Lažan račun od Apple-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Lažan račun od Apple-a

19.09.2017 | 14:33
Ne znam da li se ikome dogodila slična stvar. Imam karticu upisanu na Apple accountu, ali na toj se kartici uvijek nalazi točno onoliko novaca koliko planiram taj mjesec potrošiti na njihov software. Najčeće je 15 kn, jer je 8 kn mjesečno 50 GB iCloud prostora.
Uglavnom, nedavno sam primio mail šatro od Applea na račun od 30$ za neki nepostojeći program, uopće mu nisam zapamtio ime. Prvo što mi je smrdilo je, imam "two factor" autentifikaciju - znači male su šanse da bi mi netko treći ušao u account i napravio taj trošak. Druga "red flag" su bile slike sa logom Apple-a, odnosno nedostatak istih. Bili su samo kvadrati na mjestima gdje se na računima nalaze Appleove slike s logom, i u njima je bio upitnik.
Ali glup i radoznao kakav jesam, umjesto da ga odmah bacim u smeće - kliknuo sam na link i otvorio je Safari, krenuo otvarati neku stranicu da bi ista odmah pocrvenila.
Poruka na stranici je bila nešto tipa "your computer is infected with malicious virus, install MacKeeper to clean it". Odmah sam krenuo na crveni x gore desno da je zatvorim, i nakon što sam to kliknuo izbacilo je prozor "I want to stay" i "Leave page".
I ne možeš stranicu ugasiti normalno, već klikom na leave page.
Sada, kada sam opisao situaciju - red je da vam kažem kako nemam problema sa radom računala. Ali još ranije sam skinuo Sierru, backupirao sve bitno na Time Capsule (još jednom, hvala Smayoo!) - i zapravo čekam High Sierru da je skinem i napravim clean install.
Pitanje koje imam za znalce jest što mislite jesam li si zarazio računalo s nečim ili nisam.
Desilo se sve kako sam opisao. Nikakve lozinke nije pitalo, da odmah to kažem.
I drugo pitanje, da li se ikome od Vas desilo išta takvo?
19.09.2017 | 14:48
Pretpostavljam da se NISI zarazio. Ovaj idiotski i nasilni MacKeeper sa istom shemom da se zatvori stranica u Safariju se i meni jednom pojavio dok sam tražio nečaku sinkronizirani "tajni svijet ljubimaca"

Uglavnom, nisi ništa instalirao, kliknio, upisao password, pa mislim i da nisi pokupio ništa štetno...
19.09.2017 | 15:26
Točno, ako nisi upisao admin password, računalo je čisto. E sad, ima programa koji rade bes admin passworda, ali ih se treba otvoriti. Restart eliminira to. Najvjerojatnije je ono govno cilj instalacije.
Ako si jako sumnjičav, mada ne bi trebao, otvori novog usera i sve prebaci na njega, a starog obriši.
LAžne obavijesti od "Apple-a" znaju meni doći i ja ih instant obrišem.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
19.09.2017 | 15:29
Ma sve je ok, ako nisi upisao admin pass, ne brini.
19.09.2017 | 16:27
Dečki, hvala Vam na odgovorima. I nadao sam se da je tako. Što god pročitam ovdje držim se kao Svetog Pisma Nikada nisam instalirao nikakav antivirus, iako me čudi da se u Apple Storeu sada nude antivirusi - dva od njih po pristojnim cijenama pravog programa...
ScreenShot2017-09-19at17.25.23.png

ScreenShot2017-09-19at17.25.48.png
19.09.2017 | 16:37
Doke ovaca, biti će i vune.
Isto kao što u životu je ližeš pod WC-a na željezničkom kolocvoru, tako niti ne daješ adminpass na upit svakakvih programa.

Inaće, dodatak za Safari koji skida s jubitua filmiće, tlačio me s MK-om. U jednom trenutku sam maknuo taj davež od Extensiona i sve je prestalo.
Još uvijek Njuškali ima neko govno koje iskoći svako toliko, ali izignoriram.
Inaće i njuškalo je govno od koda WEB-a jer samo tamo miš ne skrola kako treba, već ima zastoje.
19.09.2017 | 17:17
Ma sve mi je jasno Žabac (ok, ne baš sve iz tvog prvog pasusa ) - ali uvijek su se reklamirali kao tvrtka za čiji OS ne treba AV, pod Steveom Jobsom još - naravno.
Sada - ukucaš antivirus na tražilicu u Apple Store appu - dobiješ ih 20-ak od kojih su ove dvije najskuplje.
Sada neki friški switcher može ići svojom Windows logikom, i odmah kupiti antivirus iako je na Macu.
Ne samo da se kosi sa njihovim temeljnim softwareskim stajalištima, nego je, po meni, čak i iritantno.
Sumnjam da bi se Jobsu ovo sviđalo...
19.09.2017 | 17:30

Ovo je zanimljivo, tko ima vremena neka pogleda.
19.09.2017 | 19:10
Kloba kaže:
Ma sve mi je jasno Žabac (ok, ne baš sve iz tvog prvog pasusa ) - ali uvijek su se reklamirali kao tvrtka za čiji OS ne treba AV, pod Steveom Jobsom još - naravno.
Sada - ukucaš antivirus na tražilicu u Apple Store appu - dobiješ ih 20-ak od kojih su ove dvije najskuplje.
Sada neki friški switcher može ići svojom Windows logikom, i odmah kupiti antivirus iako je na Macu.
Ne samo da se kosi sa njihovim temeljnim softwareskim stajalištima, nego je, po meni, čak i iritantno.
Sumnjam da bi se Jobsu ovo sviđalo...

Hio sam reći kako ne radiš nelogične poteze jer su nelogični. Ako nisi svjesno krenuo instalirati program, koji je uzrok da te netko traži admin pass? Unix>Linux>OSX su takvi OS-ovi koji imaju dobru logiku za razliku od WIN-a.

S druge strane, ti si sam sebi najveća prijetnja od virusa. JA to tumačim kao ljuska od jajeta. Ti iz nutra lako razbiješ ljusku, ali iz vana to ne ide tom lakoćom.

Malo opreza i jaako si siguran od sranja s neta.
19.09.2017 | 20:12
zabac kaže:
Isto kao što u životu ne ližeš pod WC-a na željezničkom kolocvoru,

Čekaj... ti to ne radiš? Meni je mama uvijek tupila da ne idem kenjati u WC na kolodvoru, ali lizanje pločica nije nikad ni spomenula...
20.09.2017 | 04:47
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 49 minuta
  • m@xym: cijene su uglavnom takve, da, ako netko nema baš poseban razlog biti vjeran TCom-u ili vip-u,je uvijek bolje kupiti uređaj na njuškalu ili nekom stranom sajtu i uzeti neku alretnativnu tarifu (bombon ili tomato, koliko god imbecilno im imena djelovala)
  • cariblanco: @Kloba cijena za x će biti 300 kn mjesečno i bar 3 k kn keša odmah, jeftinije sigurno nebu
  • cariblanco: A najbolja je fora u T-mobile, produžiš ugovor na 24 mjeseci a uređaj plaćaš uz otplatu 36 mjeseci...znači ebu te i vežu još godinu dana
  • Kloba: A možda će se X morati plaćati 300 kn mjTako da stvarno ne znam, samo znam da će bii JAKO puno
  • Kloba: logici je trebalo pisati
  • Kloba: Po toj lociji, početna cijena X-a bi u VIP-u trebala biti 2200 kn uz nadoplatu 470 kn mjesečno za mob i tarifu L.
  • Kloba: iPhone 8 Plus uz L tarifu stoji 1400 kn, plus 470 kn iduća 24 mjeseca
  • Kloba: iPhone 8 64 GB nude po 600 kn keša, uz 470 kn 24 mjeseca. To je tarifa L. Inače, koju god tarifu uzeo, iPhone 8 ćeš uvijek plaćati 200 kn mjesečno.
  • Kloba: Ja sam nekakvom logikom išao do početne cijene uz pretplatu koju će nuditi u VIP-u.
  • konjina: Ima tko kakvu info o cijenama iPhona X?
  • VanjusOS: Osijek ove godine je odličan!
  • Daddo: Cariblanco da igraju u Hajduku igrali bi za sendviče. ;)
  • cariblanco: btw. da nema malih klubova u HNL Osjek bi bio na prvom mjestu :D
  • cariblanco: LOL @Daddo, messi i ronalndo igraju za sendviče i vole klubove, tv isto voli gledatelje pa im daje badava prijenose
  • Daddo: Ispada da ja pratim a zapravo mi je svejedno. Igrom slučaja bio sam u doticaju s nekim nogometašima i sucima. Sve je to biznis samo. I lova, tuđa i prljava.
  • m@xym: srećom ne pratim nogomet pa me ne 'dira'
  • Daddo: inače, da je pravde oba sudionika derbija bi igrali najniži rang natjecanja s obzirom na dugove prema vjerovnicima. Ali to jednako tako važi za cijeli HNL.
  • Daddo: Cariblanco, jok ja, ali recimo Frković je kao sudac nakon neodigranog maksimirskog derbija promijenio 15 godina stari Audi 100 za 2 godine staru A klasu. :)
  • m@xym: igrao bi on, ali nema unaprijed povjerljivu informaciju o rezultatima
  • m@xym: :)
  • cariblanco: Onda je tebi @Daddo super, trebaš igrati na kladionici samo HNL i spremati lovu na račun :)
  • Daddo: ja ne kužim što se ima gledat u HNL-u... kad se sve zna i sve je namješteno :)
  • cariblanco: dok neizađe iPhone 14 LOL
  • VanjusOS: pa neznam dokada tako..
  • cariblanco: kao imamić, nemoš ih ubiti :D
  • VanjusOS: po tko zna koji put se uspijeva izvući bez poraza u zadnjim minutama
  • VanjusOS: ali koliko Dinamo ima života?
  • cariblanco: da baš je bilo mrak...hnl je sve bolji...za 5 godina kao lige petice ;)
  • VanjusOS: kakva drama na Poljudu, u 5-6 minuta 3 gola..
  • VanjusOS: nadam se da neće niit sutra
  • VanjusOS: od nikog nije izgubio još
  • VanjusOS: Osijek najbolji od prve 4 momčadi u međusobnim ogledima ove sezone
  • cariblanco: da sutra su tvoji u derby_ju na rujevici ;)
  • VanjusOS: hajduk vodi 1:0
  • cariblanco: u 19 h
  • VanjusOS: kada počinje derby
  • VanjusOS: treba li netko bateriju za Air 11", model 2010?
  • Daddo: Rusty, odličan link. Frend je u IBM-u i trošili su Thinkpade high end serije, nedavno je napravio prijelaz na MB Pro (prije touchbara) 15” BTO sve na max. Veli da se preporodio.
  • cariblanco: čeka se derby u splitu....da i max to go naravno :D
  • m@xym: @ivan.hirsi pa poslao sam ti poruku na forumu prije par dana ali ne odgovaraš
  • m@xym: VanjusOS, a što bi se trebalo raditi?! :D
  • VanjusOS: ekipa, šta se radi
  • rusty: To je to. Mac vs PC - TCO (IBM) - [link]
  • ivan.hirsi: @m@xym na što misliš?
  • Kloba: Imam tu knjigu i odslušao sam je - izvrsna je. Najbolji mi je dio gdje tip opisuje kako su nakon svakog uspješnog dijela prezentacije nazdravljali sa nekom žesticom. Do kraja su već bili prilično ubijeni, ali su još otišli tulumariti u neki hotel di su odsjeli. Vidio sam i slike jutra nakon, ono - ko studentski tulum. Tip s čelom na stolu spava na stolici itd...
  • stefanjos: Vanjus hvala :)
  • Soffoklo: Odličan članak o 1. iPhoneu, po meni objašnjava i zašto danas Apple izgleda toliko "izgubljeno" [link]
  • Soffoklo: Odličan tekst o prvom iPhoneu. Mnoge stvari postaju jasnije zašto Apple danas izgleda kao da je izgubio svoju bit. [link]
  • m@xym: @ivan.hrisi imaš li pp?
  • Yonkis: @Hirsi you lucky bastard you

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 1.06 Seconds

Provided by iJoomla SEO