SP u nogometu, i o tom sportu...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

SP u nogometu, i o tom sportu...


23.07.2018 | 10:12
U ovakvom momentu, teško se veselit kad jedini dobivaš takvu nagradu. Takvu nagradu nemožeš dobiti bez pomoći suigrača. E sada, jedni su tužni a ti bi trebao biti sretan! Veselit se u tom trenutku može samo konjina. Modrić sigurno nije takav, barem je to pokazao na slici. Po tom pitanju ima ogroman karakter. Ipak, tu nagradu vjerojatno ko profić dobiš jednom u životu i onda se baš tada nemreš veselit jer je kolektiv ipak ispred tebe. Jbg
Ronaldo bi se možda kreveljio! A možda i nebi, nemam pojma, čudan je lik.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
23.07.2018 | 10:15
MIslim da se ovdje povezuju / brkaju dvije stvari:

1. svi igrači / treneri / sudionici reprezenacija su osobe sa svojim strahovima, stremljenima, željama, ljenostima, neodgovornostima itd.
2. svi ti strahovi, stremljenja, želje itd. su promjenjive od situacije do situacije.

Dakle, to što se neki igrači odlazili u reprezentaciju (kako je @mmesko posvjedočo) da bi se odmorili i zabavili (što je po meni apsolutno neodgovorno i licemjerno prema reprezentaciji i svima nama) ne isključuje činjenicu da su mnogi (vjerujem svi) gorili za zlato, pa je tako i Modrić, kako svi prepostavljamo isprazno primio nagradu za najboljeg na prvenstvu jer je deset puta više želio zlato.

i sad onaj važni povratni dio:
To što su igrači u tom periodu gorili za zlato ne isključuje niti umanjuje činjenicu da su neki od igrača svojim dolaskom u reprezentaciju da bi se odmorili i zabavili bili neodgovorni i licemjerni, te kao takvi neprihvatljivi u reprezentaciji (po meni - kako ja vidim čast nastupa za reprezentaciju).

Ne zaboravimo da su to isti igrači koji su jedva prošli u drugom krugu kvalifikacija - vjerujem najviše zbog svog ne zalaganja - upravo tog bahatog pristupa koji je naveo @mmesko. A igrom slučaja je došao Dalić i promjenio njihov pristup - što opet ne umanjuje negativnost određenih igrača.

A većini nije bitno što je tko prije radio i kakav je bio, njima je važno srebro i zadovoljstvo navijanja u tom uspješnom nizu. To ja zovem "biznis" - prodaja / kupovina (ovaj put za vlastiti osjećaj trenutnog zadovoljstva). Da se tu istu većinu pitalo za vrijeme kvalifikacija što misle o navedenim razlozima (zabave i odmora) zašto neki igrači dolaze u reprezentaciju vjerujem da bi mnogi popi**ili.
23.07.2018 | 11:22
mmesko kaže:
Gjuroo, kako bi se reklo "masio si ceo fudbal" u ovoj prici...
Nitko ovdje ne spori njihov kvalitet, nogometne vrijednosti i to da su vrhunski sportasi - JESU. Ono sto se ovdje spori je to da usprkos tome sto su vrhunski sportasi isto tako su osobe vrlo upitnog morala (da ne upotrijebim tezu rijec pa da smayoo brise komentar )


Ma ne briše smayoo komentare osim ako upotrijebiš riječi poput "sereš" i "pentagram"

Dakle... Sereš!

Mene takva osoba u svijetu ne moze predstavljati sa takvim karakternim vrijednostima koliko ona bila vrhunski sportas. TOCKA.
I to zasto si "promasio ceo fudbal" u usporedbi sa djecom je ta da djeca ne znaju sto je lose dok ne odrastu i na TEBI/NAMA je da ih odgajamo i usadujemo ljudske i moralne vrijednosti kakve smatramo ispravnim. Ovo su vec ODRASLE osobe, izgradene, a i dalje varaju VLASTITU drzavu za MILIJUNE neplacenog i ukradnog poreza, dok u isto vrijeme sa "ponosom" drze ruku na srcu dok svira Lijepa Nasa. Vidis, to se u mojim ocima (ne zelim ulaziti kako je u tvojim) naziva jednom rijecju - LICEMJERJE! Varanje i krada nisu ono kako cu odgajati svoju djecu i ne zelim da se ugledaju na takve osobe.


Gle... Ne bi vjerovao, ali ja ti samo želim pomoći Drvljenje po moralu i licemjerju je zamka u kojoj ćeš se, vjerujem, prije ili kasnije i sam naći.
Bude ti Bertone to sve objasnio...
Al dobro... Neću ni ja dalje drviti po ovome da ne ispadne da podržavam lopovluk i makinacije.

Pozdrav uz pivo iz UK


Pozdrav iz ...hik!... Hrvatske!
23.07.2018 | 17:20
Počnite gledat nogomet kao zabavu za mase, a ne kao bitku u koju je hrvatska ušla kako bi se obračunala sa cijelim svijetom. Da nebi bilo zabune, ja navijam za repku, veselim se i tugujem, al brate mili malo ste pretjerali s emocijama oko nogometa. Srebrna medalja je isključivo nagrada za njihov trud. Nisu je osvojili navijači. Imam dojam kao da si dobar dio ljudi svojata tuđi uspjeh.
Uspjeh hrvatske je kad udruga razhebe bankare(krimose), uspjeh je kad hrvatska popravi BDP, kad u hrvatskoj budu svi mirno spavali itd. itd.
Nogomet je najvažnija sporedna stvar u životu. I tako se treba ponašat
23.07.2018 | 18:42
JOHN kaže:
Srebrna medalja je isključivo nagrada za njihov trud. Nisu je osvojili navijači. Imam dojam kao da si dobar dio ljudi svojata tuđi uspjeh.


Vidiš u tom s tobom se baš i ne slažem. Mislim da smo mi navijači isključivi motiv za njihovu požrtovnost i njihove igre, koje graniče s nemogućim u fizičkom smislu. U današnjem svijetu, instangrama, fb i ostalih mreža, oni su sigurno tu atmosferu nas u cijelom svijetu i osjetili te ginuli upravo zbog toga.Šta misliš da je njima do promocije njih samih, sad kad je većina na zalasku karijere ? Puno puta smo imali ebenu nesreću te ispadali, onak baš bez veze.

Ja iz Švedske nakon svake naše pobjede sam zvao staru i prvo što sam rekao je bilo " čestitam na pobjedi " ona je rekla, hvala također Žao mi je ko psu, što taj naslov nismo osvojili ( o suđenju su sve rekli mnogo veći nogometni experti od mene ) jer su ga oni, ama baš po svemu i zaslužili.

Jer ima li šta ljepše u životu, nego ljubit i volit svoj narod ? Možda je moje razmišljanje retro za osvještene elite kojima narod i nacija ne znače ništa. Ja jedno sigurno znam, da svi ti koji tako razmišljaju mogu imati novaca, kao svi skupa igrači na ovom svjetkom prvenstvu, ali će im biti duša prazna, jer kako ide ona reklama...neke se stvari nemogu kupiti s novcem. Za to zadnje ti šaljem ovu sliku pa ti prosudi.


upload photos

s22.postimg.cc/rtkpg4tq9/vrsaljko-instag...70dd9a2f37_970xr.png
23.07.2018 | 20:56
Ja sam veliki fan repke, više sam bio razočaran nego oduševljen. Ne zato što godinama nisu daleko dogurali i osvojili neku od medalja, nego zato što uglavnom vidim masu mula koje bauljaju po terenu u momentu kad bi se trebali lomit.
Ja sam sportski tip, znam šta znači lomiti se, stoga očekujem fajt a ne balet.
Primjer je bio Olić, Pranjić, danas recimo Mandžukić ili Rebić. Želim fajt. I toga je konačno bilo ove godine. Nije baš imao ljepotu ali je imao srca. Osvojili su srebro, drago mi je zbog njih. Predstavili su kao najbolje što hrvatska može ponuditi i case closed.
Na slici vidim krunu njegove karijere, nagradu za sav svoj trud i odricanje. To je turnir na kojem i najbolji padaju. Naravno da češ dati do znanja da si iz HR, a ne iz Atletica gdje ga hebu sa minutažom. Ajd od proljeća je krenulo nabolje nakon novog ugovora.
  • Dijete
  • Posjetitelj
23.07.2018 | 22:40
Sto tocno znaci “ginuti”?

Vidim koristite taj glagol cesto, al ga ne uspjevam razumjeti...

Oni su ginuli na terenu....
23.07.2018 | 23:17
Dijete kaže:
Sto tocno znaci “ginuti”?


Dati svoj maksimum na terenu. Trčati u 116 minuti kao da je tek početak utakmice.
  • Dijete
  • Posjetitelj
23.07.2018 | 23:28
Gjuroo kaže:


Dati svoj maksimum na terenu. Trčati u 116 minuti kao da je tek početak utakmice.


To sto si opisao je da su radili svoj posao.

Ja vrlo cesto radim 19 sati na dan i tako 5 dana za redom i kao i uvijek, dajem svoj maksimum. Volim svoj posao, sretan sam sto ga imam, uveseljava me to sto mi na kraju dana iskazu zahvalnost, i kad je smo gotovi s njim, kad vidim da se ljudi vesele, meni je to najveca nagrada...

Al ne osjecam se niti ranjeno, dapace, puno mi bice pozitive...


Dakle, i dalje ne kuzim zasto koristite ginuti.
24.07.2018 | 02:48
Dijete, mislim da jako dobro znaš kaj znači "ginuti na terenu" i da se samo praviš da ne znaš.
No, u svakom slučaju idem ti dočarati.
Ginuti na terenu znači ići glavom tamo di drugi igrač nebi išao ni kopačkom.
Ima još takvih usporedba, samo treba upotrijebiti maštu. I ne znači tek obavljati svoj posao. Svoj posao obavlja i službenik na šalteru. Jer bi takvog okarakterizirao da gine na poslu? Ja ne bi.
U 14:58 već grozničavo gleda sat a u 59 je ostao samo oblačić magle u njegovom obliku zato što je on već izašao iz zgrade i na putu je prema doma.
Možda je taj glagol puno upotrebljavan, i sigurno je izlizan do bola - ali to ne mijenja činjenicu da mislim da ti sigurno znaš šta bi trebao značiti.
Ne znam te osobno, ali koliko te znam - znam da si inteligentan.
Sigurno si puno puta čuo i onu kada sportski komentator kaže da se na terenu "može igrati vaterpolo".
Pa valjda čovjek ne misli da je travnjak suh kao sahara, već želi reć da je teren mokar i poplavljen. Činjenica je da je i taj glagol ispran do bola, ali se koristi i dan danas jako često kada god pratimo utakmicu i rokne jaka kiša koja ne staje.
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.07.2018 | 08:37
Ma jok. Nit se pravim, nit zajebavam.

Samo me i dalje cudi to sto se koristi izraz za umiranje onda kad su decki u najjacoj spremi.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
24.07.2018 | 09:37
Dijete kaže:
Ma jok. Nit se pravim, nit zajebavam.

Samo me i dalje cudi to sto se koristi izraz za umiranje onda kad su decki u najjacoj spremi.


To je samo jedan od niza sublimirani poruka "slikarskih" izraza da se pojača dojam, stras, ushićenje, divljenje, oduševljenje itd. za igru koja je po nekim vrijednostima ispod razine mnogih drugih igara. Jedna od manipulacija.
Primjerice mnogi koje nogomet ne zanima su "pali" na nogomet samo zbog onog "Ljudi je li to moguće!!!" pa ga povremeno prate, pa kada su svjetska prvenstva nastane najezda navijača (skakavaca).
Tako nastaje efekt kolektivne svijesti kada se ljudi ostvaruju "trljajući jedne od druge" - da se ja "slikarski" izrazim misleći na to kako nastaje najezda skakavaca.

To je jedan od razloga zašto je nogomet prva "sporedna" stvar u životu.
24.07.2018 | 10:21
Dijete, to stoji.
Samo, dečki nisu u najjačoj spremi kada dolazi SP. Baš naprotiv. Da objasnim. Sada niti jedna ekipa, pogotovo ovi pretendenti na naslov ilitiga "velike momčadi" - nisu tehnički mogli biti u najjačoj fizičkoj spremi jer je puno, jako puno od njihovih igrača (primjerice kao naš Modrić i Lovren, igralo sezonu od prošlog ljeta do finala Lige prvaka - dugu 11 mjeseci) i logično je da su bili umorni od (pre)duge sezone (cca 70 odigranih utakmica po igraču koji je standardni prvotimac) već na pripremama za ovo Svjetsko Prvenstvo u Rusiji.
Zato postoje priče, još uvijek u fazi navodno, da bi se SP, EP, Copa America, Prvenstvo Azije i Pacifika svi pomakli s kraja tekuće na početak iduće nogometne sezone. No, to mali vremenski period pauze, pa ne ulazim koliko bi igrači zaista imali odmora.
Možda nisi toliko pratio, ali Hrvatska je jedina ekipa koja je da bi osvojila medalju odigrala (u minutama) umjesto sedam odigrala osam utakmica.
Inače da bi došao do finala ili u utakmicu za broncu (uključujući i te tekme) momčadi igraju sedam utakmica. Po tri u skupini, četiri u nokaut fazi ako ekipa dođe do utakmice za medalju.
No mi smo igrali tri produžetka po 30 minuta i tako zbrojeno odigrali cijelu dodatnu utakmicu. Uzmi taj umor i pridodaj ga umoru kojeg sam naveo na početku. Pa vidiš u drugom poluvremenu protiv Engleza Modrića da se u pauzama (kada nije aktivan igrač, primjerice lopta je kod suca, Dalić nešto priča o taktici i i slično) drži za koljena i izgleda kao da će povratiti - znaš da je gotov i da diše na škrge.
Ali onda ga vidiš deset minuta kasnije (u produžetku) i da k'o jureći vlak sprinta na loptu koja doslovce juri prema našem korneru samo da bi je zaustavio i da bi spriječio korner za Engleze i izborio makar aut. No, Modrić kao Modrić, napravio je čak i bolje čak i sa svojim fenomenalnim pregledom igre stvorio naš protunapad.
Eto, i to ti znači "ginuti na terenu".
Ponavljam, znam da je fraza izlizana do bola i da ljude zna raživcirati.
Ali ovdje je stvarno imala smisla.
Nadam se da sam ti zorno predočio ove izlizane fraze, no stvarno je tako bilo - imaš replaya koliko hoćeš - pogledaj na YouTubeu.
24.07.2018 | 10:44
Nogometaši su plaćeni da trče (između ostalog). Svaki prosječni nogometaš bi trebao moći trčati 90 min. Ovi na svjetskom prvenstvu su creme de la creme. Wtf? Meni je isto smiješno to "ginu"
Vatrogasci ginu na svom poslu, pogotovo ljeti. Medicinske sestre. Vojska.... Nogometaši?
24.07.2018 | 11:49
Kao što je John već istaknuo poznatu krilaticu vezanu uz ovaj sport: nogomet je najvažnija sporedna stvar...

Ako se netko ne nalazi u tom kontekstu, teško mu je objasniti zašto je to baš tako. Ok, sociolozi i filozofi bi vjerojatno imali što reći na tu temu, ali to je opet samo suhoparno objašnjenje seciranjem ljudskog ponašanja. Za nekoga ko nije "grizao nokte" dok gleda svoju omiljenu ekipu ili repku, vikao "sudac, pederu", veselio se i plakao i nakon tekme ostao iscrpljen kao da je sam pretrčao 20km - sve skupa je teško obljašnjivo.

Smayoo, kad sve skupa staviš u kontekst da svatko radi posao, onda se zbilja postavlja pitanje WTF? Međutim, milijarda ljudi neće s uzbuđenjem gledati kako medicinska sestra uvodi braunilu u venu Što se vatrogasaca tiče, kod nas su dobili barem malo pozornosti i simpatija zbog onog videa kad svi skoče u vozilo iako upravo traje odlučivanje utakmice izvođenjem jedanaesteraca.

Ako ćemo o "nepravdi" koju je donijelo ovo svjetsko prvenstvo, onda bih se osvrnuo na sve one hrvatske sportaše koji su ostali "u sjeni", a osvajali su odličja i postizali uspjehe.
Dakako, tu je Sandra Perković, pa mlada Sara Kolak, pa odbojkašice, pa veslači... pa čak i oni neki mladi matematičari i ne znam ko još...

No, nogomet je sport no.1, a Svjetsko prvenstvo u nogometu je, po praćenju i zanimanju, najveći svjetski sportski događaj, čak iznad Olimpijade. Zašto je tomu tako? Ne znam. To ne bira ni Đelo Hadžiselimović ni pamet već srce.

Dobar dio svjetskih sportskih medija i javnosti je prihvatio krilaticu "France won the cup, but Croatia won our hearts"
Jasno mi je da smo mi Hrvati sad ludi jer smo osvojili srebro, ali ovo je prešlo sve granice. Eto... Šta to znači i kako to objasniti? Što su to ljudi diljem svijeta vidjeli i prepoznali u našoj repku da im je osvojila srca?
24.07.2018 | 12:06
Gjuroo kaže:
Smayoo, kad sve skupa staviš u kontekst da svatko radi posao, onda se zbilja postavlja pitanje WTF? Međutim, milijarda ljudi neće s uzbuđenjem gledati kako medicinska sestra uvodi braunilu u venu


Da. Jer mediji radije podilaze neukoj raji, nego da ih educiraju. Edukacija je skupa, a i nije popularna.
Bio sam, nažalost, prije 6 godina tokom ljetovanja na Hvaru, u potrebi odvesti sina sa slomljenom rukom na hitnu u splitske Firule. Tamo smo proveli 6-7 sati, ne u čekaonici, nego u postupku (pregled, anesteziolog, operacija, buđenje...) i imao sam prilike izbliza vidjeti što ti ljudi prolaze (i sestre/bolničari, i liječnici/liječnice). Od desetaka sličica, da istaknem samo onu o uličnom kriminalcu na kokainu kojeg je interventna policija "umirila" svojim sredstvima pa je doveden na hitnu u nesvijesti, lisicama zakovan za krevet. Kad se probudio, ustao je i počeo mahati stalkom za infuziju lijevo i desno oko sebe, po pacijentima i osoblju. Od Policije, naravno, ni "p", a savladale su ga tri medicinske sestre. Tehnika mi je nalikovala na jiu jitsu (koliko ja o tome znam). Pitam se zašto je jedna medicinska sestra nadošla na to da trenira takav sport... i tko zna koliko im se često događaju takve situacije.

Uglavnom, te su žene doslovno ginule na svom poslu. A mogle su jednostavno pobjeći, nitko im ne bi mogao ništa prigovoriti.

U usporedbi s tim zaista je smiješno kad netko kaže za nogometaše da "ginu". Pjesnički ili ikako.
24.07.2018 | 12:19
Dijete kaže:
Ma jok. Nit se pravim, nit zajebavam.

Samo me i dalje cudi to sto se koristi izraz za umiranje onda kad su decki u najjacoj spremi.


Za izraz zajeb vjerojatno si nekog trebao jebat ili ne jebat. Kaj ne?
Znači jebat je....kaj trebam fakat opisat?
24.07.2018 | 12:22
Evo kako nakon SP-a u Kini doživljavaju Hrvate, iz prve ruke prenosi Vitomira Lončar. Stavit ću link na njen tekst, pa ako netko i dalje misli da se to može postići tako brzo (52 dana uključujući pripreme) i tako jako, onda stvarno više argumenata nemam. Ja kada se u nešto ne razumijem napišem da se ne razumijem, a ne tvrdim da situacija treba biti onakva kakvu sam je ja zamislio. Nogomet je najveća reklama na svijetu. Ne bi se auto industrija trgala za sponzorstva da nije.
24.07.2018 | 13:00
Ne pase im jer su Hrvati zadnji pura slavili 1980 kad je masovni ubojica crko.
24.07.2018 | 13:06
24.07.2018 | 13:14
A vidis, cim izajde neka domoljubna misao, dezurni orjunasi, jugoslaveni i jugo-nostalgicari pritiscu palac dolje!
Zivio Thompson!
24.07.2018 | 13:21
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
Smayoo, kad sve skupa staviš u kontekst da svatko radi posao, onda se zbilja postavlja pitanje WTF? Međutim, milijarda ljudi neće s uzbuđenjem gledati kako medicinska sestra uvodi braunilu u venu


Da. Jer mediji radije podilaze neukoj raji, nego da ih educiraju. Edukacija je skupa, a i nije popularna.


Ha gle... Po pitanju nogometa se onda i ja svrstavam u neuku raju iako, eto, imam i nešto edukacije.
Zar ćeš reći da nogomet prati samo neuka raja? Prva osoba koja mi je sad pala na pamet je Vladimir Paar... Sad, ako ćeš i njega ocijeniti kao neukim i nekompetetnim onda mi point pada u vodu... Sjećam se da je u jednoj emisiji (mislim da je Knjazova neka) izjavio kako obožava nogomet i kako je uvijek želio biti nogometaš. Što na to reći?
Vjerujem da bi se još moglo naći ljudi koji nisu baš neuki, a vole nogomet i vrlo emotivno proživljavaju ovakva natjecanja. Čak i osobno znam nekoliko takvih.

Opet, koji je interes stranih medija da na takav način odaju počast našoj repki? Kome oni tu podilaze i zašto?

A što se tiče medicinskih sestara, ne moraš meni ništa pričati. Nekoliko godina sam živio s medicinskom sestrom. Naslušao sam se takvih priča iz prve ruke da ti pamet stane. To je krvav i zahtjevan posao; a to što ja volim nogomet, ne znači da podcjenjujem bilo koji posao i profesiju.

Ge... Ako baš želiš, sve možeš dovesti do apsurda i besmisla. Pa tako i "ginjenje" igrača na terenu. Mislim, znamo u kojem kontekstu o tome pričamo. Uostalom, pitaj malog Neymara što o tome misli. Pa taj je višenekoliko puta poginuo na ovom Prvenstvu

A ta tvoja priča o med. sestrama je goli k*** naspram onoga kad su u II. svjetskom ratu medicinske sestre jurišale na tenkove i haubice, naoružane samo skalpelima i medicinskim škarama, dok ih rešetaju iz mitraljeskih gnijezda... (ok, ovo sam izmislio, al opet... )
24.07.2018 | 13:24
zabac kaže:
A vidis, cim izajde neka domoljubna misao, dezurni orjunasi, jugoslaveni i jugo-nostalgicari pritiscu palac dolje!
Zivio Thompson!


Ja svako malo zaboravim da sam prije ove živio u nekoj drugoj državi. Bogu fala, Žabac, ti me svako malo podsjetiš na to. Dok je tebe, i Juga će živjeti. Živio ti meni!
24.07.2018 | 14:22
zabac kaže:
A vidis, cim izajde neka domoljubna misao, dezurni orjunasi, jugoslaveni i jugo-nostalgicari pritiscu palac dolje!
Zivio Thompson!


Nisam primjetio. Koliko si imao palčeva prije domoljubne misli?
Sa Thompsonom sigurno nebuš popravio situaciju, ali ja ću je probat ublažit.
24.07.2018 | 14:25
Gjuroo kaže:
zabac kaže:
A vidis, cim izajde neka domoljubna misao, dezurni orjunasi, jugoslaveni i jugo-nostalgicari pritiscu palac dolje!
Zivio Thompson!


Ja svako malo zaboravim da sam prije ove živio u nekoj drugoj državi. Bogu fala, Žabac, ti me svako malo podsjetiš na to. Dok je tebe, i Juga će živjeti. Živio ti meni!


Da. Ironično, dežurni mrzitelji su uvijek najzaslužniji što živi uspomena na to što mrze.
24.07.2018 | 14:31
Gjuroo kaže:
Zar ćeš reći da nogomet prati samo neuka raja?


Naravno da ne. Suprotnost nije komplement. Elementarna logika. Sad bi ti akademik Paar lupio jednu verbalnu packu da je s nama.
Nisam tvrdio da SAMO neuka raja prati nogomet (naravno, jer poznajem i ja brojne ljude koji su u intelektualnom smislu daleko iznad mene koji prate i vole nogomet). Ustvrdio sam da neuka raja prati SAMO nogomet (ne doslovce samo samo to, ali da se nadovežem na tvoj odgovor).

I pri tom za to nisam okrivio njih, nego medije, koji radije podilaze neukoj raji (jer ona je u debeloj većini u odnosu na intelektualce pa je dakle puno bitniji faktor u smislu prihoda koje mediji ostvaruju), nego da je educiraju.
24.07.2018 | 15:04
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
Zar ćeš reći da nogomet prati samo neuka raja?


Naravno da ne. Suprotnost nije komplement. Elementarna logika. Sad bi ti akademik Paar lupio jednu verbalnu packu da je s nama.
Nisam tvrdio da SAMO neuka raja prati nogomet (naravno, jer poznajem i ja brojne ljude koji su u intelektualnom smislu daleko iznad mene koji prate i vole nogomet). Ustvrdio sam da neuka raja prati SAMO nogomet (ne doslovce samo samo to, ali da se nadovežem na tvoj odgovor).

I pri tom za to nisam okrivio njih, nego medije, koji radije podilaze neukoj raji (jer ona je u debeloj većini u odnosu na intelektualce pa je dakle puno bitniji faktor u smislu prihoda koje mediji ostvaruju), nego da je educiraju.


No, dobro... Neću ti zamjeriti što si tu rečenicu izvukao iz konteksta i uvatio se SAMO logičkog elementa koji nije tu morao ni biti. Od Paara ću sa zadovoljstvom primiti packu, a i tebi će Đuro oprostiti što te tukao Isprika prihvaćena

No, da ne tjeramo mak na konac... Ja sam se samo htio zadržati u kontekstu nogometa i pokušao sam objasniti taj fenomen zašto nam je bitno da ovi-koji-ganjaju-loptu "ginu" na terenu, a za med. sestre nas boli dupe

Sve ovo sa medijima i edukacijom i neukom rajom stoji, ali ako ćemo ići u širinu, doći ćemo do problema prosvjetiteljskih radnika u Izraelu, a o tome znam jako malo (da ne kažem - ništa), pa se bojim da će moje mišljenje o tome biti nebitno i zanemarivo
24.07.2018 | 15:30
JOHN kaže:
zabac kaže:
A vidis, cim izajde neka domoljubna misao, dezurni orjunasi, jugoslaveni i jugo-nostalgicari pritiscu palac dolje!
Zivio Thompson!


Nisam primjetio. Koliko si imao palčeva prije domoljubne misli?
Sa Thompsonom sigurno nebuš popravio situaciju, ali ja ću je probat ublažit.


87!

Kad napisem "Zivjela Hrvatska!" padne za 2-3.
Thompsom nosi vise bodova.
Da li bi Ceca i Arkan donjeli pozitivne bodove?
24.07.2018 | 16:29
Sumnjam. Ali slobodno probaj, ako te veseli!
Ja sam, međutim, SIGURAN da ti nitko ne klika palac dolje zbog "Živila Hrvatska". Evo, da probamo. Ja sam na 644 trenutno...

ŽIVILA HRVATSKAAAA!!!
24.07.2018 | 17:17
Obračun palčevima, chicken fight!
Al šta je, baš su te dežurni naklikali. Bilo bi interesantno vidjeti tko te diže gore a rko spušta dolje.
Ja recimo nikom nemrem dati ni palac gore a ni palac dolje. Odnosno, u pravilu više ne radi no što radi.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 58 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO