Sony Ericsson mobiteli
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sony Ericsson mobiteli


24.12.2003 | 02:55
Istjece kraj godine i ako ne kupim novi mobitel odose mi nagradni bodovi koje sam planirao za njih. u obzir dolaze samo oni sa bluetooth vezom, a od jeftinijih tu su ova dva SonyEa T610 i T68 + Nokia 6310i ali taj mi je malo velik...

Za sad sam bacio oko na ova dva u subjectu T610 i T68 - pa bih molio svekoliko pučanstvo koje je koristilo, ili ima te mobitele za par dojmova...

1. kako radi bluettoth preko iSynca?
2. SMS - da li je moguće relativno brzo pisanje ili je to nemoguca misija?
(ja naime prakticki pisem romane via sms pa mi je to bitno)
3. kad vec ima kameru - kako to izgleda u praksi - da li je komplicirano prebacivanje na hdd ili to ide slicno kao ipod
4. Neke zamjerke?
5. Pohvale?

Molio bih 5 min za opsirnije odgovore - 29. definitivno idem nesto uzeti a ovi koliko cujem brane!!!!! da se mob isproba prije kupnje? Ako je to istina, onda smo balkanija na kvadrat
24.12.2003 | 10:32
Imam T68 vec neko vrijeme, i bas mi je okej, osim stvari koja je tebi prilicno bitna - ima *jako* prespor procesor za svoj softver, i kad pisem SMS-ove, znam imati type-ahead od jedno 10-15 znakova. Dakle, ako znas pisati SMS-ove naslijepo, nije bed. Ako ces cekati njegov kursor i iscrtavanje, otelices se

Pokusaj naci nekoga tko ima takav mobitel, pa da ti pokaze. Ja bih rado, al' malo sam daleko
  • aco
  • Korisnik
  • 7
24.12.2003 | 11:18
T610 već 6 mjeseci. Radi bez problema sa svim Apple računalima koji su mi prošli kroz ruke. T68 ima kolega u firmi, sve OK i isto bez problema, čak su i njegove fotke bolje, ali je T610 po meni osobno ljepši. Sva prebacivanja, sinhronizacije i ostala čuda Plug & Play bez problema na nekoliko vrsta zubića i na svim PowerBook-ovima koji imaju zubić u sebi. T610, čini mi se da je dekodiran pa radi na svim našim mrežama ali sam čuo da ga je teže naći. T610 topla preporuka, barem sa moje strane.
24.12.2003 | 12:39
Znaci T68 sporo pise Ja sam navikao na brzinu kod svoje Nokie 3310 - slijedi me bas kako pisem, brzo i ucinkovito, nema cekanja kod listanja pporuka i sl. kao kod Siemensovih npr. Nadao sam se da je kod Sonya jos bolja situacija. Aco, Pauline, kako se ponasa 610 prilikom pisanja SMSova?
24.12.2003 | 16:33
Odgovoram vezano uz T610...

1. kako radi bluetooth preko iSynca?

Gotovo bezbolno. Bezbolan je onaj plug&play dio - uredjaji se vide i uredno prepoznaju cim je na oba enejblan BT. "Gotovo" se odnosi na BT prefse koji se (testirano na Powerbooku te starom i novom iMacu) ruse na 10.2 proizvoljnih "par" sekundi nakon dizanja. Nisam jos probao pod 10.3, ali ako budes imao problema s konfiguriranjem, preskoci prefs BT panel i konfiguriraj preko alata u Utilities folderu. Obave istu stvar, ali potpuno bezbolno.

U iSyncu pazi na postavke kod prvog connectiona. Moze ih se "pametno" konfigurirati, ali meni, kao first time useru takvih djidja nije odmah palo na pamet sto mi je ciniti pa sam si uspio napraviti kaos zbog visestrukih syncanja (konkretno, kod mene se syncaju T610, iPod i Palm). Utoliko preporucam prethodno backupirati sve podatke koji ucestvuju u syncanju (AddressBook, iCal te isto to na mobitelu) i poigrati se s opcijama dok ne postane jasno koja za sto sluzi.

Vazno: bez obzira na podrsku T610 nasim slovima (ja ih jos uvijek nisam uspio sve dobiti), preporucam da ih uopce NE koristis (na Macu!). Naime, ja sam svojevremeno, sretan sto Mac zbog Unicoda konacno prica 'rvatski u adresaru, uredno pohrvatio sve kontakte. Posljedica tog veselja je bila naknadno ubijanje sumnika jer ih iPod pretvori u cudne znakice, a Palm ih uopce ne moze interpretirati pa javlja greske. Naravno da nakon toga treba objasniti iSyncu sto s cim mora resyncati da sve vrati na staro. I tu krene nova zavrzlama.

2. SMS - da li je moguće relativno brzo pisanje ili je to nemoguca misija?

Moguce je. Moj prethodni mobitel je N8210 i najveci mi je problem bio "preseljeni" space. Nokija ga ima na "0", a SE na "#". Nespretno prvih par tjedana, ali covjek se na sve navikne. Jedina "sporija" stvar je pristup posebnim karakterima, ali, s druge strane, smileyi su predefinirani pa ako ih cesto koristis u SMSovima, pisat ces brze. Kod "posebnih znakova" T610 pokazuje i neku inteligenciju pa kad upises otvorenu zagradu i ponovo udjes u "posebne znakove", kursor je pozicioniran na zatvorenoj zagradi.

Zanimljiva je informacija i ta da prijem smileya kao prvog SMS karaktera automatski ukljucuje (gotovo beskoristan) chat mode.

Ono sto BITNO usporava stvar sa SMSovima je pisanje novog SMSa (reply radi OK). Naime, potrebno je iskliktati cudo stvari (nakon sto si napisao SMS) da ga posaljes na pravu adresu. U slucaju da replyas na SMS koji je stigao preko Interneta, a zelis ga vratiti posiljatelju na mobitel, procedura se dodatno komplicira. No, to su vec finese.

Imaj na umu i to da, zahvaljujuci BT, T610 uredno komunicira sa AddressBookom u kojem mozes pisati i slati SMSove. Od prakticnih "bomboncica" vrijedi spomenuti i mogucnost da se AddressBook brine za dolazece pozive - obavijesti te putem requestera na monitoru tko zove (podatke cita iz AddressBooka) i ponudi nekoliko opcija, medju kojima i SMS reply pa ako ti se ne cavrlja, napises SMS, bez da uzimas mobitel u ruke.

3. kad vec ima kameru - kako to izgleda u praksi - da li je komplicirano prebacivanje na hdd ili to ide slicno kao ipod

U praksi - veseli covjeka, ali ne mogu reci da je posebno upotrebljivo. Ima puno bolju sliku od mnogih klonova, ali a) rezolucija je premala da bi se nesto sitno razaznalo i b) ne treba posebno objasnjavati koliko kvalitetna optika moze stati u mobitel.

Prebacivanje na HDD je, nazalost, prekomplicirano. Problem je u SW na Macu - za prebaciti N fotki, mora se svaku pojedinu posebno selektirati i snimiti na disk. Tlaka - i to samo zato jer netko nije dodao Select/Download All opciju. iPod, u odnosu na njega, ima peticu za ergonomiju.

4. Neke zamjerke?

Nista mi ne pada na pamet.

5. Pohvale?

Apsolutno. Ima beskonacno mnogo featura koje mozes otkrivati tjednima nakon sto postanes sretan vlasnik.

Preporuka!
24.12.2003 | 22:24
Ako se ne varam, ti dugujes jedan T610 review za Jabucnjak? Nije uopce losa ideja objaviti reviewe iSync podrzanih mobitela i ostalih uredjaja...
Ja bi se samo osvrnuo na pitanje brzine pisanja SMS-ova. Nakon sto sam se naviknuo na komociju ogromnog ekrana od R380 mislim da vise na klasicnim numerickim tipkama mobitela ne bi imao zivaca napisati nista duze od 'OK'. Naravno, ako ti je Powerbook u blizini SMS-anje putem Address booka je mrak.
03.01.2004 | 18:02
Prebacivanje na HDD je, nazalost, prekomplicirano. Problem je u SW na Macu - za prebaciti N fotki, mora se svaku pojedinu posebno selektirati i snimiti na disk. Tlaka - i to samo zato jer netko nije dodao Select/Download All opciju. iPod, u odnosu na njega, ima peticu za ergonomiju.

Nokia 3650 (Symbian) omogucava visestruko selektiranje, i sve skupa se moze poslati Bluetoothom odjednom na komp. Ali oprez, na Jaguaru mi je to znalo rezultirati trenutnim kernel panicom. Na Pantheru radi savrseno.
13.01.2004 | 00:24
Imaj na umu i to da, zahvaljujuci BT, T610 uredno komunicira sa AddressBookom u kojem mozes pisati i slati SMSove. Od prakticnih "bomboncica" vrijedi spomenuti i mogucnost da se AddressBook brine za dolazece pozive - obavijesti te putem requestera na monitoru tko zove (podatke cita iz AddressBooka) i ponudi nekoliko opcija, medju kojima i SMS reply pa ako ti se ne cavrlja, napises SMS, bez da uzimas mobitel u ruke

Dakle, prvi dan s BT i igram se i ovaj odjeljak mi je potpuno nejasan.
Sjetih se nabaviti Salling Clicker i sve 5 sto se tice javljanja poziva.
Kontrole preko kompa i sl., ali SMS via Adressbook - to nisam skuzio, mozes li to pauline malo objasniti detaljnije?


Edit: Hmm, nisam skuzio mali Bluetooth gumbic u adressbooku - kad mi je konacno zapeo za oko i kad sam ga ukljucio, jao miline.
Kupih odmah Salling Clicker, vrijedi svaku lipu. Preporucujem svima.
13.01.2004 | 12:11
Vazno: bez obzira na podrsku T610 nasim slovima (ja ih jos uvijek nisam uspio sve dobiti), preporucam da ih uopce NE koristis (na Macu!). Naime, ja sam svojevremeno, sretan sto Mac zbog Unicoda konacno prica 'rvatski u adresaru, uredno pohrvatio sve kontakte. Posljedica tog veselja je bila naknadno ubijanje sumnika jer ih iPod pretvori u cudne znakice, a Palm ih uopce ne moze interpretirati pa javlja greske. Naravno da nakon toga treba objasniti iSyncu sto s cim mora resyncati da sve vrati na staro. I tu krene nova zavrzlama.

Kod mene je sve isto sa shumnicima u AdressBooku, T610 sve 5, na iPodu mi ne smeta nedostatak istih, najvise zato jer mi kod njega trebaju samo detaljniji podaci o osobi - a onda mi hr slova nisu vazna. Uglavnom, jos moram isprobati syncanje u oba smjera, ali o tom potom. Prvo backup naravno

i ponudi nekoliko opcija, medju kojima i SMS reply pa ako ti se ne cavrlja, napises SMS, bez da uzimas mobitel u ruke.

Ovaj dio mi nije jasan - da ponudi nekoliko opcija? Ima opcija i kod mene, ali moram otvoriti Adressbook i odabrati personu prije nego odaberem i opcije, kod tebe je isto ili sam nesto predvidio?
19.01.2004 | 19:19
Nokia 3650 (Symbian) omogucava visestruko selektiranje, i sve skupa se moze poslati Bluetoothom odjednom na komp.

Ovo je "proradilo" i na T610 nakon instalacije 10.3. Nazalost, nakon sto se sve fotke prebace, na mobitelu treba brisati jednu po jednu jer a) mobitel nema Delete All za slike (barem u verziji OSa koja je instalirana u mom), a Mac nema kontrolu nad time putem BTa.

Dobra vijest je da odavno postoji noviji OS za T610 (koji rjesava razne ergonomske sitnice), ali upgrade rade samo ovlasteni servisi i to po nimalo popularnoj cijeni (barem u Rijeci). Rekli su mi cijenu, ali u medjuvremenu mi je izvjetrila pa bolje da ne pogadjam.
19.01.2004 | 19:24
Ovaj dio mi nije jasan - da ponudi nekoliko opcija? Ima opcija i kod mene, ali moram otvoriti Adressbook i odabrati personu prije nego odaberem i opcije, kod tebe je isto ili sam nesto predvidio?

Moguce da si previdio. U AddressBooku aktiviras BlueTootha (vidljiva je samo kad je BT raspoloziv!). Kad ti zazvoni mobitel (prethodno uredno "konektan" na Maca), trebao bi se pojaviti prozor koji te obavijesti tko zove (ako prepozna caller ID) i ponudi tri opcije (ne znam tocno koje, pisem po sjecanju). Jedna od njih je SMS reply.
20.01.2004 | 12:13
Moguce da si previdio

Jest - zavisno o tome da li sam konektao mob ili ne, te da li sam koristio SMS iz Adressbooka - nekad mi se pojave opcije uz caller id, nekad ne...

Nije ni bitno toliko. Vise me muci sto od kada sam (na 10.2.8) updejtao Bluetooth na zadnju verziju - vise mi ne dozvoljava da s mobitela prekinem vezu - kaze mi da je Bluetooth u upotrebi

Sve ce se to rijesiti sa 10.3.2 ionako...

Sto se tice cijene upgrejda - daj ti meni reci koju verziju OSa imas (od T610).
20.01.2004 | 15:06
Sto se tice cijene upgrejda - daj ti meni reci koju verziju OSa imas (od T610).

R1L013
21.01.2004 | 10:44
Hmmm... gdje da to iskopam na mobitelu, ha Djipi? Please, help
21.01.2004 | 16:18
U (skrivenom) Service meniju, zajedno s milion drugih opcija koje će te sigurno zabaviti.

A kako doći do njega? Klikci, redom: > * < < * < *

Da ne bude zabune: desno zvjezdica lijevo lijevo zvjezdica lijevo zvjezdica.

Potpuno intuitivno, zar ne?
28.01.2004 | 13:35
hehehe di samo nadjes te stvari

Ako se ne varam verzija je odmah prvi broj - dakle R3C002

Fala - ima svega - sad jos da vidim hoce li izmjena kontrasta pomoci na suncu
28.01.2004 | 15:20
Ti si napredan. Moj je R1L013.

BTW, da li ti mob ulazi u Chat mod kada primis SMS kojemu su prva tri znaka smiley (dvotocka, minus, zatvorena zagrada)? Oduvijek me zanimalo jel' to bug stare verzije SW ili samo nedokumentirani feature.
04.02.2004 | 12:43
BTW, da li ti mob ulazi u Chat mod kada primis SMS kojemu su prva tri znaka smiley (dvotocka, minus, zatvorena zagrada)? Oduvijek me zanimalo jel' to bug stare verzije SW ili samo nedokumentirani feature.

Valjda je nedokumentirani feature zato sto mi se isto desava
Vjerojatno shortcut koji su zaboravili ubiljeziti negdje...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 16 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, Riba, rticic, smayoo, tino1, Anonimci (738)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO