Safari, problem sa smrzavanjem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Safari, problem sa smrzavanjem

06.02.2017 | 15:17
Ima li safarista kojima se ovo isto dešava?
Dakle, najnormalnije surfam, i odjednom bloka, nebitno koja stranica, nekad zna to biti gotovo svako dan, nekad prođe i tjedan-dva, nema pravila. Jedino miš radi, vidio sam na appleovom forumu dosta se ljudi žali i nema još lijeka za taj bug.
OSX je 10.11.6. Safari 10.0.3. Od dodataka imam samo adblock.
Zna li tko više ?
06.02.2017 | 16:31
Meni skrol ne radi povremeno ali se odblokita nakon par sekundi. Povezano je sa stranicom jer na jabucnjaku radi a na njuskalu blokira.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
06.02.2017 | 16:31
Firefox radi dobro ali ga ne koristim.
06.02.2017 | 18:37
Sad koristim operu i s njom nema problema, al sam se navikao na safari
06.02.2017 | 19:21
Meni fali zoom in-out kao dvostruki tap na misa. Ili to isto ali na padu od MBP-a (slicnokaoina iUredjaju.
06.02.2017 | 19:33
Nemam taj problem niti na jednom Macu, a koristim ih 5-6 na dnevnoj bazi, treba u konzoli pogledati što se dogodi u tom trenu, što ga zaustavi. Ne koristim nikakve dodatke, možda je baš AdBlocker.

Provjeri imaš li i zadnji update sistema, onaj bug u grafičkom driveru je ponekad izgledao upravo tako - kao da se Safari blokirao.
06.02.2017 | 20:56
Security Update 2016-003 10.11.6 nemam, a fore je 10.11.6
Safari je zadnji dostupni 10.0.3
To se meni i prije događalo ali samo na njuškalu i samo s mišem. Na jabučnjaku nikad bez obzika sa čime skrolao.
Moguće da je i do baterija jer uvijek koristim punjive, a miš ih baš i ne voli previše.
06.02.2017 | 21:33
izbrisao sam adblock ( al sam instalirao adguard )
Za sada radi, do kada? Javim
08.02.2017 | 19:50
Evo ponovno se desilo.
09.02.2017 | 11:28
Izgleda da nije do adblocka, jer mi se ponovno smrzno, navodno je do samog OSX-a (El Capitan)
link
09.02.2017 | 12:01
Zašto koristiš go*no od Safarija?
09.02.2017 | 12:06
Navika. Sviđa mi se minimalizam, sync preko iPhone, reader...
09.02.2017 | 13:49
safari rula!!
09.02.2017 | 13:52
Ha, dobro... Uživaj onda...
09.02.2017 | 16:11
Ja zbog sado-mazo uzitka koristim Safari kao i Mail. Jedino se na Apple Office paket nisam nikako uspio priviknuti.
09.02.2017 | 19:31
smayoo kaže:

Neznaš ti koji je gušt, kad nešto napišem u vikalici na forumu, pa se to pokaže tri puta
09.02.2017 | 20:17
cariblanco kaže:
smayoo kaže:

Neznaš ti koji je gušt, kad nešto napišem u vikalici na forumu, pa se to pokaže tri puta

Ovo ipak nije do browsera, ali nikad nisam otkrio uzrok.
10.02.2017 | 01:05
Radi posla imam instalirano sve poznatije browsere i često koristim više njih kada nešto testiramo. Zanimljivo da nikada s niti jednom nisam imao problem da mi se blokira ili smrzava, a koristim: Safari (primarni i najdraži), Firefox (moj idući izbor i često ga koristim radi drugog seta cookija koji mi nekada trebaju), Chrome (ponekad), Opera (ponekad) i Sunrise (kada moram raditi screenshote dugačkih webova).
10.02.2017 | 05:17
dpasaric kaže:
Chrome (ponekad), Opera (ponekad) i Sunrise (kada moram raditi screenshote dugačkih webova).

Ako ti je ta mogućnost zanimljiva, baci oko na Vivaldi:

vivaldiscreencapture.png
10.02.2017 | 11:50
Oho! Nikad čuo, ali nisam niti sumnjao da imaš nekog egzotičnog asa u rukavu!
20.02.2017 | 19:32
Koje je njuškalo govno od stranice!

Skrol jedva radi. Kao kad su u mišu slabe betarije, ali isto je i s trackpadom na kompu (što me navodi kako nisu baterije u pitanju).
Ima dana kad malo zapinje, a ima dana kad ne ide niti na guranje.
16.03.2017 | 08:42
Da ne otvaram novu temu.. zna li netko ima li naznaka da će Apple uskoro popraviti bug u Safariju glede nemogućnosti gledanja 4k videa na YouTubeu. Zbog prirode posla mi je to prilično iritantno. Mrsko mi je za svaki task koristiti drugi browser, a u slučaju YouTubea to često radim.

www.macrumors.com/2017/01/13/safari-unab...ay-4k-video-youtube/

Hvala
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 3 minuta
  • Kloba: Da, stvarno zanimljivo. A čuj, ipak je to jedna od najjačih kopjutorskih tvrtki na svijetu. naravno da imaju i rigorozne i običnim ljudima nepojmljive načine zapošljavanja.
  • gladhr2: Čitao sam to Haha, i bas sam prije tog razmišljao kako nećeš negdje naci oglas neki njihov
  • Kloba: [link]
  • Kloba: Kako Apple traži zaposlenike:
  • Kloba: A HRT neće imati izravan prijenos, papci (kao jer imaju ugovor s UEFA-om za utakmice srijedom, a ne utorkom)...
  • Kloba: Fiumani, sretno danas na Rujevici!
  • zabac: Volim se poigrati u Mapsu s dvije opcije. Hvala svejedno. Ja sm htio namjestiti bez route.
  • energyman: GMaps odaberes adresu, stisnes plavi autic za navigaciju,kraj tvoje lokacije imas tri tockice, stisnes ih i imas opcije rute, kliknes na to i imas dodatne opcije. Za apple maps - upises adresupovuces onaj prozorcic sa duljinom puta prema gore i pise ti plavo opcije za voznju. Tu pogasis sta oces.
  • zabac: Gdje se iskljucuje i u kojoj navigaciji?
  • stefanjos: ma slabo je POI po hrvatskoj sa apple maps.
  • stefanjos: zabac, kako ne mozes, mozes iskljucit tolls, samo ne znas koristiti :P
  • gladhr2: :D
  • gladhr2: dobro je onda
  • gladhr2: nije neki kvar ili neka indikacija kvara?
  • gladhr2: znaci to je zbog tog?
  • gladhr2: poruke stoje a pozadina se trese haha [link]
  • gladhr2: i u whatsappu mi se to isto desava
  • gladhr2: vise ovako nekako samo sto ikonice stoje normalno
  • smayoo: You are experiencing the parallax effect of the home screen. You can turn this off in Settings>General>Accessibility>Reduce Motion *On*
  • smayoo: @gladhr2: ovako nekako? [link]
  • smayoo: Zvuči prije kao neki "feature", nego "bug"...
  • gladhr2: 6s je iPhone.. šta bi to moglo biti??
  • gladhr2: Jel se još nekome "zatrese" nekada iz čista mira pozadina na mobitelu i u whatsappu ne poruke samo pozadina
  • Dijete: Maps ima gomilu poia, na NZ tako da mi je tu primaran nacin navigacije. Dosta su i brzi u promjenama layouta novoizgradjenih cesta i promjena raskrsca u rotore npr...
  • energyman: Upravo tako, imas opcije koje mozes birati za izbjegavanje. Cestarina, autoput, trajekti itd. Ono sto se meni najvise svida kod GMapsa je ogromna baza POIa. Tip idem u neku firmu, ne moram ni tipkati samo kazem ime on povuce adresu napise mi radno vrijeme itd.
  • Dijete: koliko znam mozes i na gmaps kao i na apple maps iskjuljucit da izbjegava autoputove, naplate (cestarine, mostarine, trajekte)
  • zabac: Google maps isto takvo govno kao i ono od Apple-a, jedino je integrirano u tražilicu. Rutanjem se ne da upravljati. Recimo, NE želim po autoputu. Kujac, ne ide, govna vraćaju na autoput. Gledao onu neku besplatnu koju tu spominjete isto stanje. Kupiti trebam iGO.
  • stefanjos: da si koristio google maps, doso bis iz prve :P
  • Bertone: .. na starima je to jednostavnije [link]
  • Bertone: gledao sam [link] i ne sviđa mi se :)
  • Bertone: Ne znam da li bih se usudio mijenjati tipke sa ovim novim mehanizmom... stare nije problem promijeniti, ali ove nove hmmm...
  • smayoo: @VanjusOS - za par DOLARA se može kupiti pojedine tipke na netu, ali samo engleske. HR tipke možeš nabaviti jedino tako da kupiš neispravni laptop pa skineš s njega. Ili naljepnice, pa onda na pola tipaka nemaš backlight
  • smayoo: Google Maps hrak fuj pljuv :D
  • smayoo: Apple maps do tvoje kuće navodi kroz dvorište tvog susjeda. :D Što misliš zašto sam te onda bio nazvao?
  • stefanjos: bas sam se danas igrao sa apple maps, puno POI nedostaje, pa sam nesto rpijavljivao iz dosade. a gledam svi turisti koji mi dolaze svi me traze pomocu apple mapsa, zasto ne koriste google maps, to neznam o.O
  • m@xym: pa nisam ti baš siguran da se tipke mogu zamjeniti za par kuna, evenutalno staviti naljepnice sa našim slovima, ali to nije to.
  • VanjusOS: aha, sad shvaćam što misliš... pa zar se te tipke ne mogu zamijeniti za par kuna..?
  • m@xym: VanjusOS, kako nema govornu manu, pa nema naših slova na tipkovnici! :)
  • smayoo: Dobro jutro! :)
  • zabac: Maps na iPhoneu kurcu ne vrijedi.
  • VanjusOS: šta mu je, nema mane!
  • m@xym: VanjusOS, nije boji, tvoj ima govornu manu! :D :D :D
  • VanjusOS: ma ovaj je još bolji nego novi, hehe.. a u trgovini je samo 13 700..
  • stefanjos: ma nista onda, mislio sam u da je nov u nekoj trgovini
  • VanjusOS: @stefanjos - pa kod mene, di?
  • smayoo: Mnjaaaah... :/
  • m@xym: dobar film na hrt1 :D
  • stefanjos: vanjus, di?
  • VanjusOS: Macbook Pro 13", 2016 - snižen na 8699!
  • iPhoneSebo: ajmo ekipa ako neko zna rjesenje na zadnji post: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Koja WWDC novost vas najviše veseli?

iMac Pro - 26.3%
nova iMac serija - 20%
Kaby Lake MacBook Pro - 6.3%
Kaby Lake MacBook - 3.8%