Foxit phantom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Foxit phantom


17.04.2017 | 18:58
Pozdrav ekipa,

prije svega sretan uskrs i sve najbolje svima koji ga slave.

Trebao bih malu pomoć, vjerujem da ima netko tko se našao u situaciji kao i ja.
S obzirom da sam još uvijek relativno nov korisnik, trebao bih skinuti program s kojim mogu napravit pdf file, u vidu nekog pdf editora ili npr što je na win-u foxit phantom (jedan od milion).

Sam taj foxit piđe kao da imaju za mac, samo što ga ja ne nađem (s obzirom da mi je potrebno za završni i da sam u stresu možda jednostavno krivo gledam).

Svaki savjet i info mi je dobro došao.

Unaprijed hvala i ugodnu večer želim.
17.04.2017 | 19:28
I ja na Win radim isključivo sa Phantomom i PDF Editorom od Foxita.
Dugo sam bio u potrazi za kompleksnim rješenjem pod OSX-om, isprobavao mnoge aplikacije i na kraju završio na Adobeovom Acrobatu.
Doduše ima puno više nepotrebnih mogućnosti od Phantoma, malo je teže s njim raditi dok ga ne skužiš.
Malo je skup, ali kad ga trebaš nemožeš bez njega. Ja ga kupio pred par godina, dao sam oko 90$, vrtim još verziju 10.
17.04.2017 | 19:28
Nisam shvatio što ti točno s tim PDFom treba? Zašto ti ne valja ugrađeni Mac OS X PDF generator? I, ako ti taj ne valja, a radi se o nekom word/excel dokumentu, da li si probao Libre ili Open Office i njihov ugrađeni PDF generator?
18.04.2017 | 11:46
Valjda zele one svakakve linkove sraviti i 100 cuda koja ha ne volim kod pdf-a.
20.04.2017 | 16:22
Hmm hvala svima na komentarima i pokušaju pomoći. Osim prvog komentara nisam siguran da smo se baš razumjeli no nema veze. Ukoliko netko u budnoćnosti bude trebao program za spajanje više datoteka u jedan pdf, program koji se moze nac na torrentu besplatno je "pdf expert"

Lijep pozdrav ekipa
20.04.2017 | 17:53
Lešo kaže:
Hmm hvala svima na komentarima i pokušaju pomoći. Osim prvog komentara nisam siguran da smo se baš razumjeli no nema veze. Ukoliko netko u budnoćnosti bude trebao program za spajanje više datoteka u jedan pdf, program koji se moze nac na torrentu besplatno je "pdf expert"


A može se i biti pošten i kupiti licenca za 60 USD koja pokriva tri Maca na pdfexpert.com
20.04.2017 | 18:05
Nema Lešo kinte za platiti softver koji koristi. Vidiš da mora štedit za havana cigare.
Lešo, nisi baš od jučer član Jabučnjaka. Do sad si već trebao naučiti da ovdje NE podržavamo krađu softvera.
Meni je i dalje nejasno što se to točno nismo razumjeli? To što ti treba (spajanje više PDF-ova u jedan) i štošta još (vađenje dijela PDF-a u poseban PDF, brisanje stranica, mijenjanje redoslijeda, rotiranje stranica...) podržava običan, najobičniji Preview kojeg ne moraš skidati s torrenta jer ti dolazi s operacijskim sustavom.

Otvori Previewom PDF koji želiš. Klik na View pa na Thumbnails. Odvuci mišem (drag & drop) drugi PDF u polje gdje su thumbnails i ubaci ga među stranice postojećeg, ili na kraj, ili na početak, gdje god želiš. I to je to.

Ili kradi 3rd party softver po torrentima. Whatever.
20.04.2017 | 20:52
Problem Preview-a je što ne zna kvalitetno smanjiti dokumet, već brljavi. Acrobat to radi puno kvalitetnije. Preview JE rudimentni program i kao takav radi svoj posao. Ima neki Quartz filter i u ponudi Reduce file size ali to očajno radi. Za manipulaciju PDF-ovima (obrisati, premjestiti, ubaciti, rotirati) je OK, kao i crtati po PDF-u je isto OK.
20.04.2017 | 22:47
Što ti znači "smanjiti" dokument? Kakve ti to PDFove imaš, koliko su veliki i na što ih želiš smanjiti?
Evo, sad gledam knjigu koju dovršavam. 130 stranica, cca 200 slika (cca pola JPG, pola PNG) veličine od 1/8 stranice do 1/1, PDF je ispod 8 MB. Je li to puno? Ako je, zašto?
21.04.2017 | 03:52
PDF u slikama koje dobijem kao takve i onda u Acrobatu to smanjim preko ovoga.
Definitivno ide jer dokumeti mi se smanje i do 3x, dok kompresija (zip, raar ...) ne daje gotovo nikakve rezultate jer su slike pretežno .jpg koje su same po sebi već komprimirane. Naravno, ti dokumenti se diztribuiraju korisnicima.
Pošto su to ugovori s prilozima i koji si rađeni drugdje, tada nemam izbora.
Ja dobijem, smanjim i proslijednim nekome tko dalje distribuira e-mailom, koji pak ima ograničenja u veličini fajla, a opet politika firme je da kako se ne smije koristiti Jumbo mail i ostali servisi (ne pitaj), ali dokumente mogu recimo stavljati na server i onda slati link za preuzimanje (to nisam znao da li smijem do nedavno).
PDF koji izađe iz recimo Worda (ako je samo tekst) ima par-sto kilobajta.
21.04.2017 | 08:27
Pretpostavljam da se radi o skeniranim stranicama? To ti samo znači da Acrobat smanji rezoluciju slike. Ako ti je sve i nakon toga čitko, to ti samo znači da su ti stranice skenirane s previše DPI. Dakle, mogao si kod skeniranja smanjiti DPI i uštedjeti vrijeme.
21.04.2017 | 14:16
Za taj program "preview" nisam znao a nisam te ni shvatio prvi put, iako imam mac 4 mj još uvijek sam u fazi privikavanja . PDF expert mi je trebao da napravim "merge files", ne znam bolje objasnit. Znači imam dio završnog natipkan u wordu, dio je dwg file (crtež u autocad-u) i to sve treba bit jedan pdf. Ako to može "preview" napravit - odlično.

Ja znam da mac ima jako puno mogućnosti već sa defaultnim programima, ali kako se već napisao ne znam još ni 20% mogućnosti.

LP ekipa
21.04.2017 | 14:57
smayoo kaže:
Pretpostavljam da se radi o skeniranim stranicama? To ti samo znači da Acrobat smanji rezoluciju slike. Ako ti je sve i nakon toga čitko, to ti samo znači da su ti stranice skenirane s previše DPI. Dakle, mogao si kod skeniranja smanjiti DPI i uštedjeti vrijeme.


Da, znam ali u Acrobatu se moze s time upravljati. Preview previse smanji rezoluciju i onda je tekst necitljiv.
21.04.2017 | 19:04
Lešo kaže:
Za taj program "preview" nisam znao a nisam te ni shvatio prvi put, iako imam mac 4 mj još uvijek sam u fazi privikavanja . PDF expert mi je trebao da napravim "merge files", ne znam bolje objasnit. Znači imam dio završnog natipkan u wordu, dio je dwg file (crtež u autocad-u) i to sve treba bit jedan pdf. Ako to može "preview" napravit - odlično.

Ja znam da mac ima jako puno mogućnosti već sa defaultnim programima, ali kako se već napisao ne znam još ni 20% mogućnosti.

LP ekipa


Filozofije i lamentacije oko toga zašto kradeš i kako to sebi moralno opravdavaš su obrisane. Za to postoji jedna namjenska sticky tema pod "Razno" pa možeš slobodno tamo ponoviti svoje stavove i tamo ćemo o tome diskutirati.
Da si pitanje postavio ovako prvi puta, dobio bi jasan, detaljan i precizan odgovor prvi puta.
Nema veze sad, riješio si problem, ali evo, drugi put probaj malo detaljnije objasniti svoj problem pa ćeš prije dobiti pomoć.
24.04.2017 | 11:47
Postoji rješenje i za to - defaultna postavka je jednostavno presitna i zato se to dešava, napraviš kopiju tij postavki, ubaciš na pravo mjesto nakon što izmijeniš i pojave se u dijalogu kao dodatne opcije za smanjivanje.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 18 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO