Kako vam se sviđa govor predsjednice?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako vam se sviđa govor predsjednice?

11.08.2019 | 12:03
zabac kaže:
Hoces da otvorim novu temu “Odnos politicara i ostalih muskaraca RH prema zenama politicarima”

Da.
11.08.2019 | 14:08
Taj notorni šovinistički citat koji se prepričava godinama iza dolazi iz njenog tabora, to je taj svjetonazor koji i ona sama zastupa.

Političari moraju biti izloženi javnoj kritici, ne samo da se to očekuje, to je i obaveza sviju, od novinara do građevina, ups, građana!
11.08.2019 | 14:18
Meni je super kad ti žabac može propagirati fašizam i prozivati nekog da dopušta hračkanje po predsjednici a istovremeno sam hračka po onim predsjednicima prije nje.

Uprava, dajte čovjeku medalju. I dajte mu da otvori temu o odnosu prema ženama političarima. Ali nek sam odredi o kojima ćemo, da ne ispadne da mu izvadim Savku Dabčević Kučar kao proljećarku.
11.08.2019 | 14:27
Upravo zato što nemam ništa zanima me o kojim bi ti ženama političarima raspravljao.

Pa da se šamaramo argumentima o primjerice bivšoj premijerki Kosor?
11.08.2019 | 14:50
Veliš nisi ti fašista nego domobran?
11.08.2019 | 15:45
zabac kaže:
Sto imas protiv Savke? Pokazala je Jozefu srednji prst!

Točno. A ti i tvoji niste. Vi ste bili dobri pioniri s figom u džepu. Pa te sad to izjeda. Rekoh ti, šuti, pokrij se ušima i idi proučavati Ustav RH. Kad ga savladaš dođi se onda busati kako si domoljub.
11.08.2019 | 19:42
Pa daj već jednom počni čitati kaj pišemo. Niko ne slavi nikog, mi samo tvrdimo da nije istina da prije nije niš valjalo i da ovo kaj je sad NE VALJA.
Čitanje s razumijevanjem, prvi ili drugi razred osnovne škole (one socijalističke, koja nije niš valjala).

Stvarno ne kužim s kim se ti svadiš i zbog čega se inatiš?

Dakle, još jednom: nitko tu ne slavi Tita ni partizane, samo tvrdimo da su oni bili, da se spustim na tvoju razinu ophođenja i razumijevanja MANJE ZLO od one lopine AP koji je, da bi došel na vlast, prodal cijelu obalu za početak.

I da, ovo kaj sad imamo NE VALJA. NE VALJA. NE VALJA. Pogledaj strukturu proizvodnje koja na postoji, teritorijalni ustroj države koji je takav da imamo birokratski aparat ko da država ima 80 milijuna stanovnika itd itd.

Sve to ti jako dobro znaš i vidiš; nisi glup. Samo se tu praviš bedast
11.08.2019 | 23:22
Tko bude kasnije pratio ovu temu, činit će mu se da je komunikacija nepovezana. To je zato što je @zabac sam izbrisao sadržaj svih svojih postova (tj. zamijenio ga vulgarnim piktogramom) pa sam ja onda počistio smeće i skratio temu za tri stranice. Dijelovi njegovih postova koje je kasnije izbrisao sačuvani su u citatima, untar postova drugih članova, tako da se uglavnom dade razabrati tok diskusije.
12.08.2019 | 11:58
Ma bravo Zabac, nadam se samo da je napokon skontao koliko se izblamirao i isprovaljivao, pa je pobrisao svoj vlastiti sadrzaj (mada je malo vjerojatno)

P.S. Hebes karakter ako nije labilan
12.08.2019 | 12:58
Djuro genijalac kaže:
Pa daj već jednom počni čitati kaj pišemo. Niko ne slavi nikog, mi samo tvrdimo da nije istina da prije nije niš valjalo i da ovo kaj je sad NE VALJA.
Čitanje s razumijevanjem, prvi ili drugi razred osnovne škole (one socijalističke, koja nije niš valjala).

Stvarno ne kužim s kim se ti svadiš i zbog čega se inatiš?

Dakle, još jednom: nitko tu ne slavi Tita ni partizane, samo tvrdimo da su oni bili, da se spustim na tvoju razinu ophođenja i razumijevanja MANJE ZLO od one lopine AP koji je, da bi došel na vlast, prodal cijelu obalu za početak.

I da, ovo kaj sad imamo NE VALJA. NE VALJA. NE VALJA. Pogledaj strukturu proizvodnje koja na postoji, teritorijalni ustroj države koji je takav da imamo birokratski aparat ko da država ima 80 milijuna stanovnika itd itd.

Sve to ti jako dobro znaš i vidiš; nisi glup. Samo se tu praviš bedast

30 % svih zaposlenih u RH rade ili su usko povezani za državni aparat, i time su potencijalni uhljebi.
Za usporedbu u Njemačkoj je to 14 % ali u to je ubrojana i vojska.
Pa ti reci da je sve u redu!
12.08.2019 | 13:05
@tino1, sve si rekao.
12.08.2019 | 14:08
U Njemackoj privatnici ne varaju jer im se ne isplati.
Oni koji rade kod privatnika ili su i sami privatnici, potencijalni su kriminalci i lopovi.

Edit

U DE su vece place u privatnom nego u javnom sektoru.
Potplacenost i izrabljivanje zaposlenika os strane vlasnika firmi u RH su veliki.
Ne dajete im pristojne place i zaro odlaze ili traze zaposlenje u drzavnom sektoru.
Dampirate cijene rada, a to vam drzava nije kriva.
12.08.2019 | 14:23
zabac kaže:
Oni koji rade kod privatnika ili su i sami privatnici, potencijalni su kriminalci i lopovi.

Edit

Potplacenost i izrabljivanje zaposlenika os strane vlasnika firmi u RH su veliki.
Ne dajete im pristojne place i zaro odlaze ili traze zaposlenje u drzavnom sektoru.

I u RH su plaće veće u realnom nego u javnom sektoru. Problem je u omjeru broja zaposlenih između ta 2 sektora u RH i izvan nje.

Također, tvrditi da netko dampira cijene rada a privatnik je, može samo onaj tko radi za javnog naručitelja. Što bi netko u realnom sektoru dobio dumpingom cijene? Osim što ne može pronaći radnika, zaradit će manje jer ide ispod cijene i posljedično će ubiti kompletnu branšu.
12.08.2019 | 14:49
A gdje ti tadis. Napisao sam se izjava koje su privatnici potpisuvali za odredjene stavke gdje su bili upozoreni na nisku cijenu. Vecina njih je probala kasnije izmuljati i nadoknaditi gubitak. Svi ti su samo jednom radili s nama.
I da, cijena se dampira da “ujde u sustav”, ali to kod mene ne pai.
Nekakvi debilni natjecaj smo raspisati morali. Projektant nudi za 18.000kn, Javna nabava trazi objasnjenje i on vraca odgovor da posao vrijedi 500.000kn ali da on nama to donira. Mislim da su ga odbacili.

I da, ne da bude ubio bransu, nego je bransa ubijena. Zasnjih godinu-dvije se malo stanje popravlja, cijene rasru, cijenw rada rastu, ali nema radnika, sve nesto poluobrazovano.
12.08.2019 | 14:57
Jednako tako u tom istom javnom sektoru. I jednako kao i ti tražim sve na što imam pravo, jer nemoguće je da za istu stavku troškovnika N-1 ponuditelja ponudi cijenu X a onaj N-ti ide sa cijenom 30% od X.

I onda netko “takav” dobije posao, pa idu aneksi i okvirni sporazumi i nakraju ENP ispadne 80% skuplja od realne.

Poanta je da je nekom u RH “cilj” uvalit se u takav javni sektor jer tamo “ima love”. A ima je Q. I zašto javni sektor ne može naći kuhare, konobare ili spremačice?
12.08.2019 | 15:16
Kod mene 8==3 dobe anex.
Odmah im kazem da je cijena konacna i kolicine su konacne. Imam me na vrijeme obavijestiti o bilo kakvoj anomaliji jer se naknadne reklamacije ne uvazavaju.
12.08.2019 | 17:14
zabac kaže:

Edit

U Njemačkoj bi isto toliko varali ili ne varali kad ih efektivni državni aparat u tome ne bi nadzirao ili im pustio prostora za to. U Njemačkoj sudstvo radi brzo i efikasno, tako da se sporovi rješavaju a ne ko kod nas po >4 godine a trošak koji nastaje nekom vezanom likvidnošću se plaća. U Njemačkoj imaju logične zakone a ne ko kod nas nebulozne i neprovedive. U Njemačkoj se ne plaća 50 % dodataka na OD ko kod nas, tako da radniku ostaje samo crkavica da bi sve bilo konkurentno. U Njemačkoj je PDV 19% a ne 1/4. U Njemačkoj se trošenje poreze revidira i kod nebuloza se dobivaju ostavke. U Njemačkoj traje priključak struje 10 dana u Vode 3 dana u kod nas 3 mjeseca. U Njemačkoj te inspekcije upozoravaju a ne kažnjavaju.
Nemoj se molim te uspoređivati s Njemačkom.
U ostalom u Njemčkoj već 30 razvrsavaju smeće!
12.08.2019 | 20:55
Da puste njemacke poreznjake u hrvatske firme, vecina, ako ne i svi tanko bi srali.
Zato bi nama trebao nemacki poreznjaci koji nisu potkupljivi od strane lopina koje vode firme, pa bi im i place bile vece.

PDV je nevazan u ovoj prici jer je prolazan.

Porez na dohodak nije jedini porez koji se placa. Nemacka ima veci porez na dobit(i daleko vece kazne za utaju).
12.08.2019 | 21:37
zabac kaže:
A gdje ti tadis. Napisao sam se izjava koje su privatnici potpisuvali za odredjene stavke gdje su bili upozoreni na nisku cijenu. Vecina njih je probala kasnije izmuljati i nadoknaditi gubitak. Svi ti su samo jednom radili s nama.
I da, cijena se dampira da “ujde u sustav”, ali to kod mene ne pai.
Nekakvi debilni natjecaj smo raspisati morali. Projektant nudi za 18.000kn, Javna nabava trazi objasnjenje i on vraca odgovor da posao vrijedi 500.000kn ali da on nama to donira. Mislim da su ga odbacili.

I da, ne da bude ubio bransu, nego je bransa ubijena. Zasnjih godinu-dvije se malo stanje popravlja, cijene rasru, cijenw rada rastu, ali nema radnika, sve nesto poluobrazovano.

svugdje na zapadu su place u privatnom sektoru vece nego u drzavnom, zato je drzavni sektor pun baba i jako mladih studenata jer samo odraduju praksu... jedino ako netko bas voli svoj posao..
kad sam u DE hodao po "zupanijama i opcinama" da nesto rijesavam sve su to dijeca od 18-20 godina, sa jednim starijim koji ih u biti nadgleda i kojeg pitaju ako se nesto ne poznaje... dok i taj isto radi...
mijenjao sam adresu prebivalista, i pita ti mene ta sluzbenica od 18 godina dal zelite promijenit i prometnu od auta, reko "sta"... kaze ona pa ako mijenjate adresu vj je i auto sa vama.
Pitam ja nju zar nemoram tamo i tamo... veli ona da... no mi svi radimo u istom sistemu i ja to mogu odmah napravit... ja se izgubio.... u HR je kao u Asteriksu i 12 zadataka, zadnji zadatak...
trazis salter informacije,, kazu ti idi i pitaj informacije...., i onda tako 4-5 kopija za ovo... 3-4 za ono, a normalno sve saznas jedno po jedno... bez ikakve obavijesti...

Sto se tice prijevara privatnika, ne znam sta je prijevara i sto se time smatra no ja sam bio prevaren na prvom poslu. Sve sam vjerovao sto su rekli... nista nisu potpisali.... kad sam to trazio da se ispuni dao sam otkaz...

isto se i u DE otvaraju firme vuku poticaji.... svasta nesta.... no to je lagano samo pitas koliko ima ljudi da rade duze od 24 mjeseca u firmi i onda ti je sve jasno
12.08.2019 | 21:58
Kako, bio si prevarwn a ne znas sto je prevara?
Utaje poreza, kupivina “na firmu”, dio place u gotovini, sva putovanja su “sluzbeni putevi” s placenim troskovima i dnevnicama, prijava na minimalac kako bi se ostvarila socijalna prava (djecji doplatak, besplatne knjige, besplatni vrtic...).
12.08.2019 | 22:54
Zabac kako ti ne dopizdi? Ono vec 10 i vise godina uvijek ista prica tu.
Ustase, partizani i privatni vs javni sektor, uvijek isto, uvijek ravno.

Covjek bi trebao nekako evoluirati, ali ti si stari moj digo rucnu i ne jebes.
13.08.2019 | 05:02
Odlučio čovjek sjebat Darwina...
To je ovaj stav:

Žabac, šala mala - nemoj mi se ljutit pliz...
13.08.2019 | 06:10
zabac kaže:
Kako, bio si prevarwn a ne znas sto je prevara?
Utaje poreza, kupivina “na firmu”, dio place u gotovini, sva putovanja su “sluzbeni putevi” s placenim troskovima i dnevnicama, prijava na minimalac kako bi se ostvarila socijalna prava (djecji doplatak, besplatne knjige, besplatni vrtic...).

htio sam reci da ja ne znam sta svatko smatra prevarom, no ja sam osobno bio prevaren na poslu... svasta obecali, ja vjerovato odbijao sve drugo, kad je doslo do toga da se ispuni rekli da nadem drugi posao... ja rekao zbogom i nasao drugi posao...

netko bi rekao da ja nisam prevaren vec naivan... al eto tak oje to
13.08.2019 | 06:12
serafin kaže:
Zabac kako ti ne dopizdi? Ono vec 10 i vise godina uvijek ista prica tu.
Ustase, partizani i privatni vs javni sektor, uvijek isto, uvijek ravno.

Covjek bi trebao nekako evoluirati, ali ti si stari moj digo rucnu i ne jebes.

a sta je sa masonima, komunistima i vanzemaljcima!?
13.08.2019 | 07:31
zabac kaže:
Da puste njemacke poreznjake u hrvatske firme, vecina, ako ne i svi tanko bi srali.
Zato bi nama trebao nemacki poreznjaci koji nisu potkupljivi od strane lopina koje vode firme, pa bi im i place bile vece.

PDV je nevazan u ovoj prici jer je prolazan.

Porez na dohodak nije jedini porez koji se placa. Nemacka ima veci porez na dobit(i daleko vece kazne za utaju).

Kako dugo si to ti radio u njemačkoj? Ili to si ti imao firmu u njemačkoj?

Ovako, na 3000 € brutto u njemačkoj radnik dobiva isplaćeno 2209 €. Da bi u RH imao isto toliko isplaćeno bruto bi mu trebao biti 3598 €, To je 600 € više.
E sad primjer, da u RH neko proizvodi za izvoz čačkalice i da mu je za jednu čačkalicu potrebno 1 € drva, 1 € energije 1,5 € radne snage ne bi ih mogao izvoziti jer bi mu ta ista čačkalica iz njemačke pravila konkurenciju sa cijenom od 1 € drva, 1 € energije, 1 € radne snage. Ili on plati radniku 1 € namjesto 1,5 € onda bi možda i mogao. To ti je jednostavna računica.
P.S. Njemački radnik bi u ovome gore imao: Osiguranje za nezaposlenost, odlično zdrastveno i odličnu penziju. Kod nas bi imao kurac od ovce. Ovo su činjenice.
13.08.2019 | 07:45
Za firmu gledas ukipno porezno opterecenje a ne djelomicno.
Njemacka ima jedan od najvecih poreza na dobit u EU.
13.08.2019 | 08:29
zabac kaže:
Za firmu gledas ukipno porezno opterecenje a ne djelomicno.
Njemacka ima jedan od najvecih poreza na dobit u EU.

U Njemačkoj imam odakle plaćati porez na dobit jer mi je manjem trošku na radnu snagu omogućila konkurentnost, a i moj djelatnik će dobiti pristojnu lovu s kojom može konzumirati i kupovati moje proizvode.
Ti stvarno misliš da je u Hrvatskoj bolja klima za poduzetnika nego u Njemačkoj? Pa onda mi reci zašto oni bolje stoje od nas?

Ali što se ja trudim?
Ti si u pravu, dragi Zabac, mi imamo naj bolju predsjednicu pa i vladu. Mi smo najbolji na svijetu.
13.08.2019 | 10:21
Pocelo ti se mjesati od vrucine.
Meni spocitavate kako ne znam komunicirati, a sto si ti?
Koliko sam shvatio u Njemackoj firme placaju jedne od najvisih poreza u EU. Raspodjela je drugacija nego u RH.
Ako vec zivis i radis u DE, onda objasni koliki porez firme placaju na dobit recimo?

Dalje, cijena rada u RH srozana je jer su je privatnici srozali
Zasto su pravnici izborili da za njihove usluge ne treba natjecaj? Cijena je po komori i nitko se ne usudi spustati je. Isto je i automehanicarima (karikiram).

U CH je bilo ako ponudis neku robu, tada rad mora biti veci od 12% cijene robe, ne govori se koliko maksimalno moze biti.
13.08.2019 | 14:37
Žabac jes li ti stavo to HR grb sa prvim bilim poljem?
Tek sam sad vidio tu tvoju promjenu avatara, nešto ih često mijenjaš pa nisam obraćao pažnju
13.08.2019 | 15:14
Bilo prigodno za temu.
To je stari hrvatski grb.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 3 sati
  • zabac: Ne radi stabilno. Musicava aplikacija. Koji puta kad kliknes na sliku, ne mozes natrag.
  • JOHN: Mada se zna tu i tamo srušit nakon više listanja
  • JOHN: Na 12.3.1 radi normalno
  • m@xym: radi
  • marvin: Da li netko može provjeriti na iPhoneu da li mu radi aplikacija Njuškalo? Meni stalno vrti kružić i ne ulazi u nju.
  • abajo: iDefrag je bezveze, jer to na os x nema smisla, iPartition je odličan alat
  • zabac: Da li vrijede te aplikacije?
  • smayoo: To su one aplikacije iDefrag i iPartition koje su ljudi dali badava na download jer više ne rade na Mojave
  • Daddo: [link]
  • Daddo: kaže kernel panic nešto Coriolis Systems?
  • energyman: [link]
  • energyman: Moze li tko iz ovoga dekodirati koji kext/software mi je izazvao kernel panic i nemogucnost bootanja sustava?
  • stefanjos: tko je mene bio pitao za apple cinema display? nasao sam jedan za 2600kn pa nek se javi proyvani da proslijedim detalje
  • smayoo: :)
  • Daddo: Eid mubarak i tebi smayoo....
  • smayoo: Svima koji ga slave čestitam Kurban-bajram! :)
  • Daddo: sredstva su upravo to - sredstva. služe nekoj svrsi. Ali velim, mene ne čudi da su rekli ok evo vam i kartica. Ako je mogao I.T. što ne bi mogao Tim C.? :D
  • Riba: Sredstva plaćanja me ne fasciniraju, neovisno od koga dolaze.
  • Daddo: mislim, ako možedu kriptovalute bez kartica, a zašto ne bi jedna tvrtka sa stvarnim kapitalom napravit karticu i čitav sustav plaćanja?
  • smayoo: Zar je to neka veća glupost od raznih điđimiđi bankarskih kartica? Prozirnih, s nekakvim plutajućim ribicama, zlatnim, srebrnim, crnim... :)
  • Riba: Bože ja sam već zaboravio na tu glupost. :(
  • energyman: [link]
  • Riba: Koristis li originalni punjac? Meni na Androidu na nekim srot punjacima ne radi dobro touch screen dok se puno, mozda je do uzemljenja (?)
  • smayoo: Piši u forum
  • big_mac: ajfon 8 dok se puni otisak prsta ne otkljucava odmah nego treba cekat i ponovo stavljat prst na citat ili ne zeli otkljucat uredaj pa moram lozinku upisivat.Cim ga maknem sa punjaca sve ok radi iz prve.Ima neko slicno iskustvo?
  • zabac: BUG nije referenca. Poznato je kako ne vole Apple jer. Ih valjda ne financira. Nikad pozitivna inisu pisali, vise je bilo rezervirano. Zasto se tako ne osnose prema autima “za suplo manje se sobije brzi auto”.
  • Dijete: al ponavljam se...
  • Dijete: nadam se da novi Mac Pro, revizija 2 dolazi sa Apple Arm Cpu
  • Soffoklo: Novi Mac Pro koji još nije ni krenuo u prodaju već je zastario - [link]
  • smayoo: :D
  • Gjuroo: Ko? Hypo banka?
  • smayoo: Zanimljivo. Između redaka one hrpe PR bullshita čitam da su popušili ružan gubitak tržišta pa se sad grčevito bore protiv toga tzv. "rebrandingom" (čitaj: promijenili smo ime i ništa više i sad se nadamo da ćete to popušiti";) :)
  • ping: Filemaker se ponovno zove Claris.
  • zabac: Od sada jos je nekoliko firmi koje sakupljaju vase navike.
  • zabac: Ja sam primjerio kako keš nikad ne odbijaju. Bilo ili nebilo struje, interneta, dizela ili sunca, keš prolazi.
  • Yonkis: drlovric, zar se nismo za to borili (pod utjecajem Oluje sam)? /s
  • drlovric: Blago vama, sad cete jos lakse i brze moci trositi novce :)
  • erseticmatej: Takoder uspio preko pbz aplikacije, ali moze se direkt i iz waletta, napokon????????
  • big_mac: Uspio sam dodati preko pbz aplikacije
  • big_mac: Zasto ja i dalje imam samo opciju monese i revoult?
  • Yonkis: Evo, tko ima PBZ karticu može je dodati u ApplePay: [link]
  • smayoo: Ma šalio sam se... :)
  • zabac: Ako ne moze kupiti golo kuciste, neka kupi cijeli G5 i izvadi sve iz urtobe.
  • smayoo: Zar G5 ima visak u sebi? Zašto? Mora idealno okomito stajati? ;)
  • zabac: Kupi cijeli komp i izvadi visak.
  • smayoo: piši u forum, ili u oglasnik
  • icolada: bok, zanima me gdje se kod nas moze nabaviti kuciste od powermaca g5? planiram stavljati atx maticnu u njega
  • Daddo: ja vam uz smayine želje kojima se pridružujem želim i sretan dan hrvatskih branitelja.
  • smayoo: Svima želim sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti! :)
  • Yonkis: Apple suspends access to Siri recordings [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, m@xym, Riba, rusty, Anonimci (323)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%