Obrada teksta na Macu?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Obrada teksta na Macu?


13.02.2018 | 11:25
smayoo kaže:

Kako to misliš da u Excelu to ne možeš? To je elementarna stvar. To je mogao još Lotus 1-2-3 prije 30 godina.


Hocu reci da od pocetka moras imati jako dobro razradeno kako ce tablica na kraju izgledati. Ako ne znas, poslije sinu problemu.
13.02.2018 | 13:14
Nitko ne komentira prednost Pagesa u smislu mekanog nastavka rada bez obzira gdje si i na kojem si uređaju!

support.apple.com/kb/PH23190?viewlocale=en_US&locale=en_US

Recimo lektorica ispravi sve doma na Macu, pojavi se frka u zadnji čas, a ona je u autobusu i ima samo svoj iPhone ili iPad... hop, povuče zadnje dokumente iz iClouda, napravi potrebnu ispravku i svi sretni!
13.02.2018 | 15:39
dpasaric kaže:
Nitko ne komentira prednost Pagesa u smislu mekanog nastavka rada bez obzira gdje si i na kojem si uređaju!

support.apple.com/kb/PH23190?viewlocale=en_US&locale=en_US

Recimo lektorica ispravi sve doma na Macu, pojavi se frka u zadnji čas, a ona je u autobusu i ima samo svoj iPhone ili iPad... hop, povuče zadnje dokumente iz iClouda, napravi potrebnu ispravku i svi sretni!


Upravo zato mi i je Pages najkorišteniji word procesor. Jer često počnem pisati na macu, a an ipadu radim doratke i revizije. Znam da je nekima čudno što pišem duge tekstove na ipadu, ali većinom ovih par članaka što je na jabučnjaku koje sam autor su bile tako napisane.

A volim i to što je jednostavan, tj. vizualno pregledan. Kad otovrim word muka mi dođe od svih onih toolbara koje ni ne znam čemu služe (ovo nije za pohvalu).
13.02.2018 | 15:45
dpasaric kaže:
Nitko ne komentira prednost Pagesa u smislu mekanog nastavka rada bez obzira gdje si i na kojem si uređaju!

support.apple.com/kb/PH23190?viewlocale=en_US&locale=en_US

Recimo lektorica ispravi sve doma na Macu, pojavi se frka u zadnji čas, a ona je u autobusu i ima samo svoj iPhone ili iPad... hop, povuče zadnje dokumente iz iClouda, napravi potrebnu ispravku i svi sretni!


Pod uvjetom da u autobusu lovim Wi-Fi.
13.02.2018 | 15:45
[quote="stefanjos" post=165640]dpasaric kaže:
Jer često počnem pisati na macu, a an ipadu radim doratke i revizije. Znam da je nekima čudno što pišem duge tekstove na ipadu, ali većinom ovih par članaka što je na jabučnjaku koje sam autor su bile tako napisane.

A volim i to što je jednostavan, tj. vizualno pregledan. Kad otovrim word muka mi dođe od svih onih toolbara koje ni ne znam čemu služe (ovo nije za pohvalu).


A kaj pišeš?
13.02.2018 | 16:36
Bertone kaže:
smayoo kaže:

Ja koristim LibreOffice. MS Word 2016 imam instaliran (koristim svoje pravo na besplatnu "profesorsku" licencu) za slučajeve kakve si opisala. Nažalost, neizbježni su. LibreOffice koristi Mac OS X sistemski spell checker (kao i Pages) kojem moraš dodati željeni rječnik (koristim onaj javno dostupan, od Aspella za Linux, kojeg je dala na korištenje HULK) ili svoj vlastiti, opet s istim rječnikom. MS Word 2016 nema HR spellcheck i ne znam kako ga dobiti (nije mi potrebno).


Ima, pisao (pitao) sam to u ovoj temi, samo što ne znam kako je proradio


zabac kaže:
Recimo, meni je super što na Apple prijenosnicima svijtle slova na tipkovnici, što ima ogroman touchpad, odličan ekran, OSX je na Linux-u baziran što je opet derivat Unixa.
Volim što je i hardver i operativni sistem pod istom kapom i nema (u manjoj mjeri) "naguravanja" sistrema na bilo koji hardver.
Više-manje ima programa za sve manjene (možda neki industrijski programi nedostaju), ali pokrivena su razna polja znanosti i umjetnosti.


Ma daj ako je prednost (super) samo hardver onda... trenutno ovo pišem na ThinkPadu T540p na kojem je instaliran Linux, tipkovnica ima backlit, a ni touchpad (clickpad) nije baš malen


MIsliš 2006. je taj tvoj ThinkPad T540p imao sve ovo što je meni super?
13.02.2018 | 16:46
[quote="lektorica" post=165642]stefanjos kaže:
dpasaric kaže:
Jer često počnem pisati na macu, a an ipadu radim doratke i revizije. Znam da je nekima čudno što pišem duge tekstove na ipadu, ali većinom ovih par članaka što je na jabučnjaku koje sam autor su bile tako napisane.

A volim i to što je jednostavan, tj. vizualno pregledan. Kad otovrim word muka mi dođe od svih onih toolbara koje ni ne znam čemu služe (ovo nije za pohvalu).


A kaj pišeš?


Haaaa haaa
  • Air
  • Korisnik
  • 64
13.02.2018 | 18:05

Pod uvjetom da u autobusu lovim Wi-Fi.


Ne treba ti WiFi. Pages ima na neki način na tabletu zadnju verziju sa weba (iclouda) koju je “pokupio”, i na njoj radiš. A kada prvi put bude spjen na internet snimiti će svoj rad na coud.
13.02.2018 | 18:14
Air kaže:

Pod uvjetom da u autobusu lovim Wi-Fi.


Ne treba ti WiFi. Pages ima na neki način na tabletu zadnju verziju sa weba (iclouda) koju je “pokupio”, i na njoj radiš. A kada prvi put bude spjen na internet snimiti će svoj rad na coud.


Kao jedan od većih branitelja apple-a na ovom forumu, nemojmo se zavaravati, ovo nije uvijek tako U teoriji da, ali u praksi i ne baš
13.02.2018 | 21:04
Pa osobno nikada nisam imao suprotnu situaciju. Uvijek mi je sve bilo up to date u trenutku kada mi je bilo koji mac/ios uređaj dobio kontakt sa netom. Stvarno ne mogu reći suprotno.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
13.02.2018 | 21:43
stefanjos kaže:
Air kaže:

Pod uvjetom da u autobusu lovim Wi-Fi.


Ne treba ti WiFi. Pages ima na neki način na tabletu zadnju verziju sa weba (iclouda) koju je “pokupio”, i na njoj radiš. A kada prvi put bude spjen na internet snimiti će svoj rad na coud.


Kao jedan od većih branitelja apple-a na ovom forumu, nemojmo se zavaravati, ovo nije uvijek tako U teoriji da, ali u praksi i ne baš


Eto da kucnem u drvo, meni se još taj slučaj nije desio
13.02.2018 | 22:02
dpasaric kaže:
Nitko ne komentira prednost Pagesa u smislu mekanog nastavka rada bez obzira gdje si i na kojem si uređaju!

support.apple.com/kb/PH23190?viewlocale=en_US&locale=en_US

Recimo lektorica ispravi sve doma na Macu, pojavi se frka u zadnji čas, a ona je u autobusu i ima samo svoj iPhone ili iPad... hop, povuče zadnje dokumente iz iClouda, napravi potrebnu ispravku i svi sretni!



Hme, ja sam se opekao na pages upravo oko seamless korištenja na različitim strojevima, ali u drugom smislu. Dakle koristio pages neko vrijeme, nagomilao .pages fileova ... napravio update OSa na novu verziju, s time došli nove pagesi ... i nova verzija ne otvara fajlove koje je kreirala stara verzija ... go figure?!
13.02.2018 | 23:54
Naravno, kad je "novi" pages osakaćena verzija "starog". Ma, s time su baš usrali motku.
14.02.2018 | 00:01
Ma sada ide Apple po pitanju macos/iosa u poliranje. Rečeno je da neće više toliko gurati feature pa makar bili napola gotovi. Očito im je loš press došao do glave. Da vidimo koliko će u tome biti istine.
14.02.2018 | 09:41
Evo da i ja reknem koju. I sam sam živio od pisane riječi godinama, pa i sad u određenoj mjeri to činim i dosta sam dobro upoznat s problematikom jer poznam još jednu lektoricu koja ima slične probleme.
Idemo redom: M$ Word je definitivno linija najmanjeg otpora. Kompatibilnost na OSX (sori, macOS) i prozorskoj verziji je skoro potpuna. Za volju rasprave možemo reći da je unutar iste verzije kompatibilnost uz sve predradnje (umetanje page breakova, paginaciju, naslove i sve ostalo što definira izgled stranice u wordu) potpuna. Track changes radi dobro i s tim nema problema.
Moja kolegica je na korporativnoj razini prešla na Linux (ne znam jel ubuntu ili neki drugi, Hanza medija ex EPH) pa joj se sad dogodi da izlektorira nešto u Libreofficu pa onda klijent ima problema poslije s tim u Wordu. Nakon malo kemijanja otkrili smo da je u takvim slučajevima dobar međukorak Google docs opcija u cloudu. On je dosad SVAKI put pohvatao sve kaj je nadrljao Libre, a Word se nije mogao snaći s tim. Čisto da znaš da ima i ta opcija kao joker zovi, ako se dogodi neki problem.
Što se tiče rječnika, koristim na razini sustava onaj isti besplatni rječnik koji je spomenuo i Smayoo. S njim radi text editor, rade i pages, ali RADI I WORD. Da bi proradio, moraš ga importirati u word i onda i on najnormalnije može odraditi provjeru pravopisnih grešaka (aka spellcheck) na Macu.
Isto tako moram spomenuti da se kod JAKO kompleksnih fileova osjeti razlika na Macu i Prozorašu; Office na Macu ne radi tako glatko, kao da ima neki međuemulator, ako smijem tako reći.

Što se tiče hardvera: na poslu sam prisiljen koristiti hp i to je najgore smeće koje postoji. Privatno imam macbook pro (13") i to se ne smije spominjati u istoj rečenici. Prije njega sam imao macbook air 13" koji sad koristi moj mali i on je bio i još uvijek je sjajna mašina. Kad prvi put preneseš prijenosnik sa sobom, onda shvatiš razliku između maca i ostalih piceka.

Na razini operativnog sistema poslovno i opet imam diktat u vidu windowsa 7 koji rade ok ako od njih ne očekuješ previše i ne čačkaš po njima. Ali da je to ispolirano kao macOS, nije. Tko tvrdi drugačije nije nikad koristio macOS.

Evo, nadam se da je to pomoglo
14.02.2018 | 11:56
[quote="stefanjos" post=165644]lektorica kaže:
stefanjos kaže:
dpasaric kaže:
Jer često počnem pisati na macu, a an ipadu radim doratke i revizije. Znam da je nekima čudno što pišem duge tekstove na ipadu, ali većinom ovih par članaka što je na jabučnjaku koje sam autor su bile tako napisane.

A volim i to što je jednostavan, tj. vizualno pregledan. Kad otovrim word muka mi dođe od svih onih toolbara koje ni ne znam čemu služe (ovo nije za pohvalu).


A kaj pišeš?


Haaaa haaa


Ne znam kak se dpasaric sad našao u ovom citatu. (?!) Tebi je, stefanjos, bilo upućeno pitanje jer sam znatiželjna budući da i ja pišem, hihihi.
14.02.2018 | 12:00
Đuro, vidim da si genijalac. Ova Google docs opcija u cloudu je vrijedna razmatranja, hvala.

p.s. Mace i piceki, LOL, this made my day!!!
14.02.2018 | 12:16
[quote="lektorica" post=165659]stefanjos kaže:
lektorica kaže:
stefanjos kaže:
dpasaric kaže:
Jer često počnem pisati na macu, a an ipadu radim doratke i revizije. Znam da je nekima čudno što pišem duge tekstove na ipadu, ali većinom ovih par članaka što je na jabučnjaku koje sam autor su bile tako napisane.

A volim i to što je jednostavan, tj. vizualno pregledan. Kad otovrim word muka mi dođe od svih onih toolbara koje ni ne znam čemu služe (ovo nije za pohvalu).


A kaj pišeš?


Haaaa haaa


Ne znam kak se dpasaric sad našao u ovom citatu. (?!) Tebi je, stefanjos, bilo upućeno pitanje jer sam znatiželjna budući da i ja pišem, hihihi.


Ahaaaa, jasno. MIslio sam da je to tentanje s obzirom da još nisam poslao članak na reviziju

Ma uglavnom su to reviewi za proizvode od koje većine odustanem, a ostalo su scenariji za youtube kanal. No najviše toga su skripte iz kojih sam učio, sada je toga puno manje, tj. dok ne dovršim diplomski!
14.02.2018 | 13:34
dpasaric kaže:
Nitko ne komentira prednost Pagesa u smislu mekanog nastavka rada bez obzira gdje si i na kojem si uređaju!

support.apple.com/kb/PH23190?viewlocale=en_US&locale=en_US

Recimo lektorica ispravi sve doma na Macu, pojavi se frka u zadnji čas, a ona je u autobusu i ima samo svoj iPhone ili iPad... hop, povuče zadnje dokumente iz iClouda, napravi potrebnu ispravku i svi sretni!

Davore, nisam baš tim riječima - ali sam spomenuo povezanost uređaja usporedbom s upisivanjem novog kontakta u imenik. Istina, kako Isidora traži podatke o text appovima, trebao sam se toga dosjetiti.
No, zato si ti tu - da nas ispraviš kada krivudamo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.02.2018 | 20:08
Mojih 2 kn na temu:

1. Draga lektorice, ti si osuđena na ono što ti klijenti koriste (a to je MS Office).
2. Ti od tog živiš i s tim kruh zarađuješ pa je nužno pratit trendove koje imaju tvoji klijenti (što znači da ako netko kupi Office danas kupit će 2016 ili 365, a to neće funkcionirati kako treba kod tebe ako nemaš odgovarajuću verziju neovisno o platformi).

U tom smislu, rješenje je prilično jednostavno i (nažalost) jedinstveno. Odaziva se na ime Microsoft Office 365 Business. Kompletan Office paket na godišnjoj bazi za 8,80 EUR + PDV, licenca važi za 5 uređaja.

Malo je bedasto na godišnjoj bazi iznajmljivati software ali ima to i svojih prednosti (uvijek imaš posljednju inačicu alata, redovite su nadogradnje, integracija sa drugim Microsoft servisima, gdje ćeš najviše profitirati sa Onedrive uslugom za pohranu).

Ovo što dpasaric priča za Pages, ista stvar važi i za Office jer u slučaju kupovine 365 licence imaš pravo koristiti Office alate na uređajima pokretanim iOS-om ili Androidom, a datoteke se umjesto u iCloud sinhroniziraju putem Onedrive usluge.

Što se izbora platforme tiče, siguran sam da si imala (ili ćeš imati sve više) klijenata koji koriste Apple računala, pa ćeš prije ili kasnije i sama u nabavku istog. Moja preporuka - Mac mini.

Dugogodišnji Apple korisnici će reći - ne, trenutno Mini nije isplativa kupnja i zadnji model je sa zastarjelim hardwareom koji nije moguće nadograđivati, iz 2014-e. I bit će u pravu, bar što se ovog drugog dijela rečenice tiče. Osobno kao primarno kućno računalo koristim Mini 2014 sa 16 GB radne memorije i 2 TB tvrdog diska, došao sam iz PC svijeta i svakodnevno na poslu (a ponekad i doma) koristim PC-je. Ne mogu opisati koliko (mi) je rad na Macu ugodniji i manje stresan, čak i kad radim isti posao kao i na PC-ju. "Prešao" sam jer mi se nije više dalo zafrkavati i istraživati zašto je na PC-ju najednom samo od sebe ono što koristim svaki dan - prestalo raditi, pa onda samo od sebe počelo opet nakon restarta i radilo danima da bi opet prestalo.

Cjenovno, Mini je najeftinije Apple računalo, koje ako se i pokaže kao "promašaj" za posao, nećeš baciti nego će ti koristiti za sve ono što sad radi tvoj drugi laptop. Iste stvari ćeš obavljati, a računalo će biti dugovječnije od PC-ja koji možeš kupiti za iste novce.

Koji i kakav Mini? Vidi s Davorom, svakako nešto sa 8 GB radne memorije kao minimumom (nažalost memorija nije nadogradiva).
14.02.2018 | 20:16
Office na MAC-u ne radi niti izbliza dobro kao na peozorima. MAc iz 2015 se daleko više mući nego kanta (HP hvala na pitanju) s XP iz 2007. (koju su mi usput rečeno zamjenili)
14.02.2018 | 20:33
Moje je zapažanje bilo da se Excel jako kilavi (do toga da je neupotrebljiv. U stilu - tipkaš sadržaj u ćeliju, a slova se pojavljuju po jedno u sekundi.), a Word nešto manje. Ali ne uvijek. Nakon par mjeseci povremene frustracije (imao sam neke XLSM s makroima koji nisu radili u Libre Office), skužio sam da MS Office (ovaj zadnji, 2016) jako kilavi kad je istovremeno aktivan i Libre Office. Quitaš Libre Office i MS Office radi normalno, tečno, kako bi čovjek očekivao (osim što je općenito bugovit i nestabilan ).

S vremenom sam skužio da mu još neke aplikacije na sličan način smetaju i svima im je zajedničko da se radi o izvorno Linux aplikacijama koje je netko portao za Mac. Nemam pojma zašto, ali evo, to je kod mene problem.

Elem, ako ti se MS Office muči, probaj poquitati druge aplikacije jednu po jednu pa vidi koja mu smeta.
14.02.2018 | 21:10
Daddo kaže:
Mojih 2 kn na temu:

1. Draga lektorice, ti si osuđena na ono što ti klijenti koriste (a to je MS Office).
2. Ti od tog živiš i s tim kruh zarađuješ pa je nužno pratit trendove koje imaju tvoji klijenti (što znači da ako netko kupi Office danas kupit će 2016 ili 365, a to neće funkcionirati kako treba kod tebe ako nemaš odgovarajuću verziju neovisno o platformi).



1. Nije problem, tako i imam, samo se informiram.
2. No, napokon da netko to javno kaže i prizna - da od toga zarađujem za kruh (doslovno).
14.02.2018 | 21:17
Isto je. Word je iz 2011 paketa.
Recimo, ako hiću padajući meni za font, to traje 1s i pojavi se spinning pinwheel (glupoga li imena).
Solver ne radi kako treba s HR postavkama i treba prenaciti na EN (usput niti nije instaliran i treba ga ekstra instalrati).
.doc ako snimi doma ne otvara ga stari Word, ali .docx stari Word otvara (preko konvertera).
.xlsx srari Excel ne otvara preko konvertera, ali .xls ide bez problema.
Čak niti vertikalno nije kompatibilno stari Office <-> novi Office OSX <->WIN.
Novi Office ne pati od toga.
14.02.2018 | 21:37
zabac kaže:
... pojavi se spinning pinwheel (glupoga li imena).


Žabac, svaka ti čast - uljepšao si mi večer koliko sam se nasmijao!
15.02.2018 | 13:00
Kloba kaže:
zabac kaže:
... pojavi se spinning pinwheel (glupoga li imena).


Žabac, svaka ti čast - uljepšao si mi večer koliko sam se nasmijao!


Padam u napast prevesti to na hrvatski.
15.02.2018 | 13:10
Da, kod ovakvih slučajeva čovjek stvarno treba biti kreativan...
15.02.2018 | 16:01
BAcio sam oko što je to pinwheel ima zanimljivih slika.
Ovo ne zna niti čemu služi (predpostavljam samo): www.fab-ent.com/media/02_Evaluation/12-1450.jpg
EDIT:
Dugine boje sa zastave.
15.02.2018 | 17:45
Izgleda mi kao neka naprava za tijesto bušiti kada se rade kolači, ili nešto slično. Neki kuhinjski alat, možda...
15.02.2018 | 17:48
Neki vrag za medicinu neuro nešto, valjda za osjet.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 8 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, Sank, tino1, Anonimci (511)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO