Hrvatske biciklističke rute
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Hrvatske biciklističke rute


13.03.2019 | 22:28
Dobio sam link za aplikaciju o biciklističkim rutama. Nisam biciklist ali mi se učinila vrijednom spomena pogotovo zbog nadolazeće turističke sezone. Možda nekom pomogne. Sad bi mogli Česi na Velebit u japankama na biciklu.

LINK
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.03.2019 | 11:35
ping kaže:
Sad bi mogli Česi na Velebit u japankama na biciklu.



?
14.03.2019 | 11:37
Dijete kaže:
ping kaže:
Sad bi mogli Česi na Velebit u japankama na biciklu.



?


Sad imaju nacrtane rute pa bi umjesto pješke u japankama mogli na biciklu u japankama. Izgleda da mi fora baš nije uspjela.
14.03.2019 | 11:43
Fora ti je super , samo Dijete živi na Novom Zealandu pa ne prati lokalne vijesti vjerojatno...
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.03.2019 | 12:38
Nisam vidio smajli...

ma pratim vijesti (fakat ne bi trebao) i izgleda da je politickom vrhu normalno bez vozacke pokupit dijete, dizat hajku na novinare, svadjat se sa Austrijancima oko Blajburga pa se onda i civil nadje ohrabren i opravdan ne promatrati sve ljudske zivote jednakima na vjerskoj, nacionalnoj, ekonomskoj, spolnoj i kojoj god osnovi...

jebga, ne kuzim foru.. ode neko na Velebit nepripremljen, il na Biokovo i umre... desi se cesima, desi se hrvatima, desi se psima.. desi se ljudima koje znam...



a kak sam 1/4 Čeh, morti me malo i smeta pogotovo kaj su japanke novozelandska broj 1 obuca (fakat jesu)

serem, znam...
14.03.2019 | 12:39
Dijete kaže:
ping kaže:
Sad bi mogli Česi na Velebit u japankama na biciklu.



?



cjenik-ulaza-u-np-velebit-ilustracija-s-marekovich-c7260cb6b4d154db27e355874b22b50a_view_article_new.jpg
14.03.2019 | 14:59
Dijete kaže:
jebga, ne kuzim foru.. ode neko na Velebit nepripremljen, il na Biokovo i umre... desi se cesima, desi se hrvatima, desi se psima.. desi se ljudima koje znam...



a kak sam 1/4 Čeh, morti me malo i smeta pogotovo kaj su japanke novozelandska broj 1 obuca (fakat jesu)

serem, znam...


Malo da.
I ja sam 1/8 Čeh pa me ne smeta. Svojedobno su mi pokazivali ljudi iz HGSS-a njihovu internu statistiku po kojoj je blizu polovice takvih turista koje traže po Velebitu i Biokovu - upravo Česi. Ako to usporediš s njihovim postotkom među općom turističkom populacijom u HR, indikativno je da su oni očito ekstra skloni takvim bedastoćama.
Tu u Primorju svi pamte slučaj od prije 20-ak godina kad su tri budalasta Čeha krenuli iz Novog plivati preko kanala na pivo u Vrbnik jer im je netko rekao da je tamo jeftinije. Dvojica su se utopila, a trećeg su spasili u zadnji čas. Sličnih, ali ne baš tako ekstremnih događaja ima svako ljeto, u prevladavajućoj većini radi se o Česima... Oni jednostavno imaju jače naglašenu sportsku tradiciju, ali pri tom su glupavo neustrašivi i uvjereni u vlastitu tjelesnu sposobnost. Eto...
14.03.2019 | 15:25
Česi su stvarno čudo (što se tiče nerazumnog osvajanja planinskih vrhova uz more).

Jednog lika su dva puta spašavali sa Sv. Ilije (brdo iznad Orebića na Pelješcu - 961 m.) s tim da se prilikom prvog spašavanja raspitivao kod HGSS-ovaca koja je strana najteža za penjanje. (pričao mi je lik koji radi u HGSS-u Dubrovnik).

A ni morske avanture im nisu strane, pogotovo kad dođu u Makarsku i ugledaju Brač, koji im zbog svoje veličine izgleda prilično blizu obale, pa krenu na dušeku preko Bračkog kanala.
14.03.2019 | 15:58
smayoo kaže:
Dijete kaže:
jebga, ne kuzim foru.. ode neko na Velebit nepripremljen, il na Biokovo i umre... desi se cesima, desi se hrvatima, desi se psima.. desi se ljudima koje znam...



a kak sam 1/4 Čeh, morti me malo i smeta pogotovo kaj su japanke novozelandska broj 1 obuca (fakat jesu)

serem, znam...


Malo da.
I ja sam 1/8 Čeh pa me ne smeta. Svojedobno su mi pokazivali ljudi iz HGSS-a njihovu internu statistiku po kojoj je blizu polovice takvih turista koje traže po Velebitu i Biokovu - upravo Česi. Ako to usporediš s njihovim postotkom među općom turističkom populacijom u HR, indikativno je da su oni očito ekstra skloni takvim bedastoćama.
Tu u Primorju svi pamte slučaj od prije 20-ak godina kad su tri budalasta Čeha krenuli iz Novog plivati preko kanala na pivo u Vrbnik jer im je netko rekao da je tamo jeftinije. Dvojica su se utopila, a trećeg su spasili u zadnji čas. Sličnih, ali ne baš tako ekstremnih događaja ima svako ljeto, u prevladavajućoj većini radi se o Česima... Oni jednostavno imaju jače naglašenu sportsku tradiciju, ali pri tom su glupavo neustrašivi i uvjereni u vlastitu tjelesnu sposobnost. Eto...


Sve ovo stoji, al se mora priznati da su i veliki pehisti, ako lupi grom u kupača, onda bu to Čeh...da poskok ima "švedski stol" za birat kog će ugristi, opet bi izabrao Čeha...ono baš nemaju sreće kod nas na moru.

@ping hvala za aplikaciju.
14.03.2019 | 16:49
Još dok sam bio klinjo pa s bratom svoje bake tumarao po Velebitu, on me je naučio da poskok NE SKAČE (naravno), nego ponekad gmiže po granama stabala i makije pa najbolje izglede da ga poskok ugrize ima onaj koji se ne drži staze, nego se zavlači po guštari. Pogodi što Česi rade!
Ovo da je grom lupio kupača, to nisam nikad čuo. Zar se negdje nekad to dogodilo?
Da grom lupi (i ubije) čovjeka koji se pred neveru mota barkom (nedajbože - jedrilicom) po moru, to se događalo. Ali kupača...? To...
14.03.2019 | 20:31
smayoo kaže:
Još dok sam bio klinjo pa s bratom svoje bake tumarao po Velebitu, on me je naučio da poskok NE SKAČE (naravno), nego ponekad gmiže po granama stabala i makije pa najbolje izglede da ga poskok ugrize ima onaj koji se ne drži staze, nego se zavlači po guštari. Pogodi što Česi rade!
Ovo da je grom lupio kupača, to nisam nikad čuo. Zar se negdje nekad to dogodilo?

evo i igrom slučaja nije čeh.

www.24sata.hr/news/tragedija-na-plazi-ko...ica-i-ubio-ga-586753

Da grom lupi (i ubije) čovjeka koji se pred neveru mota barkom (nedajbože - jedrilicom) po moru, to se događalo. Ali kupača...? To...


evo i čeha na gumenjaku

www.index.hr/vijesti/clanak/grom-ubio-16...-jadranu/277807.aspx
  • Dijete
  • Posjetitelj
14.03.2019 | 22:46
Ajd da obavim jos jedno jutarnje…..

Moj stari je imao u svom arsenalu gomilu viceva i odrastvsi s njima u usima, postao sam poprilicno politicki nekorektan u svojem humoru.
“Vic: - Kad dodjes doma, prvo istuci zenu - ona vec zna zasto. “ mi je bio smijesan, ali sada ga vise promatram kao odraz drustva u kojem sam odrastao, nego kao humor. Zvuci mi vise kao pokusaj normalizacije neceg sto ja ne smatram normalnim.
Nadam se da nece krenut uskoro i vicevi o bacanju djece s balkona.

Mozda nije jasna paralela, ali je slicno ko u vicu kad dodje Bosanac na razgovor za posao i odmah mu kazu da ga nece uzet u obzir jer su Bosanci lijeni, a na to ce on - Ne, Crnogorci su lijeni, mi Bosanci smo glupi… ....... i opet, meni to nije smijesno...

I onda ako dugo ponavljas mantru, ta mantra u tvojoj glavi postaje istina.

Znaci Čehi su naivni (?), avanturisti (?), neinformirani (?)….

Hrvati u NZ stoje kao radisni, alkoholicari, agresivci, prevaranti, lopovi i ubojice, i super nogometasi. Radisni i alkoholicari dolazi iz iskustva (pokazali su se kao vrijedni radnici i uspostavili su vinsku industriju u proslom stoljecu), a ovo ostalo dolazi iz imidja koji Hrvatska sama pusta u svijet plus pojedinacni najcesce negativni slucajevi jer se senzacionalizam i negativa prodaje, jel, pa o tome citamo.

A ja iz prve ruke znam da su Hrvati jedan ustvari zakon narod, malo zajeban i trenutno inertan, al u sustini zakon narod koji je malo zapeo u petlji, ali sa super ljudima, pa jebote ja sam upoznao mozda samo 4 Hrvata kretena u svom zivotu.

Meni jer osobno, ako generaliziramo, taj ceski naivni djecji znatizeljni pristup svijetu divan.. i nek se penju u japankama, i nek idu sa lufticima s Paga na Cres, pa zakon, i nek ginu ko leminzi.. treba njegovat taj avanturisticki duh, mozda su zbog tog sklopa u glavi i uspjeli napravit reforme u svojoj zemlji i bit sad iznad europskog prosjeka… mozda, velim…

Na NZ koliko pratim, turisti ne ginu na planinama. Jedan od razloga bi mogao biti dobra uredjenost staza, puno informacija na samim stazama, upozorenja sa slikicama, ne samo sa rijecima.
Ovdje turisti najvise ginu u prometu… prosjecno 500 nesreca godisnje sa dvadesetak poginulih… Voznja po lijevoj strani, umor, krive procjene udaljenosti, nema autocesta, pa ti za 600km treba prek 9 sati…


eto, ja se isro….

dobro jutro…

p.s. btw, super su mi svi oblici bilokakvog informiranja o sigurnosti, ma informiranja opcenito i treba tog sto vise..
15.03.2019 | 00:38
Čekaj malo... Što sad - ispada da su seksistički, šovinistički i nacionalistički vicevi neki specifikum Hrvatske? Ma daj, nije valjda, daj reci da sam nešto krivo shvatio??
Englezi pričaju viceve o Škotima da su škrti, a o Ircima da su glupi. Irci o Englezima da su prljavi (doslovno - da se ne peru - i to je bliže istini nego ovo prethodno). Švedima su Norvežani glupi brđani, a Danci lijeni južnjaci (??!). Nijemcima su Austrijanci glupi, a Švicarci škrti. Česima su Slovaci glupi, a Poljaci pijanci, dok su Poljacima Rusi glupi, a Rusima Poljakinje promiskuitetne. Mađarima su Slovaci pijanci, a Hrvati glupi, dok su Hrvatima Bosanci glupi, Crnogorci lijeni, a Mađarice su promiskuitetne, kao i Slovenke. Slovencima su Bosanci glupi, a Hrvati su Bosanci, kao i Srbi. Amerikancima su, pak, Poljaci glupi, a Meksikanci lijeni (iako im cijela proizvodnja hrane ovisi o radnoj snazi iz Meksika), dok su Koreancima Kinezi glupi, a Japanci pijanci, Japancima su Koreanci pijanci, a Kinezi glupi, a Kinezima su Japanci glupi, a Mongoli pijanci. Australcima su... znam što je i njima tko, bio sam tamo dovoljno dugo.

Ali na Novom Zealandu - ne. To je jedna fina, civilizirana zemlja gdje nema seksističkih ni šovinističkih viceva...

No - ne znam zašto si krenuo u tu stranu jer to što se za Čehe spomenulo stvarno nije predrasuda niti vic, nego realna statistika. Na NZ, rekao bih, ljudi ne ginu u planinama jer planine nisu dovoljno blizu ljetovališta da bi nekom palo na pamet da poslije plaže i ručka u japankama na nogama, s ručnikom preko ramena, krenu u planinu.

Evo:

ScreenShot2019-03-14at23.25.31.png


ScreenShot2019-03-14at23.27.51.png


daj ti nešto za usporedbu s Novog Zealanda. Nešto gdje planina visi nad plažom kao Biokovo nad Makarskom pa nekom budalašu padne na pamet "gle kako je to blizu, idemo prošetati do vrha planine poslije ručka". U japankama.
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.03.2019 | 01:18
smayoo kaže:

Ali na Novom Zealandu - ne. To je jedna fina, civilizirana zemlja gdje nema seksističkih ni šovinističkih viceva...


To si izvukao neki krivi zakljucak i stavljas mi rijeci u usta sto je suprotno tvojem karakteru. Ja govorim samo o sebi.

I skroz se slazem s tobom u vezi viceva - ali mi se desio neki klik u glavi u posljednje vrijeme - i to mi je generalno postalo glupo. Meni, ne Novom Zelandu...

I oso sam na tu stranu jer je ovo Jabucnjak i poceo sam samo sa upitnikom, jel?


Rijeka u Sijecnju na plazi pred uspon Nelson Lakes
Trebalo nam je 2 i pol sata do gore... staze su manje vise ok... al mi je drago da nisam imao Birkenstocksice...



NL.jpeg


uspon.jpg


IMG_1073.jpeg


IMG_1087.jpeg










Nije Biokovo, nije more, vec je jezero i planina... al definitivno se nadje podosta planina ili vulkana na koje se mozes popet direktno sa plaze...
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.03.2019 | 01:44
Da nas polako vratim topicu nakon velikog off topica...


ovo mi je zelja kako proslavit 64. rodjendan...


15.03.2019 | 02:54
Dijete kaže:
Trebalo nam je 2 i pol sata do gore... staze su manje vise ok... al mi je drago da nisam imao Birkenstocksice...


Nemoj ti meni protiv Birkenstockica... Ak već ideš u šlapama ginut u planinu, najsigurnije je to činiti u Birenstockicama
  • Dijete
  • Posjetitelj
15.03.2019 | 03:49
Gjuroo kaže:

Nemoj ti meni protiv Birkenstockica...


Nikad!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 52 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO