Ne nadajte se!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ne nadajte se!


16.02.2004 | 02:10
Daklem, ako je vjerovati nekim izvorima (a u biti zasto ne bismo, jerbo je praksa to stoput pokazala.. ) ne treba ocekivati nikakvih harwerskih noviteta najavljenih na Appleovom web sajtu sve do - rujna 2004! Do tada ce se tvrtka rjesavati stare krame, tj. G4 smeca iz svojih skladista, koje se u zadnjoj godini poprilicno nakupilo.

Dakle, navali narode - hrpa stare i prozvakane tehnologije u sarenom celofanu vas ceka, po astronomskim cijenama!
16.02.2004 | 14:55
To me tjera na razmišljanje što ću prvo - novi Mac ili ženi veći auto, a ako ovako nastave pare će završiti u Milanu umjesto u Cupertinu. Zbilja blesava strategija - ako je zaista tako. Ja se ipak nadam da će nešto biti krajem trećeg mjeseca kada istječe onaj deal "stari G4 za G5".
16.02.2004 | 16:19
Ne bih nazvao G4 smecem. Mislim da je to pretjerana i prejaka rijec. Da pace, pokazalo se da se kvarova u garacijskom roku na G4 strojevima desava ispod 1,6 % (tj. na 100.000 Eura prodane robe, troskovi dijelova, zamjene i garancijskog servisa, dakle i dijelovi i ruke, iznose ispod 1600 Eura). Toga nema kod drugih kompjutera. Jedna glasovita firma iz Zagreba je sretno javila da je uspjela na svojim delancima dobiti skok s 15% na 12%

Kod G4 racunala nesretna okolnost je da se mijenjao pored hardvera i sistemski i aplikacijski softver. Druga nesretna okolnost je da je domaci distributer zapao u teskoce i prepustio distribuciju stranoj firmi. Stoga sistem 9 a ni Os X nisu bili dovoljno lokalno sistemski podr
16.02.2004 | 16:53
Osnovni izvori problema na njemu dolaze iz softverske i korisnicke a ne hardverske domene.

"How long will it take for Apple to get back into the consumer computer market?"
When they release fairly priced computers on a frequent & regular schedule.

Ovo je jedan od citata koji kruzi Mac zajednicom u zadnje vrijeme. Nije bit je li G4 dobar ili nije (da nije prespore sabirnice za danasnje doba, to bi bio predivan stroj). Poanta je da kod vec najavljene i pokazane bolje G5 tehnologije, treba toliko puno vremena da bi se dogodio sljedeci korak.

Cak je i automobilska industrija postala zivahnija od Applea, koji se dao u nekakva glupa taktiziranja. Ja vec pocinjem sumnjati da je G5 obecavajuca platforma, pa koliko kod Jobs trubio o tome. Vise mu ne vjerujem ni da kaze da je more plavo. Prije 9 mjeseci je rekao da ce za godinu dana (12 mjeseci!) doci 3Ghz.. onda je to vec nakon par tjedana promijenio za kraj ljeta 2004 (pomaknuo za dodatna 3 mjeseca).

Mislim da je postao matora lazovcina

Inace, sva Appleova racunala osim "friskih" PowerMacova i najnovijih XSerera trce sa G4 procesorom, pa oda tvrdnja da u Zagrebu vise nema G4 strojeva ne stoji iBook u sebi ima 800 MHz okljastreni G4, eMac ima plafon na 1GHz i sl ... to su procesori i taktovi iz pocetka 2002 godine. Po meni, to je stara krama koja se naplacuje ko suho zlato.

Pa se onda vracam opet na onaj citat s vrha: "How long will it take for Apple to get back into the consumer computer market?" When they release fairly priced computers ...
19.02.2004 | 03:34
Zvonimire koliko ti gluposti mozes izvaliti odjednom. Iznenadjuje me kako ljudi glupo razmisljaju bolje receno ne razmisljaju i uz to kopiraju pa tako cesto u zadnje vrijeme na Jabucnjaku mogu vidjet naslove u stilu Apple je sranje, Apple=lopovi, Applovo izrabljivanje Apple-ova glupa politika itd...

Jedan zapocme a drugi prodaju pamet dok se tema ne izlize, to s moze primjetit i u HR casopisima poput BUG-a i VIDI-ja. Isti naslovi isti testovi DiVx na 1001 nacin, test grafickih i jos jedan test grafickih...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 39 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, FiFi, m@xym, Riba, tomislav.c, Anonimci (891)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 0.99 Seconds

Provided by iJoomla SEO