programi za macmini
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

programi za macmini


24.04.2013 | 18:31
Pozz Ekipa!

Na sto moram obratiti paznju kad trazim programe za minimac?

Na macu je OSx Mountain LIon

Skinuo sam LibreOffice libre.3.6.5. Mac-OS_x86. Da li taj progi odgovara mom OSu na MACu?

----------------

Moze neka preporuka za neki manji program za obradu slika. Osnovne stvari, ne nekaj velikog kao fotoshop.

==============

Sto mi preporucate za slusanje muzike, za pregled slika?
24.04.2013 | 18:36
Koji točno Mini imaš? Najnoviji ili neki stariji? Klik na jabučicu, pa about this mac. Što piše tamo?

Uglavnom, ako vrti Mountain Lion, radit će ti i LibreOffice, najzadnji ili bilo koji drugi. Samo je Libre, zadnji put kad sam ga probao, bio jako bugovit na Macu. Nije se dalo raditi normalno. Radije OpenOffice. Ili NeoOffice.

Za obradu slika probaj Seashore. I ToyViewer. Oba besplatni. Pa vidi koji ti bolje paše. Ja zapravo kombiniram oba, jer jedan ima jedne funkcije, a drugi druge. Neki drugi će ti možda preporučiti GIMP. Isto besplatan.

Za pregledavanje slika meni odlično funkcionira Preview koji dolazi s Macom. Za slušanje muzike imaš ugrađeni iTunes. Ako ti ne paše, onda imaš npr. VLC (wwww.videolan.org), besplatan.
24.04.2013 | 19:07
pozz!

Mac je mac mini 2-core.

Skinuo sam toyviewer 5.03Snowleopard.
Gimp je gimp 2.8.4 Mountain Lion.

Da li ce ma macu raditi i ujedan i drugi?
Sto znaci ovo "snowleopard i "mountainlion"?

znam da su to inacice MAC OSa. Ali da li ce ti programi raditi koji su za Snowleoparda na mountain lionu?
24.04.2013 | 21:24
Hoće.

Program koji radi na starijem OS-u, u pravilu radi i na svim novijima (ako ne, onda ti to izričito piše, odnosno postoji novija verzija programa za noviji OS).

10.4 Tiger
10.5 Leopard
10.6 Snow Leopard
10.7 Lion
10.8 Mountain Lion

Koliko ima RAM-a u tom Macu?
25.04.2013 | 18:27
Otvori Mac App Store i browsaj tamo, ima aplikacija koliko ti srce želi. Ako imaš otprije iTunes account, raditi će ti taj za logiranje, pa uživaj.

I gle, nemoj se odmah bacati na ove linux konverzije, ima kvalitetnijih nativnih appova

Gimp, hehehehe
27.04.2013 | 08:41
Pozz smayoo!

smayoo kaže:
Hoće.

Program koji radi na starijem OS-u, u pravilu radi i na svim novijima (ako ne, onda ti to izričito piše, odnosno postoji novija verzija programa za noviji OS).

10.4 Tiger
10.5 Leopard
10.6 Snow Leopard
10.7 Lion
10.8 Mountain Lion

Koliko ima RAM-a u tom Macu?


Aha! Puno hvala.

Pise da ima
4GB DDR3 memorije od 1600 MHz (2x2GB)
27.04.2013 | 08:43
Pozz Vanjuska!

Vanjuška kaže:
Otvori Mac App Store i browsaj tamo, ima aplikacija koliko ti srce želi. Ako imaš otprije iTunes account, raditi će ti taj za logiranje, pa uživaj.

I gle, nemoj se odmah bacati na ove linux konverzije, ima kvalitetnijih nativnih appova

Gimp, hehehehe


Puno hvala:) Sad mi stvari polako sjedaju di sjedaju.. nadam se na prava mjesta. )
27.04.2013 | 10:08
@felix00 znači da imaš onaj zadnji mini mac (2012) kad ti memorija ide na 1600 MHz
27.04.2013 | 12:04
Pozz cariblanco!

cariblanco kaže:
@felix00 znači da imaš onaj zadnji mini mac (2012) kad ti memorija ide na 1600 MHz


Je, tak pise:) to je taj novi. MAc je kupljen prije par dana.

No za koje programe je to dovoljno, ili nedovoljno memorije? Kak mogu skuzit za koje programe je to malo memorije?
27.04.2013 | 12:48
Nemoj me pogresno shvatiti ovdje smo da pomognemo ali ti postavljas takva pitanja da ne mogu da vjerujem. Za stvari koje ti pitas moja preporuka je da prvo potrazis na forumu pa onda na google jer to su stvari u klasi "kako ukljuciti racunar" ili u koji usb ulaz da ukljucim mish.Postoji i Apple suport te user manual u pdf-u za tvoj Mac Mini,mislim da je dobra varijanta da prvo to procitas.

Sve najbolje
27.04.2013 | 12:56
felix, ovisi što misliš raditi na Miniju. 4GB je dovoljno za uobičajene poslove, ali 8GB bi naravno bilo bolje. Mislim da memorija nije skupa, pa se isplati proširiti. OS X voli memoriju.

Saint, ne bidi toliko grub, zvatko je pomalo izgubljen kada se prvi put suoči sa Macom.
27.04.2013 | 13:20
Nisam mislio nista lose niti sam htio biti grub,izvinjavam se ako je tako izgledalo nije mi to bila namjera.Mislim da je bolje da sam pogleda neke stvari jer ce prije skontati a citanje na forumu ce mu uveliko to olaksati.
27.04.2013 | 13:56
Ma dajte, opsjednutost s RAM-om je pretjerana. Imam 4GB i najnormalnije PS6 radi.
27.04.2013 | 17:28
Ja imam 16GB i ne bi se bunio da imam jos

Rama nikada previse, kao sto riba kaze ram je danas smijesno jeftin, te ne vidim nikakav razlog da ga svako racunalo nema u dovoljnim kolicinama.

OS X bas voli gigabajte
27.04.2013 | 18:56
Treba imati na umu da je bolje kupiti RAM sada dok je jeftin, jer kasnije kada dođe noviji RAM, starome cijena ode u nebo.
27.04.2013 | 19:08
drlovric kaže:
Ja imam 16GB i ne bi se bunio da imam jos

Rama nikada previse, kao sto riba kaze ram je danas smijesno jeftin, te ne vidim nikakav razlog da ga svako racunalo nema u dovoljnim kolicinama.

OS X bas voli gigabajte


Koji to tocno poso radis da trazi 16GB RAM-a, a moglo bi i vise? Opravdanje da je RAM jeftin je samouvjeravanje za kupnju. Ja sam radije kupio kalibrator za monitor i ColourChecker jer volim slikati.
Naravno, da imam dovolno novaca, kupio b MacPro i nakrcao ga svime, ali nemam. Snalazim se s ovime sto mi je pristupacno.
Kao da kupis auto koji jde 350km/h, a nemas ga gdje vozili i/ili ga ne znas voziti.
27.04.2013 | 22:03
Riba ima pravo. Kako idu nove verzije svega, svaka iduća (i OS-a, i softvera koji se koristi) je sve više gladna RAM-a. RAM treba kupiti kad mu je cijena najniža, a ne onda kad ti postane nužan, jer ćeš ga tada platiti 2x skuplje (ili će ti biti isplativije kupiti novi stroj, što je tek konzumerstički hohštapleraj) zato što je, kao, "zastario" pa ti netko, kao, čini uslugu što ti to prodaje.
27.04.2013 | 22:07
felix00 kaže:
Pise da ima
4GB DDR3 memorije od 1600 MHz (2x2GB)


Priča se po čaršiji da je 4 GB knap za OS 10.8. Načelno, tvoje su potrebe takve da ti svaki softver može s tim OK raditi, ali sam OS je gutač memorije pa je onda bolje da podebljaš na 8.

Još jednom - radit će ti i ovako, ali se ponekad možda malo zaswapa. Na windowsima je to možda normalno. Nama na Macu nije baš. Meni barem.
28.04.2013 | 05:16
@Zabac:

Kako se u Retinama ne moze naknadno dodavati ram, uzeo sam model sa 16GB. Da je bio sa 32 u ponudi, uzeo bi njega. Rama nikad previse.
30.04.2013 | 09:12
Pozz!

saint kaže:
Nemoj me pogresno shvatiti ovdje smo da pomognemo ali ti postavljas takva pitanja da ne mogu da vjerujem. Za stvari koje ti pitas moja preporuka je da prvo potrazis na forumu pa onda na google jer to su stvari u klasi "kako ukljuciti racunar" ili u koji usb ulaz da ukljucim mish.Postoji i Apple suport te user manual u pdf-u za tvoj Mac Mini,mislim da je dobra varijanta da prvo to procitas.

Sve najbolje


User manual koji dolazi sa macom je najblaze receno smece, namjerno sam pristojan.
Da NEMAM jos jednu masinu pod Linuxom, ovu sad na kojoj pisem.. ne znam kako bi uopce bilo sto nasao na netu, kad tamo NE PISE kako se spaja na net. U tom !!&@&$%*^ manualu ili sto to vec je, pise kao da se sve podrazumijeva, kao da korisnik NIJE pocetnik, kao da korisnik ima neko iskustvo.. blabla.

Ono sto sam uspio nac na netu je MAC for dumies u EPUB formatu. Koji je K^%#r@(e^(t%($ to stavio u taj format?? Pol vure mi je trebalo da uopce nadjem na netu nesto sto zna citat to (

Manual u PDF? Mozes me molim te uputiti di toga ima. Ja nisam uspio nac. Da, naravno da je tako nesto doslo UZ MASINU, nebi postavljal pitanja koja su tebi kao iskusnom korisniku smijesna, glupa. Meni nisu, jer ne kuzim.

Da nema MAKa i Gandalfa pol stvari ne bi skuzio i zahvalan sam im na strpljenju sa jednim pemzicem )

A btw jos nisam skuzio kako mekicu spojiti na kablovski interenet. Na kanti od kablovske NEMAM usb. Imam samo mrezni ulaz. Kad slopim mekicu i tu kantu mreznim kablom, ne dogadja se nista.
No to je pitanje koje cu postaviti tek kad skuzim kako uopce raditi sa mekicom.

NHF tebi NE preporucam da radis u nekoj firmi koja daje suport novim korisnicima, odgovara na pitanja, ili negdje gdje trebas nesto objasniti klincima. Ti bi poopiiii prvi dan na poslu:) Radio sam to pa znam:))

Pozz
30.04.2013 | 09:17
Pozz!


smayoo kaže:
felix00 kaže:
Pise da ima
4GB DDR3 memorije od 1600 MHz (2x2GB)


Priča se po čaršiji da je 4 GB knap za OS 10.8. Načelno, tvoje su potrebe takve da ti svaki softver može s tim OK raditi, ali sam OS je gutač memorije pa je onda bolje da podebljaš na 8.

Još jednom - radit će ti i ovako, ali se ponekad možda malo zaswapa. Na windowsima je to možda normalno. Nama na Macu nije baš. Meni barem.


Aha! Puno hvala! E takve mi informacije trebaju:)) Znaci, prvom prilikom napunit kantu do kraja sa keksima:)

Inace mrzim windozere. Linux, Fedora trenutno.

A Linux, di sve 90% radim u komandnom promtu u konzoli i MAC OS su .. nebo i zemlja:) Tu mi prvo fali neki komander.. tipa Norton komander kod windozera:)), pa mi fali copy/paste ) Dok ja senilan prokuzim da je to totalno drugacja logika..eee.. )
30.04.2013 | 09:25
Pozz Riba!

Riba kaže:
felix, ovisi što misliš raditi na Miniju. 4GB je dovoljno za uobičajene poslove, ali 8GB bi naravno bilo bolje. Mislim da memorija nije skupa, pa se isplati proširiti. OS X voli memoriju.


Pa najvise obrada slika. Fotkanje mi je velika ljubaf:), hobi.


Saint, ne bidi toliko grub, zvatko je pomalo izgubljen kada se prvi put suoči sa Macom.


Ma sve pet;)) Imo sam i zescih komentara:)) Sent je jos OKE ) Ekipa koja ima iskustva, kojem je MAC nekaj svakodnevno.. ne kuzi da je MAC otkrice, SF nekom ko se od 1995 ne mice od DOSa i Linuxa:))
30.04.2013 | 10:25
Hajde da onda i ja bacim komentar na tvoj post

Sto se tice Manuala nije tesko kada si vec na jos jednom racunaru www.google.com pa kucas user manual pdf i eto ga manuals.info.apple.com/en_US/mac_mini_mid2011_ug.pdf daleko od toga da je smece jer za sam pocetak je vise nego dovoljno,samo treba procitati.NHF

O samom OS X - u movies.apple.com/media/us/osx/2012/docs/...ologies_Overview.pdf

Sto se tice interneta imas dvije opcije,preko wifi ili ethernet kabla,sve sam pokupi za par sekundi.To je sve opisano u manual-u a trebalo mi je ukvalno 10 sec da nadjem oba. NHF

S obzirom da kazes da si linux-as idi na finder pa programs pa utilitis pa otvori terminal i eto ti isto kao na linuxu ili samo klikni na lupu u gornjem desnom uglu i kucaj terminal.Komande su iste tako da si onda na tvom terenu,sve mozes iskemijati preko linija da podesis OS X kako tebi odgovara.S obzirom da si naveo kako radis godinama na linuxu to tebi nece biti problem.Jer iz terminala mozes raditi C/P ili sta ti vec treba.

Sto se tice mog komentara vec sam se izvinuo ako je djelovalo grubo ali to sam samo napisao zbog ljenosti da se malo potrazi prije nego se postavi pitanje, a ne da bih ja izgledao kao neko kome su to normalne stvari ili kao da sam rodjen sa OS X-om.

Sto se tice tvoje preporuke da NE radim negdje gdje bih trebao nekome objasniti,meni je to samo potvrda da ni u jednom momentu nisi procitao bas nista na forumu jer da jesi takvo sto nebi sigurno napisao.

Ugodan ti dan zelim
30.04.2013 | 10:44
felix00 kaže:
A Linux, di sve 90% radim u komandnom promtu u konzoli i MAC OS su .. nebo i zemlja:) Tu mi prvo fali neki komander.. tipa Norton komander kod windozera:)), pa mi fali copy/paste ) Dok ja senilan prokuzim da je to totalno drugacja logika..eee.. )


možeš probati Forklift ili Pathfinder

Obe aplikacije su komercijalne, ali su super. Osobno koristim Forklift kao file manager aplikaciju.
30.04.2013 | 10:58
Nesto slicno starom Norton commanderu je multiplatform MuCommander
www.mucommander.com/ koji radi na Linuxu

Ako nisi skroz zadovoljan sa defaultnim Finderom imas i dodatne pluginove na:
www.trankynam.com/xtrafinder
30.04.2013 | 11:06
MuCommander mi je osobno spor i sluggish zato sam ga i promijenio. Što se Xtrafindera tiče postoji i TotaFinder, ali mislim da će sva ta free i komecijalna rješenja pasti u vodu ako Apple u Lynx verziji izbaci to kao nativno (barem je tako najavljeno). Naravno ne znači da će biti dobro, ali opet...
30.04.2013 | 23:11
Pozz saint!

saint kaže:
Hajde da onda i ja bacim komentar na tvoj post


Super:)) samo daj. Sto vise inormacija sad na pocetku, manje cu vas davit poslije;))



Sto se tice Manuala nije tesko kada si vec na jos jednom racunaru www.google.com pa kucas user manual pdf i eto ga manuals.info.apple.com/en_US/mac_mini_mid2011_ug.pdf daleko od toga da je smece jer za sam pocetak je vise nego dovoljno,samo treba procitati.NHF

O samom OS X - u movies.apple.com/media/us/osx/2012/docs/...ologies_Overview.pdf


SUPER! Puno hvala! ne kuzim zakaj mi to nije izbacilo. Dalo mi je neke tutorijale, manuale u epub formatu, neki film na desetak DVDova.. (

Puno hvala na ovome.


Sto se tice interneta imas dvije opcije,preko wifi ili ethernet kabla,sve sam pokupi za par sekundi.To je sve opisano u manual-u a trebalo mi je ukvalno 10 sec da nadjem oba. NHF


Ma nema sanse ljutis sebe ja:)) Ne poznamo se, ali fakat nema sanse da se naljutim ako mi neko zeli pomoc:)

Ovak.. nemam wifi. Imam mrezu, imam svic. Spojio sam mrezni kabel iz minimaca u svic, spojio sam mrezni kabel iz kante kablovskog interneta.
Nije se dogodilo nista.

Iskljucio sam MAC, ponovo uljucio, pricekao da se digne.. NISTA
Iskljucio sam kantu kablovskog interneta, ukljucio, NISTA

Iskljucio sam obje kante, pricekao malo i obje kante ukljucio na struju. NISTA!

Sto trebam napraviti da MAC skuzi mrezu? U manualu pise da ON SAM automatikom prepozna mrezu.. U mom slucaju to ne drzi vodu.
Da li znas u cemu grijesim?


S obzirom da kazes da si linux-as idi na finder pa programs pa utilitis pa otvori terminal i eto ti isto kao na linuxu ili samo klikni na lupu u gornjem desnom uglu i kucaj terminal.Komande su iste tako da si onda na tvom terenu,sve mozes iskemijati preko linija da podesis OS X kako tebi odgovara.S obzirom da si naveo kako radis godinama na linuxu to tebi nece biti problem.Jer iz terminala mozes raditi C/P ili sta ti vec treba.


YEEEEEEEEEE TOOOOOOOOO )))) PUNO hvala:))))

No hocu skuziti MAC OS tako da ce mi ovo sluziti kao "pojas za spasavanje"
Pisi pivicu na moj racun )


Sto se tice mog komentara vec sam se izvinuo ako je djelovalo grubo ali to sam samo napisao zbog ljenosti da se malo potrazi prije nego se postavi pitanje, a ne da bih ja izgledao kao neko kome su to normalne stvari ili kao da sam rodjen sa OS X-om.

Sto se tice tvoje preporuke da NE radim negdje gdje bih trebao nekome objasniti,meni je to samo potvrda da ni u jednom momentu nisi procitao bas nista na forumu jer da jesi takvo sto nebi sigurno napisao.

Ugodan ti dan zelim


Jojjjjjjjjjj... to je bilo napisano u sali, zezanciji ) Ne poznas me, ja sam ti pemzioner koji se obozava zezat, zafrkavat. Pomogli ste mi .. nemate poima koliko

Ajde.. piva pomirenja? Moze?
30.04.2013 | 23:13
Pozz!

rusty kaže:
felix00 kaže:
A Linux, di sve 90% radim u komandnom promtu u konzoli i MAC OS su .. nebo i zemlja:) Tu mi prvo fali neki komander.. tipa Norton komander kod windozera:)), pa mi fali copy/paste ) Dok ja senilan prokuzim da je to totalno drugacja logika..eee.. )


možeš probati Forklift ili Pathfinder

Obe aplikacije su komercijalne, ali su super. Osobno koristim Forklift kao file manager aplikaciju.


Puno hvala. Idem trazit. Kad se naviknes na nesto i kad dodjes negdje gdje toga nema.. ko da si gol izasel na cestu )
30.04.2013 | 23:16
POzz!


jmirakul kaže:
Nesto slicno starom Norton commanderu je multiplatform MuCommander
www.mucommander.com/ koji radi na Linuxu

Ako nisi skroz zadovoljan sa defaultnim Finderom imas i dodatne pluginove na:
www.trankynam.com/xtrafinder


Na Linuxu koristim MC koji je nabrijana "kopija" nortona i ima opcija koliko oces i meni je predivan za radit. Ako je to to, ja prezadovoljan )

Jos jednom svima puno hvala. Idem se igrat i probat skuzit sto i kako
30.04.2013 | 23:26
Mac će sve sam automatski skužiti kad ga spojiš na mrežu, da. Pod pretpostavkom da imaš uključen DHCP server na routeru od tvog internet providera, ili igdje drugdje na svojoj lokalnoj mreži. Imaš li DHCP uključen? Je li ispravno isparametriran?

Jabučica, pa System Preferences, pa Network, pa tamo s lijeve strane odaberi Ethernet i onda prati što se događa kad uštekaš ethernet kabel.

1. da li doživi mrežu? Ono - da li skuži da si prištekao ethernet kabel?

2. da li dobije IP adresu od DHCP servera? Ili nakon minutu-dvije uzme neku iz one self-assigned grupe (169.nešto....)?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO