Kako vam se sviđa govor predsjednice?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako vam se sviđa govor predsjednice?

09.08.2019 | 20:38
zabac kaže:
1. Meni se ovdje svidja, nikus ne idem. Od kuda ti to?
2. Kako znas sto je moja familija dobila ili sto su joj uzeli.
3. Sigurno su nam uzeli gradjanske slobode i ljudska prava.
4. Republika Hrvatska NIJE nastala na temeljima NOB-a, vec 1991. na Domovinskom ratu! Udbaska demagoguja tvrdi drugacije.

Uzmi ti lijepo Ustav RH pa pročitaj. I baci pogled na datum kad je donesen pa pogledaj u kalendar kad je bilo to, a kada je počeo Domovinski rat.
Pa onda, kad poželiš opet srati po Ustavu svoje zemlje, da ti ponovim još jednom:

Tko si ti da to ne priznaješ? Da ti parafraziram tebe samog: "Ako ti se ne sviđa to, putuj!" A ako ti se ipak ne ide nikamo, onda ne seri po svojoj zemlji i vrijednostima na kojima se temelji.

Ad 2, nije ni bitno što ja znam, dovoljno je da TI znaš. A znam nešto i ja. Zaboravljaš otkad se poznajemo.
09.08.2019 | 20:51
zabac kaže:
smayoo kaže:
zabac kaže:
Za mene je okupacija Hrvaske trajala do 1991. godine.

Žabac, po treći put, ne s**ri. Tvoji su roditelji u toj Hrvatskoj odrasli, ta ih je "okupacijska vlast" školovala, u njoj su radili i izgradili dom, ti si se u toj Hrvatskoj rodio i školovao. Uzeli ste sve to što ste dobili

2. Kako znas sto je moja familija dobila

Posve konkretno: dobio si BESPLATNO školovanje. Ako se ne varam, kaj si završil, FER?

Znaš, imam jednog fantastičnog frenda iz Birminghama (Zapravo Wallsalla, ali ajmo reć da je to Samobor u odnosu na Zagreb) koji je vrlo inteligentan, ali nije nikad završio nikakvu višu školu (pod tim mislim i na gimnaziju, stolar je po struci) jer se to u Engleskoj plaća. A on je živio sa sestrom i majkom i nisu si to mogli priuštiti. S njim se često čujem, dečko radi čuda, sam je naučio jako puno o elektronici i mehanici, ali ponekad ima problema s razumijevanjima nekih temeljnih fizikalnih zakona pa se konzultiramo oko toga i uvijek mu je čudno kako mi kao država nismo na razini Njemačke ili Italije ili Francuske kad je to školstvo tu kod nas besplatno...,

Eto, barem visoko školstvo je naslijeđe koje je ostalo od te, kak ju ti zoveš, okupacije od koje si ti imao izravnu korist.

A sad reci da to nije istina.

twitter.com/TheTweetOfGod/status/1159565742754238464?s=20
09.08.2019 | 21:00
Ovi već par desetljeća nikako da do kraja pokradu sve ono što je bilo stvoreno pod Titovom "okupacijom"!
09.08.2019 | 21:44
zabac kaže:

4. Republika Hrvatska NIJE nastala na temeljima NOB-a, vec 1991. na Domovinskom ratu! Udbaska demagoguja tvrdi drugacije.
5 Veijednosti bivse drzave usporedive su vrijednostina nacisticke Njemacke jer im je ishodiste jednako

4.
Igraš se s vatrom s kojom su se i Srbi igrali kad su ionako ogromne žrtve Jasenovca željele prikazati još deset puta većim, pa je došlo do raznih laži i obmana, kao da 70000-80000 ubijenih nije dovoljno, pa hajdemo staviti jednu nulu više i sad imamo idiote koji koriste tu obmanu da prikažu Jasenovac kao zabavni park za Židove, Srbe, Rome i hrvatske komuniste.
Tako se i ti s jednim kompleksnim pitanjem poput SFRJ i njenog nasljeđa igraš vatrom, jer ako Hrvatska nije utemeljena na NOB-u već samo na 1991. onda će ti s punim pravom Talijani i Mađari doći po "svoje", a ostali narodi ex Ju s punim pravom tražiti odštetu u milijardama $.
Današnja Hrvatska je utemeljena 1943. i 1944. s prvim predsjednikom Vladimirom Nazorom kao narodna republika unutar FRJ, kasnije SFRJ, a 1991. se referendumom razišla od SFRJ na temelju ustava iste te SFRJ iz 1974.
Crtica iz povijesti:
"Među aktima ZAVNOH-a važnošću se ističe Odluka o priključenju Istre, Rijeke, Zadra i ostalih okupiranih krajeva Hrvatskoj od 20. rujna 1943. godine, kojom ZAVNOH prihvaća Pazinske odluke Okružnog NOO-a za Istru, kojima je to tijelo oružane pobune hrvatskog naroda u Istri protiv talijanskog fašizma izrazilo narodnu volju za sjedinjenje s Hrvatskom.
- Narodna Republika Hrvatska - novo ime proglasilo je Predsjedništvo Narodnog sabora Hrvatske Zakonom o imenu Narodne Republike Hrvatske 26. veljače 1946.
- Socijalistička Republika Hrvatska - novo ime proglašeno Ustavom SFRJ od 7. travnja 1963. i Ustavom SRH od 9. travnja 1963.
- 25. srpnja 1990. su u Saboru prihvaćeni amandmani na ustav Socijalističke Republike Hrvatske, kojima je - između ostalog - iz njenoga imena izbačena riječ "Socijalistička": od tada se država zove Republika Hrvatska; uskoro je ona postala neovisnom od SFRJ."

5.
Kao prvo bivša država nije imala rasne zakone kao nacistička Njemačka i njeni slugani u zločinačkoj NDH.

zabac kaže:

Iz istre je nestalo 250.000 Talijana! Kamo su otisli ako je nova vlast donjela "oslobodjenje"? Usput je i IDS slizan s komunistima SDP-a jer su prve izbore proglasili nedemokratskima.

Iz Hrvatske je nestalo 300000 Srba! Kamo su otišli ako je nova vlast donijela "oslobođenje"? Usput i HDZ je slizan sa SDSS-om, jer im je bitno krasti i prodavati lažno domoljublje.

P.S. Sve te činjenice ne isključuju zločine koje su komunisti napravili za vrijeme SFRJ, ali nemoj izmišljati povijest i mijenjati činjenice da ne napraviš istu grešku kao Srbi s Jasenovcem, jer se laž kad tad obije o glavu.
09.08.2019 | 22:27
zabac kaže:

@dpasaric, sto se to pod Titovom administracijom bilo stvoreno?
Tu si citaj Titove uspjehe u stvaranju, tj. pljackanju a koje ti nazivas “Titovom stvaranjem”
Belišće, Belišće (1884.); Koestlin, Bjelovar (1905.); Čakovečki mlinovi, Čakovec (1893.); Čateks, Čakovec (1874.); Međimurska trikotaža, Čakovec (1923.); MTČ, Čakovec (1923.); Vajda, Čakovec (1911.); Belje, Darda (1911.); Dalit, Daruvar (1905.); Daruvarska pivovara, Daruvar (1893.); Pamučna industrija, Duga Resa (1884.); Dalmacija, Dugi Rat (1908.); Đakovština, Đakovo (1921.); DIK, Đurđenovac (1895.); Karlovačka pivovara, Karlovac (1854.); KIO, Karlovac (1903.); Lola Ribar (osnovana pod imenom Tulić Mlin), Karlovac (1932.); Cemex, Kaštela (1904.); TOP, Kerestinec (1922.); Podravka, Koprivnica (1934.); Brodogradilište Kraljevica (1729.); Mlinar, Križevci (1903.); Cetina, Omiš (1930.); Drava tvornica žigica, Osijek (1856.); Kandit, Osijek (1920.); Karolina, Osijek (1909.); Osječka pivovara, Osijek (1856.); Saponia, Osijek (1894.); Tvornica šećera, Osijek (1905.); Gavrilović, Petrinja (1690.); IGM Ciglana, Petrinja (1920.); Sardina, Postire (1907.); Zvečevo, Požega (1921.); Brionka, Pula (1942.); Brodogradilište Uljanik, Pula (1856.); Istra cement, Pula (1925.); Brodogradilište 3. Maj (osnovano pod imenom Kvarnersko brodogradilište), Rijeka (1892.); Torpedo, Rijeka (1853.); Tvornica papira, Rijeka (1821.); Viktor Lenac, Rijeka (1896.); Mirna, Rovinj (1877.); Tvornica duhana Rovinj, Rovinj (1872.); Div tvornica vijaka, Samobor (1884.); Segestica, Sisak (1918.); Željezara Sisak, Sisak (1938.); Ciglana IGM, Sladojevci (1900.); Đuro Đaković (osnovana pod imenom Prva jugoslavenska tvornica vagona, stojeva i mostova), Slavonski Brod (1921.); Brodosplit, Split (1931.); TAL, Šibenik (1937.); TEF, Šibenik (1897.); Brodotrogir, Trogir (1922.); Metalska industrija, Varaždin (1939.); Mundus, Varaždin (1892.); Varteks, Varaždin (1918.); Jadranka, Vela Luka (1892.); Zdenka, Veliki Zdenci (1897.); Dilj, Vinkovci (1922.); OPECO, Virovitica (1896.); TVIN, Virovitica (1913.); Pik, Vrbovec (1938.); Borovo, Vukovar (1931.); Maraska, Zadar (1768.); Badel, Zagreb (1862.); Cedevita, Zagreb (1929.); Chromos, Zagreb (1920.); Croatia osiguranje, Zagreb (1884.); DTR, Zagreb (1914.); Dukat, Zagreb (1912.); Elka, Zagreb (1927.); Franck, Zagreb (1892.); Gradske pekare Klara, Zagreb (1909.); Gredelj, Zagreb (1894.); INA, Zagreb (1882.) *- zapravo nastala 1964. iz Kombinata za naftu i plin, a koji je nastao držanom krađom i spajanjem triju rafinerija: riječke (osnovana 1882.), sisačke (1927.) i zagrebačke (1927.); Jadran, Zagreb (1930.); Jamnica, Zagreb (1828.); Katran, Zagreb (1890.); Končar, Zagreb (1921.); Kraš (osnovan pod nazivom Union), Zagreb (1911.); Lipa Mill, Zagreb (1907.); Medika, Zagreb (1922.); Pastor, Zagreb (1930.); Pliva, Zagreb (1921.); Prvomajska, Zagreb (1936.); TEŽ, Zagreb (1929.); TOZ-Penkala, Zagreb (1937.); Tvornica duhana, Zagreb (1817.); Zagrebačka banka, Zagreb (1914.); Zagrebačka pivovara, Zagreb (1892.); Zvijezda ulje, Zagreb (1916.); Karbon, Zaprešić (1932.)

Od svih nabrojanih, sad nabroji sve koje su uništene i opljačkane od Titove administracije, a onda nabroji sve koje su dodatno razvijene i proširene.
Nakon toga možeš krenuti s brojanjem "preživjelih" firmi od 1991. do danas. To će biti brzo brojanje, jer ih ima puno više koje su od 1991. do danas u prvom redu od strane HDZ-a i bratije popljačkane i uništene.
09.08.2019 | 22:41
Fakat, Žabac, sad si ko Pink panter u onoj epizodi kad stoji u rupetini i baca lopatom zemlju prema gore, a ona mu pada natrag na glavu... Jel ti fakat trebalo to da sad iskopaš sve te firme?
10.08.2019 | 06:40
zabac kaže:
@Djuro genijalac, nista nije bilo besplatno. Opet demagogija.

E, ajde ne njaj-ke. Na tvojoj osobnoj razini je besplatno. Jesi li TI, imenom i prezimenom Žabac morao platiti 20-30 somova neke čvrste valute da te prime na faks?

Malo se raspitaj koliko koštaju godine studija po Velikoj Britaniji, SAD...

Po zakonu koji postoji od Marije Terezije, ako se ne varam, svi koji žive na teritoriju negdašnje Austrije imaju pravo na besplatni studij u Austriji (ok, na trošak proračuna Austrije). Super. Samo se moraš preseliti u Austriju pa onda imaš taj trošak; koliko ti treba eura mjesečno za stan, hranu i sve ostalo u Beču?

Dakle, tebe osobno studij nije koštao ništa. Da ili ne?
10.08.2019 | 07:54
Btw, on topic...

Po onome sto govore ljudi oko mene (dakle "stranci", makar sam ja furešt, a oni domatji), KGK je odlicna predsjednica..

Dakle, ono sto oni vide, kako se ona sama predstavlja i kako predstavlja Hrvatsku, ona odlicno radi svoj posao...

Meni je njen govor izrazito zabavan bio. Takva komedija se tesko da napisati i samo je jedan u nizu dokaza da je stvarnost ludja od fikcije.

A da li je pijana ili ne, kome je to vazno? Sigurno je potegl casicu, al to joj je isto u opisu posla, a 5.8. nije mali dan u njenom svijetu, nego dan kad se i treba nazdraviti...

Iskreno se nadam da cu je imat gust gledati jos mnogo godina u toj funkciji, jer je zabavna.
10.08.2019 | 09:50
zabac kaže:
@Dijete, 5.8. je nekome dan srece a nekome nad zalosti. Jesi bio sretan ili zalostan, smo ti znas.

Nemam apsolutno nikakve emocije prema tom datumu niti sam pokusao napisati ista o svojoj perspektivi. Al prepoznajem znacaj i sam naziv Dan Pobjede mi zvuci kao dan kad bi se nazdravilo pa s toga ne vidim razloga da bi se KGK trebala suzdrzavati od zdravice.

Kaj se tice politike, predaleko sam da bih se zamarao sa Hrv politikom, nit zivim tamo, nit placam porez, nit glasam..

Al ono sto me smeta, a smeta me svugdje gdje to vidim izrazeno su crno-bijeli pogledi, opcenita polarizacija drustva i svi oni koji tako gledaju su po mojem (zatucanom liberalnom) misljenju nista drugo nego zatucani huskaci...
10.08.2019 | 09:55
Žabac, i ti, i tvoji roditelji ste dobili svašta od one bivše države, a ne samo besplatno školovanje (a model je bio isti kao i danas - studij se plaća redovnim studentima plus 3 semestra fore). Možeš danas pričati što hoćeš. Nosili su i oni, i ti plave kapice i crvene marame i pjevali pjesme Titu. I u SSOJ ste bili svi primljeni, i pjevali ste "Računajte na nas". Demagogija par excellence.
BTW, i naša Predsjednica je bila u SSOJ, naravno. Štoviše, ona je bila predsjednica školske organizacije SSOJ u našoj srednjoj školi. Samo je zaboravila to napisati u životopisu.
10.08.2019 | 17:08
Ljudi, 2019. godina je, kako vam se da?
10.08.2019 | 17:27
Meni su rekli da ne možeš biti apolitičan, jer "ako se ne baviš politikom onda se ona bavi tobom" . Mislim da se i dalje ne slažem s tim.

Ma zanima me čisto onako sa darvinističkog stajališta, isto bih i Sizifa pitao.
10.08.2019 | 19:21
zabac kaže:
@smayoo, nosili smo svasta ali ne zaro jer smo zeljeli, vec jer smo MORALI.

Samo se umrijeti mora. Ništa niste morali, tako ste odabrali, a sad pi*diš o nekoj okupaciji.
10.08.2019 | 22:04
Ajde ne seri. Nemaš sreće, meni ne možeš tu maglu prodavati. Ni moji nisu bili u partiji, stari je bio proljećar, ja sam u školi izjavio da ne želim u SSOJ, pa nitko nije završio na GO.

EDIT:
Dakle, niste ništa morali, samo ste tako odabrali, licemjerno i demagoški. Crvenu maramu i plavu kapicu nosit ću ja, mahat ću Titi zastavicom, tralalala, a danas ću srat kako je to bila okupacija. Mudonjo, da si neki domoljub, pokazao bi to tada, kad je bilo gusto. Ovo sad može bilo koja budala. Pljunut na svoju domovinu i njen Ustav jer ti nije po ćefu. Jel se ponosiš time, ha?
11.08.2019 | 01:09
zabac kaže:
Ako ste apoliticni, sto vas briga sto tko govori?

Zato što to što ti govoriš nema veze ni sa politikom, niti sa zdravim razumom.

Po tebi ispada da su sve tvornice koje su skoro punih 50 godina, manje ili više uspješno, radile u komunizmu, ustvari bile sustavno uništavane od strane 'zločestih' komunista.
Kako onda objašnjavaš stope rasta istih?
Kako objašnjavaš širenje pogona i povećanje broja zaposlenih?
Kako objašnjavaš to da je jedan dio navedenih tvornica dobar dio svojih proizvoda u inozemstvu?

Zar ti stvarno misliš da tvornice sa zastarjelom tehnologijom (osim ako ne misliš da su one, od osnivanja bjesomučno modernizirane sve do pred sam početak 2. svj. rata), i nakon ratnih razaranja, mogu postići takve rezultate, bez modernizacije, bez ulaganja, bez pametnog vodstva, i sve to uz neprestano podrivanje i rastakanje od strane 'zločestih' komunista???!

Čovječe ti nisi posvađan sa neistomišljenicima, nego sa samim sobom i zdravom logikom.
11.08.2019 | 05:40
Npr. ja sam, skoro cijeli život radio i živio u Deutchlandu, svi smo mi priželjkivali i nadali se Hrvatskoj. Jer bilo je nekih ne pravednih stvari u tom centralizmu, ali ni blizu ovoga što se sad predstavlja kao totalna diktatura.
Prvi posao koji sam imao u jako mladoj Hrvatskoj je bilo u Managementu jedne njemačke tvrtke koja je usko surađivala s domaćom tvrtkom.
Ta domaća tvrtka je po nekom "ključu" privatizacije pala u ruku jednom stvarno nestručnom (ali podobnom) Hrvatu. On je od do tada stvarno dobro stojeće tvrtke u kratkom vremenu napravio krš, izgubio je cijelo tržište, mehanizacija je ne održavanjem propala, ljudi su mu se razbježali. Na kraju je prodao nekretnine kojih je bilo u svakom Hrvatskom gradu na centralnim mjestima i stečaj. Ali još in sada vozi neki ludi auto i kurči se ko ko ti je ko on. Nije dečko opće loš, ali loše ti je kad shvatiš koliko sniva a stvarno malo zna. I toga ima za nabrajati koliko hoćeš. Podobni su, a ne stručni dobivali stvari u ruke. To je činjenica. Tako da sad imamo hrpu propalih tvrtki, a nekolicinu bogatih Hrvata si jaja peru po mondenim svjetskim mjestima. E to nije baš ono što smo si zamislili pod slobodnom hrvatskom.
11.08.2019 | 07:34
Prije svega, pozdrav - nije me bilo mjesecima.
A ovo da su mnogi rekli da si je žena malo popila - ne znam kako drugačije protumačiti izjave tipa "Hrvatska se danas brani u Afganistanu".
Ko je tu lud?
I to netom nakon što je onaj momak, član najelitnije postrojbe hratske vojske "Hrvatski Commando" poginuo upravo u toj zemlji.
Alo, ti si predsjednica jedne države na jednoj od najvažnijih obljetnica u godini - drži se odmjereni govor s pijetetom za SVE žrtve.
Zar smo zaboravili da smo našim avionom gađali kolonu civila koji su se kretali prema Srbiji?
A ta je njena izjava izrečena već oko 7:00 minute, a za dalje tek trebam poslušati. I poslušat ću pa reći dalje što mislim.
Ponavljam, to nije žena u kafani, niti je Prva dama (to je njezin muž, samo ima pimpek) ona je predsjednik(ca) države.
I zaista, 2019. godine baviti se Ustašama, Četnicima, Titom - ukoliko nisi povjesničar po struci - već siješ mržnju eto, jer mrziš - je izuzetno nazadno.
Kako nekim ljudima nije jasno da su Hrvati jer su pukim slučajem rođeni unutar granica današnje Hrvatske. Pa tako i mrziti nekog jer se rodio, također PUKIM SLUČAJEM, na području bilo koje druge države - je protivno svakoj logici.
A mrziti i stiskati minuse osobama koje misle drugačije od tebe je - bijedno. Nismo li se borili upravo za demokraciju i mogućnost slobode govora?
P.S. Ne napadam nikoga; da se razumijemo, samo mogli bi se svi skupa zapitati kako to da jedna Njemačka i Japan, koji je 6. i 9. kolovoza imao tužne obljetnice bacanja nuklearnih bombi na Hirošimu i Nagasaki - 20 godina nakon WWII počeli proizvoditi toliko robe da su počeli surađivati sa onim koji su im te bombe bacili. Nikada nisu zaboravili, ali su nastavili živjeti misleći na svoju djecu. Danas su obje države članice G8.
A mi? Mislimo li mi na svoju djecu? Di smo mi kaoslobodna država 24 godine nakon Oluje?
Prema podacima EU, predzadnja smo država po čistoći stanovništva (samo pola ljudi nam se tušira svaki dan, te isto toliko pere zube redovito), a manje od pola ljudi ima za godišnji odmor. I onda naravno - da ne razmišljamo o takvim stvarima, ili nedaj Bože o nekim političkim tektonskim poremećajima poput mijenjanja trećine vlade - u medijima se puštaju baloni nacionalizma i mržnje stari i po 75 godina.
Neka ljudi poput ovaca koje čoban usjmerava lijevo ili desno jure kamo ih se tjera i pasu izrečena/napisana "govna".
By the way - 2021. godine biti će četvrti popis stanovništva od hrvatske samostalnosti (radi se svakih deset godina, prvi je bio 1991., drugi 2001., treći 2011.)... Ovaj će biti prvi koji će biti izričito digitalni, FYI...
Živo me zanima koliko nas je ostalo, i koliko smo prosječno stari.
Na kraju, za jedno 50 godina - ostat će dvojica i svađati se tko je Partizan i Jugonostalgičar, a tko je Ustaša...
Postoji zanimljiv film na YouTubeu "Kako je pala Krajina", gdje čovjeku postaje jasno da je uz našu vojsku dobar dio njena pada uzrokovan neslogom vodstva Krajine, Republike Srpske i Beograda - koji su se međusobno svađali.
Tuđman je to iskoristio i paraleno "igrao 3D šah", davajući benzin Karađiću uz dogovor da mu ovaj obeća kako se neće slati vojsku Republike Srpske kada Hrvatska napadne Krajinu. Tako je i bilo... Navodno da je Mladić pizdio htjevši pomoći Krajišnicima, ali je Karadžić stopirao sve kako bi održao obećanje... Jer, bili su pod sankcijama i njima su i cigarete i benzin jako puno značili.
Oprostite, ali ovaj podatak ja nisam znao. Znao sam za neko švercanje benzina, ali nisam znao da je imalo svoj razlog.
No ponavljam, cijela ova tema po meni je za povjesničare.
Mi, pogotovo oni koji rata vidli nisu - možemo pričati o tome, bez daljnjeg, ali bi trebali "spustiti ručnu" na emocije. I ne biti isključivi.
Ne možeš naučiti nešto novo sa istog stanja svijesti s kojeg to ne vidiš ili negiraš...
A sada ono što možda i najviše "boli"...
Svi znamo tko je i što je Aleksandar Vučić.
No, za njegove vlasti Srbiju posjetili su posjetili Vladimir Putin, Xi Jinping, Emanuel Macron - tvornice i predstavništva otvorili Apple, Microsoft, Kinezi, Rusi, ima ih još.
Čovjek sjedi na dvije stolice i pobire šta mu nudi i zapad i istok.
Tko je nas posjetio od jakih državnih faca?
Maknimo na stranu tko je Vučić, tip je očito odlučio nešto napraviti za svoju zemlju - iako je enormni autokrata i drži SVE mainstream medije pod svojom kontrolom.
Mi u Hrvatskoj samo preživamo siću šta nam bace Merkel ili Trump. A šta i jedni i drugi misle o nama, najbolje je pokazao upravo Trump kada se Kolinda, kao laufer u šahu premještala iz trećeg u prvi red političara. Pa je ovaj pogledao u njenom smjeru - i gledao kroz nju kao da je nema, iako se jadna dovukla da mu bude prva s lijeve strane.
Mi živimo od turizma na državnoj razini. I konačno nam se obilo o glavu da to ne traje do vijeka. Turističke brojke više ne rastu, štoviše padaju. Možda je to i dobro, jer će političari shvatiti da je konačno došlo vrijeme da treba poraditi na proizvodnji. Otvarati tvrtke, pogone...
No mi se i dalje svađamo tko je Orjunaš, a tko Ustaša.
Prestrašno...
11.08.2019 | 08:30
Kloba kaže:
Prije svega, pozdrav - nije me bilo mjesecima.

Nije problem, i da nakon 10 godina dođeš, sve će biti isto.
11.08.2019 | 09:57
Preslušao govor. Ima tu svega. Od osobne promocije koja je PREOČITA - da točno skužiš kako puca na drugi predsjednički mandat, dok joj je opcija "B" NATO... I da je na nekom sredstvu koje je puca na emocije i frflja. E sada, jesu li valunzi zbog moguće menopauze, ili joj je poslužena malčice prejaka Kninska rakija (ili obična janjetina, k'o će ga znat ), ostaje za pretpostavljati. A pretpostavke su majke zajeba...
Kako bilo da bilo, njene izjave u navedenim minutama (oko tih sekundi, malo prije ili poslije, čisto da znate ako ćete ih ići preslušavati):
- 01:56 - ko pura dreku se čudi i na engleskom (činjenica je - jako dobrom engleskom) hvali američku gerenarlku jer je žena iz Minnesote koja je dogurala do pozicije generala u US ARMY
- 09:19 - onda se zahvaljuje drugom Ameru. Također na njegovom jeziku. No, tipa prvo oslovljava vojnim atašeom, pa ministrom (što nije moguće - vojnici u SAD-u ne sudjeluju u vladi, već imaju četiri generala u sastavu JOINT CHIEFS koji savjetuju predsjednika u vojnim pitanjima), pa ga naposlijetku naziva generalom - sve to obraćajući se istoj osobi.
- 10:55 - tek da se zna, prisjeća se da je bila među "20 diplomata koji su spavali u ministarstvu za vrijeme trajanja Oluje i da joj je bilo žao što nije uzela pušku u ruke i otišla na bojište, no shvaćala je kako stvar nije samo u mecima i suočavanju s neprijateljem, nego u tome da diplomacija mora objasniti svijetu Oluju onakvom kakva je bila - besprijekorno čista oslobodilačka operacija hrvatske vojske i policije (izostavlja riječ "oslobađanja" ) hrvatskog teritorija.
- 12:06 - ona je radila na tome da se Oluja, "neće reći opravda" (upravo si rekla tuko, op. a.) nego objasni kao legitimna akcija, a posebno je zahvalna američkom (a čijem drugom si ikada zahvalna, Kolinda?) generalu Mattisu koji je rekao da je Oluja bila besprijekorno izvedena operacija koja je ušla u udžbenike vojne povijesti!
12:00 - naravno, žali za svakom žrtvom.
13:44 - posebna joj je čast, rekla je žena, biti u tom kraljevskom gradu, na ovom povijesnom mjestu gdje je nastala "ona legendarna snimka Vranje..., F..., hmmm Franje Tuđmana" (jel’ lapsus ili rakija - procjenite sami... (ovo izgovara jako brzo, čisto da znate, ali to valjda ljudi ciljaju kada kažu da "nije govorila kao osoba koja nije pod utjecajem nečega"
17:20 - izražava sućut svim obiteljima koje su nekoga izgubile u Oluji
17:55 - pušta krokodilske suze, pa opet na engleskom američkoj generalki i ime i naciju diže u nebo, sada već po treći put pa cijela stvar postaje degutantna.
Pa nastavlja trkeljati kako će Hrvatska braniti SAD (PA DA NE POVJERUJEŠ, e slabašnim Amerima baš to fali - Hrvatska vojska kako pomaže SAD-u) i kako hrvatski vojnici to pokazuju u Afganistanu. (Kolinda, pobrini se prvo da ti uniforme HV-a ne nosi predsjednik i vojska Uzbekistana, jer te maskirne uniforme su zaštićena roba hrvatske vojske, pošto su mrlje na njima u obliku Hrvatske na mapi... Kreni od toga, a?)
Tek u jebenoj 19:00 minuti spominje kako je NJOJ I MINISTRIMA bilo JAKO, JAKO teško posjetiti obitelj Josipa Briškog, jer on je prva hrvatska žrtva u borbi protiv terorizma. (Njima je bilo teško. A kako je bilo obitelji - tko nije bitno spomena?)
Uglavnom, netko je može voljeti, netko ne, netko biti lijev, netko desničar - ali ovo nije govor na Dan sjećanja i pobjede. To je klasični kampanjski govor sa umetcima koji se tiču Oluje i Josipa Briškog, a najviše je verbalni ulazak u rektum administraciji SAD-a...
11.08.2019 | 10:15
A nije ulagivanje SAD-u?
Pa pogledaj ovo preočito hodanje i reakciju Trumpa na to.

Zapitaj se bi li Tuđman tako hodao?
11.08.2019 | 10:19
@Kloba, nek si ti nama (a i Njoj) rek’o... Vučić bi bio ponosan i dao ti orden kol’ko ga hvališ. Da dijaspora je u Srbiji toliki faktor kao u RH sigurno bi Lasta te nagradila besplatnim prijevozom do birališta za svake izbore.

Šalu na stranu, nek si se ti nama vratio, pa makar i na ovako pikantnoj temi sa naoko ozbiljnom analizom (geo)političkih prilika u svijetu i kod nas.
11.08.2019 | 10:28
zabac kaže:
Osnovni problem je sto na isto gledamo iz drugih kuteva.
Razlika je jedino sto mi imputirate da sam u krivu, sto ja vama ne radim.
Svatko ima svoju istinu.
Imate dupla mjerila za istu stvar i ovisi od koga dolaze.
Recimo, SDP se zaduzio u 2 mandata koliko HDZ u 7.
Tko je vise pokrao?
Tko je donio krimimalni zakon o predstecajnoj nagodbi? Legalnoj placki privatnih firmi!
Tko je stitio ubojice emigranata?
Tko je nasljednik KPH?
Zadnji primjer su brodogradilista? Kome pase ukidanje i 3. maja i Uljanika?

Žabac, istina je jedna - postoje samo različiti pogledi na nju, odnosno različita tumačenja istine. Ne mogu biti dvije istine. Prva rečenica nije problem, već dobra stvar. Slagati se da se ne slažemo je temelj društva kakvo želimo. Demokratske države.
Za ostale članove ne tvrdim ništa, osobno ne mislim da si u krivu, no držim da mrziš. A ta će te mržnja na kraju pojesti iznutra. Kao osobu koju poznajem odavde, držim da si OK čovjek, pa ti stoga dajem takav savjet - nikako da ti pametujem. Naravno da ima milijun tema u kojima si ti sto puta pametniji od mene. (Ne tvrdim da sam u ovoj pametniji ja, odmah da navedem - tek da imamo oprečna mišljenja)
A sada najbitnija stvar koja me zasmetala kod ovoga tvoga posta:
ZAR JE BITNO TKO JE VIŠE POKRAO?
Bitno je da smo pokradeni. Da se osipavamo kao nacija. Da nam se slobodna država Hrvatska nije pomakla niti "z" u gospodarskom smislu. Da biramo protiv, a ne za kada su neki izbori. Da nemamo političare koji su u toj branši jer bi htjeli nešto napraviti za državu, već zato da okrenu lovu za sebe i rođake.
11.08.2019 | 10:36
Daddo, Vučić je četnički vojvoda, zato sam i napisao da svi znamo tko je on.
Samo sam dodao tko je sve posjetio Srbiju i koje firme odlučile otvoriti predstavništva od kada su se raspali sa Crnom Gorom (to je neka 2006., kada on postaje prvo premijer, a 2012. predsjednik).
Ma Vučić je totalitarista u punom smislu te riječi (a to mislim na njega danas, za njega 90-ih riječi nisu potrebne).
Samo sam htio podvući koliko su NAŠI političari nesposobni privući prave svjetske face, i to s cijelog političkog spektra, ne samo zapada.
Pa Kina je idući lider svijeta, a mi smo ih privukli da nam grade most.
No regiju će pokrivati iz Beograda, ne Zagreba.
Nas su pak, doživeli kao "ulaz" u građevinsko tržište EU. Ništa više, ništa manje.
To je samo jedan primjer kako nemamo diplomaciju kakvu bi trebali imati.
EDIT:
A što se Srbije tiče, eto - pratim šta se i tamo događa. Zanima me. Šta me stoji kliknuti na njihove novine kao što kliknem na naše?
Isto vrijedi i za BiH. Htjeli mi ili ne, to su nam susjedi i s njima se trebaju graditi dobri odnosi. Na kraju krajeva, ako je svijet globalno selo - onda su ove dvije države nama susjedni kvartovi.
Gledajući tako, pa kako me nebi zanimalo šta se tamo događa?
Primjerice, u njihovim sam novinama pročitao da se Njemačka priprema na recesiju.
Ako je to istina, iduće godine neće nam biti lake...
11.08.2019 | 10:40
zabac kaže:
Kako orkestralno pljujete po predsjednici, evo vam jedan govor koji je na liniji.

Žabac, još jednom - ne seri. Ako nemaš argumente, pokrij se ušima i šuti. Jesi proučio Ustav RH? Evo, da ti pomognem...

narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2001_05_41_705.html

Ajde sad idi lijepo čitaj pa se javi poslije da se ispričaš svima što si ovdje lupetao i vrijeđao nam domovinu i Ustav.
11.08.2019 | 11:02
Kloba kaže:
Daddo, Vučić je četnički vojvoda, zato sam i napisao da svi znamo tko je on.
Samo sam dodao tko je sve posjetio Srbiju i koje firme odlučile otvoriti predstavništva od kada su se raspali sa Crnom Gorom (to je neka 2006., kada on postaje prvo premijer, a 2012. predsjednik).
Ma Vučić je totalitarista u punom smislu te riječi (a to mislim na njega danas, za njega 90-ih riječi nisu potrebne).
Samo sam htio podvući koliko su NAŠI političari nesposobni privući prave svjetske face, i to s cijelog političkog spektra, ne samo zapada.
Pa Kina je idući lider svijeta, a mi smo ih privukli da nam grade most.
No regiju će pokrivati iz Beograda, ne Zagreba.
Nas su pak, doživeli kao "ulaz" u građevinsko tržište EU. Ništa više, ništa manje.
To je samo jedan primjer kako nemamo diplomaciju kakvu bi trebali imati.

Kloba, nije problem što je ili tko je Vučić ideološki. Ono što mene smeta je da mu pripisuješ nekakvu brigu o domovini i domoljublje kojeg isti nema niti ga je ikad imao. Razlika između "anemičnog" i "picoustog" (namjerno za oba koristim narodske termine, ne zato što su pejorativi, nego jer su kolokvijalizmi) u smislu domoljublja je u tome što je jedan od njih četnik a drugi početnik nacionalizma.

Srbija je svoju šansu da ikad bude dio Europe nepovratno izgubila onda kad su upucali Đinđića.

Istovremeno, Hrvatska je (zauvijek?) izgubila šansu riješiti se "udbe i komunista" nakon smrti Tuđmana kad je umjesto Ivića Pašalića zahvaljujući Glavašu na čelo HDZ-a postavila Sanadera.

Nacionalizam podrazumijeva postojanje političke desnice kao nekog faktora na sceni. U Srbiji desnice ima na izvoz i sve je brojnija, dobrim dijelom i zahvaljujući Kosmetu. U RH su se sve pravaške stranke orkestrirano raspale a ono što je ostalo vodi Keleminec jednom godišnje u uniformi na grob ocu domovine, na TV dospiju jedino u Bujicu i tako.

Srbima danas jednako kao i Hrvatima je sasvim svejedno tko je na vlasti (ideološki) - oni ionako pune autobuse i odlaze, oni koji su dovoljno mladi, zdravi i/ili pametni(glupi?) da im se ne sluša o fašistima i istima.

To što si ti sebi protumačio dolazak Kineza u Srbiju ili Rusa kao nekakvo strateško partnerstvo i bazu u Europi, to okači mačku o rep. Ima na Internetu primjer kako su Kinezi radili Srbima neku dionicu autoceste, pa potraži.

Rusi dođu na vojnu paradu u Beograd (a nije gay iako pokazuju tko ima većeg, na parsto km od NATO baze) i glume "neki" faktor, a realno im je ta Srbija bitna ko i mi Amerikancima. Oni nam dođu na Slunj ostavit osiromašeni uran.

No sve to nema veze s govorom Predsjednice ma kako ga bilo tko od nas doživio, pa ja ne bih više to tu razvlačio.
11.08.2019 | 11:03
Žabac, nemaš se zašto ispričavati. (Iako to radiš ironično, nema veze).
Barem što se mene tiče.
I - također što se mene tiče - molim te prestani me gledati kao nekog Jugonostalgičara.
Ako baš želiš da ti se izjasnim kako bih htio da izgleda Hrvatska u nekoj mojoj "utopiji" - to bi bila zemlja demokracije skandinavskog tipa. U kojoj bi sve reforme bile izvedene kako "Bog zapovijeda", a ljudi bi živjeli u nekoj socijalnoj sigurnosti.
Primjerice, Finska je i službeno postala zemlja bez beskućnika (uz to što je prva po obrazovanju na svijetu).

www.theguardian.com/cities/2019/jun/03/i...tion-to-homelessness

Jednostavno, deset su godina implementirali sustav u kojem se ljudima koji se nađu u takvim situacijama omogući stan kojega plaća država, a osobi se u nekom vremenu pronalazi posao, pa mjesečna primanja sve manje daje država, a osoba ubrzo staje "na svoje noge".
Zar ti se to ne čini zdravim političkim sustavom?
I Švedska, Norveška, Danska, Island?
Zašto sve pobiremo od SAD-a, koji ima najodvratniji oblik demokracije.
Ako misliš da smo mi dobro prošli s njihovim helikopterima Black Hawk (što i ja držim da je OK da ih imamo), zamisli ovo:
njihove države imaju federalni program da ti svaka organizacija koja je u službi zaštite građana, poput policije, samo klikne na link koji im je dala njihova vojska i vidi koju sve opremu mogu naručiti u civilne svrhe. A tu ima JEBENE opreme, od Humvee vozila, gusjeničara, helikoptera, pušaka, a sve to plaćaju - 0 centi.
I tako su stvorili vojnu državu.
en.wikipedia.org/wiki/Militarization_of_police
11.08.2019 | 11:07
E, ovo je dijalog o kome govorim.
Stoji Daddo. Stoji ti svaka osim možda ova o autocesti. Mislim da je to bila autocesta kroz Crnu Goru.
A što se veličanja Vučića tiče, ma samo sam htio istaknuti (kako i sam primjećuješ) tko je njih posjetio a tko nas.
No dobro, fino si mi začepil usta. Da bi reč rekel.
11.08.2019 | 11:26
Sorry, zajebo sam, nije autoput, most je... onaj Mihajla Pupina: www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/video-kin...opska-zemlja/593020/

Imaš nakon izgradnje da je ekipa išla i snimala kako je to napravljeno.... Bandićev projekt Ljeta na Savi je Mercedes S klase naspram toga. Ali jbg... i oni mogu reć da imaju "domovinski" most... igrom slučaja isti povezuje Zemun sa Begešom, a zna se otkud je mafija u Srbiji...
11.08.2019 | 11:32

Aj baš ću pogledat!
11.08.2019 | 11:43
Most je preko Dunava. Povezuje Zemun s Borčom.

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • zabac: Ne radi stabilno. Musicava aplikacija. Koji puta kad kliknes na sliku, ne mozes natrag.
  • JOHN: Mada se zna tu i tamo srušit nakon više listanja
  • JOHN: Na 12.3.1 radi normalno
  • m@xym: radi
  • marvin: Da li netko može provjeriti na iPhoneu da li mu radi aplikacija Njuškalo? Meni stalno vrti kružić i ne ulazi u nju.
  • abajo: iDefrag je bezveze, jer to na os x nema smisla, iPartition je odličan alat
  • zabac: Da li vrijede te aplikacije?
  • smayoo: To su one aplikacije iDefrag i iPartition koje su ljudi dali badava na download jer više ne rade na Mojave
  • Daddo: [link]
  • Daddo: kaže kernel panic nešto Coriolis Systems?
  • energyman: [link]
  • energyman: Moze li tko iz ovoga dekodirati koji kext/software mi je izazvao kernel panic i nemogucnost bootanja sustava?
  • stefanjos: tko je mene bio pitao za apple cinema display? nasao sam jedan za 2600kn pa nek se javi proyvani da proslijedim detalje
  • smayoo: :)
  • Daddo: Eid mubarak i tebi smayoo....
  • smayoo: Svima koji ga slave čestitam Kurban-bajram! :)
  • Daddo: sredstva su upravo to - sredstva. služe nekoj svrsi. Ali velim, mene ne čudi da su rekli ok evo vam i kartica. Ako je mogao I.T. što ne bi mogao Tim C.? :D
  • Riba: Sredstva plaćanja me ne fasciniraju, neovisno od koga dolaze.
  • Daddo: mislim, ako možedu kriptovalute bez kartica, a zašto ne bi jedna tvrtka sa stvarnim kapitalom napravit karticu i čitav sustav plaćanja?
  • smayoo: Zar je to neka veća glupost od raznih điđimiđi bankarskih kartica? Prozirnih, s nekakvim plutajućim ribicama, zlatnim, srebrnim, crnim... :)
  • Riba: Bože ja sam već zaboravio na tu glupost. :(
  • energyman: [link]
  • Riba: Koristis li originalni punjac? Meni na Androidu na nekim srot punjacima ne radi dobro touch screen dok se puno, mozda je do uzemljenja (?)
  • smayoo: Piši u forum
  • big_mac: ajfon 8 dok se puni otisak prsta ne otkljucava odmah nego treba cekat i ponovo stavljat prst na citat ili ne zeli otkljucat uredaj pa moram lozinku upisivat.Cim ga maknem sa punjaca sve ok radi iz prve.Ima neko slicno iskustvo?
  • zabac: BUG nije referenca. Poznato je kako ne vole Apple jer. Ih valjda ne financira. Nikad pozitivna inisu pisali, vise je bilo rezervirano. Zasto se tako ne osnose prema autima “za suplo manje se sobije brzi auto”.
  • Dijete: al ponavljam se...
  • Dijete: nadam se da novi Mac Pro, revizija 2 dolazi sa Apple Arm Cpu
  • Soffoklo: Novi Mac Pro koji još nije ni krenuo u prodaju već je zastario - [link]
  • smayoo: :D
  • Gjuroo: Ko? Hypo banka?
  • smayoo: Zanimljivo. Između redaka one hrpe PR bullshita čitam da su popušili ružan gubitak tržišta pa se sad grčevito bore protiv toga tzv. "rebrandingom" (čitaj: promijenili smo ime i ništa više i sad se nadamo da ćete to popušiti";) :)
  • ping: Filemaker se ponovno zove Claris.
  • zabac: Od sada jos je nekoliko firmi koje sakupljaju vase navike.
  • zabac: Ja sam primjerio kako keš nikad ne odbijaju. Bilo ili nebilo struje, interneta, dizela ili sunca, keš prolazi.
  • Yonkis: drlovric, zar se nismo za to borili (pod utjecajem Oluje sam)? /s
  • drlovric: Blago vama, sad cete jos lakse i brze moci trositi novce :)
  • erseticmatej: Takoder uspio preko pbz aplikacije, ali moze se direkt i iz waletta, napokon????????
  • big_mac: Uspio sam dodati preko pbz aplikacije
  • big_mac: Zasto ja i dalje imam samo opciju monese i revoult?
  • Yonkis: Evo, tko ima PBZ karticu može je dodati u ApplePay: [link]
  • smayoo: Ma šalio sam se... :)
  • zabac: Ako ne moze kupiti golo kuciste, neka kupi cijeli G5 i izvadi sve iz urtobe.
  • smayoo: Zar G5 ima visak u sebi? Zašto? Mora idealno okomito stajati? ;)
  • zabac: Kupi cijeli komp i izvadi visak.
  • smayoo: piši u forum, ili u oglasnik
  • icolada: bok, zanima me gdje se kod nas moze nabaviti kuciste od powermaca g5? planiram stavljati atx maticnu u njega
  • Daddo: ja vam uz smayine želje kojima se pridružujem želim i sretan dan hrvatskih branitelja.
  • smayoo: Svima želim sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti! :)
  • Yonkis: Apple suspends access to Siri recordings [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, m@xym, Riba, rusty, Željac, Anonimci (339)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Novo u Appleu

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%