Povjesna Istina ili ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Povjesna Istina ili ne ?


08.06.2021 | 17:27
drlovric kaže:
Ratovi pricaju price. Previse je tu sudbina i zivotnih tragedija za neko zdravo seljacko generaliziranje stvari.

Samnom u americkoj bazi je bio jedan Afgan, prevodilac. Skroz cool lik. Radio je tu godinama. On i brat. Treci brat im je bio u Talibanima. Dva brata na jednoj strani, treci na drugoj. Poginuo je taj u Talibanima. Sahranili ga u svom selu kao punopravnog clana obitelji.

Jedan dan nije dosao na posao. Vozio je neki mali moped i ubili su ga u voznji. Prosli su pored njega sa pickup truckom i ubili ga bez zaustavljanja, nedaleko od baze. Zato sto radi za okupatore.

Treci brat je tek tragedija za sebe. Oteli su mu obitelj i natjerali ga da se raznese unutar baze, kao bombas samoubica na jednom malonogometnom turniru, uz eto neko usmeno obecanje i jamstvo da ce mu barem obitelj ostati ziva. Ko zna sta se desilo s njima kasnije.


Znamo svi da je rat zlo, ali kako znamo da ne postoji apsolutno zlo ( osim u filmovima ) i u ratu se može reći da u svakom zlu ima nešto dobro. A to dobro je ČOVJEK i tu se najbolje vidi tko je čovjek, a tko nije. Bezbroj je primjera gdje su ljudi stavljali sve na kocku, ponekad i vlastiti život da pomognu nekom drugom. Slobodno ih možemo nazvati herojima rata.
08.06.2021 | 17:28
drlovric kaže:
Ratovi pricaju price. Previse je tu sudbina i zivotnih tragedija za neko zdravo seljacko generaliziranje stvari.

Samnom u americkoj bazi je bio jedan Afgan, prevodilac. Skroz cool lik. Radio je tu godinama. On i brat. Treci brat im je bio u Talibanima. Dva brata na jednoj strani, treci na drugoj. Poginuo je taj u Talibanima. Sahranili ga u svom selu kao punopravnog clana obitelji.

Jedan dan nije dosao na posao. Vozio je neki mali moped i ubili su ga u voznji. Prosli su pored njega sa pickup truckom i ubili ga bez zaustavljanja, nedaleko od baze. Zato sto radi za okupatore.

Treci brat je tek tragedija za sebe. Oteli su mu obitelj i natjerali ga da se raznese unutar baze, kao bombas samoubica na jednom malonogometnom turniru, uz eto neko usmeno obecanje i jamstvo da ce mu barem obitelj ostati ziva. Ko zna sta se desilo s njima kasnije.

Jbt...
08.06.2021 | 17:42
Kloba kaže:
cariblanco kaže:
Druga stvar kako to da je on Židov bio u službi ndh, kad znamo gdje su židovi završavali ? Pa normalno je da je odabrao život u službi, umjesto logora i tko ga može kriviti.

E to je ta siva koja se ne vidi u knjigama, već samo današnjoj (u čovjekovom slučaju tadašnjoj) životnoj stvarnosti.
To ti je poanta, ako sam te dobro shvatio - @cairblanco?


Da to je to Kloba. Pogledao sam tvoj post gdje si stavio link na Nu2 i sam čovjek je rekao isto ono što mene najviše smeta. Prepucavanje ljudi na drušvenih mrežama s crno-bijelim "argumentima" Znam da te zanima povijest kao i mene i pogledaj taj serijal, otkrivanje povjesti. Ima jako zanimljivih tema, nije samo Normandija, nego i neke stvari iza drugog svjetskog rata. Ja bi volio kad bi o tim stvarima mogli pričati kao u htv emisiji peti dan.
08.06.2021 | 18:03
cariblanco kaže:
Da to je to Kloba. Pogledao sam tvoj post gdje si stavio link na Nu2 i sam čovjek je rekao isto ono što mene najviše smeta. Prepucavanje ljudi na drušvenih mrežama s crno-bijelim "argumentima" Znam da te zanima povijest kao i mene i pogledaj taj serijal, otkrivanje povjesti. Ima jako zanimljivih tema, nije samo Normandija, nego i neke stvari iza drugog svjetskog rata.

Blowing Up History, to je to ako se ne varam?
Hvala ti na preporuci. Hoću sigurno!
cariblanco kaže:
Ja bi volio kad bi o tim stvarima mogli pričati kao u htv emisiji peti dan.

Mislim da se krećemo u dobrom smjeru, odnosno da napredujemo.
@Smayoo bi ovu temu bio primoran zaključati da je napisana par godina ranije.
Sada svi skupa ipak puno više pazimo kako se izražavamo, barem je to moj utisak.
08.06.2021 | 19:20
cariblanco kaže:
Ako mogu pobjednici pričati na taj način, ok nakon dosta godina, onda se ja zapitam zašto ja ne bio smio nešto napisati o oslobođenju zagreba i o nekim stvarima koje su opće poznate?


Piši, kako ne bi smio? Suzdrži se pri tom svađalačkog tona i uvreda, to je sve.
Ovo o Vesni Pusić - ne znam, evo stvarno ne razumijem. Iskopavaš neku tamo babu iz naftalina jer je nekad negdje izjavila neku glupost (ih, da je jedina... ) pa je onda neki novinar zagrizao za to kao pitbul i potrošio ne znam koliko života da joj nabije na nos kako je njen otac ustaša. WTF? Pa sve to zajedno joj je samo podiglo društveni profil. Znaš kako se kaže - bitno je da se o čovjeku priča, pa makar i dobro.
08.06.2021 | 20:01
Eto vidiš @cairblanco.
Smiješ, samo trebamo paziti i to je to.
Evo, sada ću se ja dotaći jedne delikatne teme pa me zanima mišljenje članova koji to pročitaju.
Pogledao sam Vučićev intervju u emisiji Ćirilica Milomira Marića, inače klasičnoj bljuvotini i ulizivačkoj emisiji osmišljenoj za promociju srpske desnice i aktualnog predsjednika.
No, jedna rečenica koju je Vučić rekao me jako zaintrigirala.
Tema je bila stopiranje pregovora oko ulaska Republike Srbije u EU; zato što Europska Komisija nije zadovoljna kako se u Srbiji prakticira sloboda medija te neovisnost i učinkovitost pravosuđa.
Vučić je intervju, kao i uvijek - okrenuo na napredak Srbije ostvaren u posljednjih devet godina otkako je on premijer, poslije predsjednik države.
Pa je Njemačku i odnos te države prema Hrvatskoj, u smislu da su nas prvi priznali 90-ih kao neovisnu državu i da su nam većinom pomagali do današnjih dana, ocjenio ovim riječima.
- "O Njemcima možemo govoriti svašta dobro i loše, ali taj narod pamti tko su im bili saveznici. I to cijene."
Mislio je naravno na WWII i NDH kao državu na strani nacističke Njemačke.
Što vi mislite, ima li tu istine?
Osobno držim da i o Vučiću možemo misliti svašta, ali da je čovjek inteligentan nema spora.
Pitanje je samo kada mulja a kada govori istinu.
08.06.2021 | 20:14
Što ima li istine? Da je Njemačka pomagala Hrvatskoj zato što je NDH bila vazal Trećeg Reicha?

U čemu je d'fak povijesna, politička, društvena ili bilo kakva druga razlika između Pavelićeve NDH i Nedićeve Srbije za vrijeme 2SR? Isti, identičan q. Srbi su bili saveznici Trećeg Reicha isto koliko i Hrvati. A prva država s kojom je NDH formalno uspostavila diplomatske odnose bila je Nedićeva Srbija. Dva geopolitička ispljuvka nacističke mašinerije, marionetske pseudo-države.

Naravno, na isti takav način su Hitleru "saveznici" bili i Mađari, Bugari, Rumunji, Francuzi, i Norvežani. Nizozemci, na primjer, kao ni Belgijanci - nisu, jer se tamo nije našao nitko, pa ni posvemašnji politički luzer i bezveznjak dovoljno debelog obraza da glumi "poglavnika" vazala fašističkog imperija.

Lik je car političkog preseravanja. Jedini među hrvatskim političarima koji mu je igdje blizu je Hasanbegović.
08.06.2021 | 20:16
Hvala Smayoo. Zaboravih na te "sitnice".
A jebiga, bolje pitati pa ispasti blesav taj čas, nego ostati blesav zauvijek.
EDIT:
Znam da je Beograd prva europska prijestolnica koja je proglasila "Juden frei" Njemcima za taj grad u Nedićevo vrijeme. Nešto što njima jako smeta.
08.06.2021 | 20:22
Daj da te pitam još nešto, pošto ga očito dovoljno dobro poznaješ preko medija da mi smisleno odgovoriš.
Misliš li da ima istine kada on počne recitirati traktate kako se Srbija ekonomski digla u "najjaču državu u regionu po svim parametrima; plaćama, standardu, niskim cenama režija..." ili pod "region" zaboravlja staviti Hrvatsku i Sloveniju već računa samo Srbiju, Bosnu i Hercegovinu, Crnu Goru, Makedoniju i Albaniju?
08.06.2021 | 21:05
Iskreno, nemam pojma kako trenutno stoje, nisam pratio jer nisam tamo radio projekata zadnjih 10-ak godina. Prije 10-15 godina su daleko zaostajali u ekonomskom smislu, ali, moram dodati, imali su bolje dugoročne izglede jer je bilo puno, puno više preživjele industrije. U lošem stanju, ali funkcionalne i spremne da netko u njih uloži kapital. Kao što su npr. Nijemci kupili Sever iz Subotice, pa su ih par godina kasnije sve skupa kupili Kinezi. Od njemačkih "gazda" su napravili prodajni ured, a od Severa u Subotici su napravili pogon za proizvodnju diesel generatora za rusko tržište (nakon što je EU proglasila sankcije prema Rusiji).
Kod nas je najprije kriminalna privatizacija, pa onda "europeizacija" pod svaku cijenu gotovo potpuno uništila industriju. Kad pogledaš što se trenutno posla vrti u smislu nekih investicija, gotovo 2/3 su infrastrukturni projekti financirani iz EU. Drugim riječima - u poziciji smo u kojoj je 1980. npr. bila "demokratska republika" Kongo u odnosu na Jugoslaviju.
Tako da se ovako napamet ne bih usudio okladiti da nas barem po nekim ekonomskim parametrima Srbija nije i pretekla. Sigurno nemaju plaće kakve su u HR, ali ako staviš plaće u odnos s cijenama, tj. izračunaš kupovnu moć, hm...
08.06.2021 | 21:30
E, pa to i ja mislim.
Stalno nešto otvaraju, grade. Od autocesta, nogometnih stadiona za manje klubove, bolnica u južnom dijelu zemlje (Niš ako se ne varam), zatvora, pa vojna industrija, Kinezi im grade i autoceste (ovo mislim) i željezničke pruge (ovo znam).
Pa se Beograd stalno nešto obnavlja. Većini Beograđana nije po volji (ako si vidio spomenik Stefana Nemanje pred bivšom Željezničkom stanicom - đubre visoko 23 metra), do Beograda na vodi, čija se najveća zgrada rotira na sredini pa iz profila gdje je dolje bio uži dio pravokutnika, postaje širi.
To predstavlja ušće dviju rijeka, Save i Dunava - i kovitlanje vode.
Arhitekti projekta su iz Chicaga, i izgleda da ipak ima Arapa u investicijskom smislu. Mislim da je onaj Mohamed Alabbar uključen u cijelu priču.
Kada je Vučić tek najavljivao taj projekt 2012-e uz njega je stajao Rudy Giuliani.
Znaš da je taj lik, osim što je bivši gradonačelnik New Yorka, isto i u nekretninama.
Pa hram Svetog Save, u kojem im ruski restauratori rade zlatne plafone i zidove.
Ma, radi se.
Stvarno se radi.
A najbitnijom industrijom smatraju vojnu, i sada planiraju napraviti novu elektranu Kolubara 2 snage 350 MW. Investicija vrijedna 350 milijuna eura.
balkangreenenergynews.com/rs/termoelektr...gradi-je-powerchina/
Beograd na vodi bi ovako trebao izgledati kada se dovrši, no to je komplet od jedno 12-ak zgrada, sa ovom koja će biti najviši neboder na Balkanu.
677z381_E01.jpg

Spomenik Stefanu Nemanji, kao ocu Svetog Save (tvorca Srpske pravoslavne crkve) i Stefana Prvovenčanog, prvog kralja Republike Srbije.
Arhitekti kažu da se ne uklapa u prostor jer je prevelik za beogradske standarde već je ruski kipar to napravio po ruskim standardima, ali narod to voli.
56368269_303.jpg

Hram Sv. Save - napravljen na bivšem parkiralištu. Hoćeš, nećeš, izgleda lijepo.
1024px-____.jpg

EDIT:
Zubari su im puni hrvatskih pacijenata. Svi zube rade tamo jer je kvaliteta ista a znatno su jeftiniji.
Dobili su zamah, i ovaj koliko god da je egocentrik i tip političara kao Putin, Erdoğan ili Orban - miče ih iz pat pozicije u kojoj su bili devedesetih i prvog desetljeća 2000-ih.
08.06.2021 | 22:14
Pa i u Sjevernoj Koreji misle da su najjaci, najbrzi i najljepsi. Uz dobro uigrane rezimske medije lako zaboravis na glad

Pola Srbije je vec u EU, a ostala polovica radi na tome da ode. Dok velicaju majcicu Rusiju.

Obicni mali ljudi rade mjesec dana za 300-400e.

Pa ko god je isao u Srbiju frapira se kada vidi koliko jos voze stojadina, jugica, fica. Ko da je vrijeme stalo.

Imaju oni svoju elitu i ljude s parama, ali i jako jako puno siromasnih.

Prijatelj iz BG mi prica neki dan kako ubacio se kao budzetski korisnik. Neko piskaralo, preko stranke. Izmisljeno radno mjesto. "Ja sam kaze svoj zivot rijesio" - placa mu oko 600 eura.

Ne podcjenjujem ja nikoga i ne omalovazavam, ali ja to zaradim za 2-3 dana pa ne smatram se bogatim covjekom, ni po kojem mogucem osnovu. A kamoli da sam zivot rijesio
08.06.2021 | 22:28
Zanimljivo. Hvala na info, prijatelju.
EDIT:
Ja bih htio da cijela bivša Juga, sve novonastale zemlje rastu u svakom mogućem smislu. Jedino tako ćemo zaboraviti međusobne netrpeljivosti i ekonomki surađivati jedni s drugima. Građani se ne bi selili i dva puta bi promislili žele li sve to ponovno uništiti ako neka moćna sila odluči da opet malo zaratimo.
Ma utopija koja je moguća, ali jako teško izvediva obzirom na mentalitet naših političkih vođa...
08.06.2021 | 23:25
Jebote, zvučim ko misica koja odgovara na pitanja...
21.06.2021 | 10:26
Prvo da čestitam prije smayoo svima dan antifašistićke borbe, ali uz napomenu da čestitam to običnim ljudima koji su se borili protiv fašizma, prevenstveno Talijanskog ( koji je bilo zlo samo tako i puno manje zlo od njemačkog Wehrmacht., koji je nasljedio teritorije, kad su žabari kapitulirali ), a nikako to ne čestitam KPJ i Titu, koji su bili lažni antifašisti i koji su se borili za kominternu i vrijednosti komunizma. Još jedna napomena, ti ljudi su se borili protiv fašizma i za Hrvatsku, ali im je to kasnije službena politika KPJ obezvrijedila
  • Dijete
  • Posjetitelj
21.06.2021 | 11:42
zijeeeeeeeev
21.06.2021 | 11:49
Dijete kaže:
zijeeeeeeeev
21.06.2021 | 11:51
Cariblanco, svjestan si, naravno, da je Dan antifašističke borbe sutra? Nema veze. Fata je Fata, al' dvaput je dvaput.
21.06.2021 | 11:53
Uvijek imam nekakav dojam, kad pričam o povijesnim temama na jabučnjaku, da se moram nekako ograditi i da ne veličam NDH i drugu stranu. Zašto je to tako, vi sami prosudite. Dobro znam kao jabučnjak "diše" i zbog toga rado na njemu ovo pišem. Moja namjera nije nikakva provokacija, nego je želja da se stvari gledaju s objektivne strane, mada sam i sam svijestan da je objektivno teško spojivo s poviješću, ali te povijesne klišeje, ebe vrijeme. Vrijeme je najbolji sud za povijet, jer povijest nije egznatna disciplina i nije uklesana u kamenu, nego je skolna propitkivanju i pogledu s više strana na nju.

Sad što ćemo mi sutra slaviti, povijesne klišeje ili možda istinu ? Ako vi mislite da je 22.06.1941. osnovan prvi-partizanski pokret i da je počeo otpor okupatoru i početak oružane pobune, onda vas molim da ostanete na tome i da dalje ne čitate ono što ću napisati, ok !!!

Koliko od vas zna da su komunisti skupa s ustašama, srušili spomenik Kralju Aleksandru u Sisku prvih dana travnja 1941, znači prije uspostave ndh i nakon toga su bili skupa u zatvoru ??? Da li znamo da su Ribetov-Molotov 23.08.1941 potpisali pakt o nenapadanju i trgovinski sporazum, gdje je SSSR slao Njemačkoj rudna bogatsva i hranu ? Jeste li vidjeli ikad slike Njemačkih časnika i Ruskih oficira, kada se slikaju na nekoj rijeci u Poljskoj kad su se spojili i podjelili Poljsku ? Ovo sve je uvod u ono što želim napisati.

Znači kad je Hiter napao Rusiju, naši komunisti su bili obezglavljeni. Nisu znali kako se postaviti, a još nisu došle informacije iz kominterne. Oni su otišli u selo Žabno kod Siska i vrbike koki su to selo okruživali. Znali su da je to selo relativno bogato i da mogu dobiti hranu. Nakon nekog vremena cca mjesec dana, dosadilo je i seljanima i netko ih je prijavio, pa je počela policijska pretraga i tad su prešli ti komunisti u šumu Brezovica. Tek krajem osmog mjeseca su počele prve diverzije na pruzi Sisak-Zagreb i tad su pojedini napadali policajce, koji su bili u službi te države. Evo vam istine o početku pobune protiv fašizma, a vi slavite kako god hoćete.

Još jedna stvar. Zašto naši drugovi iz NOB_a imaju stalnu potrebu da govore da su oni bili anti-fašisti !!! Pogledajmo malo Britance i Amerikance, koji skoro nigdje izrjekom se ne hvale da su bili anit-fašisti ? Vjerojatno i oni sami znaju da su igrom slučaja postali anti-fašisti i da s tom tvrdnjom, mogu prikriti sve zločine koje su napravili nakon rata. Još jedna pitanje za vas Istrijane i Primorce, vas je navijše na forumu. Kad je Italija okupirala te krajeve ? Što su u to vrijeme okupacije radili komunisti, prije napada Nijemaca na SSSR ?

Na kraju jedno pitanje za smayoo. Sjećam se neke teme, gdje te je jedan lik verbalno napao i baš ono osobno vrijeđao. Nisi niti jedan post obrisao, a meni si obrisao u ovoj temi, par postova, jer si kao pazio na "higijenu" jabučnjaka !!! Kad sam napisao istinu o ocu Vesni Pusić, vidim da si se i ti digao na "zadnje noge", gdje si se u čak dva posta referirao na tu tvrdnju i čak si rekao da je neki novinar potrošio "pola života " da kao nešto dokaže ? Tom novinaru je trebalo samo par sati da uđe u arhiv i vidi te dokaze,ok. Mislim da nisam krivo napisao da si ti predvodnik "poštene intelegencije", a ti se ljuti koliko hoćeš na to. Dokaz mi je napad na tebe osobno koji nisi brisao, moje si postove brisao, zbog čega ja osobno neznam.

Napisao si da kad se neki desničar propne na zadnje noge, njega treba staviti u neku ladicu. Ima li tih ladica i za ljevičare ? Vidim da te je pogodio moj post o ocu Vesne Pusić...sad mi nije jasno jedno pitanje. Jer te je to pogodilo, zato što sam to objavio ili zato što je to istina ? Ja u vrijeme komunizma nisam šutio, a kamoli da se dodvoravam nekom smayoo. Btw. post je spremljen, ako koga bude zanimao...to je referenca na ono od smayoo, zašto nije zaključao temu, gdje je rekao da se tako najbolje uči demokracija. Vidjeli smo neki dan kako se uči demokracija u novinarskom domu, gdje je bila tema anti-fašizam i gdje drugo mišljenje nije bilo dozvoljeno. Nadam se da je Jabučnjak ispred tog standarda i da će biti ovo objavljeno
21.06.2021 | 11:55
Dijete kaže:
zijeeeeeeeev

Ovo je stvarno za +1
smayoo kaže:
Cariblanco, svjestan si, naravno, da je Dan antifašističke borbe sutra? Nema veze. Fata je Fata, al' dvaput je dvaput.

Da, i mene je čovjek zbunio, a šta ćeš...
21.06.2021 | 12:06
Kloba kaže:
Dijete kaže:
zijeeeeeeeev

Ovo je stvarno za +1
smayoo kaže:
Cariblanco, svjestan si, naravno, da je Dan antifašističke borbe sutra? Nema veze. Fata je Fata, al' dvaput je dvaput.

Da, i mene je čovjek zbunio, a šta ćeš...


@Kloba pa valjda ne misiš da želim provocirati ? Pa što je meni cilj otići na neke desne portale i dobivati neke lajklove ? Nisam ja nikakav "reformator" jabučnjaka, nego znam kako taj forum diše i zato molim da mi se odgovori na sva moja pitanje gdje je bio upitnik ili ? Ili još nije vrijeme za to ?
21.06.2021 | 12:07
@cairblanco - shvaćam da imaš svoje stavove, ali mi nije jasno zašto se toliko trudiš educirati članove koji su ti više puta pokazali kako ih te teme ne zanimaju?
Druga stvar, meni je potpuno logično da @Smayoo nije brisao postove u kojima ga se napadalo nego ih je (najverojatnije, ne znam o kojima se točno radi ali vjerujem da sam do sada shvatio princip na koji @Smayoo to rješava) ostavio pošto bi ispalo neprimjereno da te postove briše zato što ima ovlasti to učiniti, nego ih je rečenicu po rečenicu demantirao - kao što to uvijek i napravi.
Tako je ostavio post čovjeka s kojim se nije slagao, ali je svojim postom oborio njegov.
Nije li tako gotovo svaki put?
Treće, zašto misliš da će ti ovaj post biti obrisan?
Opet ponavljam, koliko ja znam @Smayuu, mislim da nemaš nikakvog razloga vjerovati da će to napraviti.
No, neću biti čovjekov odvjetnik, ako nekome ne treba - to je on.
EDIT:
Ovo što si me citirao sam tek sada pročitao.
Nisi shvatio.
Dojadili smo svima, i ti i ja i ove teme.
Zato mi je @Dijetetov post bio smiješan.
A za datum, Bože moj, desi se svakome.
I naravno da nisam mislio da provociraš.
21.06.2021 | 12:14
Kloba kaže:
@cairblanco - shvaćam da imaš svoje stavove, ali mi nije jasno zašto se toliko trudiš educirati članove koji su ti više puta pokazali kako ih te teme ne zanimaju?
Druga stvar, meni je potpuno logično da @Smayoo nije brisao postove u kojima se napadalo njega nego ih je (najverojatnije, ne znam o kojima se točno radi ali vjerujem da do sada znam način na koji @Smayoo to rješava) ali bilo bi krajnje neprimjereno da on te postove ide brisati jer ima ovlasti moderatora, nego ih je rečenicu po rečenicu demantirao - kao što to uvijek i napravi.
Tako je ostavio post čovjeka s kojim se nije slagao, ali je svojim postom oborio njegov.
Nije li tako gotovo svaki put?
Treće, zašto misliš da će ti ovaj post biti obrisan?
Opet ponavljam, koliko ja znam @Smayuu, mislim da nemaš nikakvog razloga to misliti.
No, neću biti čovjekov odvjetnik, ako nekome ne treba - to je on.
EDIT:
Ovo što si me citirao sam tek sada pročitao.
Nisi shvatio.
Dojadili smo svima, i ti i ja i ove teme.
Zato mi je @Dijetetov post bio smiješan.
A za datum, Bože moj, desi se svakome.
I naravno da nisam mislio da provociraš.


Ono boldano, zbog DOGME. Dogma je dozoljena samo u crkvi i to je isključivi razlog, zašto ona i danas postoji. Da se dirne u dogmu crkve ona bi pala. Sjećaš se možda razgovora Tita i Stepinca, prije suđenja...tad je rekao Stepinac da on ne može ići protiv dogme crke. Kod nas još uvjek postoji ta dogma o NOB_u i svim događajima nakon rata i u tome je problem.
21.06.2021 | 12:20
Da se nasmijem. Dogmama se bave politicari. Prisutne su u svakodnevnom zivotu.
21.06.2021 | 12:25
Mislim da ova stranica jednostavno nije prava url adresa za temu koju pokušavaš otvoriti.
Ne u stilu da ovdje članovi nisu dovoljno inteligentni za civiliziranu debatu prepunu oprečnih stavova (upravo suprotno), koliko u stilu - ljudima se ne da gubiti vrijeme na takvo što.
Žive svoje živote, odgajaju djecu i na Jabučnjak dolaze ne da bi se prepirali, već doznali nešto što ih zanima, postali nešto što misle da bi zanimalo druge - no opet - ništa preteško i prenaporno za većinu članova - jer se tu dolaze psihički odmoriti od radne svakodnevice, no opet družiti sa "likeminded" ljudima.
Shvaćaš?
Mislim da je prava stranica koju tražiš Quora.
Probaj, učlani se - vidi, pa mi reci što misliš.
21.06.2021 | 12:38
Kloba kaže:
Mislim da ova stranica jednostavno nije prava url adresa za temu koju pokušavaš otvoriti.
Ne u stilu da ovdje ljudi nisu dovoljno inteligentni za civiliziranu debatu prepunu oprečnih stavova (upravo suprotno), koliko u stilu - ljudima se ne da gubiti vrijeme na takvo što.
Žive svoje živote, odgajaju djecu i na Jabučnjak dolaze ne da bi se prepirali, već doznali nešto što ih zanima, postali nešto što misle da bi zanimalo druge - no opet - ništa preteško i prenaporno za većinu članova - jer se tu dolaze odmoriti a opet družiti sa "likeminded" ljudima.
Shvaćaš?
Mislim da je prava stranica koju tražiš Quora.
Probaj, vidi, pa mi reci što misliš.


Živa je to istina @kloba. Ljudi imaju svakodnevih životnih problema koji moraju riješiti. Uz jednu nadopunu. Političarima, kada im to ne treba osuđuju druge, kao npr. Sandra Benčić, koja je u poligrafu na htv. replicirala doktoru Hasanbegoviću, da se oni stalno vraćaju u 40_te, a oni se bave "kanalizacijama i šahtovima" i životnim problemima građana!!! Neki dan je vidjeh na skupu o anti-fašizmu, s kojeg je otišla, kad je netko počeo pričati o činjenicama. Toliko o šahtovima i problemima građana. Meni bi bilo najbolje da mi nitko ne replicira u ovoj temi i da sve ovo moje ignorira. Bar bi imao sliku o tome gdje sam, ok.
21.06.2021 | 12:46
Shvaćam te.
I "vježbam demokraciju" uvažavajući sve što si napisao kao tvoju istinu.
I kao takvu je ne namjeravam ni malo osporavati.
Eto, toliko.
21.06.2021 | 13:02
cariblanco kaže:
replicirala doktoru Hasanbegoviću


Evo, da ne veliš da te ignoriramo svi skupa, samo jedan, jedini post na ovu temu od mene. Doktor Hasanbegović? Tako ga zoveš? Ako se častimo titulama, zašto onda i drugima ne spominješ akademske titule?
A što se tiče mojeg mišljenja o Zlatku Hasanbegoviću, duboko ću uzdahnuti, ugrist se za jezik, pogledat kroz prozor i zaključit da je baš vruće, sparno i neugodno ovih dana...
21.06.2021 | 13:20
Djuro genijalac kaže:
"... i zaključit da je baš vruće, sparno i neugodno ovih dana...


Jest vala. Drago mi je da je netko potegnuo i tu egsistencijalnu temu. Jedino Greta likuje.
21.06.2021 | 13:20
Doktorica Greta.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 18 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.82 Seconds

Provided by iJoomla SEO