Apple-ova politika sucks
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple-ova politika sucks


03.02.2004 | 10:43
Upravo sam vidio novi update za Safari (to me raduje), ali ništa za 10.2.x. Po mom mišljenju to siše veliko vrijeme (engl. sucks big time ). Kako mogu jednostavno odbaciti OS koji je nedavno izašao? Sjećam se iz vremena OS/2 Warp-a verzija 3 i 4 su imale paralelno service packove. Istina za verziju 3 je to bio četrdeset i neki SP, a za verziju 4 neki sitni SP, ali nakon instalacije SP-a trojka je bila skoro pa nova verzija OS-a. Npr. trojka originalno nije podržavala USB, ali nakon SP-a jeste (Microsoft Win95 i NT4 nikada ga nisu podržali iako su izašli poslije Warp3). Ne vidim takvu podršku od strane Apple-a. Sramotno je da oni sami ne podržavaju svoj OS sa nečim što pokušavaju progurati kao primarni browser za tu platformu. Ja osobno imam 10.3 pa me ovo ne pogađa, ali to ne mijenja moje mišljenje.
03.02.2004 | 11:59
Moguće da su neke od promjena bazirane baš na novom kodu koji nudi Panther, ali da - stoji da to nije opravdanje da se ne napravi, pa makar nešto slabija, Jaguar verzija. Mislim da bi vremenom to ipak mogli napraviti - sjetimo se da su i neki security patchevi kasnili za Jaguar, ali su na kraju svi uredno izašli. Uostalom, da li je netko probao, ispod tezge, startati Safari 1.2 na Jaguaru? Možda i radi... ja više nemam niti jedan Jaguar stroj u blizni da probam.
03.02.2004 | 15:50
Sramotno je da oni sami ne podržavaju svoj OS sa nečim što pokušavaju progurati kao primarni browser za tu platformu. Ja osobno imam 10.3 pa me ovo ne pogađa, ali to ne mijenja moje mišljenje.

Mozemo se zaliti upravi vodovoda u Cupertinu. Mozda im oni iskljuce dovod pitke vode, pa Apple promijeni stav glede podrske za Jaguara.


Vrlo jednostavno -- Apple nema dovoljno ljudi za sve sto bi ljudi trazili od njih. I ne samo to, nemaju dovoljno ljudi ni za ciljeve sto sto su ih postavili u poslovnom planu. A k tome, njihova je nova poslovna politika ici naprijed brzinom strijele i donositi sve vise i vise inovacija, i tako sacuvati Macintosh platformu od propasti.

Tko zeli biti inovator, mora biti takav. Sjetimo se Leonarda da Vincija -- nije se zenio, spavao je tek par sati dnevno, bio na rigoroznoj dijeti i 80% projekata koje je napravio ostalo je u prasini, jer nije imao vremena osvrtati se ponovno da bi ih doradio.

Kad uskaces u Appleov vagon, moras biti spreman na mnosta. Budi spreman da i sam ides naprijed i da brzo zaboravljas proslost. Podrobna podrska za Jaguar i one koji ne zele naprijed (na Panthera i nove verzije) jednostavno je bacanje novca u vjetar, jer takvi ionako ne ulazu vise novac u svoj posao.

To je u jednu ruku malo okrutno, ali potpuno razumljivo.
Podrzajem Applea i takav njihov poslovni izbor. Ako ti se svidja Jaguar, koristi ga, i sve ono sto je on donio. Ako zelis nesto novo, onda kupi to novo. U svakoj je industriji to posve normalna stvar, da se za novitete placa, a samo u softwerskoj industriji korisnici ocekuju da ce ih netko besplatno sluziti cijeli zivot samo zato sto su jednom bili korisnici WordStara ili .. Chi Writera.
03.02.2004 | 18:06
Hmmm.... Danas već i auto industrija daje garanciju od desetak godina na limariju i par godina na motor, što znači besplatno održavanje (Zepter daje doživotnu garanciju na lonce). Razlika između auta i softvera je što softver ne pati od habanja, pa je sasvim jasno da otkrivena greška u softveru znači isključivo grešku proizvođača, dok kod mehaničkih konstrukcija dolazi u pitanje i način upotrebe.
Možda ipak ne tražim previše
03.02.2004 | 22:43
Ti ne trazis besplatno odrzavanje, vec besplatno unapredjivanje. Ako imas garanciju od desetak godina za auto, to samo znaci da ces deset godina imati rezervnih dijelova za taj auto, i mehanicara koji ih zna sloziti. Nista manje, nista vise. Takav support ti *definitivno* ne garantira da ces u svoj auto moci instalirati motor iz novog modela, niti audio sustav iz novijeg modela.

Ti ne trazit dzabalesku odrzavanje, vec *upgrade*. To neces dobiti nigdje.

Samo za ilustraciju, IBMu ces za godisnje odrzavanje softvera za AIX (njihov operacijski sustav za pSeries posluzitelje) platiti 630 dolara godisnje. I, IIRC, to ti jos uvijek ne daje pravo na major verzije free of charge.
04.02.2004 | 01:34
Dogan je u pravu. Imaš ono što si platio u datom trenu i to radi korektno. Ako se radi o sigurnosnoj zakrpi - da, to su dužni dati. Ako se radi o novoj, boljoj verziji nekog komada softvera, to je ok ako dobiješ, ali ne može biti njihova obaveza. Slažem se i sa Zvonimirom da je bolje da se Apple fokusira biti pionir i da svim silama gura stvari naprijed umjesto da troši energiju na staru tehnologiju. Ako ćemo biti objektivni Mac sjajno radi i s danas prastarim OS 9 i sve na njemu možeš obaviti - dapače, najveći dio grafičkih studija i tiskara kod nas još uvijek nije na X-u jer imaju veliku inerciju, a i idu po onoj "ne diraj što radi". Tko pak želi biti on the edge mora biti spreman na neku cijenu za to...
04.02.2004 | 02:03
Safari je iza
04.02.2004 | 11:00
Upravo to. Uzmimo za primjer Microsoft. On sigurno ne vlada tržištem zbog kvalitete proizvoda. A Office XP se sasvim uredno instalira na Win98, znam iz iskustva, samo kaže da su neki fileovi zastarjeli i da će ih upgradeati prije instalacije. IE se također sasvim fino instalira na sve počevši od Win95 i čak se integrira u 95-icu tako fino kao što je integriran u sve naredne werzije win-a. Ja se slažem da je OS X daleko kvalitetniji od svih dosad postojeći Win-a, ali Microsoft ipak ima daleko veći dio tržišta. Možda i gore navedeno ima nekog utjecaja na to (naravno i monopolističko ponašanje Microsofta zbog čega je i osuđen)
Jedna stvar mi nije jasna dečki. Vi ste korisnici, a ne Apple. Vi bi na sve ovo trebali gledati sa korisničkog stajališta, a ne sa Apple stajališta. Slažem se ja da je za osvajanje novih tehnoloških dostignuća ova vaša teorija u redu, ali kao što rekoh, na tržištu te ne drži tehnologija već isključivo korisnici, koliko god mi šutjeli o tome. Niti jedna firma si ne može priuštiti da odbaci korisnike u ime novih tehnologija, a pogotovu neka koja ih baš i nema puno.
Istina cijena novog OS X-a je vrlo prihvatljiva (pogotovu za zapadne uvjete, gdje i jeste većina tržišta), ali Jaguar nije toliko star da ga se odbaci. Ja, da sam na Jaguaru, sigurno bih prešao na neki drugi browser. No to sam samo ja, koji sam prešao u drugu banku kada mi je bankomat Zagrebačke dva puta progutao karticu (trebali ste samo vidjeti izbečene oči šalterskih djelatnica kada sam im rekao "Dobar dan ja bih želio zatvoriti sve račune i vratiti MasterCard" ).

No, da sumiram. Slažem se ja sa svim gore navedenim (osim sa onim dijelom, ako ti se sviđa koristi, a ako ne nemoj, jer Apple sigurno ne razmišlja tako, kao niti jedna druga firma), ali mislim da je to loša politika za osvajanje/zadržavanje korisnika.

BTW. Requiremanti kopirani za Safari 1.2 sa Versiontrackera:
Mac OS X 10.3 or higher
Mac OS X 10.2 for Safari 1.0
Nisam gledao kod Apple-a pa ne znam da li tamo piše nešto drugo. Ako je stvarno updatean i za Jaguara onda se ispričavam Apple-u.
04.02.2004 | 13:45
racho...versiontracker je u pravu...sad sam malo bolje pogledao na apple.com, pored downloada za jaguar piše 1.0!!!
06.02.2004 | 02:18
Glupo razmišljanje. Čisto neshvaćanje općenite situacije i Applove filozofije. Potpuno podrzavam Apple.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 27 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Maxxy, MoschuS, zoranowsky, Anonimci (681)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO