email klijent na Mac OSXu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

email klijent na Mac OSXu


31.12.2013 | 02:06
navikao sam na jednostavnost iphone i ipad mail appa,
i ne sviđa mi se aplikacija u mac OSXu za mail.

Ima li neka bolja, po čemu i s kojim unapređenjima (i dobrom podrškom nije problem platiti ako valja).

Koristim 4-5 accounta za posao, kuću, igre i dizajn itd...

skrolanje kroz mail app foldere kojih imam hrpu na 5 accounta mi je koma, nema jednotipkanog/ikone arhiviranja, fali mi i lakše obilježavanje koje npr ima gmail....

eto toliko za sada.

hvala unaprijed (i da, accounti su 1x icloud, 4x gmail).
31.12.2013 | 11:59
Besplatan ti je Thunderbird. Plaćaju se Postbox i MailMate. Mislim da ima još i neki, spominjali su ga tu na forumu, koji je još vrlo rudimentaran pa ga nisam ni probavao.
31.12.2013 | 12:00
Također razmotri mogućnost (kad bolje artikuliraš što ti treba) da svoj problem riješiš add-onima za osnovni Mail.app kojih ima puno u ponudi.
31.12.2013 | 12:24
Athelas Loraiel kaže:
navikao sam na jednostavnost iphone i ipad mail appa,
i ne sviđa mi se aplikacija u mac OSXu za mail.

Ima li neka bolja, po čemu i s kojim unapređenjima (i dobrom podrškom nije problem platiti ako valja).

Koristim 4-5 accounta za posao, kuću, igre i dizajn itd...

skrolanje kroz mail app foldere kojih imam hrpu na 5 accounta mi je koma, nema jednotipkanog/ikone arhiviranja, fali mi i lakše obilježavanje koje npr ima gmail....

eto toliko za sada.

hvala unaprijed (i da, accounti su 1x icloud, 4x gmail).


Hajde napisi bar nesto sto ti se na Mail.app ne svidja.
  • User
  • Posjetitelj
31.12.2013 | 15:32
Nakon buga u Mail.appu gdje bi mi sa krivih adresa slao mailove, prešao sam na
airmailapp.com/

Nisam požalio
31.12.2013 | 15:41
Ne znam, ja koristim Appleov Mail za 15 mail accounta i sve mi je savršeno, uopće mi nikada nije palo na pamet tražiti neku drugu aplikaciju. Boo, valjda različite potrebe.
31.12.2013 | 16:26
Postbox je odličan i jeftin. Ja sam ga bio platio $39 i nisam požalio. MailMate je skup, trenutno ga testiram i zanimljiv je ako si "napredni email korisnik" Jedino me zbunilo, kažeš da ti se sviđa jednostavnost Emaila na iPhoneu i iPadu a opet ti se ne sviđa Mail.app? Ako tražiš jednostavnost onda Airmail, ovi gore nisu "jednostavni".

Potraži na Jabučnjaku moju recenziju starije verzije Postboxa.
31.12.2013 | 16:52
Postbox košta cca 10,00$ ovdje:


www.postbox-inc.com
31.12.2013 | 17:32
Košta od već dugo svugdje $10. Ja sam ga kupio čim je izašao sa lifetime upgrade opcijom, ima tome dosta...
07.01.2014 | 23:59
Meni je defaultna mail aplikacija radila fantastično dok nisam upgrejdao na Mavericks. Tad su počeli problemi. Trenutno koristim Thunderbird, a moram priznati da mi se sviđa koncept i izgled Uniboxa.
08.01.2014 | 00:45
hmm,
kako u postavkama uključim u mail appu da se koriste kratice? (tipa omw - on my way)

inače, prestalo mi to raditi na iphonu 5??
ne mogu uopće više novu kreirati - čim izađem iz menija, nestane iz popisa...cijeli popis nestane...
08.01.2014 | 01:37
Nemam već dugo iPhone, ali mislim da bi možda trebao napraviti hard start tako da držiš tipku Home i Power dok se ne ugasi. Možda pomogne.
06.04.2014 | 09:42
da ne otvaram novu temu imam problem sa mail.appom. kad hocu restartovati mac , javi mi da zbog mail.app ne moze. i onda ga moram rucno gasiti. zna li ko kakvo rjesenje a ako ne onda ima li ko da koristi airmail i kakav je?
06.04.2014 | 12:06
Kad ti to kaže, aktiviraj Mail i tipkaj cmd+alt+0 pa pogledaj na čemu je to točno zapeo.
06.04.2014 | 14:20
ok hvala smayoo
11.02.2015 | 17:05
Da li mi netko iz iskustva može reći kako se ponaša OS X Mail aplikacija kad u njoj imamo puno mailova. Dakle, ne puno accounta (bilo bi 4-5), nego puno mailova (30-40 GB)?

Radi se o Yosemite, MBAir sa 2 GB RAM-a (mid 2011)

Da li Air uspori i koliko količina RAM-a tu igra ulogu? Sad nemam tak puno mailova i radi odlično, tj. ne usporava. Ali bih dodao jedan službeni account ukoliko vaša iskustva budu pozitivna...
11.02.2015 | 21:23
Imam preko 60GB u 3 IMAP accounta. Jako je kašljao i zapinjao mail dok su INBOX i SENT bili jako veliki (jer je onda neprekidno radio sync ogromnog foldera), i to ne samo Mail.app, nego i web klijent (Squirrel).
Onda sam na IMAP serveru otvorio nove foldere za arhivu i preselio tamo sve iz INBOX-a, odnosno SENT-a, osim zadnjih godinu dana. I sada radi sve super.
Za POP3, pretpostavljam, nisi ni pitao, ali nema razloga da za POP3 ne radi još i bolje, jer nema sinkronizacije.
11.02.2015 | 21:53
OK, hvala. Mislim da ću probati.
Ne, pop3 nije u igri jer mi je potreban sync na 2 kompa (+ još 2 manja accounta i na mobu)
12.02.2015 | 15:51
130 GB mailova, 2 POP3 accounta, OS X 10.0.2, radi i gotovo uvijek je radilo savrseno
12.02.2015 | 18:06
zahvaljujem na info. No, probati ću malo morgen jer upravo saznah da naša firma ima samo pop3 server. Hebemu miša. Dao sam ispitati što sve treba "izmjeniti" ili "odraditi", pa da bude moguć i imap.

Možda netko zna? Ili je to individualno od firme do firme?
12.02.2015 | 18:32
ovisi gdje je hostan mail
12.02.2015 | 20:09
rusty kaže:
ovisi gdje je hostan mail


Kazali su da imamo vlastiti mail server. A ostalo nemam pojma. baš se i ne kužim...

Nisam htio baš previše propitkivati jer znam da većina u IT odjelu najmanje voli kad moraju objašnjavati nekome ko se ne kuži...
13.02.2015 | 09:00
Ako imaju vlastiti E-mail server i na njemu samo POP3, onda su nesposobni indolentni kreteni. I vjerojatno windowsaši (jer MS Exchange ima security rupu u IMAP protokolu koju nikad nije pokrpao i vjerojatno nikad ni neće). Ako im ne želiš ti to reći, slobodno im citiraj mene. I mogu vrlo argumentirano potkrijepiti svoju uvredu (koja nije slučajna, baš sam ih želio uvrijediti, jer mi silno ide na živce sistemaška indolencija - najvažnije je da oni ne moraju ništa raditi).
13.02.2015 | 11:03
smayoo kaže:
Ako imaju vlastiti E-mail server i na njemu samo POP3, onda su nesposobni indolentni kreteni. I vjerojatno windowsaši (jer MS Exchange ima security rupu u IMAP protokolu koju nikad nije pokrpao i vjerojatno nikad ni neće). Ako im ne želiš ti to reći, slobodno im citiraj mene. I mogu vrlo argumentirano potkrijepiti svoju uvredu (koja nije slučajna, baš sam ih želio uvrijediti, jer mi silno ide na živce sistemaška indolencija - najvažnije je da oni ne moraju ništa raditi).




Cini se i meni da je tako (aha, windowsi su). Sad mi je drago jer znam da nemaju izgovor u smislu "treba novaca"

Thank's!
15.02.2015 | 07:55
Imam jedan problem sa  Mail-om. Napisao sam jedan malo poduži mail i poslao ga jednom mom poslovnom, stavio još dvojcu u CC.
Kod odgovora mi se čini kao da ovaj nije pročitao mail. Kad ispostavilo se da je on dobio samo polovicu Mail-a. To jest da mi je Mail progutao pola "važnog teksta".
Zna li neko:
Šta se tu desilo?
Kako to u buduće srediti? Jer nije baš neka fora ako se poslovno tu fula!

i još jedno:
Kako nariktati u  Mail-u da mi mailove skine sa servera, pohrani ih na moju mašinu i izbriše sa servera? Ako to ne može koji mail klijent to može?
15.02.2015 | 08:20
'jutro!

Ovo prvo - Da li ti je u sent folderu taj mail sa kompletnim tekstom? ako da - onda uistinu nema normalnog objašnjenja za to. Pretpostavljam da je sav text bio jednako formatiran?
Možda je tu neko sranje sa opcijom "store draft message on server", pa da se nije možda zablesao i ne snimio kompletan mail, već samo do određenog perioda - trenutka pisanja.
Da li supreostala 2 primatelja isto dobili polovičan text? Da li je taj tekst bio forward nekog maila, pa da je možda bila uključena opcija forward only quoted text? (Iako si tu, vidim, već rekao da si ti napisao tekst)

Drugo, - Nisam siguran sa IMAP protokolom. Jedino POP3 sa onom opcijom "Leave message on server...", ali to imam na poslu u outlooku, ne doma na mac-u, sorry. Možda je netko tu već probao slagati...
15.02.2015 | 09:39
tino1 kaže:
i još jedno:
Kako nariktati u  Mail-u da mi mailove skine sa servera, pohrani ih na moju mašinu i izbriše sa servera? Ako to ne može koji mail klijent to može?


Ako se radi o IMAP serveru, tako da mailove preselis u lokalni folder.
15.02.2015 | 10:55
Tino, jesi imao attachmenta? Slika ili PDF dokumenata ili tako nešto? Ako jesi, i ako si IZA attachmenta nastavio pisati tekst, to ti windows korisnici dobiju sve u komadima. Samo prvi dio teksta vide normalno, a ostatak teksta im je u jednom od attachmenta.

Za brisanje sa servera - za POP3 ti je to normalno ponašanje, a za IMAP ovako kako kaže Riba. Možeš namjestiti u Mail.app filtering rule da sve dolazne mailove bez razlike seli u lokalni folder pa će se samim tim brisati sa servera.
15.02.2015 | 11:23
imao sam hrpu Attachmenta. Može li se ti nekako postaviti da kad se pošalje Mail bude sve u redu?
15.02.2015 | 14:13
ScreenShot2015-02-15at14.07.39.png


Ali stvar se svodi na to da u mailu svi attachmenti moraju biti na kraju maila. Dakle, ako attachmente ubacuješ drag&drop u mail, moraš sam paziti da ga ne ubaciš usred teksta. Isto tako, ako dopisuješ tekst nakon što si ubacio att, moraš paziti da ne tipkaš tekst iza nekog att.

Da se razumijemo, sav sadržaj je isporučen, i sve sukladno RFC. Ako windows primatelj koristi npr. Thunderbird kao mail klijent, vidjet će sve točno onako kako si ti poslao. Problem je u tome što većina windows korisnika koristi MS mail klijente (Outlook, ili pak onaj defaultni windows klijent) koji to zabrljaju pa je ostatak teksta priheftan kao attachment i primatelj, čak i ako to skuži, više ne kuži što ide kojim redom.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 25 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

BigMac, Ender, m@xym, Maxxy, tino1, TuxFan, zoranowsky, Anonimci (655)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO