
Posao pri kojem trebam dva ekrana, na jednom ekranu photoshop i firefox, na drugom firefox i office. Znaci treba mi graficka s vise od 128mb rama.
Planiram se nazad bacit na online igranje UT 2k4 ili UT3, ne bi htio igru vrtit na low s 50fps-a.
Rad s glazbom: reason,frutty loops, ableton live, serato scratch


Sad pitanje:

1.) Znam da se macbook može spojit na vanjski monitor(imam Samsung 19" PVA monitor) preko konvertera i sve fino naštimati, ima li iMac neki VGA out ili onaj mini?
2.) Koliko je pametno ići na uređaj sa slabijom grafom, zbog Snow Leoparda i dva monitora?
3.) U specifikacijama macbook-a ne piše koliko memorije ima grafička, zna li netko možda?
4.) Jeli radio netko s glossy screenom na otvorenom ili u club-u s dosta svijetla, smeta li išta pri radu?
5.) Koja je razlika u kvaliteti zvučnih kartica?
6.) Koliko će mi trebati da se naviknem na OS x (šalim se, svaki topic sadrži ovo pitanje pa sam morao i ja pitat, da ne ispadam alternativan )

Macbook dolazi s 2gb memorije i manjim ekranom, bi li dobio uređaj boljih performansi od iMac-a ako bi napravio sljedeće:

Za 600kn razlike (između iMac-a i Macbook-a) u Macbook dodao još 2gb rama, na njega (prilikom rada) spojio već trenutne periferije koje imam:
-eksterni monitor od 19" (PVA matrica)
-eksterni hard od 320gb 7200,11rpm, 16mb cache
-Logitech Wave tipkovnicu
-Logitech G9 miš
-Hi-Fi sustav

Onda bi imao istu stvar kao i stolni komp tj. ne bi se odrekao udobnosti prelaskom na prijenosnika. Još bi si Macbook približio kako bi mi ubacivanje dvd-a bilo lakše (vise mi pase kada mi je glavni monitor udaljen barem jedan metar i na povišenom mjestu, kod iMac-a bi se stalno trebao dizat ljenčina, da)

Osim toga bi, prilikom putovanja ili puštanja glazbe u kombinaciji s mixerom i playerima, imao kvalitetan prijenosnik.

Kod iMac-a bi se odrekao mobilnosti, kamere i grafičke, ali dobio jaci procesor i jeftiniju memoriju te još jedan veliki ekran.

Koliko je moja ideja dobra i da li bi fulao ako bi uzeo Macbook unibody?
19.12.2008 | 16:53
Vidim da si i sam vec prilicno dobro sve izanalizirao. Jesi li se zapitao da li postoji opasnost da ti zatreba Firewire? Na tvom mjestu ja bi isao na MacBooka sa spomenutim dodacima, a ima jos jedna stvar koja ide na ruku MacBooku; naime MacBook mozes kupiti u inozemstvu i bezbolno uvesti praveci se lud pri cemo ces ustediti nemali novac. Za Apple prijenosnike garancija je medjunarodna, dakle takav MacBook ce kod nas biti pokriven garancijom jednako kao da je i kupljen u nas. Kod stalnih modela to ne vrijedi.
Hocu li goriti u paklu sto poticem gradjanski neposluh?
19.12.2008 | 17:10
Ma znaš ono kupujmo Hrvatsko? E na to ću ja maknut PDV jer se kupuje preko firme

Znam da će mi najvjerojatnije nedostajati Firewire ulaz, koliko znam par programa ce trazit firewire, ali to bi bio spreman žrtvovati za ddr3 memu i bolju grafu te kvalitetniju izradu i dizajn. Od prijašnjih Macbook-ova mi se jedino sviđa Macbook Black, ali ovaj novi model ga performansama ubija..

Možeš li mi možda odgovoriti na ona pitanja gore?

E i još jedno pitanje, hoće li mi tipkovnica(wave) raditi sasvim normalno sa svim multimedijalnim tipkama?
19.12.2008 | 17:20
Zašto u nedostatke iMaca ubrajaš iSight? Pa svaki iMac ima iSight
19.12.2008 | 17:23
Gledao sam specs na apple.hr, pa tamo nije pisalo, a imam vipov bezicni modem, i hvatam 40kbs(nemojte nikad nabavljat to sranje) pa mi se nije dalo otvarat jos neki sajt
19.12.2008 | 18:29
Ja imam iMac, bas takav kakav ti hoces, samo 24" i zvanican odgovor je da ima iSight

Pogledaj ovo, www.ilugger.com/macworld

Kupi iMaca i s ovom torbom ga mozes i prenositi 1-2 mjesecno bez problema

I problem rijesen
19.12.2008 | 20:16
Moj glas za MacBook s postojećim komponentama koje imaš.
Mislim da na www.finder.hr imaš crni po nekoj popularnoj cijeni...
19.12.2008 | 23:30
SyZyGy je napisao:
Znam da će mi najvjerojatnije nedostajati Firewire ulaz, koliko znam par programa ce trazit firewire, ali to bi bio spreman žrtvovati za ddr3 memu i bolju grafu te kvalitetniju izradu i dizajn. Od prijašnjih Macbook-ova mi se jedino sviđa Macbook Black, ali ovaj novi model ga performansama ubija..

Možeš li mi možda odgovoriti na ona pitanja gore?


Ima ovdje ljudi koji imaju iMaca pa neka se oni javi, ja mogu reci samo napamet...mislim da ti treba video adapter za vanjski monitor za iMac. Oko snow leoparda ne bi razbijao glavu sada.
Sto se tipkovnice tice ne vjerujem da ce ti raditi te custom tipke no pogledaj malo po www.macupdate.com, mozda potoji kakav utility s kojim se te tipke daju mapirati.
19.12.2008 | 23:40
papittovenga je napisao:
Moj glas za MacBook s postojećim komponentama koje imaš.
Mislim da na www.finder.hr imaš crni po nekoj popularnoj cijeni...


Ta "popularna" cijena je za 1000kn veća od novog Macbook-a, koji mi takodjer ful dobro izgleda. Macbook white mi ne odgovara izgledom, a kad već idem slupat toliki iznos, onda hoću i izgled i performanse

Najjednostavnije bi bilo i iMac i Macbook lol


@riba- k, tnx
20.12.2008 | 02:55
Ja bih na tvom mjestu uštedio još 2 milje i kupio iMac 24". I onda imaš jedan komp, ali barem znaš da je najbolje u klasi. Obzirom da si na putu svega dan-dva, to možeš valjda i bez kompa. I još nisam čuo jednog korisnika kojeg sam nagovorio na 24" da je kasnije zažalio i rekao: "Joj, velik mi je monitor, nije mi to trebalo...". Nema šanse, svi kažu upravo suprotno - "Dobro da si me pilao da uzmem 24", sada bi mi bilo žao da nisam.".
20.12.2008 | 09:43
Pa ni ja još nisam čuo niti jednog korisnika da je uzeo Macbook pro i da je razocaran, pa ipak mislim da bi mi to bila nepotrebna investicija

Ispravi me ako nisam u pravo sto se tice 24"

-ona grafa ce bit pre slaba da vrti UT 2k4 ili ut3 na nekoj rezoluciji koja ce izgledat ok na 24"
-zbog velike rezolucije ce slova bit manja (imam laganu minus dioptriju) te cu morat rucno podesavat DPI sto ce rezultirat cudnim oblicima slova.

To su dva razloga zašto već za trenutni pc nisam htio uzet 24" nego uzeo kvalitetni 19"

A i ako bi išli "nadodaj još" onda bi definitivno nadodao još, uzeo macbook alu-a i polovnog iMac-a. Ali eto stanje je takvo da ne želim dat više od 11k, a polovno ne zelim kupovat.
  • lex
  • Korisnik
  • 5
20.12.2008 | 11:54
Kažu da je ekran imac-a 24" puno kvalitetniji, s vremenom ti postane mali, htjet ćeš cinemu 30" .

Al mislim da ne možeš pogriješit s macbook-om, noviji je, odlično izgleda, još bolje u živo, a ima odlične karakteristike , govorim o jačem modelu i još je prenosiv....
20.12.2008 | 12:04
Je, kvalitetniji je. Koliko znam u njemu je h-ips matrica, nesto unaprijeđena s-ips verzija.

Ono na što sam pazio pri kupnji trenutnog monitora je da ne bude TN matrica nego PVA ili IPS matrica, posto razlika izmedju pva i ips nije toliko velika, odlucio sam se za "jeftiniju" pva matricu, tj trenutni monitor. Tako da mi cilj nije ić na bolji/veći zaslon jer sam s trenutnim i više nego zadovoljan.

Ne bi htio pljuvat po prijedlozima od dpasarica i papittovengea, ali prijedlozi su bez argumenata, tj. svatko hvali svoje ili tako nešto
  • Dijete
  • Posjetitelj
20.12.2008 | 12:18
SyZyGy je napisao:

-zbog velike rezolucije ce slova bit manja (imam laganu minus dioptriju) te cu morat rucno podesavat DPI sto ce rezultirat cudnim oblicima slova.



Ok.. ovo fakat ne kužim..

ja imam minus tolki da me domovina nije htjela ni na temeljnoj obuci, a kamoli na bojištu..
moj glas ide za iMaca i to za onolikog koliko si novaca možeš skupiti..

Unibody ti ne mogu preporučiti jer volim biti oprezan kada se radi o novim stvarima. Ja bih još pričekao da vidimo kako se u praksi ponaša taj komp i onda još malo pričekao da izađe 2. revizija.. pa nju eventualno kupio..
20.12.2008 | 13:21
Općenito kada se poveća rezolucija se smanje ikone i slova, nekima je to premalo pa se može podesiti dpi slova kako bi bila veća, samim time dobijes malo ružnija slova (ne previše, malo) i neki prozori u programima se neće vidjeti dobro. Evo primjer

Clipboard01.jpg
i40.tinypic.com/r9e4ur.jpg [/img]

Kao što vidiš iz priloženoga, dpi je povećan i samim time slova ne stanu u prostor koji je odabran za prikaz informacija, te pola toga ne vidim

Zato mislim da ću na 24" monitoru morat još više povećati dpi te time još više izobličit sam rad s programima.


A i 24" zaslon mi stvarno ne treba, trebaju mi dva manja, ne jedna ogroman. Radije tih 2k kn ulupam u Ableton live ili nešto drugo.
  • Dijete
  • Posjetitelj
20.12.2008 | 15:39
sad mi je jasno.. ili jasnije..

al nisam se susreo sa takvom problematikom ni na kojem monitoru.. osim ako naravno nisu ti kompovi bili upogonjeni windowsima..

mozda je skrinšot sa meka, ali očigledno sam imao sreće kad nisam kiristio programe koji su smeće di se developer nije potrudio iskoristiti prednosti OSa..
20.12.2008 | 16:44
Na OS X-u ne mozes podesavati DPI fonta. Stovise uopce ne mozes mijenjati velicinu sistemskog fonta. No on sam je po defaultu dosta velik a u peferencesima imas dosta opcija koje su od pomoci slijepima i gluhima.
20.12.2008 | 17:16
Ej ej frajeru, si to ti mene suptilno nazvao slijepim!? :@

Šala, ono, tnx, nisam znao.
20.12.2008 | 17:36
SyZyGy je napisao:

Sad pitanje:

1.) Znam da se macbook može spojit na vanjski monitor(imam Samsung 19" PVA monitor) preko konvertera i sve fino naštimati, ima li iMac neki VGA out ili onaj mini?

3.) U specifikacijama macbook-a ne piše koliko memorije ima grafička, zna li netko možda?

4.) Jeli radio netko s glossy screenom na otvorenom ili u club-u s dosta svijetla, smeta li išta pri radu?

6.) Koliko će mi trebati da se naviknem na OS x (šalim se, svaki topic sadrži ovo pitanje pa sam morao i ja pitat, da ne ispadam alternativan )



procitala sam cijeli thread i cini mi se da nitko nije odgovorio na neka od ovih pitanja. Ako je, ispricavam se.

1.) iMac ima mini DVI izlaz na koji se onda preko adaptera mini DVI na nesto moze spojiti na sto vec .

3.) NVIDIA GeForce 9400M graphics processor with 256MB of DDR3 SDRAM shared with main memory -koliko sam ja skuzila iz ovoga MacBook ima samo graficki chip koji sam po sebi nema nikakvu memoriju vec "krade" od sistema. Ili sam u krivu?

4.) Ja sam radila na glosy ekranu pod dosta svjetla i nije mi smetalo. Ali to ti je vise stvar osobne preferencije. Nekome bas pase takav glossy ekran a netko bi si najradije pucao u glavu kad mora raditi u takvim uvjetima.
6.). Meni je trebalo 10 ak dana .

A sto se tice Logitechove tipkovnice...hm, jos dok Apple nije imao ove ultra tanke (ja obozavam ultra tanke tipkovnice s plitkim hodom kao na prijenosnicima npr) ja sam spojila na MacBook onu Logitechovu ultra flat i radila je super. Funkciju "jabuka = cmd" tipke obaljvala je win tipka a sve drugo je radilo normalno.

No, ta ultraflat nema điđe po sebi od tih medijskih tipaka pa ne bih znala kako to fercera. Ali sad bas imam doma Logitech iluminated na piceku pa cu bas nju spojit na MacBook i provjerit kako to radi. .

Kada saznam javim
20.12.2008 | 19:01
dpasaric je napisao:
Ja bih na tvom mjestu uštedio još 2 milje i kupio iMac 24". I onda imaš jedan komp, ali barem znaš da je najbolje u klasi. Obzirom da si na putu svega dan-dva, to možeš valjda i bez kompa. I još nisam čuo jednog korisnika kojeg sam nagovorio na 24" da je kasnije zažalio i rekao: "Joj, velik mi je monitor, nije mi to trebalo...". Nema šanse, svi kažu upravo suprotno - "Dobro da si me pilao da uzmem 24", sada bi mi bilo žao da nisam.".


Apsolutno podrzavam gore receno. I ja sam ga poslusao. Jednostavno ne mogu vjerovati da sam nekada mislio da ce mi taj ekran biti prevelik

Ahh kako se covjek na dobro brzo navikne...
20.12.2008 | 21:58
Pošto trenutno imam imac 20 " + 24" monitor i macbook black prve generacije, možda ti mogu malo pripomoći
Kao što je flare već napisala, u oba slučaja, bilo da se radi o macbooku ili imacu, možeš spojiti dodatna monitor i koristiti ih ili u mirror modu ili extended desktop modu. Problem s macbookom je taj da ima integriranu grafičku na matičnoj ploči, tako da nema svoj ram nego krade od systemskog ramo i to po principu - minimum onog šta je apple naveo da koristi, dakle ako piše da koristi 128 mb systemskog rama, to je minimum koji system koristi, međutim, kad pokreneš nešto složenije, ta brojka se penje i koristi više rama. Do 256 Mb rama u slučaju prve serije macbookova kao takvih. Tako da si u pravu flare ^^
Razlika će ti biti u nabavci adaptera, novi unibody macbook koristi mini DVI port, a imac koristi stari adapter, tak oda, zavisi na koji se stoj odlučiš. 19 " monitor se može činiti velik, no nije baš posebice u zadnje vrijeme kad se ok monitori koji su 20 * mogu nabaviti od 4k kn naviše.
Kao što je već spomenuto, oba kompa imaju ugrađen iSight, no unibody macbook nema firewire. A ono šta nije spomenuto je da iMac ima i firewire 800 koji je stvarno brz. Kad je apple s G5 izbacio prvi fw 800 na tržište, ljudi su se smijali. SAd u hgšrotu možeš nabaviti WD diskove koji na sebi imaju FW 800. ZA 1300 kn se može kupiti 1 TB mybook studio edition.
Glossy ekran smeta kad je direktno svjetlo upereno u njega, ili neko jako svjetlo sa strane, onda postaje problematičan, u svim ostalim uvijetima (polumrak) ekran se čini predivnim i vrlo ugodnim za rad. No, kao što flare reče, svtar osobe, ja se naviko odma na macbooku, a na imacu mi je trebalo par dana, iako sam imo iskustva s macbookom.
Šta se tiče igara, tu je malo problem... najme, macbook nije gaimer storj i ako će UTneštoKnešto uopće izač za Mac, na macbooku će se vrtitit možda na 30-ak FPS-a, ako ne i manje, po mojoj slobodnoj procjeni. Ništa bolja situacija neće biti ni na iMacu.. Kad sam uzeo macbook black, išo sam isprobavati na njemu igre koje su tad bile aktualne... Q4, age of nečeg i World of Warcraft. Q4 nije imo zvuk iz nekog razloga, age ili je to bio civilization ?!?!?! hm... je reko da je stoj preslab, a WoW se fino vrtio sa smanjenim detaljima, no to nije nikad bilo, niti je 30 fps-a, nego nekih 15-20 sa dobrom vezom... Pošto prelaziš iz Windows svijeta gdje je svaku novu igru bilo moguće zavrtitit, možda ne bi bilo iz gorega razmisliti o nabavci xboxa da možeš pratiti situaciju s ekipom. Arcade verzija konzole u spohos labu dođe 1.5 k kn, a nedavno je izašo i update firmweara za LG uređaje na xboxu, tako da možeš igrati backupe, a ne grebati orginale, koji bi inače završili u zidu od ljute navike bacanja diskovlja po kući
OSim gaiminga, ugrađene kartice u oba storja će biti dovoljne za sve druge radnje na 2 monitora, pogotovo photoshop + browsing ili šta si već napisao, ne vidim točno početak posta...
NEki moj zaključak na tvoj slučaj iz osobnog iskustva. Ljudi koji me znaju, znaju da se selim prilično često i mjenjam lokacije svog boravka svake 2-3 godine. Kao što sam naveo, imam 2 kompa. Laptop mi dobro dođe, pogotovo preko ljeta zadnjih par godina, kada sam preko godine kao glavni stroj koristio G5, a kroz ljeto bio na macbooku. Po meni savršena kombinacija, samo iz tog razloga jer sam imo kućni stroj kao glavnu mašinu. JA osobn ne bih nikad uzimao laptop kao primarni stroj bez tog da imam kućni stroj. Jedini izuzetak koji vidim kao moguć bi bio macbook pro sa dodatnim applovim ekranom, no otom potom. Sam si rekao da ti laptop treba od vremena do vrenema, ili bi ti bolje došao s vremena na vrijeme. Po meni, imam dosta kolega koji koriste laptope kao glavne stojeve, ali ja se tad i u takvim situacijama ne osiječam kao da sam kod kuće, vrć stalno na putu. No, to je neko moje osobno iskustvo i način rada. Ti sam moraš vidjeti šta ti više odgovara.
Eto.. ako imaš pitanja, pitaj...
20.12.2008 | 22:06
SyZyGy je napisao:
Ne bi htio pljuvat po prijedlozima od dpasarica i papittovengea, ali prijedlozi su bez argumenata, tj. svatko hvali svoje ili tako nešto


Ma jes' ti luđo ili ??!

Prvo nisam tip koji hvali svoje, prvi sam kad kupim neki shit u objavi i objašnjenju zašto je shit.
Pitaš za mišljenje.

U nekom od postova čovjek ti fino kaže da je najvažnija odluka dali stolno ili laptop.
Naznaš ni sam... E jeb, ga... Ja ti mišljenje dajem iz moje perspektive...
Na MacBooku radim istom brzinom kao na stolnom (razlike su zanemarive), pošto mi je u radu kući UVIJEK spojen na DELL 24'', tipkovnicu i miš, meni je rad na njemu super ugodan.

U firmi radim na pro-u, tako da mi je laptop idealan za transfer fileova i nastavak rada kući... Uz to uvijek sam mobilan, a često mi (opis posla) to i treba.

Pitao i mišljenje, eto ga, pa sad sam procijeni... Ali moj savjet je da prvo sam sa sobom realno i objektivno definiraš za što ti točno računalo treba, znači potrebe, navike itd. Onda će ti odabir biti mnogo lakši, a BTW što uzeo da uzeo od ova 2 nečeš puno falit'.

Pozdrav!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 33 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO