Apple ID - Registracija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple ID - Registracija


  • iMo
  • Korisnik
  • 19
30.07.2018 | 23:10
... Je li netko uspio otvoriti Apple ID bez upisivanja telefonskog broja?... Ukoliko jest, molim ga za uputu kako je to uspio.

U ovakvu svrhu nije problem dati telefonski broj jer ga traži jedna ozbiljna tvrtka ali nisam nigdje u "Uvjetima korištenja usluga Apple Media" naišao na stavku u kojoj Apple garantira da nitko neće taj broj zloupotrijebiti za poziv koji bi mogao "malo više koštati", o čemu se u medijima već pisalo da se događalo (nevezano uz Apple), te da bi u slučaju svojega propusta nadoknadio novčanu štetu.

Zbog navedenoga smatram da bi bilo korektno da je u okviru registracije ponuđena opcija verifikacije e-mailom, kao što je nekada postojala. Ako još uvijek postoji, molim za uputu kako je pronaći među opcijama

2. Također me zanima je li moguće izbrisati u potpunosti Apple ID dan-dva poslije registracije, a da aplikacije koje su u međuvremenu legalno skinute (free besplatno, a plaćene uz naknadu) na Apple uređaju ostanu i dalje upotrebljive?...

Unaprijed zahvaljujem na svakom korisnom odgovoru.

180730_posljednjiKorak_IDRegw.jpg
31.07.2018 | 05:41
Mislim da bez Apple ID-a ne ide, on je ustvari nešto kao osobna iskaznica korisnika Apple uređaja. Što se tiče sigurnosti, tu ti nitko ne može 100% garantirati da tvoji podaci neće biti ukradeni, no kod Apple-a još nije zabilježen takav slučaj, dok kod Sony-a primjerice je(krađa PSN podataka o korisnicima). Na čudne brojeva se najbolje ne javljati, tko te treba, zvat’ će opet.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 08:02
drazenp1706, hvala Ti na odgovoru. Dobro je to znati. Umirujuce je : )
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 08:07
Je li moguce da na moj Apple uredjaj preuzme free ili plati komercijalnu aplikaciju netko drugi tko ima Apple ID. Bih li tim postupkom na neki nacin ostetio Apple ili autora doticne aplikacije.
31.07.2018 | 08:51
Moguće je. Pravne implikacije ne bih komentirao, nisam stručan niti upućen
31.07.2018 | 09:40
Najbolje se zaštiti otiskom prsta, tada je bez otiska nemoguće obaviti bilo kakvu transakciju na App store-u. Ukoliko uređaj podržava tu funkciju.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 11:06
Hvala na odgovorima.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 11:19
drazenp1706 kaže:
Najbolje se zaštiti otiskom prsta, tada je bez otiska nemoguće obaviti bilo kakvu transakciju na App store-u. Ukoliko uređaj podržava tu funkciju.


Ako se za koju godinu obogatim, možda mi neki zaigrani mafijaš odreže prst za tu i druge, vrijednije transakcije : (

Ovo s otiskom prsta, uz uvjet davanja broja telefona, baš me je iznenadilo. Je li doista razlog sigurnost ili neopravdani strah i pretjerana kontrola?... Ne bih se čudio da “next step” bude uvjetovanje otiska prsta općenito za rad Appleovih računala. Te policijske mjere meni su razumljive i prihvatljive jedino za MUP i Interpol. Čini mi se da Apple više nije ona kreativna tvornica čarobnih informatičkih rješenja...
31.07.2018 | 12:42
iMo,

Uvjet davanja broja telefona je tu zbog mogućnosti sigurne udaljene provjere tvoga identiteta (kako bi se onemogućilo nekog drugog da zatraži resetiranje tvog pasworda, brisanje podataka i slično).

Otisak prsta je (barem koliko je meni poznato) spremljen lokalno na uređaju, pa je samim tim sačuvana tvoja privatnost (biometrijski podaci korisnika se ne prikupljaju na neki Apple-ov server kako bi eventualno mogli biti proučavani ili zloupotrijebljeni) i koristi se kao vrlo efikasna metoda utvrđivanja tvog identiteta prilikom korištenja Appleovih uređaja i usluga.

Nema potrebe za tolikom paranojom.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 13:05
m@xym kaže:
iMo, uvjet davanja broja telefona je tu zbog mogućnosti sigurne udaljene provjere tvoga identiteta (kako bi se onemogućilo nekog drugog da zatraži resetiranje tvog pasworda, brisanje podataka i slično.


m@xym, hvala na odgovoru. Bilo bi mi drago da sam bezrazložno zabrinut ali meni telefonski razgovor ne djeluje kao sigurna provjera identiteta. Da traže moj Skype račun bilo bi mi logičnije. Kako će oni ovako sa sigurnošću znati da sam ja s druge strane linije a ne moja supruga, brat, prijatelj, neprijatelj, susjed, kućna pomoćnica... ??? Nemaju snimku moga glasa, dakle ta provjera nije pouzdana, a riskira se zloupotreba s mogućom velikom novčanom štetom.

Nadalje, ako i budem pazio da se ne javljam na “čudne” brojeve iz inozemstva, kako ću među njima prepoznati broj Appleove službe koja će me zvati? Jesu li igdje objavili svoj broj s kojega će vršiti provjeru identiteta korisnika svojih usluga"?...
31.07.2018 | 13:18
drazenp1706 kaže:
Najbolje se zaštiti otiskom prsta, tada je bez otiska nemoguće obaviti bilo kakvu transakciju na App store-u. Ukoliko uređaj podržava tu funkciju.


Krivo. TouchID nije nikakva dodatna zastita, nego samo ‘shortcut’. To je najbolje vidljivo na tome kad restartas telefon uvijek moras unijeti passcode, ili ako se odjavis iz AppStorea, kad se ponovno prijavis moras ponovno ukljuciti ono ‘Use TouchID for purchasing’ i potvrditi unosom sifre za taj account. I sa podesenim TouchIDom ti mozes uvijek kupovati aplikacije sa sifrom, TouchID ti samo olaksava.
31.07.2018 | 13:29
iMo kaže:
m@xym, hvala na odgovoru. Bilo bi mi drago da sam bezrazložno zabrinut ali meni telefonski razgovor ne djeluje kao sigurna provjera identiteta. Da traže moj Skype račun bilo bi mi logičnije. Kako će oni ovako sa sigurnošću znati da sam ja s druge strane linije a ne moja supruga, brat, prijatelj, neprijatelj, susjed, kućna pomoćnica... ??? Nemaju snimku moga glasa, dakle ta provjera nije pouzdana, a riskira se zloupotreba s mogućom velikom novčanom štetom.

Nadalje, ako i budem pazio da se ne javljam na “čudne” brojeve iz inozemstva, kako ću među njima prepoznati broj Appleove službe koja će me zvati? Jesu li igdje objavili svoj broj s kojega će vršiti provjeru identiteta korisnika svojih usluga"?...


Mislim da si krivo razumio. Nece tebe nitko zvati za sigurnosnu provjeru, nego kad se negdje logiras sa AppleIDom i sifrom, kao dodatni stupanj zastite ce te traziti jos jedan kod koji ce ti njihov sistem poslati kao poruku (ili poziv pa ce robot samo procitati broj, ovisno koju opciju si odabra) samo na taj broj koji si tu definira. To se zove 2-step verification ili Two Factor Authentication (to su dvije razlocite, ali slicne stvari, ovisi koju si oociju odabra).
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 14:33
... Dobro. Hvala Ti na dodatnom objašnjenju. To već bolje zvuči.

Zanima me još stavljaju li se hrvatski znakovi kod upisivanja imena, prezimena i adrese ili sva slova ipak moraju biti BEZ kvačica?...
31.07.2018 | 14:59
Imamo jednog poznanika koji se ni dan danas kod kuće ne želi služiti internetom, ne koristi pametni telefon, nema čak ni mail adresu... Tvrdi da "oni" sve prate, sve znaju, te da bi na taj način mogao vrlo lako ostati bez svega stečenog u životu. Moje pitanje je: da li je to normalno? Jasno da nije, to je paranoja, paranoja od okoline, paranoja od dijeljenja informacija s nekim. Moje mišljenje je da takvim ljudima uopće ne treba računalo, ne treba im ustvari nikakav uređaj za komunikaciju. Za takve je najbolje ostati u svoja četiri zida i uživati u sigurnosti vlastitog doma.
31.07.2018 | 15:16
iMo kaže:
... Dobro. Hvala Ti na dodatnom objašnjenju. To već bolje zvuči.

Zanima me još stavljaju li se hrvatski znakovi kod upisivanja imena, prezimena i adrese ili sva slova ipak moraju biti BEZ kvačica?...


Ja stavio (prezime mi je Žabčić) ali nikako kao korisničko ime ili lozinku.
Ako jednog dana dojde i Apple dučan u RH, ne budem trebao prtljati.
Mislim kako danas razni sustavi (Google recomo) lako barataju sa zamjenama slova (č=c).
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 15:19
drazenp1706 kaže:
Imamo jednog poznanika koji se ni dan danas kod kuće ne želi služiti internetom, ne koristi pametni telefon, nema čak ni mail adresu... Tvrdi da "oni" sve prate, sve znaju, te da bi na taj način mogao vrlo lako ostati bez svega stečenog u životu. Moje pitanje je: da li je to normalno? Jasno da nije, to je paranoja, paranoja od okoline, paranoja od dijeljenja informacija s nekim. Moje mišljenje je da takvim ljudima uopće ne treba računalo, ne treba im ustvari nikakav uređaj za komunikaciju. Za takve je najbolje ostati u svoja četiri zida i uživati u sigurnosti vlastitog doma.


I da ne postoje nikakvi dokazi o tome, ne treba dvojiti da postoji i prikupljanje i obrada informacija, s različitim ciljevima. Poznavajući ljudsku slabost pretpostavljam da je svakome to tko ima novac i vlast zanimljiva "analiza mase" - iz različitih pobuda. Zato bojazan toga čovjeka nije u potpunosti neopravdana ali s nekim datostima suvremenog života moramo se pomiriti i pametno ih koristiti. S druge strane taj čovjek možda ima i neke koristi od takvog stava, posebice ukoliko mu to pomaže da ne izgubi iz vida bitne stvari u životu.
31.07.2018 | 15:21
Konkretno, kod izrade Apple ID-a dao sam sve svoje točne podatke, isto kao i kod registracije na ovaj forum, isto kao i svugdje gdje se to traži od mene. Točne podatke, ne skrivam se od nikog. Na korisniku je da li će dati svoje podatke nekom ili ne, nedaš svoje podatke - nema usluge za tebe, jednostavno. Tako i treba biti. Ne vjerujem da postoji korisnik Apple uređaja koji radi dramu oko prijave Apple-ID-a. Ako ti odgovara takva politika tvrtke Apple, prihvati, ako ne - nemoj koristiti njihove uređaje. Uostalom postoje alternative, primjerice Android i Google servisi - koji opet na kraju trebaju tvoje podatke, i to u još većoj mjeri te neprestanoj gnjavaži. Za potpunu sigurnost postoji mehanička pisača mašina, analogni telefon "Iskra" i dobri stari poštar na Tomosu APN 6!
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 15:24
drazenp1706 kaže:
Konkretno, kod izrade Apple ID-a dao sam sve svoje točne podatke, isto kao i kod registracije na ovaj forum, isto kao i svugdje gdje se to traži od mene. Točne podatke, ne skrivam se od nikog. Na korisniku je da li će dati svoje podatke nekom ili ne, nedaš svoje podatke - nema usluge za tebe, jednostavno. Tako i treba biti. Ne vjerujem da postoji korisnik Apple uređaja koji radi dramu oko prijave Apple-ID-a. Ako ti odgovara takva politika tvrtke Apple, prihvati, ako ne - nemoj koristiti njihove uređaje. Uostalom postoje alternative, primjerice Android i Google servisi - koji opet na kraju trebaju tvoje podatke, i to u još većoj mjeri te neprestanoj gnjavaži. Za potpunu sigurnost postoji mehanička pisača mašina, analogni telefon "Iskra" i dobri stari poštar na Tomosu APN 6!


Nijedan podatak nije mi bio problematičan osim broja telefona. I dalje ga smatram nepotrebnim

31.07.2018 | 15:44
To je da provjere da li si fizički prisutan uz uređaj, znači da ti mogu
na taj broj poslati verifikacijski kod u slučaju potrebe. Microsoft ima isto to, i to traže prilikom instalacije Windows 10 OS-a, no Win nije tema ovog foruma. Možda bi bilo za takve stvari dobro imati jednu prepaid karticu, ali to je onda dodatni trošak. Mislim da tvrtke poput Apple-a, Google-a ili Microsofta nemaju namjeru zlorabiti tvoj broj mobitela. Po meni se više treba čuvati onih sitnih ribica.
31.07.2018 | 15:48
iMo kaže:
Nijedan podatak nije mi bio problematičan osim broja telefona. I dalje ga smatram nepotrebnim



Pa onda jednostavno iskljuci 2-step verification ili TFA, koji god da si vec ukljucio
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 15:48
Hvala svima na pomoći. Riješeno!
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 15:49
songoku kaže:
iMo kaže:
Nijedan podatak nije mi bio problematičan osim broja telefona. I dalje ga smatram nepotrebnim



Pa onda jednostavno iskljuci 2-step verification ili TFA, koji god da si vec ukljucio


Nisam nigdje primijetio tu stavku u opcijama.
31.07.2018 | 15:54
Ako kreiras novi AppleID kroz telefon, moguce da ti ni ne da za birati. U zadnje vrime Apple gura taj TFA malo previse. Kreiraj AppleID kroz appleid.apple.com i tu ce ti uvik dati da izaberes zelis li TFA, 2-step ili normalno (samo user i pass). Kad si kreira account tu, na telefonu izaberes Use existing account.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 16:03
Evo, obavio sam i to i skunuo prvu aplikaciju tako da je za sada sve OK. Na mob mi je samo stigao kod, u poruci, jer sam izabrao tu opciju.

Ako netko drugi čita o ovoj temi, možda mu bude Tvoj savjet koristan. Ja sam prije ovoga pokušao ući preko AppStorea na laptopu. Tamo su u proceduri bila i ona 3 famozna pitanja s "nezaboravnim" odgovorima. Ova verzija je ipak kraća i jednostavnija.

Još jednom svima zahvaljujem na pomoći : )
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 16:28
PNGimage.png
31.07.2018 | 16:38
A što si tužan?
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
31.07.2018 | 16:41
Ma to je arhivski crtez iz app Notes nastao za vrijeme stvaranja Apple ID-a
31.07.2018 | 17:27
Aj nacrtaj neki veseli pa si to stavi za avatar. Ovaj mi je žalostiv neki, knedla mi u grlu stoji kad ga vidim...
31.07.2018 | 21:07
iMo kaže:
Bilo bi mi drago da sam bezrazložno zabrinut ali meni telefonski razgovor ne djeluje kao sigurna provjera identiteta.


Vidim da ti nije drago, ali ipak si bezrazložno zabrinut.

iMo kaže:
Da traže moj Skype račun bilo bi mi logičnije.


Pa i šifra za Skype se može hakirati, doći do nje socijalnim inžinjeringom ili slično, ali da bi netko nepoznat i zlonamjeran došao do tvoga mobitela mora ti ga fizički ukrasti.


iMo kaže:
Kako će oni ovako sa sigurnošću znati da sam ja s druge strane linije a ne moja supruga, brat, prijatelj, neprijatelj, susjed, kućna pomoćnica... ??? Nemaju snimku moga glasa, dakle ta provjera nije pouzdana, a riskira se zloupotreba s mogućom velikom novčanom štetom.


A što ti očekuješ?!

Da djelatnik najbližeg Apple centra došeće do tvoje lokacije, i identificira te uvidom u tvoju osobnu iskaznicu, broj OIB-a, Domovnicu i Rodni list ne stariji od 6 mjeseci?!!!

Ako si kod kreiranja AppleID-a unio svoj broj mobitela, i naknadno zatražiš neku osjetljivu operaciju (tipa resetiranja šifre i slično), slanjem poruke ili pozivom automata na tvoj broj, Apple može biti poprilično siguran u to da si baš ti taj koji je to zatražio, a ne bilo tko drugi.

Ako ti netko ukrade mobitel i odjseče prst, onda ćeš imati puno većih problema od Apple-ovog odabira načina sigurnosne provjere.

iMo kaže:
Nadalje, ako i budem pazio da se ne javljam na “čudne” brojeve iz inozemstva, kako ću među njima prepoznati broj Appleove službe koja će me zvati? Jesu li igdje objavili svoj broj s kojega će vršiti provjeru identiteta korisnika svojih usluga"?


Apple te neće zvati bilo kada i bez ikakvog razloga, nego, kako ti je već objašnjeno, u točno određeno vrijeme iz točno određenih razloga. Dakle, kad zatražiš neku osjetljivu operaciju, i dobiješ poziv (ili SMS) možeš se kladiti u što god hoćeš da je 's druge strane' Apple.

BTW Odgovaranje na inozemne pozive ti ne može naštetiti (financijski), ali ako pozoveš 'propušteni poziv' sa inozemnog broja, onda je to sasvim druga priča.
31.07.2018 | 22:31
@m@xym, dozvoli da te ispravim, odnosno dopunim jer nije sve što si napisao baš posve tako...

m@xym kaže:
Pa i šifra za Skype se može hakirati, doći do nje socijalnim inžinjeringom ili slično, ali da bi netko nepoznat i zlonamjeran došao do tvoga mobitela mora ti ga fizički ukrasti.


Točno, ali zapravo ne mora nitko doći do tvog mobitela. Dovoljno je da zna tvoj broj. Netko ozbiljno zlonamjeran žrtvovat će parsto $ koliko na crnom tržištu košta "klonirana" SIM kartica. Ta tzv. mjera zaštite (two-factor autentification) je zapravo samo jednu stepenicu "jača" od običnog statičkog passworda.

Ako ti netko ukrade mobitel i odjseče prst,


Odrezani prst ne funkcionira na čitaču otiska prsta jer je kapacitivni, a dielektrička svojstva ljudskog tkiva vrlo brzo se drastično mijenjaju (radi se o minutama) jednom kad tkivo počne odumirati (kad ga odvojiš od tijela).

BTW Odgovaranje na inozemne pozive ti ne može naštetiti (financijski)


U nekim jako specifičnim slučajevima zapravo i može, ako tvoj javni telekom operater nije poduzeo korake da zaštiti vlastitu mrežu od takvih napada. Što se vraćanja poziva tiče, nije nitko nasjeo na to da nazove natrag neki broj tko zna kojoj zemlji. Ljudi su vraćali "propuštene" (kompjuter naziva brojeve nasumce i kad dobije digitalni (nečujni) signal da je poziv spojen - prekida - a primatelj poziva ne čuje da mu je telefon uopće zvonio, nego samo vidi propušten poziv) pozive na 060 brojeve (jer nisu skužili da je 060 broj, jer je bio prikazan u obliku "+385601234567" gdje im se javljao govorni automat s porukom "Dobili ste firmu tu i tu, molimo pričekajte do javljanja operatera" i svakom naivcu koji je nazvao naplatili neku nebuloznu svotu po minuti.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 42 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

BigMac, drlovric, Ender, Riba, rkrosl, slamd64, smayoo, Anonimci (563)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO