Kako do boljeg sutra?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako do boljeg sutra?


  • Air
  • Korisnik
  • 60
05.09.2018 | 07:47
Evo da podjelim sa vama tekst koji je po meni do sada najkraće a dovoljno slikoviti prikazao ukupno stanje svih nas. Original tekst se nalazi: link

Namjera teksta nije prepucavanje (pogotovo političko) tko je što do sada radio ili tko je kriv.


Namjera je poticanje svijesti da svatko za sebe, u sebi razmišlja što bi mogao učiniti u nekim novim okolnostima koji će doći pred nas a što bi moglo utjecati na stvaranje boljeg sutra barem za našu djecu. Primjerice: "neću više šutiti kad vidim da netko krade ispred mojih zdravih očiju" "smislit ću što bi tada mogao i trebao prikladno reći/učiniti"

"...Ja više nemam ni nadanja ni iluzija. Svjedočeći aktualnim zbivanjima, promatrajući političare koji bez imalo srama raskopavaju temelje Hrvatske države, temelje koji se, natopljeni krvlju domoljuba, samo šutke urušavaju, sve više i bolje razumijem Zvonkove motive koji su rezultirali pucnjem čiji eho i danas odzvanja Hrvatskom. Barem za one koji ga žele čuti.

Najbolji među nama ili su izginuli na ratištima ili su iz očaja sebi oduzeli život vidjevši da Hrvatskom u biti vladaju isti oni koji je nikada nisu ni željeli. Narod, uhvaćen u mrežu slatkorječivih političkih obmana i propagandnih laži protudržavnih medija, poput zombija glavinja od trgovačkih centara do nogometnih stadiona, pije svoje pivo, zuri u TV ekran, liječi nagomilane frustracije na društvenim mrežama i truje svoju dušu uredno konzumirajući duhovno smeće kojim ga mediji sustavno zatrpavaju.

Takav „homo ludens“ nikada ne će postati „homo politicus“, nikada ne će biti u stanju stvoriti kritičnu masu potrebnu za temeljite promjene, jer politički kastriran postao je ideološki eunuh, postao je sebična amorfna jedinka, koja i dalje kao svoje geslo ima komunjarsku logiku „snađi se druže“.

Tu i tamo zaiskrit će u njemu domoljubni žar, poglavito kada neprijatelj izgubi osjećaj mjere u svojem bahaćenju, kad mu domovina pred očima gori i nestaje, kad mu braću tjeraju u novi pečalbarski egzodus, kad mu ponižavaju suborce i uspomenu na njihovu žrtvu i onda će „naš čovik“ riknuti kao moćni lav.

Ali jadan nije ni svjestan da su ga strpali u „circus croaticus maximus“, u kojemu od Hrvatske osta samo zastava i himna, i da se ova predstava odigrava u režiji velikih gospodara u kojoj glavne uloge igraju razni patološki likovi koje taj „naš čovik“ obilato financira iz svojih skoro pa praznih džepova, a da on – NAROD – samo statira za bijednu nadnicu.

Ja znam da vam sve ovo djeluje jako mračno. Crno. Depresivno. Ali ovo je stvarnost. Mi živimo sve ovo što je prije napisano. I svi mi, kojima je stalo do Hrvatske, to vidimo. I svatko od nas može po svojoj savjesti reagirati onako kako misli da je to najbolje..."
05.09.2018 | 09:50
Air, nisam ti pročitao link. Malo ću kasnije. Ali, ukoliko nisi primjetio - živimo u dobu kada sve odlazi u neke niže i plitkije sfere, vrijednosti koje su se nekada veličale (poštenje, rad, itd) ne vrijede više i samo vrijedi zgrni sve više para, nebitno preko koliko "leševa" - i to nije samo ovdje - to je u cijelom svijetu. Pogledaj BREXIT, Trumpa, EU - Merkelicu koja je jedan dan super s nama, drugi sa Vučićem, treći s Tachijem i svakom od premijera ili predsjednika govori da vodi izvrsnu politiku. Svijetom vladaju veliki interesi zamaskirani u male, primitivne nacionalne mržnje od regije do regije. Ako do sada to nismo naučili, nikada ni nećemo.
Jako me zanima ovaj vikend i kako će Vučić zapakirati Srbima da Kosovo mora dati Albancima, i kada se i ako to desi, ova ratna zvona počet će zvoniti sve jače - a toga se grozim i užasno bojim.
Ono što bi po meni trebali napraviti jest, mi Hrvati da priznamo svoju ulogu u NDH, Srbi svoju u Domovinskom ratu - i da krenemo graditi bolje TRGOVINSKE odnose. Jer Hrvati se od Srba odvojiti (geografski) ne mogu, kao niti Srbija od Hrvatske. I zato bi se konačno trebali naučiti živjeti jedni kraj drugih, i poštovati jedni druge.
I ono najbitnije - ne nasjedati na smicalice velikih sila.
A što se domaće politike tiče - protestirati. Izlaziti na ulice za sve živo što narodu ne odgovara - a ne kao ovce dopustiti da nas strižu kako im se sprdne.
EDIT:
Samo da dodam da me krivo ne shvatiš - sa tvojim napisanim postom se slažem. Ali ponavljam - kao da je cijeli svijet otišao kvragu. Pa na kraju krajeva - zar mi nismo među bolje stojećim zemljama gledajući sve države na svijetu?
05.09.2018 | 10:38
Nema šanse da se skupi kritična masa ljudi te protestira protiv vladajućih struktura, barem ne na ovim prostorima. Kapitalizam je donio svoje, funkcionira po načelu podijeli pa vladaj, drugim riječima gomila je fragmentirana, a svaki fragment ima svoje interese, dok ga se interesi drugih previše ne tiču - tu počinje i završava pomisao na svaki oblik bunta. Širokim masama je dovoljno dati malo kruha i igara, senzacionalističkih vijesti iz svijeta, odnosno baciti malo prašine u oči i uspjeh je garantiran.

Osobno sam totalno apolitična osoba, devedesetih sam dao žrtvu za ovu državu, bilo je to više iz mladenačke ludosti i hira, tada sam smatrao da je dati sebe za domovinu častan čin, no danas gledam na to iz malo drugačije perspektive. Pogotovo kad gledam svakodnevne sudbine mojih sugrađana, sunarodnjaka, ljudi se doslovce bore za goli život. Ja spadam u drugu kastu, mnogi bi rekli da sam povlašten ili uhljeb. Država me nagradila mirovinom i hvala im za to, no zdravlje mi više nikada nitko neće nadoknaditi.

Međususjedski odnosi su nam zatrovani, ne daj Bože rata više nikada i nikome, ne daj Bože. Treba se okrenuti proizvodnji, obradi zemlje i trgovini. Iz EU uvozimo hranu sumnjive kvalitete, a naša polja zjape prazna. Zato sam se iz voljenog mi Zagreba preselio na selo i tamo sa suprugom našao svoj mir, želim da mi dijete odrasta u zdravim uvjetima, učim ga radu i poštenju, daleko od zatrovanih kapialističkih korporacija i svijeta marketinga.

Imamo svoju kuću, malo svoje zemlje, uvijek čisti zrak i što je najvažnije svoj mir. Da ne zaboravim na iPad, iPhone i vrlo skoro MacMini, a klincu od dvije godine tada ide Lenovo plastiša - neka upoznaje računalo
  • Air
  • Korisnik
  • 60
05.09.2018 | 11:06
Kloba kaže:
Svijetom vladaju veliki interesi zamaskirani u male, primitivne nacionalne mržnje od regije do regije. Ako do sada to nismo naučili, nikada ni nećemo.
I ono najbitnije - ne nasjedati na smicalice velikih sila.
A što se domaće politike tiče - protestirati. Izlaziti na ulice za sve živo što narodu ne odgovara - a ne kao ovce dopustiti da nas strižu kako im se sprdne.


potpisujem

Pa na kraju krajeva - zar mi nismo među bolje stojećim zemljama gledajući sve države na svijetu?


Točno je kako si napisao, ako gledaš trenutnu situaciju.
Ali ako se osvrneš unazad 20 i više godina točno je da smo mi kao država u konstantnom propadanju. Nismo niti u stagniranju a kamoli u rastu.
Tako da to što smo trenutno među bolje stojećim državama meni ne znači puno jer je činjenica da će biti samo još gore, osim ako nešto ne počnemo raditi drugačije nego što smo do sada.
05.09.2018 | 11:08
Pa da, to sam i htio reć. Mi, u ovakvom stanju kakvom jesmo - spadamo među razvijenije države svijeta. Užas.
05.09.2018 | 11:19
Ne znam samo kako ljudima moze biti bolje u ovoj drzavi kada je omjer zaposlenih i umirovljenika 1:1, kada mladi sa obiteljima odlaze i ne misle se vratiti u ovo korumpirano grotlo Pa mi smo doslovce Afrika sa strujom...
Evo, ako se samo unazad nekoliko dana pogleda koliko se tu novaca vrti i nitko niti da bi prstom mrdnuo:

1. Uljanik i brodogradnja - ulupano 30 MILIJARDI kn koje su otisle u vjetar

2. Nabava pancirki od kojih jedna kosta 18000 (osamnaest tisuća kuna/komad) - gdje su izracunali da se ista takva moze nabaviti za 300$, mijenjati svake godine i opet bi izaslo jeftinije nego ovih 18000kn/komad. Pa nije da su to NAVY SEAL-ovci da im trebaju takve specijalne pancirke i da se u Hrvatskoj zivi kao na divljem zapadu gdje svakih par minuta netko puca na policajce iz kalasnjikova. A da ne kazem da je VLASNIK tvrtke isti onaj kojem su prije godinu dana otkrili da je ilegalno ZATVORIO u svojoj kuci 10-tak Kineza, oduzeo im putovnice, mobitele i sl. i natjerao da rade kod njega u kuci. I puj pik nikom nista zbog toga!

3. SIN generala Mladena Kruljca uhicen sa: 4,5 kilograma marihuane, 28 grama kokaina, 10.500 kuna i 117 tisuća eura. Također, našli su i digitalnu vagu i uređaj za prešanje. I to je cuvao za "Toma Forda" iz Srbije u zamjenu za novcanu korist (navodno). Dobije uvjetnu kaznu od 730 sati drustveno korisnog rada, a u isto vrijeme tata i ministar unutarnjih poslova sjede na kavi na kojoj su se "slucajno" sreli na istoj adresi gdje ŽIVI isti taj ministar i razgovaraju o tko zna cemu, valjda o smanjenju utjecaja stetnih plinova na ozonski omotac i sporazumu iz Kyota.

I kako onda da ti bude bolje osim da pobjegnes glavom bez obzira, a zadnji neka ugasi svjetlo
05.09.2018 | 11:23
mmesko - e to je to o čemu pričam. I kao takvi smo šatro među razvijenijim državama. Ma ko tu koga farba...
Ima zgodan tekst u VL o dojmovima Šveđanke koja se preselila u HR. Čista zapažanja cure nakon tri mjeseca. Zamislite si šta će zapaziti nakon godinu, dvije...
05.09.2018 | 12:19
I ja se slažem sa svime navedenim. A tko je, po vašem mišljenju, kriv za takvo stanje?
05.09.2018 | 12:27
Po mom - svi mi. Dopuštamo da se to događa i ne reagiramo.
EDIT:
Da ne pričam kako na izborima uvijek glasamo protiv, a ne za. I to je pak tema za sebe, jer su uvijek isti u ponudi, a kada dođu neki novi i čovjek se ponada da će možda oni biti ti mladi koji su cijepljeni od povijesnih razmirica - opet se razočaraju i shvate da i vlast i opozicija čine jedan te isti krug. Četiri godine su jedni, četiri (ili osam) drugi na vlasti, a onda slijede ovi koji su bili opozicija. I jedini im je cilj ne predati fotelju drugom dupetu, a za narod koga briga. No, narod ih je tu i postavio. Zato sam i napisao da smo u biti krivi - mi sami.
05.09.2018 | 12:44
Ne slažem se da smo svi mi krivi.
Krive su razne interesne skupine, kriv je Đuro Glogoški i ostali pohlepnici. "svi mi", koje se slažemo sa ovim navedenim iznad, jednostavno NISMO VEĆINA, i to je bolna istina.

Većini je u hrvatskoj dobro. Uzmite, npr. branitelje, koji su postali profiterska skupina. Uzmite npr. razne poslodavce, koji uglavnom traže rupe u zakonu, i nema ni F od fair play suradnje. I tako dalje, da sad ne nabrajam...

Dakle, kriv je mentalitet večine. Teško da će se to promjeniti. Možda nekoliko generacija.

Evo, da dočaram što želim reći, ovo je kopirano iz javnog natječaja za nabavku službenog vozila jedne županije (ali tako je u večini javnih nabavki). Sad vi objasnite mentalitet ovoga tko je objavio natječaj, od referenta, pa do onoga koji će koristiti taj auto. Eto, tko je kriv? Ja se tu sigurno ne pronalazim, i shodno tome, ne smatram se krivim. Ali činim sve da popljujem takve, i ta svojim glasom pokušam pridonijeti promjenama takve crvotočine...

CITAT:
"dužina vozila 4600-4700 mm, međuosovniski razmak, min. 2700, širina vozila s rasklopljenim osvrtnim ogledalima, 2050 mm, visina praznog vozila, min 1650, udaljenost od tla praznog vozila, 210 mm, te – obujam prtljažnika od 640 l"
05.09.2018 | 12:51
Nemoguće je reagirati, kod nas jednostavno ne postoji kritična masa istomišljenika. Hrvate mogu ujediniti jedino veći sportski uspjesi reprezentacija ili pojedinaca. Kao što sam rekao, daj narodu kruha i igara, a stara poslovica kaže da narod ima upravo onakvu vlast kakvu zaslužuje. Usprkos svemu, sve vrvi od Facebook revolucionara, kojih se u stvarnom svijetu ne može skupiti ni stotinjak - a to u 15 min. rastjera jedan manji vod interventne policije. Nema zajedništva u bitnim stvarima, nema interesa za pomicanje stvari na bolje. Nažalost živimo u mutnoj bari gdje političari i bliske im strukture mute vodu i najbolje stvari grabe za sebe.

Mala smo zemlja i svako svakog zna, pogotovo kad su u pitanju interesi i spašavanje vlastite guzice - posljednji primjer, sin generala Kruljca kako je gore navedeno. Oduzeti mu sve činove i zasluge, a maloga poslati u zatvor. Jedan general HV-a takvim ponašanjem blati sve one kojih više nema a bili su tu kad je najviše trebalo, blati sve one koji su krvarili za državu a danas jedva spajaju kraj s krajem, radi budalama sve poštene i radišne ljude ove zemlje i na kraju kakvu on to poruku daje mladim ljudima?!?

A takvih primjera ima skoro svakodnevno...
05.09.2018 | 13:00
OK. Svako ima svoje mišljenje i to je u redu. Ali, čitajući ove postove, podsjetilo me na razgovor sa starim od frenda koji je (znači, taj otac) bio u ratu 90-ih. Veli on meni da je Koradea ubio Mesić i protuobavještajna zajednica, jer da je ovaj oslobodio gotovo većinu Hrvatske i da je imao vojsku iza sebe te danima prije nego što je "poludio" da je najavljivao da će ići s vojskom na Pantovčak. Pa da je onda Mesić izrežirao situaciju u Zagorju.
Jer predsjednik koji je na čelu vojske, a tu vojsku nema jer sluša generala kojemu vjeruje više zbog rata i svega što su prošli pod njim, nije pravi predsjednik u punom smislu te riječi.
Nisam ni sam znao, niti sada znam, što da mislim o tome...
Jesu li to bila buncanja čovjeka koji si voli popiti, ili ima nešto u tome svemu.
Ako ima, koliko nas zaista mediji lažu? Zanemarimo glupave priče i pričice tko je s kim i koja se starleta skinula ili tko se oženio na kraljevskom dvoru, već prave priče od nacionalne važnosti.
05.09.2018 | 13:19
Zdravac kaže:
Uzmite, npr. branitelje, koji su postali profiterska skupina."


Zdravac, većina branitelja nema nikakve veze sa Gjurom Glogoškim, veliki broj nas "branitelja" nije išao u rat zbog profita, iako je bilo naravno i takvih ljudi, većina branitelja danas nema posao, a jedina povlastica koja im je ostala je pravo na dopunsko zdravstveno, besplatni sistematski pregled te pokop uz vojne počasti.

Nemaju svi mirovinu, ja je imam. Kad si već dotaknuo tu temu iskreno ću te pitati a ti iskreno odgovori - Želiš li mojih 3.800 kn mirovine? Uz njih dobivaš na poklon gelere u leđima, dvije prostrijelne rane desne natkoljenice i trajno oštećenje mišića na desnoj nozi (vidno šepanje i ponekad otkazivanje stabilnosti noge), dijabetes tipa A, svakodnevno upucavanje inzulina u organizam, jer bez njega mi je šećer preko 20.

Jedina povlastica koju imam je mirovina koju mi je država dodijelila, htio sam raditi ali u sistemu ministarstva obrane to tako ne ide. Bio sam zaposlen u vojsci, ne kao pričuva, već kao djelatna vojna osoba. A tada su kriteriji umirovljenja drugačiji. Danas jedino znam da sam bio mlad i nadobudan, ugovor sam potpisao sa 18 god., misleći tada da je to čast - a danas vidim da ipak nije, i to sve zbog takvih napisa kakav si ti danas napisao.

Žalosno je i jadno da danas većina ljudi, uključujući i tebe, ima takvo mišljenje o onima koji su držali glavu u torbi kako bi se ostvario san o samostalnoj i suverenoj državi Hrvatskoj. Mi smo ipak državu obranili u ratu, a današnje generacije se ne znaju izboriti za svoja prava čak ni u miru, Facebook ratnici
05.09.2018 | 13:20
Problem je jedino i iskljucivo u MENTALITETU. To je nesto sto ne mozes promijeniti preko noci i zato sam i odlucio promijeniti drzavu stanovanja kada ne mogu promijeniti svoju okolinu i mentalitet ljudi. Za tako nesto su potrebne generacije i generacije da se shvate neke stvari.
Ovdje je normalno da covjek ubije nekog i bude pomilovan zbog sinkope.
Ovdje je normalno da sin generala HV-a sa DROGOM i ogromnom kolicinom love bude poslan na drustveni rad umjesto u zatvor, a covjek koji boluje od MS-a i uzgoji si 10 biljki kako bi si olaksao stanje ide u zatvor na 2 GODINE (uz pretpostavku sutkinje da je on namjeravao prodavati to, a ne koristiti za lijecenje!).
Ovdje je normalno da se pokradu MILIJARDE kuna, imaju crni stranacki fondovi, sve se to otkrije i glavni krivci ili do dana danasnjeg nisu procesuirani ili su odradili guljenje krumpira (kao i generalov sin) i puj pik dobro je
Ovdje je normalno da onoga tko ukazuje na kriminal i lopovluk proglasavaju rusiteljem pravnog poretka drzave,dok isti ti lopovi normalno setaju drzavom bez da im fali i dlaka na glavi.
Ovdje je normalno da se nabavljaju stvari po visestruko preplacenim cijenama od trzisnih, a ostatak novaca se medusobno podijeli
Ovdje je normalno da kapetan nogometne reprezentacije LAŽE na sudu i daje lazni iskaz u korist jednog od najveceg kriminalca u zemlji, dok u isto vrijeme sa istim tim kriminalcem izbjegava placanje poreza toj istoj drzavi "za koju se bori"
Ovdje je normalno vidjeti naonaciste poput bujanca i slicnih kao VIP goste na inauguracije PREDSJEDNIKA drzave!
Ovdje je normalno da ubijes nekoliko ljudi i ne odlezis niti sata u zatvoru za to, a kamoli da ti jos oduzmu vozacku dozivotno jer si iz "drustveno prihvatljive obitelji"
Ovdje je prihvatljivo da ukoliko ti nesto nije po volji pitas "di si bio '91" i tako "pobijes" svu daljnju raspravu.
Ovdje je normalno svadati se o ustasama i partizanima, komunjarama i domoljubima u 2018. u HRVATSKOM SABORU

E vidite dragi kolege, to je MENTALITET i to se nece promijeniti u narednih 30-tak godina. Zato nam (vam) i je tako kako je...

EDIT: A da ne kazem pravosude i ovaj najnoviji slucaj:
www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/pre...lijuna-eura/7794474/

Znaci ti covjeku koji je OSUDEN na 10 godina zatvora zbog dilanja droge ne mozes/ne zelis dokazati porijeklo imovine??? Pa nabijem i onog tko je donosio ovakve zakone i onog koji je donio ovakvu presudu na jednu stvar...
Stvar vrlo jednostavna za dokazati: Kolika su tvoja primanja u tom periodu/primanja ostatka tvoje porodice u radnom odnosu umanjeno za osnovne potrebe za zivot u tom periodu. Ako je tebi bila placa mjesecno 100 000$ onda svaka cast majstore i skidam kapu. Ukoliko nije - sve ono izmedu procijenjene vrijednosti i tvoje place/LEGALNE ZARADE ti ostaje, sve ostalo preko toga cemu ne mozes dokazati odakle ti ti novci ti se zaplijeni! Vrlo jednostavna stvar.
E vidite, bas zato se vladajuci protive zakonu o porijeklu imovine! U zakon stavis 3 clanka gore navedena.
Clanak 1. Kolika su tvoja primanja i primanja tvojih ukucana.
Clanak 2. Rashodi tvoje obitelji
Clanak 3. Prihodi - rashodi = Onoliko koliko mozes zadrzati, sve preko toga ukoliko nisi naslijedio/dobio na lotu ti se plijeni.
05.09.2018 | 13:43
Sa posljednja dva posta se potpuno slažem. Jedino se nadam, iako se tako nadam od 90-e, da smo mlada demokracija i da još dosta žganaca trebamo pojesti da bi kao država zaista profunkcionirali. I iz Irske se bježalo van, a sada su zemlja za poželjeti. Ali istina, trba promijeniti mentalitet. I tu se opet vraćamo na ono što sam napisao u prvom svom postu - krivi smo svi mi.
05.09.2018 | 14:56
[quote="drazenp1706" post=170324]]drazen1706. kaže:


Kad si već dotaknuo tu temu iskreno ću te pitati a ti iskreno odgovori - Želiš li mojih 3.800 kn mirovine?


Odgovor je ne. Ne želim. A da li i Đuro Glogoški ima 3800 kn mjesečnih primanja? Nadam se da shvaćate poantu, ali htio bih da se ne vade moje riječi iz konteksta.
Zašto se uvijek misli da, kad god se spomenu materijalna prava branitelja, dovodimo u pitanje njihove zasluge u ratu, koj je bio, usput rečeno prije više od 20 godina?

Ja sam rođen 1979. godine, dakle '91. sam imao 12 godina. Ali sada imam skoro 40. I supruga i ja radimo u privatnim firmama, i nismo u nijednoj stranci, nemamo veze nijedno s politikom. Recimo da smo nas dvoje jedna interesna skupina. Đuro Glogoški je druga interesna skupina. Umirovljenici (redovni, starosni) su treća skupina, uhljebi, političari su četvrta, i tako dalje...

To je poanta koju sam htio reći... Svatko ima svoje razloge i svoja opravdanja...
05.09.2018 | 15:29
smayoo kaže:
I ja se slažem sa svime navedenim. A tko je, po vašem mišljenju, kriv za takvo stanje?


Sami smo krivi. Prevladava misljenje “netko drugi bude”.
Ljenost je isto prisutna, neobrazovanost takodjer.
Kapitalizam je gadna stvar.
Mutno buducnost odredjuje proslost s kojom moramo jednom za uvijek raskrstiti.
Da ne politiziram, dok se god jugo zastave viore po skupovima, tapkati i koprcati ce mo u kaljuzi.
Zastave su ovdje samo simbol (moze biti bilo sto drugo pa i ustaski simboli).
Kad nestane jednig, nestati ce i drugog i onda bez tereta mozemo ici prema naprijed.
Gledam Uljanik, da su ga ugasili prije 20 godina, sad se ne bi uopce pricalo o tome i taj prostor bi dobio novu funkciju. To je isto teret proslosti koji moramo odrezati.
05.09.2018 | 15:36
Spomenut je Djuro Glogoski koji je potpuno nevazan ali potvrdjuje ono moje “netko drugu bude”.
On je taj koji je branio Hevatsku od jugo-okupatira. On i Hrvatski branitelji su “netko drugi”.
Gdje god se okrenete ima takvih primjera.
Doslo je vrijeme kad nema “nekih drugih”, sami trebamo poceti rintati.
Hrvatska nije izuzetak ni po kriminalu, uhljebima, ovima-onima....
05.09.2018 | 16:13
Hrvatski branitelji su skupina koja je dala svoje srce za ovu domovinu, danas nemaju gotovo nikakva prava, s druge strane tu naravno postoje i hrvatski branitelji koji su stradali u domovinskom ratu - HRVI, oni imaju neka ustavom zajamčena prava, no ona naravno nisu ista za sve sudionike. Postoje i civili koji su stradali u domovinskom ratu, oni za državu ne postoje, civilni invalidi, bolesna djeca, za njih nema novaca. Prvi bih pristao da se uzme od mene 10% i pomogne tim skupinama.

U mirovinu se kod nas išlo po dobro poznatom nam principu, tko koga zna i tko kome može nešto srediti. Sva bagra koja se za vrijeme rata znala laktariti danas ima vojnu mirovinu, imam je i ja, ali sam je dobio regularnim putem i to nakon 6 revizija. Neki su je dobili za šankom, na janjetini, ja sam je zaradio na Banovini, zaliven krvlju. Upravo sam se zbog takvih stvari isključio iz udruge HVIDRA, koju smatram produženom rukom - ZNA SE koga. Politika me zanima, dobio sam od države što me sljedilo i tu prestaje naš odnos.

Danas me zanima razvoj mog djeteta, moja supruga, uređivanje obiteljske kuće, otplata kredita, volim pecanje, volim kuhanje, volim kućne popravke i skupljanje alata. Obožavam naravno i Apple proizvode. Politika i političari mi se jednostavno gade, da sam mlađi i da su okolnosti drugačije, odmah bi napustio ovu smijuriju i žabokrečinu od banana države.
05.09.2018 | 17:27
Zabac, zasto misliš da nam je netko drugi kriv? Moje kritike su dobronamjerne. Zašto nebi omogučili braniteljima da se zaposle, pa onda u vidu određenih beneficija u vidu smanjenja bruto nameta kompenziratli sudjelovanje u ratu.?!

Zašto misliš da mi je netko drugi kriv ako kažem da je natječaj namješten? A drugi šute jer čekaju svoj red? Zašto misliš da je u redu da se "GENERAL Kruljac" sastaje sa ministrom policije? Kao, nisu razgovarali o sinu kriminalcu???!! Eto, ovo ti je jedan školski primjer onoga što želim naglasiti. General Hrvatske vojske "SREĐUJE" svom sinu blažu kaznu. I što je najgore, pravosuđe to sve i uvaži. Ma nemam riječi.
Isto tako župan odluči koji mu se auto sviđa, a onda mulci referenti skopiraju karakteristike tog vozila u javni natječaj... Da nije smješno, bilo bi tragično, i obratno!

Zašto se taj famozni Đuro Glogoški sada nije javio, i rekao: - "NE MOŽETE namještati natječaj! Ja se za takvu Hrvatsku nisam borio?"
Zabac, znaš ti zašto nije. Lijepo su ga oni "ušutkali"!
Naravno da nitko ne dovodi u pitanje zasluge u ratu, ALI eto, TO zamjeram braniteljima! Neka dignu glas protiv nepravde, kao što to i ja radim! Garantiram da će imati više poštovanja od nas, koji smo bili djeca kada se branila Hrvatska. Doduše, imati će više poštovanja, ali manja primanja...

Moje kritike su konstruktivne, i mogu samo doprinijeti razvoju i usmjeravanju mentaliteta u pravome smjeru, a tko to ne vidi, pa eto - neka i dalje naglašava ono što u cijeloj priči niti nije sporno, i nije sporno.
Na žalost, ne postoji večina, koja bi se suprotstavila balkanskom mentalitetu i trebati će generacije da se to promjeni.

Toliko od mene, jer vidim da ide u krivom smjeru.
05.09.2018 | 17:47
@Zdravac, gdje sam napisao da nam je netko drugi kriv?

Nema "usmjeravanja mentaliteta" dok simboli propalih zločinačkih režima viore na "prosvjedima".

Naša prošlost na određuje budučnost. Zato treba konkretna osuga (sudske kazne kao u Njemačkoj) i onda krenuti dalje.

Okreni se oko sebe, države su imale isti ili gori sistem ali su nas prešišale: Mađarska, Poljska, Rumunjska pa i Bugarska. Tamo je bilo volje i odstranjen je bivši sistem koji je do kocena osiromašio i opustoio državu.
Zar misliš da je HDZ pokrao? Oni su mrvice pokupili, a pravo bogatstvo je nestalo u davno prije. Što materjalno, što ljudsko. Onda se mene naziva ober glupim jer itekako vidim tko te klao i krrao.
Ovo ide u krivo, a mi nismo u stanju naučiti ništa iz prošlosti i dalje guramo neko kvazi zajedništvo. Nabijem ih na 3===D
05.09.2018 | 18:03
Zabac ti si ozbiljno zabrijao sebi u glavi neke stvari i u svemu vidis komunjare vampire koji sisu krv maloj djeci
Pa daj pogledaj malo oko sebe covjece! Kakvi prosvjedi? Kakvi ustase/partizani, komunjare/domobrani? Pa u 21. stoljecu smo! U 2018. godini! Kradu te i lazu isti oni koji su za vrijeme istog tog rata pobjegli van i dobili anemiju da bi izbjegli vojsku! Kradu te i lazu isti oni koji su tada u vrijeme rata bili u najboljim godinama (20-30) i koji nisu isli u isti taj rat, nego su se na njemu i poslije njega obogatili! Kakvi komunisti covjece bozji - pokrali su te i dalje te kradu "DOMOLJUBI"!
Komunizam/fasizam i ostali ideoloski -izmi su ZAVRSENI! Sada te kradu "domoljubni" kapitalisti a ne komunisti!
05.09.2018 | 18:07
Zdravac, branitelji se jednostavno više ne mogu skupiti u jednu homogenu masu i pokrenuti bilo što, u braniteljskoj kasti postoji mali milion udruga, a svaka od njih dobiva nešto iz državnog proračuna i nije ih briga za bilo kakve promjene u društvu. Isto vrijedi i za ostale skupine građana, umirovljenici, studenti, nezaposleni, samostalni umjetnici, državni službenici... Zaposleni u privatnom sektoru se nemaju buniti protiv koga, veži konja gdje ti gazda kaže ili letiš van. Usput danas su svi dobro umreženi i svaki korak pojedinca se može pratiti i dokumentirati te naposlijetku sankcionirati. To je moje mišljenje zbog čega nema većih izlijeva gnjeva u društvu.

Nisam član ni jedne od braniteljskih udruga, član ni jedne stranke - a mogao sam biti, no ja ipak nemam tako debelu kožu, držim do svog dostojanstva, stojim iza svoje obitelji i ne želim bacati blato po sebi zbog šake škuda. Čak i među braniteljima postoje velike podjele, primjerice oni koji su sudjelovali u ratu kasnije, smatraju se manje vrijednima?!? Svojevremeno su se dijelili trofejni pištolji oko kojih su nastale ogromne svađe i podjele. Baci kost među pse i vladaj, to je slika naše vlade i ministarstava.

Ukratko, u ovoj se državi sve svodi na to koga znaš i tko ti može što srediti, i to se obdanjuje javno.

To je sve od mene što se tiče ove teme, ispričavam se ako sam svojim istupima nekoga povrijedio ili uzrujao ali mučno mi je uopće prisjećati se dana provedenih u ratu, zatvaram se od ove teme.
05.09.2018 | 18:18
Da bi nam moglo biti bolje, prvo treba stvoriti preduvjet, kojeg zasad nema. On je samo jedan i zove se istina. Mi još nemamo pravu istinu u razdoblju 41-45 g. OK, nje nije onda moglo biti jer nebi bilo niti one države 45 godina. Ovaj zadnji domovinski rat je rezultat te neistine s kojom su Srbe huškali na način na koji bi se i Goebbels posramio.
Prošao je zadnji rat i opet ništa od te istine. Meni je razumnjivo da se to nije moglo odmah nakon rata, ali prošlo je već 20 i neš godina i opet tapkamo u mraku gdje se dva tabora sukobljavaju na ideološkom nivou i sve bitne stvari ne dolaze do izražaja.

Čitam ja lijeve i desne portale, kao i mainstream medije, a najviše volim čitati komentare čitatelja, gdje se najbolje vidi o čemu pričam. Ta dva suprostavljena tabora su zauzeli stav i po cijenu života nebi nešto priznali.

Evo iz našeg topica primjer,tako će nama @mmesko spomenuti "neonacista" Bunjanca i Luku Modrića i Mamića, ali da ga pitate tko je nacrtao svastiku, to sačuvaj Bože...kako se usudiš tako nešto pitati. Možda bi rekao u stilu bivšeg predjednika Josipovića, da je to ljepa svastika Nomalno da neće spomenuti Babića iz index_a i njegovu utaju poreza. Evo ukratko o sržu tog problema, nomalo da vrijedi i obrnuto za nekog zadrtog s desne strane o nepromjenjenom stavu.

Može netko reći da su to banalni problemi, ali nisu, jer dok se god toga ne rješimo nemožemo ići napred. Istina se mora izreći, pa koliko god bila bolna i svatko je treba priznati i tek onda kao normalno drušvo možemo ići naprijed.

Rak-rana našeg društva su;sudstvo, mediji i obavještajna zajednica.
05.09.2018 | 18:32
cariblanco kaže:
Da bi nam moglo biti bolje, prvo treba stvoriti preduvjet, kojeg zasad nema. On je samo jedan i zove se istina. Mi još nemamo pravu istinu u razdoblju 41-45 g. OK, nje nije onda moglo biti jer nebi bilo niti one države 45 godina. Ovaj zadnji domovinski rat je rezultat te neistine s kojom su Srbe huškali na način na koji bi se i Goebbels posramio.
Prošao je zadnji rat i opet ništa od te istine. Meni je razumnjivo da se to nije moglo odmah nakon rata, ali prošlo je već 20 i neš godina i opet tapkamo u mraku gdje se dva tabora sukobljavaju na ideološkom nivou i sve bitne stvari ne dolaze do izražaja.

Čitam ja lijeve i desne portale, kao i mainstream medije, a najviše volim čitati komentare čitatelja, gdje se najbolje vidi o čemu pričam. Ta dva suprostavljena tabora su zauzeli stav i po cijenu života nebi nešto priznali.

Evo iz našeg topica primjer,tako će nama @mmesko spomenuti "neonacista" Bunjanca i Luku Modrića i Mamića, ali da ga pitate tko je nacrtao svastiku, to sačuvaj Bože...kako se usudiš tako nešto pitati. Možda bi rekao u stilu bivšeg predjednika Josipovića, da je to ljepa svastika Nomalno da neće spomenuti Babića iz index_a i njegovu utaju poreza. Evo ukratko o sržu tog problema, nomalo da vrijedi i obrnuto za nekog zadrtog s desne strane o nepromjenjenom stavu.

Može netko reći da su to banalni problemi, ali nisu, jer dok se god toga ne rješimo nemožemo ići napred. Istina se mora izreći, pa koliko god bila bolna i svatko je treba priznati i tek onda kao normalno drušvo možemo ići naprijed.

Rak-rana našeg društva su;sudstvo, mediji i obavještajna zajednica.


Evo kad me vec prozivas za neke stvari koje ja nikada nisam ni rekao, niti bih odbio dati odgovore pa cu ti ih sada dati:
1. Nemam pojma tko je nacrtao svastiku, nemam nikakvih veza sa HNK Hajduk Split osim navijackih, tako da nemam saznanja o tome. Pod istim tim, normalno da sam protiv nacizma i isticanja bilo kakvih simbola istog i protivim se glorifikaciji iste! Nemam uvid u sigurnosne kamere oko i na Poljudu, te nemam nikakve veze sa MUP-om koji bi isto to trebao otkriti! Ukoliko se otkrije pocinitelj, za mene je on isti kao i Bujanac (a nemam bas dobro misljenje o istom), pa makar dijelio tribinu sa njim! Hvala!

2. Slazem se, isti taj Babic je isto tako lopov i kriminalac koji vara i ne placa porez vlastitoj drzavi! Za mene ne postoje dobri/losi kriminalci ili lopovi, lijevi/desni. Za mene je lopov uvijek LOPOV,a kriminalac uvijek KRIMINALAC, bio on iz strane HDZ-a, SDP-a, HSS-a ili iz HSU! Ne dijelim ljude na lijeve i desne, nego samo na postene/casne sa svojim stavom i na one druge...
05.09.2018 | 18:41
mmesko kaže:
Zabac ti si ozbiljno zabrijao sebi u glavi neke stvari i u svemu vidis komunjare vampire koji sisu krv maloj djeci
Pa daj pogledaj malo oko sebe covjece! Kakvi prosvjedi? Kakvi ustase/partizani, komunjare/domobrani? Pa u 21. stoljecu smo! U 2018. godini! Kradu te i lazu isti oni koji su za vrijeme istog tog rata pobjegli van i dobili anemiju da bi izbjegli vojsku! Kradu te i lazu isti oni koji su tada u vrijeme rata bili u najboljim godinama (20-30) i koji nisu isli u isti taj rat, nego su se na njemu i poslije njega obogatili! Kakvi komunisti covjece bozji - pokrali su te i dalje te kradu "DOMOLJUBI"!
Komunizam/fasizam i ostali ideoloski -izmi su ZAVRSENI! Sada te kradu "domoljubni" kapitalisti a ne komunisti!


Eto, sad počine ono što ne želimo na forumu.
Ti jednostavno huškaš i onda se poslije čudiš kao pura dreku!
Baš zato i zbog takvih kao što si ti, treba s prstom pokazati tko je što i sudski progoniti i kazniti (da sudski kao što je Njemačka napravila, osudila je tisuće na višegodišnje zatvorske kazne i veći dio pomilovala). Da se to desilo, Mesić nikad ne bi bio predsjednik i njima slični. Masa sad već unuka izletjela bi iz stanova koje su oteli ljudima jer su ih ubili ili protjerali.
Kako to nismo i izgleda ne budemo napravili, ratni zločinci budu i dalje odlučivali o ovoj zemlji.
HDZ je kamilica u toj cijeloj prići. Svi kojima je komunizam donio blagostanje gdje su članovi obitelji krali i bogatili se, oni sad seru protiv demokracije jer više ne mogu krasti.
Izgleda kako ima takvih i na forumu kojima je uzeta državna sisa bivšeg sistema i premještena u nečija druga usta ovog sistema, te to jako boli.
05.09.2018 | 18:48
Samo da napomenem; Moji roditelji su bili poljoprivrednici u bivšem sistemu. Kao niti ja danas, tako ni oni nisu bili u nikakvim zadrugama, ili bilo čemu što ima veze sa režimom. I plaćali su "porez", pa čak i zakapali žito u staji ispod krava da im sve ne uzmu. Dida mi pričao dok je bio živ.

Pa svejedno ja sada ne serem po nikome i nije mi kriva bliža ili daljnja povijest, nego navodim konkretne kritike i primjere.

Samo da to razjasnimo!

EDIT:
Saqmo da još dodam - Mama je cijeli život radila na poljoprivredi i redovito uplačivala mirovinsko. Pa sad ima 1.400 kn mirovine. Za 40 godina krvavog rada.

A vama slobodno prepuštam ovaj nastavak teme o četrdesetprvoj i devedesetprvoj! To me zanima samo u kontekstu povijesti.
05.09.2018 | 18:50
Zdravac kaže:
Samo da napomenem; Moji roditelji su bili poljoprivrednici u bivšem sistemu. Kao niti ja danas, tako ni oni nisu bili u nikakvim zadrugama, ili bilo čemu što ima veze sa režimom. I plaćali su "porez", pa čak i zakapali žito u staji ispod krava da im sve ne uzmu. Dida mi pričao dok je bio živ.

Pa svejedno ja sada ne serem po nikome i nije mi kriva bliža ili daljnja povijest, nego navodim konkretne kritike i primjere.

Samo da to razjasnimo!


Onda u čemu je razlika tih sistema?
Krali su i jedni i drugi s tom razlikom da su oni prije i ubijali!
(Što bi se desilo s djedom da su mu našli skriveno žito?)
05.09.2018 | 18:51
Ljudi moji ovo o čemu sam napisao predhodni post je bit svega. Sjetite se samo koliko puta smo se tu na forumu prepucavali oko ideoloških tema. Bilo je svega, brisanja postova, vrijeđanja, oduzimanja karmi i sl. sranja. Zašto smo se prepucavali oko toga i dokazivali jedni drugima, tko je više zla napravio i tko je gore govno ? Pa upravo zato što to nije rješeno i istina nije ispoštovana, nego se samo podmeće pod tepih i vadi po potrebama, za političke bodove.

Imali smo mi sukobljavanja oko normalnih tema, sjećate se stambenih kredita u švicarcima. Raspravljali smo, svatko je imao svoj stav, ali nije tema toliko bila zagađena da bi se brisali postovi. Mi tako o svakoj drugoj bitnoj temi u ovom društvu možemo raspravljati na normalni način, ali kad dođu U i P onda je generalno sranje...zar vam to nešto ne govori ?

@mmesko tebe sam samo primjer naveo o onom što pričaš, onaj nastavak sam insuirao, da bude zorniji prikaz o tome što pišem. Nemam ništa protiv tebe, živio i pozdravljam ove tvoje stavove pod 2.
05.09.2018 | 18:51
Ti bas i ne kuzis neke stvari najbolje...
1. Nikakve veze sa bivsim sistemom, a bome ni sa ovim nemam! Imam samo svoju vlastitu glavu i razmisljanje zbog kojeg sam i otisao iz iste drzave koja mi je "sve" podarila! Takoder, NITKO iz moje obitelji, a niti ja nismo imali nikakve koristi od Jugoslavije, a jos manje od Hrvatske i njezinih "stranaka". Sve sto su moji postigli su radom i postenjem, te sam u istom duhu i ja odgajan! I da, ne bi vjerovao katolik sam, kao i moja obitelj
2. Jesam ja ikada rekao da netko tko nije zasluzio zatvor da ga treba pomilovati i slicno? LOPOV JE LOPOV! Bio on u bivsem i sadasnjem rezimu!
Da, trebaju se prihvatiti i sagledati neke cinjenice i u potpunosti OSUDI zlocince! Ali osuditi ih sa obje strane OBJEKTIVNO.
Ja sam za to da zlocin nikada ne moze zastarjeti! Bilo da se radi o ubojstvu/gospodarskom kriminalu/kradi i slicnom. ZLOCIN JE ZLOCIN!

Sta je po tebi Jasenovac drugaciji od Bleiburga? Sta je po tebi HDZ drugaciji od SDP-a? Sta je po tebi Hrvatska (trenutno) drugacija od Jugoslavije?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 minuta
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO