ZG izbori
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ZG izbori


21.05.2021 | 01:30
Ne, ne želim. Želim samo da se sam suočiš s iracionalnošću svog rasuđivanja.
21.05.2021 | 10:01
Iracionalno je i pozivanje na nekakve duhove prošlosti.
Dokle god će se neki pozivati na ta sranja, nikada nećemo naprijed. A takvi nikada ne dobivaju moj glas. I tko se onda mora s čime suočiti? Ja, da prihvatim petokraku ili ti da to treba konačno zakopati?
No, kao što sam dao naslutiti.....drago mi je da će se neke stvari demontirati i rastjerati. Bar nešto pozitivno, nadam se! To nam je trebalo još dok su na čelo grada došli odmetnici i školovani članovi ondašnjeg SKH. Ta ekipa je baždarena za kriminal i represiju. Sad nam još samo trebaju i oni iz ondašnjeg SKBiH.
Ne vjerujem u neki poseban napredak pod vodstvom takve koalicije i takvih stavova. Više pažnje će posvetiti nametanju svojih svjetonazora, a manje ili gotovo ništa ozbiljnim reformama. Daj Bože da sam u krivu.
Vjerojatnost je velika da će se ušemit na isti ili možda gori način od ovih trenutnih. Žderanje, lokanje, naslikavanje, nerad, represija i kriminal.
Ne vjerujem nikome, tko god ima potrebu se vraćati u prošlost. Od toga se svi moraju javno ograditi i momentalno izbaciti.
21.05.2021 | 10:27
JOHN kaže:
Ne vjerujem u neki poseban napredak pod vodstvom takve koalicije i takvih stavova.


Prošla je klika vedrila i oblačila (čitaj krala na insitucionalno prihvatljiv način, što je samo po sebi osuda sistema koji se kolektivno zgraža nad petokrakom) 20 godina, ne? Ne zaslužuju li ovi benefit of a doubt od barem godinu, dvije pa da vidimo kako će to ili neće ići? Zato postoje izbori, samo kaj to ljudi nisu još shvatili, da promijeniš stanje, ako nisi zadovoljan njime, ne?
Samo da odmah naglasim i to, prije nego stvar ode u krivom smjeru: nisam nikad bio član niti jedne stranke, nitko iz moje obitelji nije nikad bio član SKH/SKJ i jako dobro se sjećam redukcija, benzina na bonove tamo sredinom 80-ih. No, kad pogledam ovo sad što nas okružuje, moram se složiti s jednim prijateljem: prije je vladalo jednoumlje, sad vlada bezumlje.
21.05.2021 | 10:39
Pa da i ja budem na čisto. Ja nisam, niti sam bio, član neke stranke. Eto, eventulano se mogu nekome zamjeriti zato što nedjeljom odem na misu.
Ako ću ikada biti član neke stranke, ona na svaki mogući način mora biti neopterećena prošlošću. Trenutno ja takvu ne vidim.
21.05.2021 | 15:14
BiH je kupus veliki. Zamrseno, zakukuljeno. Svako sa svakim i svako protiv svakoga, na lokalnim nivoima. Jako lose za nas obicne male ljude, jer politicari prave kaos da bi njima samima bilo dobro.

Ali da u RH decenijama se politicari igraju ustasa i partizana, i da je jedino to vazno prilikom odabira strane je tuzno i depresivno. I ta im prica prolazi. Dzaba kradje, afere, pronevjere, korupcija, sudske presude, sve ce glasac vulgaris progutati osim ustasa i partizana i jugo nostalgicara

Nikako se rijesiti duhova proslosti, donijeti nesto svjeze, drugacije, modernije... Neka politicka opcija sa obrazom i dozom odgovornosti. Jadno.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
21.05.2021 | 15:35
Odavno među političarima nema ideologije. Meni je za ovu tvrdnju bio dovoljan prvi mandat SDP-a nakon dva mandata HDZ-a i Tuđmana.

Očekivao sam da će barem pola HDZ-a i njihovih pristaša tajkuna završiti u zatvoru jer je državna revizija dokazala da je 95 posto privatizacije bilo kriminalno. Imali su dokaze, samo ih je sudstvo trebalo procesuirati.

Šta se desilo?

Ništa.

SDP-ovci su nastavili gdje su HDZ-ovci stali. I tako do danas.

Po meni pojmovi lijevi i desni postoje samo u glavama birača.

Jedna od boljih fora mi je izjava jednog političara, bilo je nešto u stilu:

Ljudi nemojte glasati za aktiviste (Možemo!) jer oni nemaju iskustva i ne znaju vladati.
Drugim riječima glasajte za nas iskusne koji znamo, krasti.
21.05.2021 | 18:09
Na našu veliku žalost, privatizacija je provedena legalno i po zakonu. Zakoni su doneseni, takvi kakvi jesu.
Zar nije suludo da firma koja se kupuje (menađerskim) kreditom bude i jamac otplate kredita!?!

Nadalje, nisam siguran, kada bi vaša guzica bila u pitanju, da li bi išli liječniku koji je odličan i uzima mito ili nekom poštenom i nesposobnom?
(uvijek se može potrefiti da dođete poštenom i dobrom)
26.05.2021 | 00:01
Iako nisam Zagrepčan, pogledao sam sučeljavanje večeras, zanimalo me kako će to izgledati. Pozicije su jasne, a iz njih i na koji elektorat tko od njih dvojice računa. Ništa novo nismo čuli. Međutim, bez obzira na klasično predizborno prljavu i podmetačku retoriku, moram reći da je moj opći dojam takav da se to ipak na kraju može zvati - debatom. Za razliku od onog jučer gdje je Filipović pokazao posvemašnji nedostatak najelementarnije uljudnosti. Prava Obersnelova škola. Tuga...
26.05.2021 | 09:23
Iz mog kuta gledanja, Tomasevic je godinama ukljucen u dogadanja u Zagrebu, da li kroz aktivizam, ili kroz skupstinu grada, poznaje problematiku, poznaje grad, (zna nabrojati tri procelnika, zna da Zagreb nema spalionicu smeca, nije sklon graditi stadion na nacin da naplacuje 8.000 kn kartu... itd.). Jasan je u stavovima i vlada podacima, ima jasnu viziju. On je meni takav dojam ostavio.

Skoro, taj mi izgleda kako vise nema inspiraciju za sklopiti tri akorda i podic na noge "hrvatine", pa se dosjetio uci u politiku. Iako veliki hrvat, desnicar, katolik, zastitinik branitelja koje stalno spominje, ne zna koju postrojbu je vodio Blago Zadro, ne zna nabrojati tri zagrebacke brigade, nema blage veze koliko zagreb ima procelnika, nema blage veze koliko zagreb ima mjesnih jedinica, mjesnih odbora... itd. da mu ne nabrajam sve lapsuse i nacine na koje je pokazao da nema pojma o Zagrebu.

Moje gledanje nije koji je lijevi koji je desni, jel me to ne zanima, ali Tomasevic ostavlja dojam da zna o cemu prica, zna probleme i vlada podacima, dok je Skoro klasicni "politicki klaun" kako ja zovem politicare koji se politikom bave zbog politike a ne zato sto vladaju znanjem, podacima i problematikom, pa ce shodno tome uciniti da se stvari poprave.
26.05.2021 | 09:42
Politikom se bave zbog novca i moći ako ćemo preciznije.
26.05.2021 | 10:16
Vanjuška kaže:
Politikom se bave zbog novca i moći ako ćemo preciznije.

To je velika većina političara. No ima onu manja grupa koja to radi iz ljubavi prema tome poslu. Kako netko voli svoj posao u IT-u, tako netko voli posao u politici. To mu je strast.
Jer zaista želi ostaviti svijet, ili svoj grad, općinu, državu boljima nego što ih je on/ona nasljedio/la.
Bilo bi krajnje vrijeme da u šumi ovih prvih naletimo na jedno mlado drvo te sorte.
Tomašević zna tematiku, dobar je u komunikaciji s medijima, treba vidjeti kako će se nositi s mastodontima od stranaka, SDP-om i HDZ-om. Škoro je pikzibner za njihove "igrače". Ako i tu pokaže vještinu i neovisnost, na konju je.
Jer poznata je stvar da nemaš vlast u državi ukoliko je nemaš u glavnome gradu. I tu počinje problem za HDZ kao trenutno vladajuću stranku.
No tu ima još jako puno "ako", "dali" "jeli", "može li", "hoće li", pa nam ne ostaje ništa drugo nego čekati da vidimo što će se dogoditi.
Ne znam kada su parlamentarni izbori, ali sam siguran da će se dovršenje Pelješkog mosta iskoristiti u svrhu promocije, obećanja dovršetka pretposljednje dionice Dalmatine (cca 50ak km) Ploče - Dubrovnik, iako će to biti najskuplja dionica autoceste koju smo ikada gradili. Tu je teren prepun mostova, vijadukata, tunela, i kilometar te autoceste puno je skuplji od kilometra autoceste po ravnici.
Crnogorci su ostali bez zemlje jer im je ista tvrtka koja nama gradi most počela graditi autocestu na istom terenu o kakvom sam pisao, uzela kredit od Kine sa terenom za navedenu autocestu kao zalogom za isti i ne vraćajući rate na vrijeme popela im se i kamata te je sada toliko dužna Kini da im navedeni dug iznosi 80% ukupnog budžeta. A to će još rasti.
Tako da će veliki dio Crne Gore, ukoliko im EU ne uleti u pomoć što sumnjam jer ta autocesta nikome osim njima nije bitna, posjedovati - Kina.
A Crna Gora proglasiti bankrot.
www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/autocesta...a-sri-lanki-15036974
Šta se dešava kada su ti pikzibneri na vlasti...

Screenshot2021-05-26at09.39.23.png

Dio teksta iz Dubrovačkog vjesnika o toj dionici.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.05.2021 | 13:36
jura22 kaže:
Na našu veliku žalost, privatizacija je provedena legalno i po zakonu. Zakoni su doneseni, takvi kakvi jesu.


Kako možeš reći da je privatizacija provedena legalno ako je državna revizija utvrdila da 95 posto privatizacije nije po zakonu?

"Šima Krasić utvrdila da je 95 posto gospodarstva ukradeno!" link
26.05.2021 | 15:49
Pravu si nasao linkati.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
26.05.2021 | 16:56
jura22 kaže:
Pravu si nasao linkati.


Nije bitno na kojoj je stranici i kontekstu čega. Ovo je stara informacija pa ju je teško naći, ovo je prva koju mi je izbacilo.

Vjerujem da znaš da je podatak točan.

Ali eto pokazuješ mi da ti je teško odgovoriti. Možeš to jednostavno tako napisat. Ne moraš okolo.
26.05.2021 | 19:07
Po kojim parametrina tvrdis da je privatizacija kriminal?
Sima Krasic sigurno nije meritum za te stvari jer se i njezina familija povezuje s kriminalom.
Napisao sam ti kako su tajkuni bez lipe dolazili do firmi. Trebao si imati pravu clansku iskaznicu, onda dobijes kredit u banci i njime kupis firmu. Kada si vlasnik firme, ona garantira za tvoj kredit i otplatu.
Gdje je tu kriminal? Ovo je duboko nemoralno.
Nadalke, bili su i “torbari” koji su za smjesno malu cifru od radnika keso otkupljivali udjele u firmama i postajali vlasnici.
26.05.2021 | 19:31
Kloba kaže:
iako će to biti najskuplja dionica autoceste koju smo ikada gradili. Tu je teren prepun mostova, vijadukata, tunela, i kilometar te autoceste puno je skuplji od kilometra autoceste po ravnici.


E sad, sjećaš li se koliko smo pretplatili super kratku i ravnu dionicu do Siska? Jer su HDZovci lijepo to otkupili od vlasnika i onda nabili cijene do neba, sve legalno.

Goli otok za takve. I prekupce i one koji su to amenovali umjesto da su ih jednostavno izmjestili i otkupili po normalnoj cijeni.
26.05.2021 | 19:32
Da, u pravu si. Nije kriminal ako je to Franjo zakonom uredio da je ok.

Hvala ti Francek, nisi trebao.
26.05.2021 | 20:39
@Vanjuška, da fakat - na tu sam skroz zaboravio.
26.05.2021 | 23:05
A nova bolnica? Jesu i to Hadezeovci pokrali?
Tko je zavrsio u zatvoru?
Da li se smije prozivati bivsu komunisticku vlast?
26.05.2021 | 23:27
Najradije bih se prijavio u Zagreb samo da mogu dati glas protiv onog lažnog domoljuba, neznalice i pohlepnika Škore. Dok je bio samo glazbenik upitnog ukusa još sam ga mogao izbjeći, ali sada iskače iz svakog medija, a izuzetno je iritantan i primitivnih pogleda na društvo.
27.05.2021 | 00:16
Ja mislim da nije, nego samo vrlo precizno pritišće dugmad upravo tom dijelu populacije za kojeg zna da ih može navući na tu parolašku kvazidomjubnu retoriku
27.05.2021 | 10:39
Temama smo, kao brodovima, ispravili kurs na vrijeme.
I što je najbolje - zanimljivije su.
EDIT:
Za Škoru mislim točno ovo što je Davor napisao, a da mu savjete koga da cilja daje PR tim.
27.05.2021 | 15:15
Skoro. Covjek koji napravi pjesmu o americkoj drzavi TN, pa je prepravi u Ne dirajte mi ravnicu. Provede domovinski rat na drugom kontinentu, a sada se dusa nekim velikim domoljubljem.

Nemam ja nista protiv njegovih odluka, bolje za vrijeme rata u biti u Kanadi nego u Slavoniji, ali smeta me to licemjerje i pozivanje na neke vrijednosti u kojima nije niti ucestvovao, niti zive veze ima o tome sto prica. Siri mrznju i netoleranciju, bez pokrica. Ljigavac pravi.

Al valjda je to sustina bavljenja politikom. Nemam ja zeludac za to, ali neki ljudi se tu dobro snalaze.
27.05.2021 | 15:46
Šta je Škoro napravio pjesmu o državi Tenessee? To pojma nisam imao.

A najjači mi je prvi komentar pod videom. Izgleda da je moj kvart upetljan u sve.
28.05.2021 | 09:38
Taj Škoro svaki božjidan novu laž izusti. Nevjerojatno koliko nema srama, a bio sam u prvom redu kada je upropastio Orfej, izvukao najbolje izvođače iz njega i preselio ih u Croatia Records, a onda dao otkaz u Orfeju i UZEO otpremninu. I sve mu je prošlo; lijepo je kad imaš čarobnu iskaznicu.
28.05.2021 | 14:04
Davora i ekipu Plave trave znam od početka, tak da je sve drugo politička spletka. Ono što je rekao , drži vodu, a ostalo je politički kupleraj.
30.05.2021 | 22:38
30.05.2021 | 23:00
Komentari na ovo što se dogodilo na krovu MSU?

hr.n1info.com/vijesti/incident-u-stozeru...o-se-sa-zastitarima/
30.05.2021 | 23:08
Lik ne nosi masku i ne drži propisani razmak... evidentno kršenje epidemioloških mjera

PS. Šalu na stranu, samo sam htio reći da će svatko vidjeti drugu sliku tog događaja.
31.05.2021 | 00:08
Meni smeta to što (očekivano) huškačka kampanja dovodi do toga da neki lik potrošenih živaca, koji elementarno ne razumije kako funkcioniraju demokratski izbori, prijeti smrću nekom tko misli drugačije od njega.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO