smayoo
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

smayoo


07.02.2019 | 11:27
Znam da je to kikiriki i nitkom to nije previše važno, ali ipak...
Povremeno bacim oko i na karmu, onako usput, u zadnje vrijeme pratim @smayoo, ne baš kao "Karleušu " i fakat mu karma pada, ono kao po nekom algoritmu... još malo i @Zabac ( moj politički istomišljenik )bude ugrožen, lol.

Svi više manji stalni korisnici ovog foruma, imamo sliku o nekome koji ovdje piše. Tak da znamo da je smayoo "težak", po slikama druženja jabučnjak foruma...ponekad je i težak u komentarima, pretežito pod razno, gdje se sukobljavamo oko inih tema i s mnogima se "posvađao" oko nečega, ali iza toga se je nastavila normalna komunikacija između njih.

Imao sam i ja s njim par tema gdje smo bili u fajtu, čak sam mu jednom dao i karmu dole i to sam mu rekao. Što god netko mislio o njemu, mora se priznati da ima najširi opseg znanja o apple u općenitom smislu ( đipi je guru u programiranju, rusty u NAS temama ) i to znanje nesebično dijeli i dosta prontno, kad god stigne. Mislim da su svi korisnici foruma to uvidjeli. Mislim da se neće uvrijediti admini ovog foruma, kao i neki modovi, ako kažem da je @smayoo najkoristniji član ove zajednice. Od kad to pratim, čak mu stisnem karmu svaki drugi dan u temi gdje je nekom drugom pomogao, ali "dawn jones" i dalje klizi dole.

Koliko se sjećam svojih postova i nekih svojih "fajteva" na forumu, najviše sam ih imao s @vanjuškom, oko ideoloških pitanja i to baš ono drastičnih pogleda na nešto. Nikad mu zbog toga nisam dao karmu dole, čovjek ima svoj pogled na te stvari, ja svoj. Čak bi ga volio osobno upoznati i popričati oko svega tog gdje smo se fajtali...nije mi ostao u nekom zlom sjećanju, zbog toga... kak se veli "živi i pusti druge da žive ".

Moji "fajtevi" s @smayoo su bili, ajmo reć normalni. Čitao sam i druge njegove "fajteve" puno gore naravi ( sad sam zaboravio nick-name, tih osoba ) i čitajući sve te komentare, iskreno reći, nisam bio uvjek na jednoj strani, i taj koji je napadao imao je ponekad svoje argumente, mada ako se pošetno pogleda, oni su bili u manjini, onog što je prigovarao... da vas sve skupa puno ne davim, imao bih par prijedloga, ako je moguće.

Činjenice jesu da je @smayoo imao skoro 600( možda i imao ) karmi i da je sad spao na ispod 400...još malo, pa sam i ja ugrožen . Sad si vrtim film u glavi i mislim, da si oni koji su zamjerili nešto i otišli s foruma, regani ponovo, s jednih ciljem, a to je dati @smayoo karmu dole, svaki dan jedanput ili koliko je to već moguće. Nekakav drugi način mi ne pada na pamet...ili postoji još nešto što ja ne kužim ?

Nisam pametan, što bi još napisao...mene da netko potjera s foruma i da sam možda, nepravedno potjeran...bar bi rekao, ja sam taj i taj ( s novim nickom ) i zato te "kažnjavam"...ovak sve ispada, kao neka dječija igra.

Zato bi molio admine ili đipija ( ako je moguće ) da se napravi nekakva skripta, gdje je moguće, dati određeni broj karmi down, nekom korisniku, godišnje ili nekako to urediti, na smisleni način.
07.02.2019 | 12:29
Meni su te karme u početku bile fora. Sad ih vrlo slabo i primjećujem. Bilo bi normalno da sam Smayi dao karmu kad mi je offline pomagao oko jednog problema ali nisam jer sam skroz zaboravio na to. Nisam stekao dojam da se naljutio radio toga.
07.02.2019 | 13:53
Nikad nije kasno.
07.02.2019 | 14:26
Hvala na brizi, Cariblanco, ali nije potrebna, zaista. Da netko od vas povremeno to ne komentira, ja se ne bih ni sjetio pogledati taj broj. Ako nekog veseli klikati mi te minuse - pa... bolje je i to nego da guta neke tablete koje bi mu (joj?) psihijatar prepisao. Kao terapija je sigurno manje štetno.
07.02.2019 | 14:28
Sad bi te cariblanco mogao shvatit kao da osjećaš grižnju savjest što si mu dao tu jednu -1 karmu. Al što si napravio si napravio. Poslije ....nja nema kajanja.
U svakom slučaju, nekome je to stiskanje očito ispušni ventil. No negdje sam pročitao da ga to ne smeta, tako da i nije baš neki bed. Uostalom sam je svjestan da je s mnogima ušao u sukob što zbog mimoilaženja u stavovima što zbog svoje uloge kao moderatora.
Bilo bi svakako bolje da to prestane, no ako netko smatra drugačije.... možemo ga samo pozvati na primirje.
07.02.2019 | 19:48
Poznavajući Smayaa, čisto sumnjam da ga zanima taj broj, a potvrđuje i njegov komentar iznad. Da ne duljim, Smayoo je kralj!
07.02.2019 | 20:49
stefanjos kaže:
... Smayoo je kralj!


Naravno da je kralj, pa tko još ima temu o sebi na forumu
07.02.2019 | 21:01
Čestitam Smayoo, na temi.
07.02.2019 | 21:23
Vi to mene...?
07.02.2019 | 22:37
Palac gore. Veliki majstore ceremonije.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.02.2019 | 22:38
smayoo kaže:
Vi to mene...?


Ovako sa distance, bit ce da da... malkice...
08.02.2019 | 00:31
smayoo kaže:
Vi to mene...?


Eto što znači biti ISTAKNUTI član društva
08.02.2019 | 10:03
U ovom se trenutku više osjećam kao NAtaknut, nego kao IStaknut!
08.02.2019 | 11:18
08.02.2019 | 11:28
smayoo kaže:
U ovom se trenutku više osjećam kao NAtaknut, nego kao IStaknut!


Pa moraš prvo biti Nataknut da bi mogao biti Istaknut.
08.02.2019 | 12:02
Ahhh sjecam se vremena kad se s tom karmom moglo i deficitarno poslovati, isla je u minus. Tako da ti ni 0 nije bila sigurna

Mislim da je neki lik (Josip, ili nesto tako) bio u debelom minusu raid nekih radikalnih stavova.

Lijepo je da svako ima karakter i osobnost i svoj stav, na sta bi to slicilo kada bi svi bili isti. Kao klonovi.
09.02.2019 | 16:02
josip legenda

ne treba nam algoritam za karmu, to tino sve prati pa moze jednom godisnje dati izvjestaj!

da me se pita, ta karma je slabe koristi. ne pamtim kada sam zadnji puta nekome dao palac gore ili dolje. aktivni clanovi jabucnjaka znaju tko ima kakvu karmu, ne treba ti broj ispod avatara za to.
korisnije bi bilo davati nekakve plusice na postove, pa da se na takav nacin eventualno izdvoji kvalitetan sadrzaj.

uostalnom, sta ce vise emilu karma, covjek ima svoj topic. beat that!
09.02.2019 | 17:29
Imao je Smayoo 600. Ja sam mu čestitao na tom broju i dao taj palac na 599 da se zaokruži. A kako me nema zadnje vrijeme, šta se desilo - pojma nemam.
EDIT:
No da je puno čovjeku skinuto, stvarno jest. Tko god to radi, nije OK. Kakvo god mišljenje o karmi imali. Bolje je porječkati se otvoreno nego zabijati čovjeku ne nož, nego beštek u leđa svaki dan (mislim da možeš dati ili skinuti tri palca dnevno max - nisam ziher).
09.02.2019 | 18:16
ako postoji taj mehanizam "bodovanja", svako ga moze koristiti sebi po volji.
da se mene pita, nije ok da netko izadje na izbore i glasa za hdz/sdp/zivi zid i ostale, ali legitimno je da ljudi rade sa svojim glasom sta god hoce
09.02.2019 | 18:30
kinsif kaže:
josip legenda

ne treba nam algoritam za karmu, to tino sve prati pa moze jednom godisnje dati izvjestaj!

da me se pita, ta karma je slabe koristi. ne pamtim kada sam zadnji puta nekome dao palac gore ili dolje. aktivni clanovi jabucnjaka znaju tko ima kakvu karmu, ne treba ti broj ispod avatara za to.
korisnije bi bilo davati nekakve plusice na postove, pa da se na takav nacin eventualno izdvoji kvalitetan sadrzaj.

uostalnom, sta ce vise emilu karma, covjek ima svoj topic. beat that!


E sad počni s palčevima i daj mini jedan gore.
09.02.2019 | 20:17
@Kloba:

Prijatelju malo te nema na forumu, odmah problemi i vandalizmi
09.02.2019 | 22:02
tino1 kaže:
kinsif kaže:
josip legenda

ne treba nam algoritam za karmu, to tino sve prati pa moze jednom godisnje dati izvjestaj!

da me se pita, ta karma je slabe koristi. ne pamtim kada sam zadnji puta nekome dao palac gore ili dolje. aktivni clanovi jabucnjaka znaju tko ima kakvu karmu, ne treba ti broj ispod avatara za to.
korisnije bi bilo davati nekakve plusice na postove, pa da se na takav nacin eventualno izdvoji kvalitetan sadrzaj.

uostalnom, sta ce vise emilu karma, covjek ima svoj topic. beat that!


E sad počni s palčevima i daj mini jedan gore.


ide svaki dan jedan sad
09.02.2019 | 22:16
Bravo braco.
09.02.2019 | 22:19
Evo jedan palac gore za @smayoo...


IMG_1327.png



smayoo... ovo je iz Somalije... valja cjeniti. Karma je u pozadini
10.02.2019 | 00:34
Moonlike kaže:
Evo jedan palac gore za @smayoo...
smayoo... ovo je iz Somalije... valja cjeniti. Karma je u pozadini


Evo i tebi jedan palac gore zbog... svega što je sadržano u tvom komentaru i priloženoj slici
10.02.2019 | 08:11
IMG_0146.JPG
10.02.2019 | 09:33
Hvala svima!
@Moonlike, koja je to životinjka na ražnju? Neka divljač? Ili neka velika ovca? Ili...?
@cariblanco, što je to osušeno na štapićima? Nešto iz mora?
10.02.2019 | 10:02
smayoo kaže:
Hvala svima!
@Moonlike, koja je to životinjka na ražnju? Neka divljač? Ili neka velika ovca? Ili...?
@cariblanco, što je to osušeno na štapićima? Nešto iz mora?


Ovo blize, skoro gotovo, je ovca, a ono dalje, u prvoj fazi pecenja, je janje... Borba je bila teska jucer, ali muski smo sve to podnjeli i "karma"je anulirana
10.02.2019 | 10:20
10.02.2019 | 14:30
smayoo kaže:
Hvala svima!

@cariblanco, što je to osušeno na štapićima? Nešto iz mora?


Nisam baš previše istraživao to, moguće je da je djelomično riba, a djelomično neko sušeno meso od nečega. Uglavnom sam vidio, da na cesti imaju štandove, gdje peku te "ražnjiće" i prodaju...nisam imao hrabrosti to probati.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 20 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO