Kako do boljeg sutra?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako do boljeg sutra?


17.09.2018 | 10:15
Vidio sam ovu temu 5.9., onda sam svratio malo ponovno 10.9. ... i dođem ponovno danas, a vi još uvijek tu i o istom... onda sam malo čitao kaj ste sve napisali i jedini zaključak do kojeg sam došao je da su vaše žene/cure sretne jer sigurno nitko od vas nema ljubavnicu ili dvije
17.09.2018 | 11:02
Bertone kaže:
Vidio sam ovu temu 5.9., onda sam svratio malo ponovno 10.9. ... i dođem ponovno danas, a vi još uvijek tu i o istom... onda sam malo čitao kaj ste sve napisali i jedini zaključak do kojeg sam došao je da su vaše žene/cure sretne jer sigurno nitko od vas nema ljubavnicu ili dvije


Pa kad smo mi filozofi, a ne jeba*i Još nas cure/žene više vole jer njih ne opterećujemo ovakvim "konstruktivnim raspravama"
17.09.2018 | 11:11
I onda se još čudimo zašto nam je demografska slika u qurcu
  • Dijete
  • Posjetitelj
17.09.2018 | 11:32
Bertone kaže:
Vidio sam ovu temu 5.9., onda sam svratio malo ponovno 10.9. ... i dođem ponovno danas, a vi još uvijek tu i o istom... onda sam malo čitao kaj ste sve napisali i jedini zaključak do kojeg sam došao je da su vaše žene/cure sretne jer sigurno nitko od vas nema ljubavnicu ili dvije


Jel to znaci da se ne isplati citat?
17.09.2018 | 11:46
Dijete kaže:
Bertone kaže:
Vidio sam ovu temu 5.9., onda sam svratio malo ponovno 10.9. ... i dođem ponovno danas, a vi još uvijek tu i o istom... onda sam malo čitao kaj ste sve napisali i jedini zaključak do kojeg sam došao je da su vaše žene/cure sretne jer sigurno nitko od vas nema ljubavnicu ili dvije


Jel to znaci da se ne isplati citat?


Ne, steta prostora u bazi.

Sve i tako vec znas.
17.09.2018 | 11:49
Dijete kaže:
Jel to znaci da se ne isplati citat?


Ha gle... Ako voliš sapunice...
17.09.2018 | 11:53
@Dijete,

A vidi, ja mislim da je za moralno i materijalno stanje društva kod nas krivo pivo (svih boja i vrsta).

To ne znači da će tebi biti zanimljivo čitati o tome ili da ću uspjeti poljuljati stav kojeg imaš spram piva no s druge strane ćeš možda naći nešto zanimljivo u onome što iznesem ili ćeš nešto novo saznati/naučiti tako da se čitanje uvijek isplati

PS: Da ne pomisliš da se prvom rečenicom sprdam, doista sam mišljenja da je za stanje društva kriva naša "kultura" konzumacije alkohola (piva)
17.09.2018 | 12:03
PS: Da ne pomisliš da se prvom rečenicom sprdam, doista sam mišljenja da je za stanje društva kriva naša "kultura" konzumacije alkohola (piva)


Onda bi Njemci, Danci, Belgijanci, Cesi itd. trebali imati srozano drustvo do besvjesti (ispod naseg, ako je to moguce )... da ne spominjem gore Svede, Norvezane i Fince, sto se konzumacije alkohola tice (ovi drugi ne samo pive)
17.09.2018 | 12:20
Naglasak misli je bio na "kultura" konzumacije, zato sam i stavio pod navodnike.
Usput, nisam baš vidio po Njemačkoj i Austriji da netko u birtiji u 06,15 ujutro grli mrzlu pivu
17.09.2018 | 12:54
E pa kad smo već ovako ležernom tonu...

Bertone kaže:
Naglasak misli je bio na "kultura" konzumacije, zato sam i stavio pod navodnike.
Usput, nisam baš vidio po Njemačkoj i Austriji da netko u birtiji u 06,15 ujutro grli mrzlu pivu


Ne znam da li sam baš najbolje shvatio ovaj tvoj odgovor, ispravi me ako griješim, ali po tebi, ispada da se Njemci i Austrijanci ne opijaju do besvijesti, nego onako, fino, kulturno, popiju bocu, dvije, pive i onda idu doma.

E. pa ako stvarno misliš tako, moram te razočarati.

Njemice su, na primjer, u našem narodu (barem ovdje na obali, gdje ih imamo prilike vidjeti svake godine) poznate kao cure koje mogu 'dosta popiti', često puta i više nego neki muškarac.

Što misliš, zašto je to tako?! Zato što ne piju puno ili piju 'kulturno'?!

Da bi netko stekao 'imunitet' na pijanstvo, mora u dužem vremenskom periodu konzumirati popriličnu količinu alkohola.
To, što nakon nekog vremena takva osoba ne izgleda pijano, i ne grli boce pive u rane jutarnje sate, ne znači da nije pijana, ili da 'kulturno' pije, nego samo da se organizam navikao na toliku količinu otrova u sustavu.

17.09.2018 | 15:01
Ja mislim da je Bertone htio reći da se u Njemačkoj ne sjedi po birtijama u radno vrijeme, ne "ruši" se po 2 velike pive ili litra gemišta uz gablec i sl.
Da se Nijemci opijaju, i to brutalno, petkom popodne/uvečer, i/ili subotom, o da, itekako , ali ne u radno vrijeme pa čak ne niti poslije radnog vremena ako je sutra radni dan.
17.09.2018 | 15:48
Bertone kaže:
Vidio sam ovu temu 5.9., onda sam svratio malo ponovno 10.9. ... i dođem ponovno danas, a vi još uvijek tu i o istom... onda sam malo čitao kaj ste sve napisali i jedini zaključak do kojeg sam došao je da su vaše žene/cure sretne jer sigurno nitko od vas nema ljubavnicu ili dvije


Ja imam ljubavnicu, a volio bi imati dvije. Dok moj Ghostwriter piše i napucava se po Jabučnjaku ja taslačim po nekim haustorovima. A žena misli vidi ga kako je politički aktivan. Samo morat ću ga malo dovest u red sve je radikalniji.
17.09.2018 | 17:11
Tino, majke ti, imaš kojeg ghostmoderatora za mene?
17.09.2018 | 18:44
smayoo kaže:
Ja mislim da je Bertone htio reći da se u Njemačkoj ne sjedi po birtijama u radno vrijeme, ne "ruši" se po 2 velike pive ili litra gemišta uz gablec i sl.
Da se Nijemci opijaju, i to brutalno, petkom popodne/uvečer, i/ili subotom, o da, itekako , ali ne u radno vrijeme pa čak ne niti poslije radnog vremena ako je sutra radni dan.

Hvala, na tu kulturu pijenja sam mislio

tino1 kaže:

Ja imam ljubavnicu, a volio bi imati dvije. Dok moj Ghostwriter piše i napucava se po Jabučnjaku ja taslačim po nekim haustorovima. A žena misli vidi ga kako je politički aktivan. Samo morat ću ga malo dovest u red sve je radikalniji.

ROFL
... evo tebi jedan palčić gore
  • Dijete
  • Posjetitelj
18.09.2018 | 00:58
Bertone kaže:

Hvala, na tu kulturu pijenja sam mislio



Tak sam i shvatio...

Ja sam i pomalo zaboravio na to pa sam bio iznenadjen vidjevsi radnike na Radnickoj zaobilaznici u pauzi s pivom i parizerom..

Zena je bila totalno u šoku... i onda je bila u soku kad sam ja slegnuo ramenima i rekao, ah da, to je normalno.. zato su plocice u kupaoni malo popucale..
19.09.2018 | 09:40
Pe evo da zakljucimo temu sa jednim vicem

Provelo se istrazivanje u HR sa pitanjem "Smetaju li Vam uhljebi u Hrvatskoj?"
DA-15%
NE -10%
Zasto bi ja ikome smetao 75%

19.09.2018 | 14:16
19.09.2018 | 21:11
Evo jedan clanak na koji sam sasvim slucajno naletio koji opisuje sve poreze/davanja/doprinose jedne prosjecne HR place.
Eto, pa tko ima volje citati ili samo pogledati tablice, sve ce mu biti jasno u kakvoj drzavi se zivi...

www.24sata.hr/news/rezite-namete-evo-kol...te-ni-svjesni-590619
19.09.2018 | 21:52
Kafić i restorani?
Ja zaradim vise ali ne potpomazem krcmare.
19.09.2018 | 22:33
Samo to imaš za komentirati??? Jesi uopće pročitao članak koji govori o običnom radniku koji NE plaća stanarinu (živi kod roditelja) i sve sto imaš za komentirati i sto ti je upalo u oko su Restorani/kafići??? Ajde izuzmu onda iz te računice kafiće i ubroji stanarinu u ZG,pod pretpostavkom da ne živi sa roditeljima i plaća stan/hranu/režije sam (cca 300€). ŠTA TOM ČOVJEKU OSTANE ZA ŽIVOT???
A to sto izdvoji vise od 54% da bi TI imao od čega živjeti i raditi ti je sasvim normalno???
19.09.2018 | 22:44
Mislis stanarina na Jelacic placu?
Je li mora bas zivjeti u Zagrebu?
Zapresic isto nije los. Zagorje je blizu isto.
Proljev od novinara populisticki pise. Neka ide taj radnik zivjeti van grada pa malo vrta neka ima, koju gredicu zasadi, mozda i drugi posao.
Ili je ideal domaceg radnika doci doma, sjesti pred TV, otvoriti pivu i kukati kako je lose?
19.09.2018 | 23:05
Ja ne znam u kakvom ti paralelnom svemiru zivis, pa stanovi u Dubravi su izmedu 250-300 eura bez rezija! Dok plati 300 eura stanarinu, struja/voda/plin/internet/TV pretplata/mobitel/hranu, pitam te jos jednom, sta tom covjeku ostane??? A od svega toga se uzima jos odredeni % da bi TI imao za placu u Holdingu.
Tako je, moze zivjeti u Zapresicu, pa ce onda i vise trositi mjesecno na gorivo i sl (ili ces reci da neka se vozi vlakom ili jos bolje biciklom svaki dan iz Zapresica do Zagreba?), pa ga u konacnici izade na isto.
Tako je, covjek koji radi od 9-17 (znaci odlazi od kuce u 8 vraca se u 18) ce jos svaki dan nakon 10 sati provedenog na poslu obradivati 2 sata vrt i slicno?
I ono sto jos nije uracunato ovdje je cijena samog automobila/odrzavanje/osiguranje i sl. Ajde da je neki mali auto cca 60.000kn/60mjeseci= 1000kn/mjesecno samo za kredit za auto!
19.09.2018 | 23:17
Frendica u Svedskoj radila 3 posla i bola teta u vrticu. Nije sramota raditi osim u Hrvatskoj.
A sto se rice Zapresica, ljudi putuju jos i dalje. Ima vlak, a prijevoz mora imati placen.

A ja dobvam placu da bi tvoje dijete jelo u vrtic, imalo knjige u skoli, bilo sigurno da ga struja ne ubije, imalo internet i svijetlo, osjecalo se sigurno.
Eto, zato ja primam primam placu, dok masa roditelja ostave dijete u vrticu i odu u krcmu.
Nisam u Holdingu, vec u Gradskom uredu.
20.09.2018 | 01:04
Po treći puta, molim da se ne spuštate na osobnu razinu.
@mmesko, znaš da se često ne slažem sa Žapcem, ali ovdje moram reći...
- 24 sata? Stvarno? Ma daj... Sve je uvijek senzacija i provokacija...
- u Engleskoj nema ljudi koji ne zarađuju dovoljno da bi živjeli u blizini svog radnog mjesta pa putuju na dan po 2-3 h vlakom i podzemnom?
- u Engleskoj nema ljudi koji rade više poslova?

Ti si jako skupo plaćen stručnjak pa uživaš privilegije koje prosječni ljudi u UK baš i nemaju.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.09.2018 | 08:42
smayoo kaže:
Po treći puta, molim da se ne spuštate na osobnu razinu.


Što jest', jest', tako je - treba biti mir u razredu, ajde dečki slušajte učitelja/profesora

- 24 sata? Stvarno? Ma daj... Sve je uvijek senzacija i provokacija...


Točno je to, ali isto tako ne umanjuje točnost podataka (u poanti) sa onog listića (tekst nisam čitao niti namjeravam - baš zato što je od 24 sata).
Trebamo u današnje vrijeme znati razlučiti informaciju od onoga tko ju donosi. To što netko u 99,9 posto slučajeva manipulira / izvrće, nikakvom automatikom ne umanjuje točnost pojedinih informacija / podataka.

Treba izbaciti/smanjiti oni 500 kn za restorane (ali ako su u pitanju mladi - taj trošak ostaje samo se zove - izlasci) i smanjiti 500 kn za odijevanje.

Ali još nekoliko ali:
- navedene režije su za nove stanove u starim su režije znatno veće,
- naravno plus krediti (tko ih nema)
- plus podstanarstvo (takvih je isto tako puno)

- u Engleskoj nema ljudi koji ne zarađuju dovoljno da bi živjeli u blizini svog radnog mjesta pa putuju na dan po 2-3 h vlakom i podzemnom?


Točno.

- u Engleskoj nema ljudi koji rade više poslova?


Točno. Ali bi i kod nas neki (većina koju ja znam ne bi), ali nema posla
20.09.2018 | 08:57
Ne slažem se da nema posla općenito. Nekih poslova ima puno više nego ljudi koji bi ga radili. Ribari, stočari, poljoprivrednici, na primjer. A to nisu poslovi koji se loše plaćaju, naprotiv. Na gradilištima isto fali ljudi, svih struka. U inženjerskim poslovima isto fali ljudi. Učitelja po manjim sredinama isto fali...
Tako da - pusti ti te priče - "Radili bi ljudi, ali nema posla". Ti koji kažu da nema posla bi radili da sjede za nekim stolom i lupaju neke pečate, i da ih za to netko plati - koliko?
Tržište je neumoljivo. I svako je tržište - tržište, pa tako i tržište rada. Ako neki posao ne zahtijeva nikakvu posebno visoku razinu vještine ni znanja (činovnik, trgovac, administrator...) i za njega konkurira 80 puta više ljudi no što ih se traži, nema mjesta na svijetu gdje se na takvom poslu plaća neki novac od kojeg bi se moglo išta više - nego preživjeti. Ako i toliko.
20.09.2018 | 09:00
Frendica u Svedskoj radila 3 posla i bola teta u vrticu. Nije sramota raditi osim u Hrvatskoj.


Tocno. No, tu je potrebno naglasiti "u Svedskoj" gdje je moguce naci tri posla. U HR je to jednostavno nemoguce. Ako imas jedan posao koji ce biti placen na vrijeme i na kojemu ce sva radnicka prava biti ispostovana, na konju si Nije sramota raditi u Hrvatskoj, sramota je da nema posla... Radili bi ljudi i u HR tri posla
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.09.2018 | 09:06
Čest problem rada dva posla u Hrvatskoj kod pojedinih struka jesu prekovremeni - ne možeš raditi drugi posao jer nemaš fiksno radno vrijeme.
20.09.2018 | 09:22
Air kaže:
Čest problem rada dva posla u Hrvatskoj kod pojedinih struka jesu prekovremeni - ne možeš raditi drugi posao jer nemaš fiksno radno vrijeme.


To i nije naj problem. Problem je da se za dodatni rad mora isto isplatititi minimalna plaća u razmjerenom iznosu i na njih se mora zaračunati puni doprinosi kao i na prvi dohodak. U praksi je to ne sprovodivo. To se ne isplati ni djelatniku (na prvom je plaćen min. i obračunani su mu doprinosi za 8 sati rada, a na drugom bi opet trebao plaćati doprinose za tih xy sati). Ako neko nekoga zaposli i mora mu plaćati doprinose onada hoće da mu taj i radi puno radno vrijeme. Osim toga mora dobiti suglasnost prvog poslodavca.
Opet nas koči zakon.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.09.2018 | 09:29
tino1 kaže:
To i nije naj problem. Problem je da se za dodatni rad mora isto isplatititi minimalna plaća u razmjerenom iznosu i na njih se mora zaračunati puni doprinosi kao i na prvi dohodak. U praksi je to ne sprovodivo. To se ne isplati ni djelatniku (na prvom je plaćen min. i obračunani su mu doprinosi za 8 sati rada, a na drugom bi opet trebao plaćati doprinose za tih xy sati). Ako neko nekoga zaposli i mora mu plaćati doprinose onada hoće da mu taj i radi puno radno vrijeme. Osim toga mora dobiti suglasnost prvog poslodavca.
Opet nas koči zakon.



Pa ti misliš na rad na bijelo drugi posao. A joj, pa tko na to još misli.

Šalim se, naravno, upravu si.

Ali to ne poništava niti umanjuje problem prekovremenih. Primjerice u mojoj branši (grafika) to je ko Dobar dan!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 4 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO