Kako do boljeg sutra?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako do boljeg sutra?


16.09.2018 | 07:05
I ti vjerujes u to jer su tako mediji prenjeli?
Saudijska Arabija je bliza od Njemacke. Zasto idu tako daleko osim ako imaju misiju?
Zasto pretezno muskarci?
16.09.2018 | 08:49
Vjerujem. Jer to su faktovi!

zašto naši idu u Irsku i njemačku? Pa italija im je bliže! Imaju li oni možda neku misiju?
Zašto su i kod naših ekonomskih emigranata pretežno muškarcI? Imaju li možda neku misiju.

A sad malo o misiji:

ako postoji neka misija, ja je stvarno ne vidim. Nije proporcijalno broju izbjeglica naraso broj kriminalnih ni terorističkih nedjela. Ako i neko ima neki kriminalni/teroristički plan, onda to moraju naše institucije istražiti i sankcionirati. Zato su tu i zato su opremljene i obučene. Ako se želi spriječiti takve stvari stavljanjem svih pod generalnu sumnju i svima koji spadaju u tu grupu zabraniti ulazak ili uskratiti pomoć, onda to nije ni krščanski a ni humanitarno, a kamo li pravedno.
To je isto kad bi se zabranilo voziti auta da bi se smanjila smrtnost u prometu. To bi se takvom mjerom sigurno postiglo, ali bilo bi i krajnje nepravedno prema onima koji voze savjesno i po pravilima.

Pun mi je kurac više tog populizma. Sjediš u socijalnoj ladici, mi te plaćamo našim porezom, imaš božićnicu i regres! A drugima uskraćuješ i najmanju humanitarnu pomoć! Ljudima koji stvarno nemaju ništa! Ljudima od kojih svakodnevno stotine ginu u sredozemnom moru! Kako ćeš pogledati svom (ako ga imaš) Bogu u oči?
16.09.2018 | 09:03
zabac kaže:
Medicina, pravo. Nema na pola.

Đikić se u mojim oćima srozao od kad ga je SDP najmrdao da proucava plagijat jednog ministra. Za mene on nije nista bolji od pliticara. Ja mu ne mogu vjerovati.


Taknuo ti je u nedodirljivi hdz pa mu više ne možeš vjerovati.
16.09.2018 | 09:05
I opet molim da se rasprava ne spušta na osobnu razinu!
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.09.2018 | 10:34
zabac kaže:

Nemoj zaboraviti kako u tu kategoriju spadaju liječnici, vatrogasci, policija, vojska, ucitelji, nastavnici, profesori, odgajatelji, medicinske sestre...
Prvo njima otkaze podjeliti, je li?


@zabac prema tvojim postovima iz stručnih područja pokazao si mi da imaš širokog znanja i potrebnog logičnog zaključivanja.
Ako uzmem u obzir da znaš, (jer smo to više puta napisali u ovoj i sličnim temama - za slučaj da prije nisi znao):
1. Da su liječnici, učitelji, profesori, odgajatelji, medicinske sestre, vatrogasci i policija neophodni.
2. Da je među ostalim državnim službenicima tisuće (točnije desetci tisuća) zaposleno na mjestima koje i ne postoje (nemaju nikakvu poslovnu svrhu) ili im je samo svrha postojanje velikog birokratskog aparata (koji ima samo za cilj održavati političare zaštićenim u njihovim planovima krađe i rasprodaje hrvatskog "obiteljskog" srebra).

Jedini moj zaključak je da si ti obični provokator kada si napisao: "Prvo njima otkaze podjeliti, je li?" i ne vodiš ovu diskusiju u skladu sa ciljem naslova teme.
16.09.2018 | 11:02
@zabac tako je, samo zato sto je netko ukazao da je vise od 50% diplomskog rada prepisano/plagirano, zato ne vjerujes SVJETSKI PRIZNATOM STRUCNJAKU? A nitko ne poteze pitanje legalno dobivene diplome istog tog ministra? Nema veze, on je nas Hrvat katolik i njemu je sve dozvoljeno???
Covjek je obisao cijeli svijet, vidio gdje se bolje zivi i radi nego u Hrvatskoj i daje sugestije kako unaprijediti tu istu Hrvatsku. Ali zato sto je on pazi "drznuo ukazati na nepravilnosti i plagiranje" zato mu ti ne vjerujes? SDP ga je nahuskao? Imas neke dokaze za svoje tvrdnje cime bi ih potkrijepio? Sta ako su ga nahuskali "Zeleni"? Ili sta ako je covjek moralan pa je po svom vlastitom nahodenju isao ukazati na nepravilnosti zbog kojih se vani ide u zatvor i gube diplome? Onda ces promijeniti svoje misljenje o svjetski priznatom prof.dr.sc. Đikiću?

Evo samo jedan od dokaza koliko je u Hrvatskoj upravi/birokraciji uhljeba i neradnika (mislim da sam vec o tome pisao ranije). Znaci za odlazak u UK mi je trebala potvrda o nekaznjavanju. Otisao lijepo u Ministarstvo Pravosuda i zatekao sljedece:
1. radno vrijeme od 9-13 sa pauzom od 10:30-11 (strasno puno ljudi rade pa imaju cak i pauzu u tih 4 sata rada!)
2. Trebas donijeti FOTOKOPIJU neke isprave (znaci u 21. stoljecu u moras imati fotokopirani neki dokument kojim dokazujes da si to ti!?)
3. 40kn biljega
4. Odem unutra i imam sta vidjeti - otvorena 3 saltera, na jednom radi decko od cca 22-23 godine (vjerojatno zaposlen na 2600kn), na drugom zena oko 40-tak i iza njih valjda sefica u 50-tim. Unutra sam proveo oko pola sata dok sam ispunio formular i cekao na dobivanje iste potvrde od ranije. U tih pola sata samo je taj decko radio (zaprimao 3 po 3 prijave, isao iza i vracao se za 5-10 minuta donoseci isprintane potvrde o nekaznjavanju). Za to vrijeme ova zena u 40-tim je zaprimila ravno JEDNU prijavu pravosudnog ispita.
Dok njihova sefica je za to isto vrijeme bila na facebooku, citala 24 sata i zvala sa SLUZBENOG telefona nekog i pricala oko 15-minuta jer je procitala u tih istih 24 sata da je neka njezina kolegica sa kojom je radila preminula. I raspravljala sa tom drugom osobom preko telefona o kojecemu (djeci i sl.)
Njima svaki mjesec uredno sjeda placa za citanje vijesti, surfanje po internetu za vrijeme radnog vremena, zvanja i razglabanja o stvarima nevezanim za posao, uz to dobivaju bozicnice, regrese i slicno.

Moja pitanja su:
1. Jesu li ti ljudi produktivni na svom poslu i da li zasluzuju placu, besplatno zdravstveno, mirovinsko i sl. ili ih moze zamijeniti i obican aparat koji izdaje potvrde? (ukucas svoj OIB, potvrda prstom/okom i aparat ti izbaci potvrdu koju trebas)
2. Smatras li da je primjereno u 21. stoljecu da ti za obicnu potvrdu treba fotokopija isprave, 40kn biljega i gubljenje svog vremena?
3. Smatras li da su oni jedini koji tako rade?
16.09.2018 | 11:06
zabac kaže:
Saudijska Arabija je bliza od Njemacke. Zasto idu tako daleko osim ako imaju misiju? Zasto pretezno muskarci?

Bježe u Europu jer ih muslimanske zemlje ne žele primiti. To je činjenica. Pričao sam o tome na dugo i široko sa ženom koja radi u Dubaiju. Jednostavno, tu su neke političke igre SAD-a i bliskoistočnih zemalja na čelu sa Saudijskom Arabijom koja čini korijen dobrih odnosa te regije s Amerikom i njihovu političku volju pokušava nametnuti cijelom Zaljevu. Ako ne ide, prolaze kao Katar prije godinu, dvije - kada je jedno osam zemalja Zaljeva raskinulo diplomatske odnose s njima.
16.09.2018 | 11:09
@smayoo, Đikića su najebali na glupi potez i to nema veze s HDZ-om. Svaka čast njemu, ali on nije taj koji arbitrira nad znanstvenim radovima koji čak i nisu iz njegovog područja. To je politikantstvo i treba se odmaknuti od toga u što su ga uvukli.

@air, ipak je netko na državnim jaslama neophodan iako se financiraju iz "nameta" koje teškom mukom privatnici plačaju.

Pitanje je bilo retoričko jer toliko napadate državni aparat i proračunske korisnike, a u stravi smeta vas mali dio onih koji malo ili nista ne rade. Generalizirate i nazivate drežavne službenike uhljebima ali itekako o njima ovisite.
16.09.2018 | 11:15
Kloba kaže:
zabac kaže:
Saudijska Arabija je bliza od Njemacke. Zasto idu tako daleko osim ako imaju misiju? Zasto pretezno muskarci?

Bježe u Europu jer ih muslimanske zemlje ne žele primiti. To je činjenica. Pričao sam o tome na dugo i široko sa ženom koja radi u Dubaiju. Jednostavno, tu su neke političke igre SAD-a i bliskoistočnih zemalja na čelu sa Saudijskom Arabijom koja čini korijen dobrih odnosa te regije s Amerikom i njihovu političku volju pokušava nametnuti cijelom Zaljevu. Ako ne ide, prolaze kao Katar prije godinu, dvije - kada je jedno osam zemalja Zaljeva raskinulo diplomatske odnose s njima.


Govorimo o području veličine 1/2 Europe gdje nije moguće smjestiti 2 miliona izbjeglica.
To su laži jer je cilj poslati ih u Europu a ne na Bliski istok. Tako su odredili svijetski močnici.
Je li tebi stvarno normalno da im je cilj Njemačka???
Na putu ima dosta država, ako je bježanje od rata opravdano (mada sumnjam jer cijal Syria nije zahvaćena) zašto ne odstanu u Grčkoj, Španjolskoj, Portugalu, Malti? Zašto nitko u Rusiju ne ide, pa tamo nema rata.
Zašto ne ostaju u većini Europskih država? Baš Njemačka!!!!
To je očito plan naseljavanja i osabljivanja Njemačke kao Europske sile.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.09.2018 | 13:15
zabac kaže:
Pitanje je bilo retoričko jer toliko napadate državni aparat i proračunske korisnike, a u stravi smeta vas mali dio onih koji malo ili nista ne rade. Generalizirate i nazivate drežavne službenike uhljebima ali itekako o njima ovisite.


@zabac daj molim te kakva je to retorika?

Vrapci na granama već godinama pjevaju o skupom državnom aparatu od državnih službenika sa izmišljenim radnim mjestima, do pranja i rasipanja novca svih nas na luksuz (aute, stolice...) - kakvoj retorici ima tu mjesta?

Što se tiče angažiranja Đikića i drugih ljudi koji imaju znanja i iskustva ne bi trebao biti i nije problem čuti sve, istražiti i pronaći optimalno rješenje kojim će se ostvariti interesi hrvatskog naroda (ne pojedinaca). Međutim! To nije interes političkog vrha Hrvatske i vlasnika krupnog kapitala Hrvatske.
To bi valjda trebalo biti jasno svima. Tako da se mogu takvi prijedlozi jednostavno staviti sa strane sve dok se ne ostvare uvjeti njihove primjene, jer je samo gubljenje energije baviti se njima ako se nisu ostvarili uvjeti njihove primjene.
Ili nije jasno?

Što se tiče političke strukture Hrvatske (a i većine Svijeta) ne postoje više ideološke razlike između lijevih i desnih, demokršćana i ne znam ti koje struje. To je činjenica. Ideološke razlike koje oni predstavljaju su glupi mamac koji hvata mnoge ljude u njihovu mrežu razmjena fotelja.
To mi je postalo jasno na primjeru kada je SDP došao na vlast nakon dva mandata HDZ-a i nije postupio prema izvješću državne revizije koje je pokazalo da je 95 posto privatizacije kriminal te procesuirao sudionike.
Tako da su oni svi isti po pitanju što rade za Hrvatsku - neki kradu, neki rasipaju a svi ostali šute i okreću glavu na drugu stranu i uzimaju svoju plaću i "zaslužuju" benificiranu mirovinu (pozivam se na onu: "onaj tko krade i onaj tko drži ljestve su isti".
Netko će reći da ne generaliziram da to nije uredu, na to dolazi moje pitanje:
Ako mi koji nismo među njima a znamo za desetke primjera krađa i rasipanja tada oni koji su među njima znaju za još stotine, ali šute.
16.09.2018 | 14:37
zabac kaže:
Pitanje je bilo retoričko jer toliko napadate državni aparat i proračunske korisnike, a u stravi smeta vas mali dio onih koji malo ili nista ne rade. Generalizirate i nazivate drežavne službenike uhljebima ali itekako o njima ovisite.


Nažalost, obratno je. Mali dio onih koji rade u javnim službama - rade korisne i bitne stvari, i o *njima* svi ovisimo. I hvala im na tome. Većina uzalud troši zrak koji diše. Da se od sutra više nikad ne pojave na "radnom" mjestu, ne bi se ni primjetilo.
16.09.2018 | 16:04
Kako fenomenalno citate ono sto zelite.
Đikić se upleo u politicko prepucavanje i moze on biti 100x izvrstan kad je ispao vol u reziji SDP-a.
Zelis reci kako u svim javnim sluzbama MALI je broj onih koji rade. Ako citam izmedju redova, mogu zakljuciti kad bi sutra vecina ljecnika ostala doma, nitko nebi primjetio?
Ne moramo o doktorima, mozemo o smetlatima, recimo daodbiju sakuplanje smeca?
Govorio sam o svima u javnim sluzbama, mali je broj zaposlenih u javnimsluzbama koji bi nedostajao.
Pljujete po zaposlenima u javnim slizbama, a itekako ovisite o njima.
16.09.2018 | 16:23
zabac kaže:

Govorimo o području veličine 1/2 Europe gdje nije moguće smjestiti 2 miliona izbjeglica.
To su laži jer je cilj poslati ih u Europu a ne na Bliski istok. Tako su odredili svijetski močnici.
Je li tebi stvarno normalno da im je cilj Njemačka???
Na putu ima dosta država, ako je bježanje od rata opravdano (mada sumnjam jer cijal Syria nije zahvaćena) zašto ne odstanu u Grčkoj, Španjolskoj, Portugalu, Malti? Zašto nitko u Rusiju ne ide, pa tamo nema rata.
Zašto ne ostaju u većini Europskih država? Baš Njemačka!!!!
To je očito plan naseljavanja i osabljivanja Njemačke kao Europske sile.


Ne kužim kome je to plan? Ko šalje izbjeglice u Europu? Kako Njemci (osim PEGIDA-e, AFD-a i Neonacističkih stranaka i pokreta) to još nisu skužili? Koliko će im vremena trebati da oslabe Njemačku sa 85 miliona stanovnika? Zašto su njemački poslodavci sretni šta dobivaju radnu snagu iz emigranata? Daj molim te za nešto argumente i ozbiljne izvore!!!
16.09.2018 | 16:29
zabac kaže:
Kako fenomenalno citate ono sto zelite.
Đikić se upleo u politicko prepucavanje i moze on biti 100x izvrstan kad je ispao vol u reziji SDP-a.
Zelis reci kako u svim javnim sluzbama MALI je broj onih koji rade. Ako citam izmedju redova, mogu zakljuciti kad bi sutra vecina ljecnika ostala doma, nitko nebi primjetio?
Ne moramo o doktorima, mozemo o smetlatima, recimo daodbiju sakuplanje smeca?
Govorio sam o svima u javnim sluzbama, mali je broj zaposlenih u javnimsluzbama koji bi nedostajao.
Pljujete po zaposlenima u javnim slizbama, a itekako ovisite o njima.


niko nije govorio o doktorima i smetlarima, nego o govnima koja nemaju ni blage veze zašto su tu i kad ih nešto pitaš ne znaju odgovor a njih je 70%! Ne treba nam toliki administrativni aparat i gotovo! Samo košta love i to ne malo! Treba nam više dječih vrtića, bolnica, sportskih terena, boljih cesta i manje poreza a ne paraziti!!! Btw. šta ti radiš?
16.09.2018 | 16:59
Žabac, kad god nemaš odgovor, okreneš na provokaciju. Ne moramo i nećemo ni o liječnicima, ni o medicinskim sestrama, ni o smetlarima, ni o vatrogascima. Nego ćemo ovako. Kad zbrojimo sve liječnike, medicinske sestre, učitelje, smetlare, vatrogasce, policajce i sve one koje sam, neka mi oproste, zaboravio, a rade konkretan i javno koristan posao, svih ostalih pencil pushera u svim skupa javnim službama u Hrvatskoj smije biti najviše petina tog broja.
Eto. A koliko ih je sada?
16.09.2018 | 17:12
zabac kaže:
Kako fenomenalno citate ono sto zelite.
Đikić se upleo u politicko prepucavanje i moze on biti 100x izvrstan kad je ispao vol u reziji SDP-a.


To što su ga političari izigrali ne znači da njegova ocijena nije relevantna.

Zelis reci kako u svim javnim sluzbama MALI je broj onih koji rade. Ako citam izmedju redova, mogu zakljuciti kad bi sutra vecina ljecnika ostala doma, nitko nebi primjetio?
Ne moramo o doktorima, mozemo o smetlatima, recimo daodbiju sakuplanje smeca?
Govorio sam o svima u javnim sluzbama, mali je broj zaposlenih u javnimsluzbama koji bi nedostajao.
Pljujete po zaposlenima u javnim slizbama, a itekako ovisite o njima.


Kad se priča o problemima u javnom sektoru, najviše se to odnosi na administraciju i "radna" mjesta koja se otvaraju tek toliko da bi se nekog podobnog uhljebilo.
I krivo je da ovisimo o javnim službama. One ovise o nama i kao takve bi nam trebale služiti jer mi ti koji privređujemo i plaćamo ih da nam služe.
16.09.2018 | 17:13
O govnima o kojima govoriš u javnom sektoru ja isto tako mogu u privatnom sektoru.
U privatnom ima isto govana koja kradu i varaju, a takvih je mnogo (vlasnici i direktori, a ne odnosi se na djelatnike).
Nema projekta gdje nisam dobio pitanje: "Možemo se dogovoriti oko zamjenske opreme?".
Svi vi privatnici "bi se dogovarali", a kad shvate da su poišili (ili će popušiti) onda počinju tužne priće o gladnoj djeci doma, visokim porezima, lošim ugovorima i baš eto ovaj ugovor ih izvlači iz dreka.
Rijetki drek pregriznu i naprave onako kao je projektirano.
16.09.2018 | 17:27
Evo ti ga opet "svi vi privatnici". Već si me jednom prozivao, ja sam te upozorio, sad te drugi put upozoravam. Biraj riječi i razmisli dvaput. Ja radim kao nadzor i za privatne, i za javne investitore. Po mojoj statistici, privatni investitori puno češće žele sve po zakonu, nego javni.

Upravo od javnih investitora u natpolovičnoj većini čujem "ma znamo da se ta stavka neće raditi, ali tako smo se dogovorili s izvođačem". Tako da....
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.09.2018 | 17:28
zabac kaže:
O govnima o kojima govoriš u javnom sektoru ja isto tako mogu u privatnom sektoru.
U privatnom ima isto govana koja kradu i varaju, a takvih je mnogo (vlasnici i direktori, a ne odnosi se na djelatnike).


Slažem se sa navedenim.

Ajde i ti sad nešto priznaj od navedenog.

Jel možeš? Ili te toliko jako ubija ponos da ne možeš priznati niti jednu činjenicu mada se na odnosi na tebe?

EDIT:

Pa da možemo krenuti dalje, jer ovo nema smisla. Samo tebe čekamo
16.09.2018 | 17:32
zabac kaže:
O govnima o kojima govoriš u javnom sektoru ja isto tako mogu u privatnom sektoru.
U privatnom ima isto govana koja kradu i varaju, a takvih je mnogo (vlasnici i direktori, a ne odnosi se na djelatnike).
Nema projekta gdje nisam dobio pitanje: "Možemo se dogovoriti oko zamjenske opreme?".
Svi vi privatnici "bi se dogovarali", a kad shvate da su poišili (ili će popušiti) onda počinju tužne priće o gladnoj djeci doma, visokim porezima, lošim ugovorima i baš eto ovaj ugovor ih izvlači iz dreka.
Rijetki drek pregriznu i naprave onako kao je projektirano.


Takvi slučajevi govore o tome koliko smo korumpiran narod i koliko državni aparat nema volje da se takvo ponašanje sankcionira i promijeni.
Ne vjerujem da će itko ovdje tvrditi da je problem isključivo u javnom sektoru, ali ako je tolika velika korumpiranost, očigledno je da institucije ne rade svoj posao. Dakako, problem je i u tome što narod nije u stanju prisiliti institucije da nam služe. Zašto je to tako? Zato što većini odgovara ili ih nije briga.
16.09.2018 | 17:35
smayoo kaže:
Evo ti ga opet "svi vi privatnici".


Ma mučki provokator... Udahneš, izdahneš i zamoliš Boga da ti da snage da se ne nakačiš na provokaciju
16.09.2018 | 17:36
@Gjuroo, nije relevantna jer on nije imao, a niti nema mandat za arbitrežu nečije disertacije koja nema veze s njegovim područjem rada.
To što je on arbitrirao nad disrtacijom je upravo ono što nas kod političara smeta, petljaju se u posao koji ne razumiju.
I opet, kad bi liječnik ovisio o tebi, krepao bi vrlo brzo.
16.09.2018 | 17:43
smayoo kaže:
Evo ti ga opet "svi vi privatnici". Već si me jednom prozivao, ja sam te upozorio, sad te drugi put upozoravam. Biraj riječi i razmisli dvaput. Ja radim kao nadzor i za privatne, i za javne investitore. Po mojoj statistici, privatni investitori puno češće žele sve po zakonu, nego javni.

Upravo od javnih investitora u natpolovičnoj većini čujem "ma znamo da se ta stavka neće raditi, ali tako smo se dogovorili s izvođačem". Tako da....


I opte, ne odnosi se na tebe osobno jer mi nismo nikad surađivali. Ispričavam se ako si se našao uvrieđen jer i mene vrijeđa kad se generalizira da du svi u javnom sektoru uhljebi (ili govna kako je već rečeno ali na to nisi reagirao).

S druge strane, privatni investitori žele "sve po zakonu" ne zato jer vjeruju u to, već da udare penale izvoditelju. Privatni investitori pokreću i policu osiguranja projektanata za zajeb u projektu i opet zbog novaca.
Javni investitor ima svezane ruke zbog jako lošeg Zakona o javnoj nabavi gdje dobije osrednju firmu i još osrednjijeg nadzora.
16.09.2018 | 17:44
Cekaj, sta trebas biti nuklearni fizicar da bi shvatio koliko je % PREPISANO iz necijeg tudeg rada?
Ako nisi znao danas postoje cak i programi koji automatski otkrivaju koliko je % citirano iz koje knjige/rada...

A Đikić vrlo dobro zna koliko je on radova napisao (a vjerujem kao profesor i ispravio svojim studentima) i zna koliko je truda potrebno da se jedan rad napise... A ti i dalje branis plagijatora (dokazanog!) samo zato sto ga je po tvojim rijecima "SDP nahuskao" da zakuha smjenu nevinog covjeka. AKO NISI ZNAO, NA ZAPADU SE ZA TO IDE U ZATVOR! PLAGIRANJE I KRIVOTVORENJE SU NAJSTROZE SANKCIONIRANI!
16.09.2018 | 18:24
Ne branim plagijatora, to samo ti i tebi slični vidi.
Na zapadu se" ida u zatvor" ali ne ako Đikić tako odlući i kaže. OK.
Đikić nije nikakav element u određivanju plagijata područja koje nije njegovo i o čemu ne zna mnogo.
Ova tvoja ideja je ista kao nekada. Samo je trebalo prstom pokazati i Goli otok ti ne gine.
16.09.2018 | 18:24
zabac kaže:
smayoo kaže:
Evo ti ga opet "svi vi privatnici". Već si me jednom prozivao, ja sam te upozorio, sad te drugi put upozoravam. Biraj riječi i razmisli dvaput. Ja radim kao nadzor i za privatne, i za javne investitore. Po mojoj statistici, privatni investitori puno češće žele sve po zakonu, nego javni.

Upravo od javnih investitora u natpolovičnoj većini čujem "ma znamo da se ta stavka neće raditi, ali tako smo se dogovorili s izvođačem". Tako da....


I opte, ne odnosi se na tebe osobno jer mi nismo nikad surađivali.


Napisao si "SVI VI privatnici". Na koji je način to ograničeno na ljude s kojima si ti surađivao? To je rečenica koja obuhvaća SVE ONE koji su privatni poduzetnici ili obrtnici. Ili ti i ja ne govorimo isti hrvatski?


Ispričavam se ako si se našao uvrieđen jer i mene vrijeđa kad se generalizira da du svi u javnom sektoru uhljebi (ili govna kako je već rečeno ali na to nisi reagirao).


Naravno da nisam. To nije direktna uvreda nikome. Rečenica glasi:
o govnima koja nemaju ni blage veze zašto su tu i kad ih nešto pitaš ne znaju odgovor


Prepoznaješ li ti sebe u tom opisu? Ako, dakle, nemaš blage veze zašto si na svom radnom mjestu i kad te netko nešto pita s tim u vezi, ti ne znaš odgovor, onda, tek onda, možeš zaključiti da autor baš tebe smatra navedenim predmetom i naći se uvrijeđen.

Retoričko pitanje - odgovara li taj opis tebi?

Dakle, kako sam rekao, biraj riječi i razmišljaj o značenju napisanog.

S druge strane, privatni investitori žele "sve po zakonu" ne zato jer vjeruju u to, već da udare penale izvoditelju.


Ma nemoj mi reći. Ti to znaš. A otkud ti to znaš kad cijeli život radiš za Grad Zagreb?

S koliko si ti privatnih INVESTITORA uopće bio u izravnom poslovnom kontaktu?

Udare se i penali kadgod, ne baš često, jer najčešće nije baš jednostavno razlučiti tko je kriv za koliko kašnjenja. I otkud ti uopće ideja da se priča vrti oko penala? I kakve to veze ima s bilo čim od do sad načetog?

Privatni investitori pokreću i policu osiguranja projektanata za zajeb u projektu i opet zbog novaca.


Kamo sreće da to češće rade. S vremenom bi se iskorijenila praksa nuđenja usluge projektiranja budzašto i predavanja smeća od projekta.

Javni investitor ima svezane ruke zbog jako lošeg Zakona o javnoj nabavi gdje dobije osrednju firmu i još osrednjijeg nadzora.


Nije to zbog lošeg zakona o javnoj nabavi, nego zbog nesposobnog kadra u javnom sektoru koji nisu sposobni napisati i provesti iole složeniji postupak javne nabave, a da to bude zakonito.

I onda uvijek nešto muljaju i traže od svih (projektanta, nadzora, izvođača) da nešto muljaju i falsificiraju.

Da mi je kuna za svaki put kad sam javnom investitoru crtao i objašnjavao kako trebaju napisati tender i definirati kriterije vrednovanja da budu jasni, mjerivi i transparentni, i da im omoguće da zakonito ugovore posao s kvalitetnim izvoditeljem, i kao odgovor dobio - "ma... tko bi to proveo, prekomplicirana je ta papirologija." - jbt, ne bi mi ni trebalo ništa u životu raditi...

Privatni investitori u pravilu hoće sve po zakonu jer ako imaju dovoljno kašnjenja ionako. Još da im dođe inspekcija i zatvori gradilište, ili da ne mogu sazvati tehnički pregled jer nešto ne štima, pojede im vrijeme svu zaradu. Ali kako bi ti to razumio kad cijeli život premećeš "monopoly money"...?

Nemoj, Žabac, ne vuci me za jezik... Imam ti kamion dokumentacije za dokazivanje.
16.09.2018 | 18:35
Idealiziraš.
Probaj isvoditi po lošem projektu.
Koliko vremena ti je potrebno da uočiš sistemsku grešku za projekt adaptecije?
Brinemo za oko 400 objekata, nas je 8.
Treba širu sliku gledati.
Što bi to trebalo značiti "monopoly money"? Istina je da se uopće ne zabrinjavam oko novaca jer nakon licitacije, cijene me ne zanimaju. Tužne priće me isto ne zanimaju. Projektantima prepravljam projekte zato da si "prste u med" ne uguraju.

S druge strane i ti živiš od "monoply money".
16.09.2018 | 18:37
zabac kaže:
@Gjuroo, nije relevantna jer on nije imao, a niti nema mandat za arbitrežu nečije disertacije koja nema veze s njegovim područjem rada.
To što je on arbitrirao nad disrtacijom je upravo ono što nas kod političara smeta, petljaju se u posao koji ne razumiju.


Kakva arbitraža? Čovjek je samo iznio svoje mišljenje kao član znanstvene zajednice. Da njegovo mišljenje nije relevantno Sveučilište u Augsburgu se uopće ne bi bavilo revizijom dizertacije.

I opet, kad bi liječnik ovisio o tebi, krepao bi vrlo brzo.


Ko bi krepao? Ja ili liječnik?

Možda nisi shvatio, ali ne vjerujem da itko ovdje misli da bi trebalo maknuti bilo koji zdravi organ ovog društva. Raspravljamo o optimizaciji sustava i kako to napraviti. Kako u javnom sektoru, tako i u privatnom i u društvu općenito.

Ovi tvoji pokušaji spuštanja rasprave na osobnu razinu su zbilja nepotrebni i kontraproduktivni.
16.09.2018 | 18:42
zabac kaže:
@Gjuroo, nije relevantna jer on nije imao, a niti nema mandat za arbitrežu nečije disertacije koja nema veze s njegovim područjem rada.
To što je on arbitrirao nad disrtacijom je upravo ono što nas kod političara smeta, petljaju se u posao koji ne razumiju.
I opet, kad bi liječnik ovisio o tebi, krepao bi vrlo brzo.


Hehe, a ti si kao meritoran za sve izljeve !!!
16.09.2018 | 19:32
zabac kaže:
Idealiziraš.


Ma nemoj. Tako zakon propisuje. Ne idealiziram, nego kažem da se radi po zakonu. Ne zaboravi, radio sam i ja u državnoj firmi. Nije točno da se ne može. Ne želi se.

Probaj isvoditi po lošem projektu.


Ti predstavljaš investitora. Zašto prihvaćaš loš projekt?

Koliko vremena ti je potrebno da uočiš sistemsku grešku za projekt adaptecije?


Koliko takvih projekata si u 20± godina staža vidio i popravljao?
Koliko ti je onda vremena potrebno?
Ja sam, na primjer, napravio par stotina projekata vatrodojave, kad sve zbrojim. Kardinalne greške u projektu vatrodojave uočavam u 5 do 10 minuta.

Brinemo za oko 400 objekata, nas je 8.


Premalo vas je. Zapitaj se zašto je vas tako malo, a referenata za izdavanje potvrda i šiljenje olovaka svake godine sve više?

Treba širu sliku gledati.


Koju širu sliku? Šira slika je da imaš indolentne i nesposobne kolege koji ne znaju i ne da im se provoditi bodovni postupak javne nabave koji omogućava odabir kvalitetnog izvoditelja pa se onda mučiš s potkupljenim projektantima, lošim izvoditeljima i nadzorima koji ne dolaze na gradilišta. A kriv ti je "loš zakon", a ne tvoji nesposobni kolege, ha?

Što bi to trebalo značiti "monopoly money"?


Da ne brineš o tome otkud dolazi novac koji se investira, niti kako ga namaknuti, niti da npr. objekt treba završiti do nekog roka kako bi se mogao staviti u funkciju jer inače neće biti prihoda da se vraća kredit banci.

Istina je da se uopće ne zabrinjavam oko novaca jer nakon licitacije, cijene me ne zanimaju. Tužne priće me isto ne zanimaju. Projektantima prepravljam projekte zato da si "prste u med" ne uguraju.


To je sve OK. Ali ne umišljaj si da iz tog iskustva išta znaš o problemima privatnih investitora i načinima kako se oni s njima bore.

S druge strane i ti živiš od "monoply money".


Ma hajde...
Ako je nismo prethodno ugovorili, zaradili I NAPLATILI, nema kod nas plaće, prijatelju... Ne zato što je ne damo, nego zato što je nema. Ni za nas "privatnike", ni za našu zaposlenicu, a ni za suradnike i kooperante. Mi itekako znamo odakle novac dolazi.

Ako si htio reći da živim od novca koji dolazi od javnih naručitelja - pa, ono... sve manje. Ja sam generalno uvijek nesklon raditi s javnim naručiteljima, ponajprije zato što najprije (a) treba dati najnižu cijenu po šlampavo raspisanom natječaju, onda (b) kasnije cimaju i traže da se napravi još 101 stvar koja nije bila tražena i (c) još se nađe neki pametnjaković koji se nada da će dobit neko mito u džep (na primjer, treba nam postojeća projektna dokumentacija objekta i mudonja otvoreno kaže da je ne da dok ne dobije 1000 €. Ili mobitel. Ili štojaznam. ). Moj partner se svako toliko zaleti u to, ali i on sve rjeđe, jer uviđa da sam u principu gotovo uvijek u pravu.

Kako sada stvari stoje, ove godine ćemo imati ispod 10% prihoda iz javnog sektora. Što manje - to bolje.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 21 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO