Retina 13 - zujanje zvučnika
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Retina 13 - zujanje zvučnika


29.05.2016 | 08:03
Bok ekipa!

U 11 mjesecu prosle godine (2015) kupio sam retinu 13 i evo jucer poceli zujat zvucnici... Na youtubu kad pustim stvar nekad zuji nekad ne, sa itunsa uopce ne mogu pustit ... zvuk se onako fragmentira. Retina je kupljena u istylusu, imate iskustva sa servisom? Koliko sam čitao česti su problemi na svim macovima, apple ocigledno nema rjesenje za to.
29.05.2016 | 09:33
Evo ga još jedan... Koji su to problemi "česti"? Na kojim macovima? Gdje si to čitao? Na PC "ekspert" forumu?
Ovdje na Jabučnjaku ovo je drugi put da se netko žali na ovakav nekakav problem. Prvi put je ispalo da je problem bio u neispravnim zvučnicima, ali ovo ne zvuči kao isti identičan problem.

Dakle,

1. ne znači da se nužno radi o hardverskom kvaru, potrudi se malo bolje dijagnosticirati problem. Da li si uopće pokušao napraviti reboot stroja i vidjeti da li je problem i dalje prisutan? Da li je problem prisutan kad napraviš novog korisnika pa probaš pod njim? Imaš li neki softver koji brlja po zvučnoj kartici paralelno? Otvori System Preferences pa Users pa pogledaj pod Login items što ti se od softvera pokreće automatski kod bootanja.

2. Što točno znači "zuji"? Da li "zuji" ili se zvuk fragmentira? Ili su to dvije različite smetnje?

3. Ako na youtubeu nekad imaš problem, a nekad ne, a na itunes uvijek imaš, za pretpostaviti je da je problem softverski, i da je povezan s formatom audio zapisa. AAC stvara probleme, obični MP3 vjerojatno ne. Ili nije stvar u MP3 i AAC, nego u bitrateu (vjerojatno viši bitrate stvara probleme). Probaj audio track koji stvara probleme u iTunes reproducirati VLCom. Što se događa?

4. Kad je problem prisutan, uštekaj slušalice pa poslušaj da li je jednako prisutan i u slušalicama, ili je u slušalicama sve OK, a problem perzistira samo na zvučnicima. Ako slučajno imaš MDP-HDMI adapter, probaj spojiti vanjski HDMI monitor (ili TV) pa vidi da li onda imaš problem.

5. Nije isylus, nego iStyle. Ako ti je stroj još pod jamstvom, nemaš se što misliti, nosi ga ili tamo, ili u neki drugi ovlašteni servis, ali TEK KAD SE UVJERIŠ DA JE PROBLEM HARDVERSKI!
29.05.2016 | 10:01
Pozdrav! Hvala na odgovoru. Nisam noob u svijetu računala, a pogotovo ne softvera. Rebootao sam mac nekoliko puta. Iskljucio ga na sat vremena također... Ništa ne brlja po zvučnoj, problem nije prisutan kad se spoje slušalice ili vanjski zvučnik, na njima sve radi uredno.

Profile nisam kreirao niti bi htio, oprema je previše sofisticirana da bi ju tako nešto moglo zezati, a ako ju i zeza sasvim sigurno nisam platio mac da radi nestabilno i takve probleme.

iTunes šteka, vlc šteka Testirano sa preko 20 snimki, mp3, video... jednako na svima.

Pitao sam je li još netko imao problema, nisam tražio dijagnostiku jer sam dio već obavio.
29.05.2016 | 10:11
Ispričavam se onda. S obzirom da sve znaš, i da si već konstatirao kako je taj problem čest na svim Macovima, pričekaj onda da ti se javi tih par stotina drugih korisnika koji imaju isti problem.
29.05.2016 | 10:50
Ne volim zaključivati na prečac, ali siguran sam da svojim komentarom nisam rekao da sve znam ... dapače svjestan sam koliko malo znam, ali ako sam išta naučio to je služiti se googlom.... Hvala ti puno na pomoći, cijenim sve što si napisao, ali sam većinu toga probao prije nego sam postao... moja greška jer nisam nigdje naveo. Probat ću kreirati profil pa vidjeti kakva ce biit situacija.

www.google.hr/?gws_rd=ssl#q=macbook+pro+retina+13+sound+buzzing

www.reddit.com/r/apple/comments/363tbv/2...eakingticking_noise/
29.05.2016 | 12:41
Kreiranje novig korisnika je bezbolno. Kreiras ga, isprobas i obrises. Sistem makne tragove korisnika i opetsi na kednom korisniku. Cisto probe radinapravi jednog s niskim ovlastima.
29.05.2016 | 14:09
marijdil kaže:
Ne volim zaključivati na prečac, ali siguran sam da svojim komentarom nisam rekao da sve znam ... dapače svjestan sam koliko malo znam, ali ako sam išta naučio to je služiti se googlom....


Linkovi koje daješ opisuju probleme koji meni nisu nimalo nalik onom što si ti opisao. Ti si svoj problem naslovio "zujanje zvučnika" i navodiš da zujanje čuješ kod reprodukcije glazbe, a ne kod pristupanja SSD-u i sl.

Hvala ti puno na pomoći, cijenim sve što si napisao, ali sam većinu toga probao prije nego sam postao...


Pa, ako si probao, napiši onda što si ustanovio. Ako "zuji" (prije svega, probaj preciznije definirati što ti ovo znači), uvijek kad koristiš iTunes ili VLC, da li se uvijek radi o istom formatu (AAC ili MP3?) i bitrateu ili o puno različitih? Kad koristiš youtube i NE "zuji", koji konkretno format youtube videa reproduciraš i koji bitrate?

Razumiješ? Ima li korelacije između formata audio zapisa i zujanja, ili između bitratea i zujanja?

Da li se nešto događa kad u VLCu koristiš digitalno mijenjanje glasnoće (volume preko 100%)?

Rekao si da problema nema kad uštekaš slušalice. Ako uštekaš slušalice pa ih ne staviš u uši nego opet slušaš zvučnike, da li se zujanje isto čuje ili ne?
29.05.2016 | 16:36
I meni nesto zuji, ja sve mislio od previse vina. Sreca pa mi ovaj post otvori oci. I usi

Te Retine su bas smece pravo...
29.05.2016 | 20:50
Stvarno mi nije jasno zasto su pojedini clanovi Jabucnjaka uvijek filozofski nastrojeni.
30.05.2016 | 07:17
Ovdje ima malo ili nikako servisera. Zasto zuji u zvucnicima je tesko odgonetnuti. Zna zujati 50Hz od mreze (struje). Ne moze se preko opisa doznati o kakvom je zujanju rijec. Probaj snimiti zujanje. Mozda tko prepozna. Ako komp odneses na drugu lokaciju, da li i onda zuji? Ako je zujanje povremeno, neka muzika zuji, a neka ne. Ja bi to pripisao vanjskim utjecajima.

EDIT
Ako ustekas slusalice i pustis zvuk na zvucnike, da li je isto?
Probaj audio CD staviti u vanjski pogon ako ga imas.
Makni punjac s kompa.
Makni komp u drugu prostoriju.
Makni mobitel.
Makni BT uredjaje.
Ugasi WiFi.
Svaka interferencija moze dovesti do zujanja.
03.06.2016 | 21:31
Pozdrav svima, dugo sam registriran kod vas pa rekoh evo teme gdje mogu malo da se ukljucim, mozda pomognem a ne samo da gledam sa strane, uglavnom imam macbook air 13" mid 2012 i nakon sto sam ga kupio poslije nekog vremena koristenja sam isto mislio da su mi zvucnici polagano krepali, cuo sam kao neko zujanje, pogotovo kod malo glasnije muzike, medjutim otkrio sam da mi od tipkovnice tipka "enter" lagano vibrira i pravi taj zvuk, cim je lagano zadrzim zujanje prestane. Mozda i kod tebe neka tipka od tipkovnice radi problem.
03.06.2016 | 23:16
Jbt, kad si ljudi kupe PC plastišu, ventilator zavija ko Boeing 777 na uzletanju, plastika škripi, tipke pucketaju, touchpad cvili pod pritiskom, a oni svi sretni što imaju novi laptop. Na Macu toga ničeg nema pa se čuje kako tipka na tipkovnici lagano vibrira...
04.06.2016 | 10:33
A isto tako, nije isto kupiti računalo (plastišu) od 2000kn i računalo od 15000kn. Ipak su tu u pitanju druga očekivanja u radu nakon nekog vremena korištenja. Ali se slažem također da netreba biti pretjerano sitničav, ne mislim konkretno na ovaj slučaj, nego općenito.
04.06.2016 | 19:00
Kupio kolega nedavno neko HP govno. High end govno, koštalo ga blizu $2000, iz USA. Sve što sam gore napisao, doživio sam upravo na njemu. A još nisam ni spomenuo da tipkovnica ne radi kako treba. Tipke treba pritiskati ko konj da bi bio siguran da su uhvatile. Ima i touch-sensitive LCD koji također ne radi kako treba.
04.06.2016 | 20:05
Ima tih High End laptopa dosta u zadnje vrijeme. Svi manje više liče na apple, ebe ih to što namaju os-x i vremena da istestiraju sve komponente kao apple. Ista je stvar s mobitelima...kupiš novi samsung kad dođe kod nas, a već je izašao novi model.
04.06.2016 | 20:19
@ smayoo, potpisujem. Imao prilike u susjedstvu, što kanti, laptopa ili sve u jednom. Kako sam u okolini izgleda ipak malo potkovaniji od drugih a usmena predaja radi, prije ili kasnije dođu do mene radi nečega. Isto iskustvo.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.08 Seconds

Provided by iJoomla SEO