Mail, MacBook AIR problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mail, MacBook AIR problem

13.05.2017 | 07:04
Pozdrav svima,

Jedan malo neobičan problem, inbox folder na Gmail mi ima cca 300mailova i najnormalnije se prikazuju na safariju, na mailu od tableta i iPhonea.

Međutim na mailu od MacBook AIRu svi mailovi idu u trash, tako da je inbox stalno prazan, a trash je zapravo preslikan inbox.

Što je najbolje od svega sve je dugo radilo normalno, vjerojatno nakon nekog ažuriranja ili kad sam stavio i exchange account s posla se jednostavno poremetilo.

Ako neko ima ideju unaprijed hvala
13.05.2017 | 08:16
U Mail.app otvori preferences, pa accounts, odaberi taj problematični account pa onda klik na Advanced tab. Što ti piše u rubrici "IMAP Path Prefix"? Također, koje su ti kvačice pokvačicane u tabu "Mailbox Behaviors"?
14.05.2017 | 05:51
ne nalazim advanced tab.

evo slika postavki

imgur.com/a/KhC9V

lp
14.05.2017 | 09:58
Jbg. Ne koristim gmail pa ovo sad prvi put vidim. Ne znam zašto GMAIL account ima drugačija podešenja od generičkog IMAP-a. Probaj obrisati taj account pa ga ponovno kreirati. Izgubiti ne bi smio ništa jer je to svakako IMAP, dakle sve primljeno i poslano ti je ionako na serveru.
14.05.2017 | 10:34
Oprezno s tim. Ne znam je li to jos uvijek slucaj, ali svojevremeno bi mail obrisao sve mailove pri brisanju accounta.
14.05.2017 | 15:45
Pa dobro, ako želiš biti siguran da se to neće dogoditi (jer to je sigurno gadan bug), isključiš internetsku vezu dok brišeš taj account, ili namjerno uneseš krivi password. Ako se požali da želi na internet, quitaš mail i restartaš Mac pa se tek onda spojiš natrag na net.
14.05.2017 | 18:21
probao sam delete account pa opet dodati, i dalje ne stima.

tj. pokrenem mail, nakon nekog vremena povuce sve poruke, restartam racunačlo i sve opet u trash...
15.05.2017 | 03:24
Mail.app, Preferences, Rules. Imaš li slučajno definirano neko pravilo koje baca sve u smeće?
Jesam li dobro shvatio. Ti isti mailovi, kad pristupaš accountu odnekud drugdje, NISU u smeću, nego normalno u inboxu?
Da li Trash ima onaj trokutić s lijeve strane, da se može ekspandirati (tj. da ima više podfoldera)?
16.05.2017 | 18:05
smayoo kaže:
Mail.app, Preferences, Rules. Imaš li slučajno definirano neko pravilo koje baca sve u smeće?
Jesam li dobro shvatio. Ti isti mailovi, kad pristupaš accountu odnekud drugdje, NISU u smeću, nego normalno u inboxu?
Da li Trash ima onaj trokutić s lijeve strane, da se može ekspandirati (tj. da ima više podfoldera)?

nemam nikakvo pravilo da baca u smeće.
evo screenshot imgur.com/a/HAWo2
- prazni inbox
- trash
- inbox preko web browsera

na iphone i tablet radi normalno...
16.05.2017 | 19:46
Ha, dobro...
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 minuta
  • zekpo: Stigao Apple Pay u Hr. Upravo sam dodao Revolut karticu..
  • JOHN: Također
  • stefanjos: Pridružujem se čestitkama :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan državnosti! :)
  • m@xym: I Revolut i Monese, kažu 'uskoro'. Negdje se spominjao i kraj 6. mjeseca koji je sada vrlo blizu. I neke domaće banke rade na uvođenju Apple Pay-a. Ostaje nam sam strpiti se još malo.
  • erseticmatej: Jel ima tko kakvih saznanja o apple pay-u, nesto se spominje kraj sestog mjeseca ali sam skeptican po tom pitanju..?
  • Mate22: Ajmo prošli su ti dani vrnimo se mi tj. vi IT temama
  • smayoo: Ne brini. Proći će kad narasteš... :)
  • Mate22: Jbg, sorry... izazivaju.
  • JOHN: opet vi o komunjarama i fašistima! :-)
  • Mate22: Smrt komunizmu!
  • zoranowsky: Smrt fašizmu!
  • smayoo: Eto, slažemo se, dakle, da ne pričamo o boji uniforme. :)
  • m@xym: po istoj toj logici ustaše su bile khaki smeđe (osim jedne postrojbe koja je imala crne uniforme)
  • smayoo: Po imenu. A uniforme su im bile crne. Ha! :)
  • Daddo: zaboravio si Kmere... oni su isto crveni ;)
  • smayoo: tom logikom su komunisti samo oni koji su nosili crvene uniforme, dakle britanska kraljevska vojska u 19. stoljeću i Garibaldijevi crvenokošuljaši u doba talijanskog Risorgimenta :D
  • Daddo: smayoo, tom logikom su i domobrani bili antifašisti (jer nisu nosili crne uniforme) :D
  • smayoo: Antifašizam nije crven nigdje u Europi, pa ni ovdje. Antifašizam je ne-crn. B)
  • cariblanco: Iz "crvene" Jablanice....smrt fažizmu
  • stefanjos: Takodjer :)
  • cariblanco: Pozdrav iz Bosne :)
  • Mate22: Hvala i tebi sinko svako dobro.Živio ti nama!
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • Soffoklo: ok
  • marvin: @soffoklo - imaš PP, pa pogledaj. :)
  • Cheka: Pozdrav ekipi, jel netko kupio novi Macbook Pro 15 ? Ima li kakvi problema u ovih 2-3 tjedna sto je vani ? Dvoumim se da ga kupim. :)
  • drlovric: Mjesec dana free na CuriosityStream, i meni i vama :) [link]
  • cavarovobrdo: MacBook Pro spašen, očišćen i posušen. Svaka čast ekipi s Trešnjevke jer su imali muda.
  • smayoo: Požuri dok nisu napravili te ograde! ;)
  • cariblanco: UPOMOĆ , kako uteći iz Bosne...zaglavio sam ovdje, skoro kao Mamić :D
  • cavarovobrdo: Ufff, hvala! hospitaliziran na Trešnjevci. Vidjet ćemo dalje!
  • smayoo: U EE otpad, bojim se... :(
  • cavarovobrdo: UPOMOĆ laptop MacBook Pro zaliven mlijekom!!! Koji servis u ZG je najbrži i najbolji. Neki su već odbili uzeti laptop. Nisam iz ZG? Gdje odnijeti laprop. Pomagajte! Hvala!
  • drlovric: Imamo li IPSC strijelaca ovdje? :)
  • kupus: i zabranjeno je prodat odmah nakon sto kupis (ne mozes zaradit u par sati), vec preko noci. ako hoces dionice, odi do brokera.
  • kupus: al navodno mozes zaradit, mojem frendu su isplatili neku sitnu lovu svojevremeno
  • kupus: ja ne bih davao offshore racunima novac, ima tonu primjera na internetu ulagaca koji vise do njega nisu mogli doci
  • kupus: jel to isto kao i plus500? igras se sa sirovinama i dionicama, ali sa polugom (omjerom)?
  • m@xym: 'zarada do 90' da budem precizniji, ali zaključak isti
  • m@xym: čim je 'zarada 90%' mora bit prijevara
  • Mate22: dobije se .|.čina
  • drlovric: Ma nesto se kladis na neke dionice.... stvanri su podaci, al ne znam ho e li biti stvarne isplate ako sta dobijes :)
  • Riba: Sa takvim imenom ne može biti ništa drugo do prevara.
  • Riba: Što je to, zvuči kao tableta za povećanje spolovila?
  • drlovric: Jel netko od vas koristio Binatex? Jel to prijevara? :)
  • saint: Ne,6s i SE au zadnji za update
  • Mate22: Znači na moj iPhone 6 plus koliko skužajem neće se moć puknit ovaj novi iOS 13 :/ Correctly?
  • stefanjos: jasno je to, bez performativnih poboljsanja bio bi jednako dobar kao i ios 12, dobar! ali sa najavljenom promjenom pakiranja aplikacija i njihovim brzim otvaranjem to ce biti mrak.
  • drlovric: Stefanjos: Odavno vec HW nije usko grlo na iPhone vec osakaceni iOS. Tako da ne sumnjam da ce sve raditi barem jednako dobro kao iOS 12 :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%