MS Teams
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MS Teams


19.10.2021 | 10:27
ScreenShot2021-10-19at11.25.16.png


Evo samo da podijelim svoju frustraciju. Go*no od MS Teamsa, nakon 2h sastanka od 5 učesnika i nekoliko uključenja i isključenja screen sharinga. Praktički, stroj je zaklan (a nema što inače ne povuče), ništa više ne radi normalno.
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.10.2021 | 10:42
E i? Nije ni na Windowsima ništa drugačije.
19.10.2021 | 13:49
Znam. Samo komentiram kakvo je to smeće od softvera. Skupa s ostatkom MS Office digitalnog otpada.
19.10.2021 | 13:57
Outlook na androidu je s druge strane stvarno dobar.
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.10.2021 | 14:27
@Riba - na kojem Androidu? I što je u pozadini - Azure ili Exchange?
19.10.2021 | 16:31
Android 10. Pojma nemam sto je u pozadini, u mom slucaju valjda Exchange ali radi i sa IMAPom.
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.10.2021 | 17:00
Možeš li do maila putem weba? Ako da - da li koristiš link koji ima nešto/owa ili ti je link oblika outlook office dot com?

Pitam jer kod mene hibridni cloud gdje je O365 mailbox na Azureu kad je mail klijent Outlook na Androidu radi očajno. Od adresara, synca mailova koji kasni i kalendara do tog da svako toliko umre sync.
19.10.2021 | 17:24
Link je /owa ali nakon 16 preusmjeravanja zavrsim na outlook.office365.com/mail, medjutim na telefonu imam dignut work profile pa pretpostavljam da se spaja na Exchange preko VPN-a.
19.10.2021 | 17:34
Ljubazno podsjećam administratora i druge članove da se na ovom ugodnom zelenom forumu ne koristi ružne, vulgarne i neprimjerene riječi kao što su "Microsoft", "Outlook", "Exchange" i slično.
19.10.2021 | 17:42
Na iPhone-u je bilo koji mail klijent bolji od onog default-nog. Tako da "Izgled" radi vrlo pristojno.
19.10.2021 | 17:47
Meni stock aplikacija za Mail radi super. 4 IMAP accounta, 3 fetch i 1 push. Što tebi točno ne valja?
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.10.2021 | 18:03
smayoo kaže:
Ljubazno podsjećam administratora i druge članove da se na ovom ugodnom zelenom forumu ne koristi ružne, vulgarne i neprimjerene riječi kao što su "Microsoft", "Outlook", "Exchange" i slično.


Mislim stvarno. Staviš MS u naslov i onda još odabereš Teams iz palete proizvoda... i sad nas podsjećaš da smo neprimjereni

Što bi rek'o korisnik zajednice kojeg inače dokazano resi izuzetna genitalna inteligencija - dao Bog da ti iduća verzija tih Teamsa radila ko Windows Millenium na Pentiumu Overdrive.
19.10.2021 | 20:30
smayoo kaže:
Meni stock aplikacija za Mail radi super. 4 IMAP accounta, 3 fetch i 1 push. Što tebi točno ne valja?


Ne valja jer mailovi sporadično dolaze sa većim ili manjim zakašnjenjem (dođu na računalo, na telefon dođu sa zakašnjenjem ili trenutno, kako mu volja).
Sinkronizira isto kao i Photos app, kako mu dođe.

Interesantno je da mail na Outlook app na telefonu uvijek (bez iznimke) dođe prije nego na komp.
20.10.2021 | 20:05
Ovisno o serveru kojeg koristiš za Outlook, mailovi se dostavljaju push protokolom pa je normalno da dolaze trenutno. Ovi što dolaze s većim ili manjim kašnjenjem, dolaze fetch protokolom pa dolaze po periodičkim provjerama koje inicira tvoj telefon. Kako si podesio, tako ti radi. Da si u stock Mail aplikaciji podesiš taj isti account za kojeg koristiš Outlook app, i da u Mail.app odrediš da koristi push, a ne fetch, radio bi ti isto kao Outlook.
20.10.2021 | 20:08
Daddo kaže:
smayoo kaže:
Ljubazno podsjećam administratora i druge članove da se na ovom ugodnom zelenom forumu ne koristi ružne, vulgarne i neprimjerene riječi kao što su "Microsoft", "Outlook", "Exchange" i slično.


Mislim stvarno. Staviš MS u naslov i onda još odabereš Teams iz palete proizvoda... i sad nas podsjećaš da smo neprimjereni




Što bi rek'o korisnik zajednice kojeg inače dokazano resi izuzetna genitalna inteligencija - dao Bog da ti iduća verzija tih Teamsa radila ko Windows Millenium na Pentiumu Overdrive.


  • Daddo
  • Posjetitelj
25.10.2021 | 14:40
Čisto da ostane zapisano...

Danas, 25.10.2021. provodim 8 sati na MS Teamsima na Windowsima... 3 presenters i 82 Attendees... sve radi točno prema očekivanjima. Kamera ide. Ton se pojavi tu... i tamo. Obično kad je ton tamo ja sam tu i obrnuto. Srećom rekli su da će stavit snimku online pa ću moći naknadno odgledati to (valjda).

Task manager kaže CPU usage 60% (i5), Memory usage 72% (8GB).
25.10.2021 | 15:27
Ja mislim da je ovaj problem kod mene izazvao veliki broj ulazaka i izlazaka iz screen sharing funkcije (pero šera skrin, pa se svi gledamo, pa marko šera skrin, pa se svi gledamo, pa jozo... i tako).
26.10.2021 | 20:32
Prije smo na poslu koristili Slack i bio je jako optimiziran za MacOS, s malom potrosnjom baterije... Ovaj MS Teams je totalna katastrofa od programa, trosi bateriju ko lud, screen share radi samo povremeno, necu ni spominjat da su native MacOS notifikacije dosle prije mjesec dana tek (samo za poruke), sve u svemu katastrofa...
Laptop mi lakse podnose buildanje kompleksne iOS aplikacije nego ovaj Teams...
26.10.2021 | 23:29
Daddo kaže:
... - dao Bog da ti iduća verzija tih Teamsa radila ko Windows Millenium na Pentiumu Overdrive.


Kako si se sjetio Windowsa Millenium?
Zbog tog poluproizvoda (ma još gore od poluproizvoda) sam tam negdje 2001./2002. vratio na Windowse NT 4.0 i počeo polako napikavati po Linuxu.
Zapravo,... i dobro je što je M$ napravio Windows ME
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.10.2021 | 05:14
kako se ne bih sjetio Windowsa ME? Količina frustracije koju je taj OS bio u stanju izazvat je zaista impresivna. Divnih milijun i jedna šarena opcija u GUI-ju da sve bode oči, hrpa memory leakova i očajno loše napisani driveri za SVE za što se moglo napisat ih. Rušenja aplikacija, BSOD-ovi... ma bljak - otprilike ko danas kad se igraš na PC-ju a ruši ti se video driver pa onda moraš pogodit koja beta verzija drivera radi s kojim engineom u kojoj igri najbolje. Moj prvi susret s vi-jem je bio manje mučan i stresan.

NT su bili odlični... no mislim da je prvi "pravi" i koliko toliko "pristojan" OS koji su izbacili bila 2000-ca. Možda zato jer sam se otprilike u to vrijeme sreo sa ozbiljnim i velikim mrežama i šumama (i partizanima i LDAP-om i AGDLP-om i GPO i svakakvim nekakvim , ali to je beside the point).

Jesam li zagrizao za linuKS? Nikad. Iako ga jesam koristio kroz CLI, nikad ga nisam htio ni želio upogonit kao Desktop OS za ono što radim ili za po doma. Jednostavno preveliki hassle natjerat da sve radi kako treba (blažena ALSA i kernel moduli) čisto s aspekta vremena za proučavanje dokumentacije, wikija i svega ostalog. Za nekakav server i igranje i istraživanje, druga priča... ali ni to mi se nije pretjerano dalo. Ono što mi u "Linuxu" treba je CLI i nekakav paket manager - sudo, visudo i znat strukturu sustava i koristit man. Natjerat X-e da rade je isto bilo tlaka na hw kojim sam raspolagao. Danas običan korisnik na izbor ima hrpu distri koje sve manjeviše mogu odradit surfanje i mailove out of the box i konzumaciju multimedije. Pa čak i pisaće mašine bit. Treba li mi to? Da sam siroti student koji je bez para a ima vremena - trebalo bi mi i naučio bi puuuuno korisnih stvari (većinu toga na teži način).


Win moram jer je veži konja gdje gazda kaže i prati tehnologije koje koristiš. Količina frustracije od MS oblačnih rješenja i usluga je impresivna.

Za po doma samo Mac zadnjih 5 godina jer volim biti glupi user koji samo klika i koristi. Znam "dovoljno" da mogu troubleshootat osnovne stvari i servise, razumijem koncept multiuser okruženja i elevacije privilegija... znam što je ps u terminalu a što top. HW radi bez hakiranja. OS se nadogradi kad treba i ako treba. TCO je smiješno jeftin naspram PC plastiša. Ne pita puno i jednostavno radi... od 10.10 s kojim je došao do evo sad Montereya jednako dobro i jednako brzo. Kad mi treba neki drugi OS - hop brzinska virtualka - odradiš, ugasiš.

Btw i danas su Teamsi od 10:30... Bože daj mi strpljenja (rama imam, ali ionako će memory leakovi to pojest).
24.11.2021 | 09:43
MS Teamsi su jedini komas sw koji mi na M1 masini pali ventilator (za vrijeme video konferencija).
Nasam sam mali "hack" koji bi trebao pomoci oko toga... luiyongsheng.medium.com/native-microsoft...m1-macs-8d6483fa52e4
01.12.2021 | 12:08
Hack izgleda radi. Sat i pol video conferencing na Teamsima i normalne temperature na M1 masini. Ventilator se nije palio....
26.04.2022 | 09:13
Finaly podrska za Apple Silicon
9to5mac.com/2022/04/25/microsoft-teams-apple-silicon-mac/
26.04.2022 | 14:15
Jeeej... srce mi treperi od radosti...
26.04.2022 | 20:30
Na stranu kako radi kada radi, ali izluđuje me što kada radi, onda mu je prvo da mi traži promjenu lozinke jer je moja kao stara koji mjesec. Pa skini mi se više s grbače, pusti me da sam odlučim koliko sigurna lozinka treba biti i kada je želim mijenjati. Nevjerojatno iritantan softver na svim razinama.
26.04.2022 | 20:42
To je stvar sigurnosne politike i podesiva je.
27.04.2022 | 19:20
smayoo kaže:
To je stvar sigurnosne politike i podesiva je.


Ajde super ako je, samo ja to ne vidim? Prošao sam kroz Preferences i toga nema? Da nije to na nekoj razini admina grupe koje me pozvao ili nešto tog tipa?
27.04.2022 | 20:15
Pa password svakako nema veze s lokalnom instalacijom Teamsa, nego s korisničkim accountom korporativnog okruženja na koje se prijavljuješ. Dakle, što je odredila IT služba firme kod koje ti je otvoren account, tako te često gnjave oko passworda. A ako Teams koristiš uvijek kao gost (pristupaš sastancima preko pozivnog linka), onda ionako nemaš nikakav password.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 51 minuta
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO