Neka igre zapocnu!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Neka igre zapocnu!


31.12.2003 | 13:37
Buduci da je Jabucnjakov forum ovih dana mrtav ko suhi bakalar, ajmo malo unijeti zivosti. Predlazem: neka igre zapocnu! Odnosno, kladjenja u povodu svete mise Stevea Jobsa i onoga sto ce on donijeti 6 sijecnja 2004.

Neka svak iznese ono sto misli da ce biti predstavljeno. Onom tko bude najblizi medj pogadjacima, osobno cu poslat razglednicu

Mozda dobije i Jabucnjakovu nagradu -- strudel od jabuka i pice po zelji u Londoneru

Evo mojih hitaca:

1. Novi jeftiniji iPodovi i smanjenje cijene postojecim modelima
2. Unaprijedjena linija PowerMacova
3. Unaprijedjen iLife
4. Novi software (revamp AppleWorksa i jedna potpuno nova aplikacija)
5. Potpuno novi Mac, baziran na G5 procesoru

A sad da vidimo ostale!
31.12.2003 | 15:20
Heh...

1. Da, nešto će se definitivno dogoditi s iPodima. Vjerujem da će Jobs puno pričati o svemu tome i uspjehu Music Storea. Najviše polažem na novi manji model, manjeg kapaciteta, ali i cijene 100-150$.

2. PowerMac G5 update, ali do najviše 2.4 GHz. Moguće je da ih uopće ne predstavi na Expou nego napravi silent release kasnije tijekom mjeseca.

3. Zaista bi bilo krajnje vrijeme da obnove dizajn monitora. Bit ću gadno razočaran ako to ne naprave. Isto tako, nedopustiva je šlampavost uz stroj te klase isporučivati onu jadnu bijelu eMac tastaturu. No, ovo je više moja želja nego predviđanje da će se to dogoditi 6.1.

4. iLife može dobiti update, ali ne očekujem ništa bitno.

5. iWrite... ne znam, dajem 50:50.

6. 20 godina Maca? Ha... ako je Jobs još uvijek onaj stari onda će izvesti nešto odvažno i svježe... no, možda ga surova realnost prizemlji i sve to prođe tiho... možda kakav kompromis tipa - postojeći Mac, ali u nekakvom Special Edition izdanju s laserkom gravurom i serijskim brojem.
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
02.01.2004 | 00:02
1 Zadnji rumori o iPodovima su da će se ići na mini iPod, manjega kapaciteta i duljega života baterije, bazirano na IBM/Hitachi 1-inčnim microdriveima. No, to bi morala biti mala senzacija, jer je za iTunese besmislica sve ispod 5 GB, a microdrive toga kapacita trebao bi imati prvo pojavljivanje , što ne mora biti nevjerojatno: ako se uči od Toshibe (ATIja... itd) svašta se može zaključiti o promoviranju OEM proizvoda preko Applea.
2 PoweMacovi će ići gore. Lineup bi bio:
single 1.8 ili 2, dual 2.2 i dual 2.4. To model bi išao s 1 GB RAM-a.Nadam se da će bar dva gornja napokon dolaziti potpuno opremljena za bežična umreženja, ali ne mora biti
3 Restyling monitora. O, da.
4 iLife, novi iMovie, iDVD, i posebno - novi iPhoto. A must. Keynote 2.0?
5 iWrite? To znamo da Apple ima. Kako su samo lako ugradili most prema Wordu u Pantherov TextEdit! Međutim, tu se radi o strateškoj odluci hoće li (tj. ima li Apple snage) u kost nagaziti Microsoft. Ne bi me čudilo da Jobs s time izađe iz puke nervoze (koju s njime dijelimo svi), pa čak i da nije dobro izračunao sve cost-benefit efekte čina koji je očigledno neprijateljski prema Microsoftu i njegovoj inertnosti, ma koliko dobrih ljudi bilo u MS-ovom MBU.
6 20. obljetnica Maca? Naravno! Jobs je možda namjerno pustio hype i iPodima kako bi otklonio poglede od onoga što sprema. Mac se mora proslaviti jer je on 100% Jobsova beba! što će to biti? Nekako sumnjam da bi to bio revampan iMac, o kojemu se dugo šapuće. Možda i on... Ali što, to samo Jobs zna i samo on o tome jako dobro brine.

Zapazite da bi SVE gore spomenuto bilo jedan jako dobar uvod u kojemu bi se na prezentaciji govorilo o 20 godina Maca i da za kraj ostavo "Just one more thing..."
02.01.2004 | 11:41
iPod dobiva novu bateriju. I nizu cijenu. I novog asemblera. To mora, a kad se mora bit ce.
03.01.2004 | 00:25
To mora, a kad se mora bit ce.

U krajnjem slucaju, netko mora skinut onih 100 milijuna pjesama cije skidanje sponzorira Pepsi, pa onih milijardu ili sl. sto ih sponzorira McDonalds, itd.
Dajte nam kruha i iPodova

iPod ce definitivno biti zvijezda MacWorlda. 20 godina Macintosha definitivno ce biti tema takodjer, s vjerojatno nekom dobrom poslasticom na kraju. Ako analiziramo dosadasnje MacExpoe, u zadnje dvije godine predstavljao se samo jedan potpuno novi komad hardwera (ravni iMac, Alu PowerBookovi) i hrpa softwera.

Dakle, cak i da nemamo 20 godina Maca, mozemo ocekivati barem jednu posve novu igracku i mnooogo sarenog celofana

Vidim takodjer da su mnogi nekako suzdrzani: ako moze, vjerujem da ce Jobs ispaliti neslucene visine u taktu PowerMacova. Nekako imam spurijus da ce sve ici u velikom stilu ...

Nove periferije, monitori i profi tipkovnice i misevi svakako. Koja je to godisnjica u kuci a da se nije pocistio nered?

Buduci da je 90nm G5 vec napravljen, nekako ne vidim razlog zbog kojeg bi se odgadjala i najava PowerBooka G5. J. Kelly je lijepo rekao da su u Fishkillu napraili prototipe sljedeceg narastaja G, vec prije 7-8 mjeseci! Appleovim timovima treba 6-9 mjeseci da izbace proizvod od prve skice do stancanja, pa stoga ... 2+2 = ...

90 nm G5 povlaci puno toga za sobom -- nove servere, nove iMacove, eMacove ... svasta. Ne bi me cudilo da 20 godina Maca bude popraceno najavom da su sva Appleova racunala od toga dana na G5 steroidima!

Bit ce nesto veliko, neka munja iz vedra neba.
Nesto bolje od svih dosadasnjih MacWorldova!
03.01.2004 | 01:46
Zvonimire riječi ti se pozlatile!

Ja sam inače daleko rezerviraniji - valjda zato jer znam da je došlo moje vrijeme za kupovinu, pa da će sada početi komplikacije... neće izbaciti novi G5 odmah, pa kada ga izbace nakon Expoa, onda će biti bez monitora još neko vrijeme i sve tako... no, ipak... nadam se najboljem. Ako sve i ne bude kako bismo mi željeli, to je samo pitanje vremena...
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
03.01.2004 | 17:46
No, ono što nisam spomenuo je X-serve. On MORA ići na G5, a isto tako moraju mu se nukloniti neka uska grla kako bi se ozbiljno uključio u serversku utrku
03.01.2004 | 19:43
... i mozda jos gore staviti softver koji actually radi dovoljno fleksibilno za server, i ima vendora koji ne ignorira sigurnosne propuste?

Malo je previse uskih grla u toj prici
04.01.2004 | 17:07
... i mozda jos gore staviti softver koji actually radi dovoljno fleksibilno za server, i ima vendora koji ne ignorira sigurnosne propuste?

Apple nema ni vremena ni resursa da bi postao tvrtka posve okrenuta serverskom biznisu. Oni su samo bili ponudili prva serverska rjesenja jednom segmentu trzista, entuzijasticnim ljudima koji vec otprije koriste Appleova rjesenja i vjeruju u njih.

Ti korisnici su bili most za osvajanje drugih segmenata, drugih serverskih trzista.

Rekao bih, XServe G4 bjese tek lakmus papir, malo dima da se skrene paznja na sebe. Sada Apple zna gdje je i sto mu valja dalje ciniti. Stoga, nadolazeci XServe G5 bit ce posve nova prica.
04.01.2004 | 17:31
Ja sam inače daleko rezerviraniji - valjda zato jer znam da je došlo moje vrijeme za kupovinu, pa da će sada početi komplikacije... neće izbaciti novi G5 odmah, pa kada ga izbace nakon Expoa, onda će biti bez monitora još neko vrijeme i sve tako...

Kupit cu ga i ja iza Expoa, jer se, kao i ti, nadam da ce prica s G5 biti vec jednom zaokruzena i da ce pro korisnici dobiti svoju opremu kako spada.
U istoj smo kasi i nadamo se istom.
06.01.2004 | 00:33
I ja se pridruzujem dobrim zeljama za Rev. B G5 i monitorima... Cim dodju stavljam potpis
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 55 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Air, BigMac, m@xym, Maxxy, muharko, tino1, Anonimci (540)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO