SP u nogometu, i o tom sportu...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

SP u nogometu, i o tom sportu...


19.07.2018 | 11:34
@Djuro Genijalac: +1
19.07.2018 | 15:46
index.hr je gore spominjani drek i ja ga tako i zovem.
Dokle god je portal izdašno financiran proračunskim novcem, dotle ne može objektivno pisati.
Kako je lijeva opcija ta koja futra s lovom, nije tešo pretpostaviti prema kome prosipa drvlje i kamenje.

Zašto ne huškaju protiv Uljanika kojeg treba prodati i rasprodati, a ne sanirati po n-ti puta.
19.07.2018 | 20:15
Bertone kaže:
@mmesko, ako sam te dobro shvatio navijačke skupine u HR koriste bengalke, vrijeđanje tamnoputih igrača, međusobne tučnjave, sukobljuju se sa policijom i sl. isključivo zato kaj se bore protiv korupcije u Hrvatskom nogometu?


Postoji nesto sto se zove "ultras svijet" ako je nesto nejasno - google is your weapon
Navedi mi zadnjih nekoliko godina vrijedanje tamnoputih igraca od strane neke navijacke skupine... vise vrijedanja i rasizma je pokazao nas proslavljeni skijas i OLIMPIJSKI pobjednik Ivica Kostelic vrijedanjem francuske reprezentacije nego ti isti navijaci Navijaci koriste bengalke jer je to dio folklora, tradicije, baklja je simbol otpora u nasem svijetu! Kako ti baklje na doceku i pracenju reprezentacije ne smetaju? sta su to isto huligani ili su to "obicni" navijaci koji isto tako vole vidjeti te iste baklje???

@cairblanco - od svih mojih izjava ti si se uhvatio za JEDAN detalj i to samo zato sto je sa Indexa
I da, ja ne mrzim dinamo samo zato sto je to najveci Hajdukov rival, nego dinamo i mamica kojeg sadasnji dinamo predstavlja (a vjerujem da to isto osjecaju i navijaci istog tog kluba!), a da ne govorimo o HNS-u

@zabac - sto to tocno Index nije prenio zadnjih xy godina a da nije bilo istina??? sigurno necu citati JL kojem je vlasnik pokojni hanzekovic koji je radio zna se za koga i pisao narucene clanke na stetu navijaca i korist Z.M, dinama, HNS-a, sadasnje i bivsih vlada zlocinacke organizacije i sl. a da ne govorimo o VL, SD i slicnim... A protiv koga bi to index trebao pisati kada u zadnjih 21-22/27-28 godina od samostalnosti je na vlasti jedna zlocinacka organizacija koja je pokrala i unistila vise zivota nego sto je cijeli Domovinski rat odnio zrtava!? Mozda protiv HSU, HSLS-a???

EDIT: www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatski-rec...spjesne/2012416.aspx

Mislis na ovaj clanak kako ne pisu o Uljaniku?
19.07.2018 | 22:00
mmesko kaže:

Postoji nesto sto se zove "ultras svijet" ako je nesto nejasno - google is your weapon


Pusti ti sad google, očito si upućen pa sam pitao za informaciju iz prve ruke

Tko kaže da mi baklje na dočeku repke ne smetaju? To što nisam komentirao idiotizam paljenja baklji među masom ne znači da ih odobravam.

Usput, ovo se dogodilo možda pola sata nakon što sam sa ženom i djecom napustio restoran u kojem sam bio na ručku i koji je 50 metara dalje.



To je isto dio folklora i ok je?

Isto tako jednom prilikom prije kakvih desetak godina sam vozio zelenim valom u Zg i čovjeku su ubacili zapaljenu bengalku u auto. To je isto dio folklora?

Kad sam se već uključio u temu, a ti si u tim vodama i kužiš tko je tko, u koju grupu spadaju navijači koji planiranim izgredima "reketare" nogometne klubove?

E da, još jedno pitanje

Prije podosta vremena sam bio na terminalu ZET-a na Borongaju (to ti je južno od stadiona) i k'o za vraga taj dan se odigravala utakmica između GNK Dinama (kojeg sivi u postovima pišete malim slovom ) i Hajduka (to pišete ispravno) i tako slučajno uđem u priču sa par od jedno 100-ak navijača Hajduka, odnosno pripadnika Torcide i saznam da su svi došli u ZG podržati Hajduk bez kune u džepu i da ih sad ne puste na stadion bez karte.

Prvo pitanje zašto im HNK Hajduk nije kupio karte kad su već potegli iz Splita da ga podrže, odnosno koja je logika potegnuti iz Splita u Zagreb (i zbog čega) ako znaš da nećeš ući na stadion?
20.07.2018 | 03:10
@mmesko, clanak je star 7 sati koliko vidim ali ni to nije huskacki clanak gdje oni (index) navijaju o propasti Uljanika jer su "njihovi" upravljali s njime.
Za Agrokor su imali cisto drugaciju retoriku.
20.07.2018 | 05:39
Bertone, ja se stvarno toliko ne razumijem u nogomet i navijačke razmirice - ali kako mi je žena fetiva Splićanka - razumijem se koliko - toliko u njihov stav prema Hajduku.
I sam znaš da su stanovnici cijele Dalmacije (osim Šibenika, što im ostatak Dalmacije ne oprašta) i Hercegovine oduvijek preferirali Hajduk više od Dinama.
Na PUNO, puno manjoj razini to možeš gledati kroz prizmu Reala (Dinamo) i Barcelone (Hajduk). Oni drže da su bogatija regija iz koje Zagreb isisava pare, i da zaslužuju klub ravan tome.
Kao i navijači Barce, Dalmatinci se učlanjuju u Torcidu dok još prohodali nisu.
Ne kažem da se to ne događa i u Zagrebu, ali tamo, kada žena rodi dijete: ako je beba curica biti će presretni no reći će "rodilo se dite". Ako je beba muško, e onda se naglašava "rodia se sin."
U ovom drugom slučaju, prva stanica nakon fešte rođenja je Hajduk da se malome napravi članska iskaznica. Pa mrzio mali klub kasnije kada odraste, biti će njegov član.
Stvarno je tako.
Jako, jako malo ljudi tamo ne voli Hajduk ili ih baš briga za taj klub - ja sam u 18 godina upoznao jednog jedinog čovjeka koji tako razmišlja - supruga od ženine sestre koji je nabrijani vozač bicikla, skija, jedri i završio je Kineziološki fakultet (nekadašnji DIF). Znači, sportaš skroz na skroz. Ali eto, on iz ne znam kojeg razoga ne može podnjeti nogomet općenito, pa tako niti Hajduk.
Ponavljam, jedna osoba u 18 godina koliko idem dolje da ima takav stav prema Hajduku.
Tako da si ja to otprilike ovako nekako objašnjavam - tamo je ljubav prema klubu veća od bilo koje osobe ili igrača, pa bio on i Baka Slišković (u skroz pozitivnom kontekstu, kao legenda kluba koja je zabijala golove iz kornera nakon noći pijančevanja i još bi se pripit kladio sa sucem "aj da ću ga zabit", pa bi sudac popušio janjetinu, lovu, šta već), ili pak Željko Kerum i slični (u negativnom kontekstu).
Današnji Hajduk je pun lopova koji su stvorili logiku kluba da se ne stvaraju igrači iz dječjih uzrasta kako je oduvijek bilo i treba biti u svakom klubu, nego se oni kupuju gotovi po 2. Portugalskoj ligi.
Ali to, za razliku od nas iz Zagreba koji smo zbog Mamića (ovdje ne govorim o navijačima sa sjevera, BBB-ima, već kompletnom zagrebačkom mentalitetu) bojkotirali odlaske na stadion, njih neće zaustaviti da posjećuju SVAKU utakmicu njihovog kluba, pogotovo domaću.
Njima ti mi nismo jasni!
Najozbiljnije.
Evo ti primjer:
Mene je tata od žene pitao "Zašto je vama Mamić toliki trn da ne posjećujete svoj klub? Pa on kakav god da je, jedan je i nije klub. Klub je Dinamo i on se voli, gubio ili dobivao."
A kada ti to kaže Splićo sa 84 godina na leđima, nemaš šta nego - zašutit jer pravog odgovora nemaš. Barem ga ja nisam imao. Ne govorim u tuđe ime, da se razumijemo.
No, da si u pravu da su im iz Hajduka trebali osigurati karte za Zagreb - 100% jesi.
To ti je još samo jedan dokaz koliko tamošnji ljudi ne fermaju Upravu Hajduka kakva god bila.
Toliko sam ti mogao odgovoriti, jer toliko znam iz osobnog iskustva - sve više - ne znam.
Mogu ti ponuditi savjet kako možda i najbolje shvatiti Splićane i njihovu ljubav prema Hajduku. Pogledaj Velo Misto ako već nisi. Imaš scenu kada Hajduk gostuje u Zagrebu i igra s Dinamom, pa se u Splitu napunio cijeli Stari Plac, da slušaju tipa koji im prenosi reezultat preko radija. A kada im se jadan govornik išao derati da je Dinamo poveo - ovi su ga išli natjeravati po stadionu.
Kasnije je izjednačio pa su ga ljubili.
To je povijest.
Imaš i dokumentarac o 100 godina Hajduka, pogledaj ga - i tu će ti stvari biti puno jasnije.
Ja volim Dinamo, ali to nije niti 10 % koliko prosječan Splićo voli Hajduk.
Osobno mi žao tog kluba i navijača. Sretan sam radi Rijeke, a njen bi primjer trebali slijediti i Hajduk i Osijek.
U svakoj sezoni moraju biti barem četiri pretendenta za naslov - svi egal.
Ovako je dosano - ako ne i namješteno...
I na zadnje, stvarno mi je žao radi tvog neugodnog iskustva na dočeku, kada si bio na ručku s obitelji. To - i tu si potpuno u pravu - nije u redu. O baklji u autu riječi trošiti niti ne treba.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
20.07.2018 | 14:36
zanimljivo postaje kada si postavimo pitanje:

Da li je čast nastupati za reprezentaciju?

ili je biznis nastupati za reprezentaciju? (primjerice kupovina igrača / natjecatelja davanjem državljanstva kako bi imali što "bolju" reprezentaciju / rezultate)

Ako je biznis tada po meni nema mjesta pojmovima: časti, ponosu nacije itd.

Ako je čast, tada slijedom pojma časti dolazimo do toga da je ekstremno važno kakve osobe nastupaju za reprezentaciju. Tada po meni više nije nevažno ako je u sastavu reprezentacije od igrača preko pomoćnog osoblja do rukovodećih ljudi, osoba koja je po namjeri (prema dokazanim djelima lopov, lažljivac i slično), primjerice lažno svjedočenje ili utaja poreza kapetana , ili pojedinci koji imaju slične procese iza sebe.
20.07.2018 | 15:51
@Air
Poceo si srati. Pogledaj duboko u svoju dusu i vidjeti ces kako ni ti nisi svetac.
Cast je biti u reprezentaciji bez obzira na mane.
Sigurni bi ih hvalio na sva usta da su imali petokraku umjesto Hrvatskog grba.
20.07.2018 | 16:09
Žabac, ovo što slijedi je šala - odmah da naglasim.
No, u finalu se i naša ekipa borila za petokraku na dresu.
I zapitaj se što bi bilo da smo pobijedili, koje bi boje ta zvijezda bila na dresovima u crveno bijeloj varijatni.
  • Air
  • Korisnik
  • 60
20.07.2018 | 16:25
zabac kaže:
@Air
Poceo si srati. Pogledaj duboko u svoju dusu i vidjeti ces kako ni ti nisi svetac.
Cast je biti u reprezentaciji bez obzira na mane.
Sigurni bi ih hvalio na sva usta da su imali petokraku umjesto Hrvatskog grba.


Mislim da nije sranje ako razlikujemo mane od kriminala vjerujem da ćeš se složiti s tim.
20.07.2018 | 17:57
Što je to točo kriminal?
Da sam ja na Modrićevom mjestu, isto bi napravio. Pljuješ po krivim ljudima. Niti Todorić nije kriv za Agrokor, već oni koji su ga pustili da se razmaše. To su oni isti koji plaču za gore spominjanim pentagramom.
20.07.2018 | 18:57
Molim učesnike za malo samokontrole i pristojnosti. Ako nekom pobrišem post, to nije zato što je ove ili one političke orijentacije, nego zato što ne dopuštamo uvrede i svađalački ton.
20.07.2018 | 19:47
@Bertone - o nekim stvarima kao o sukobima se ne prica javno tako da ti mogu odgovoriti samo na drugi dio vezano za kupnju karata. Derbi se ne propusta, ljudi dolaze i snalaze se na razne nacine (stop, svercanje i sl) i dodu bez lipe do zagreba, tamo dodu do borongaja i onda im se ekipa sa tribine ponovca (svako da 10-20kn) i kupe im se karte Hajduk ni ne treba kupovati karte svojim navijacima jer to znaci da su onda neki u povlastenom polozaju u odnosu na druge...

@zabac - MOLIM TE RECI MI DA SE SALIS SA SVOJIM PITANJEM O KRIMINALU??? Molim te da kazes da samo dobro trollas.... Znaci ti da si na modricevom mjestu bi isto tako pokrao pare koje ni sam nisi zasluzio, nego su ga zasluzili GNK Dinamo i HRVATSKA DRZAVA, a u svojoj karijeri si vec dovoljno zaradio za sebe i naredna 3 pokoljenja??? Jel ti znas da je on UKRAO NOVCE OD VLASTITE DRZAVE I OPLJACKAO JU ZA DESETINE MILIJUNA KUNA UKRADENOG POREZA??? Jel tebi to jasno??? I ako to nije kriminal onda ja ne shvacam definiciju kriminala... Isto tako, ako nije kriminalna radna laganje na sudu i mijenjanje iskaza u korist osudenog kriminalca, onda ja opet ne znam sto je kriminal
21.07.2018 | 08:43
zabac kaže:
Što je to točo kriminal?
Niti Todorić nije kriv za Agrokor, već oni koji su ga pustili da se razmaše. To su oni isti koji plaču za gore spominjanim pentagramom.


Žabac, ovo je istinita priča kad si već potegnul Gazdu. Prije xy godina, dolazim doma i uz cestu štand s jagodama. Lokalci (živim u okolici Zagreba) prodaju SVOJE jagode koje su uzgojili u plasteniku.
Ja: Molim Vas jednu mjericu.
Gđa dvije stavlja u vrećicu.
J: Gđo, oprostite, rekel sam jednu.
G: Sinek, jel imaš decu doma? Zemi si dvije, bute ih pojeli. Nema problema.
J. Gđo, fala lepa, ali ne treba.
G: Sinek, ma zemi samo, poklanjam ti drugu.
J: Ma fala, ali kaj bute vi? Ak tak sve ispoklonite, koja je vaša računica?
G: Zemi samo, ne stignem ih prodati, buju se pokvarile jer ih s ničim ne špricam, bolje da se pojedu.
J: Ma fala još je'mput, ali kaj to nemrete prodati?
G: A kome da prodam? Prodajem tu na cesti, ako niko ne stane, kaj bum s tim?
J: A nekakav dućan ili nekaj?
G: A ko?!
J: A kaj ja znam, prvi mi pada na pamet Konzum..?
G: Onom lopovu više ne dam ni crno pod noktom. Nek krepa!
(Znamo kad je sezona jagoda, početkom lipnja. To je bitno, jer sad slijedi završni udarac)
G: Prošle godine sam dala jagode u Konzum. Znate kad mi ih je platil lopov? Oko Uskrsa! (I opet, znamo kad je Uskrs, kraj trećeg, početak četvrtog mjeseca). I još mi je platil 80 posto od duga..!
Zel sam te dvije mjerice, platil joj obadvije i otišel s kendlom u grlu.

Evo Žabac, sad ti meni reci tko je kriv za to? A to je Gazda SUSTAVNO radil sa svima s kojima je imal posla. On je SUSTAVNO kršil zakon o PDV-u. I Uredno plaćal globe. Jer su one bile i još uvijek jesu istaknute u apsloutnom iznosu, a ne u postotku od prekršaja. Pa je njemu 150-200 tisuća kuna mjesečno bil kikiriki, a mračil je milijune. Da je zakon propisival globu u recimo iznosu od 30 posto prekršaja u kojem je zatečen, vjerojatno bi mu brzo prisjela takva praksa.
Ali to se nije dogodilo pa je nastavil i dalje cijediti ljude oko sebe.

Tak da mogu samo kopirat twit od jučer:

'Domovinu se voli.
Državu se pljačka.'

To je na ovim prostorima modus vivendi. I ne prihvaćam tezu da je Gazda sve to delal jer mu je bilo omogućeno. Na snazi je isti set zakona i za sve ostale ljude u RH (građane te iste države, namjerno izbjegavam opis Hrvati) pa ih poštuju. Kakvi god da jesu ti zakoni, poštuju ih ljudi.

Nebuš mi valjda rekel da je Al Capone švercal cugu zato kaj je bil jako žedan, a ne zato da nezakonito zgrne ogromnu paru?!
A Mamić je uspostavil svoj robovlasnički sustav s igračima koji mu plaćaju doživotne rente zato da se dečki ne pokvare, kaj ne? A on je skupljal tih 20-25 posto i onda s njima školoval djecu, kupoval lijekove za one koji nemaju i vozil se u staroj škodi octaviji TDI kojoj je zadnji desni amortizer puštal ulje, jer je altruist par excellence...
Ali čekaj, on se vozil u bentleyu kabrio, najskupljem autu koji je mogel kupiti kod nas. Hm, onda sam nekaj pomiješal.
Isto ko i onda kad je Šuker vozil Mercedes McLaren na minhenskim regama po Zagrebu, jer bi porez i trošarine bile puno skuplje u RH. A ruku je držal na srcu kad god je svirala Lijepa Naša...

A ova fiksacija s pentagramom mi fakat nije jasna. Zbilja ne kužim koji je to argument u korist ili protiv bilo čega? Pa američke su snage cijeli Drugi svjetski rat ratovale pod petokrakom zvijezdom. I kaj sad? Buš i njih optužil za neznam kaj?
Ja konkretno nikad nisam bil u Partiji (niti bilo ko od mojih), deda je sa 17 godina prošel Križni put jer su ga pokupili u krivom trenutku na krivom mjestu, preživel je streljanje kod Zidanog mosta (sa 17 je ostal potpuno sijed preko noći), ali ovo kaj se sustavno radi od 1990. nije niš bolje od toga. Samo kaj je malo slabije u intenzitetu, jer je rastegnuto na dulji vremenski period, ali je mentalni sklop POTPUNO isti.
Ako se ne slažeš s menom, onda si protivnik Rvacke, mrziš Hrvate, jugonostalgičar i ne znam kaj.
Halo, kume, imamo državu 27 godina. I sve i jednu od tih 27 godina RH d.d. posluje s GUBITKOM. Ajmo još jednom, vodimo posao koji 27 godina, otkako je osnovan, posluje s GUBITKOM. Vrlo lako se da ustanoviti tko je bio CEO svo to vrijeme. Ajde mi, molim te, pokaži jednog obrtnika, poduzetnika, privatnika koji će DVADESET I SEDAM godina gomilati gubitke prije nego nešto proba poduzeti. Ili će promijeniti direktora. Ili djelatnost. Ili zatvoriti posel.
O tome se radi. A ako ti misliš da mi koji ukazujemo na to da je u pitanju drek, a ne pita patimo jer nema pentagrama, onda si u debeloj samozabludi.
I kad već potežeš pitanje Uljanika, opet postavljam pitanje: tko je bio na vlasti kad su odobravana sredstva koja se upumpavaju u Uljanik i sva druga brodogradilišta? I tko je sad na vlasti kad se o tome raspravlja? Pripadnici iste Partije koja je na vlasti od 1945. Nemoj si samo tepati da je jedna opcija iole bolja od druge. Jer su izašli iz istog lonca
21.07.2018 | 10:24
Djuro, stvarno si - genijalac. Palac!
21.07.2018 | 12:07
Skrećem pažnju da Uljanik NIJE bio saniran kad i sva ostala brodogradilišta u HR. Iako ne kužim kakve veze Uljanik ima s nogometom, ali ne kužim ni kakve veze ima pentagram. I, btw, pentagram nije isto što i petokraka zvijezda. Pentagram je skup svih dijagonala pentagona (peterokuta). Žabac, netko tko je inženjer morao bi to znati...
  • Air
  • Korisnik
  • 60
21.07.2018 | 19:07
zabac kaže:
Što je to točo kriminal?
Da sam ja na Modrićevom mjestu, isto bi napravio.


Koliko znam još uvjek po zakonu su lažno svjedočenje (ako se odnosi na kriminalnu radnju) i utaja poreza kriminal.

Ispravi me ako griješim. Žao mi je ako te radnje za tebe nisu kriminal.
22.07.2018 | 12:02
Air kaže:
zanimljivo postaje kada si postavimo pitanje:

Da li je čast nastupati za reprezentaciju?

ili je biznis nastupati za reprezentaciju? (primjerice kupovina igrača / natjecatelja davanjem državljanstva kako bi imali što "bolju" reprezentaciju / rezultate)

Ako je biznis tada po meni nema mjesta pojmovima: časti, ponosu nacije itd.

Ako je čast, tada slijedom pojma časti dolazimo do toga da je ekstremno važno kakve osobe nastupaju za reprezentaciju. Tada po meni više nije nevažno ako je u sastavu reprezentacije od igrača preko pomoćnog osoblja do rukovodećih ljudi, osoba koja je po namjeri (prema dokazanim djelima lopov, lažljivac i slično), primjerice lažno svjedočenje ili utaja poreza kapetana , ili pojedinci koji imaju slične procese iza sebe.


Malo si ovo nespretno postavio... Za početak si pomiješao kruške i jabuke. Ako pričamo o "časti" kao motivu, onda se uglavnom radi o igračima, a ako pričamo o "biznisu", onda se uglavnom radi o managerima. Recimo da je Lovrenu zbilja čast igrati za 11 najboljih svoga naroda, a Mamiću je jedino bitno hoće li ga prodati i za koliko će ga prodati i boli ga dupe za čast.
Mislim da je većina naših prvotimaca dovoljno financijski osigurana da im šoldi od repke zbilja i nisu neki motiv.
Iskreno mislim da je i Duduu bila čast igrati za hrvatsku repku iako je uvezen (ovog puta ne iz BiH već iz dalekog Brazila).

Drugo što mi ne odgovara u tvojoj pretpostavci je što si sve sveo na samo dva motiva. Vjerujem da svaki igrač ima svoj motiv. Recimo da je "čast" jedan općeniti motiv koji se može primijeniti na većinu igrača. Međutim, razlozi nastupanja za repku su vjerojatno šarolikiji od toga. Nekom je to možda osjećaj dužnosti, nekom je to potreba za dokazivanjem, nekom je to možda pokušaj iskupljenja, nekom je to inat, nekom je to prilika da osvoji odličje u kategoriji nacionalnih vrsta... itd.

Nekako mi se čini da si se više bavio time kako ćeš poentirati nego da kvalitetno postaviš pitanje / problem.

Možda je pitanje trebalo postaviti ovako: Da li je moguće da je Luki Modriću čast igrati za repku iako znamo da je bio upleten u kriminal i kriminalne radnje (što će reći da nije častan čovjek)?

De pazi ovo... Ja sam recimo lopov i time se bavim, to je moj posao; što će reći da ne živim baš časno. Međutim, bila mi je čast kad me je Udruga Lopova izabrala za lopova godine i stavila moju sliku na zid zajedno sa Arsenom Lupigom

No, da ne filozofiram i ne duljim... Mislim da je pogrešno izjednačavati Modrića i Mamića. Ja u toj priči razlikujem agresora i žrtvu.
22.07.2018 | 12:20
Nema nevinih u nogometnom biznisu. U biti sve se na kraju svodi na lovu. Malo tko danas zna nešto o časti. Kad mi netko to od njih spomene, odmah mi je slabo.
Stvar je jednostavna i očita. Tko je ne razumije, očito se zanio.
Jedni igrači su igrali i “ostavili” sve na terenu zbog svojevrsnog pokušaja iskupljenja. Drugi su igrali da si povećaju cijenu(zadnji pokušaj), a treći su cupkali sa strane očekujući da se i za njih čuje. Četvrti su se nadurili ko mala djeca i ošli doma dignuta nosa.

Lako je pivat nije u šoldima sve kad su kese pune love.

Iz repke bi jedino probao izdvojiti Rakitića i Dalića. Svi ostali su mi nategnuti
22.07.2018 | 12:43
JOHN kaže:
Nema nevinih u nogometnom biznisu. U biti sve se na kraju svodi na lovu. Malo tko danas zna nešto o časti. Kad mi netko to od njih spomene, odmah mi je slabo.
Stvar je jednostavna i očita. Tko je ne razumije, očito se zanio.


Istina, ali to je i danak tome što je nogomet danas uberpopularan sport i vrti se gomila love.
No, ne mogu zamisliti Modrića da radi nešto drugo. Mislim da bi on igrao nogomet i da dobiva prosječnu mjesečnu plaću ili bi se negdje uhljebio. Ne mogu ga zamisliti kao nekog inžinjera, pravnika, arhitekta...

Lako je pivat nije u šoldima sve kad su kese pune love.


Pa jedino oni, koji imaju love da o tome ne moraju razmišljati, mogu to pjevati
Ta mi je pjesma čak postala simpatična kad sam je čuo u izvedbi onih Samoanaca...

Iz repke bi jedino probao izdvojiti Rakitića i Dalića. Svi ostali su mi nategnuti


Koliko sam čuo, Krama je izabrao teži put, pa možda i njemu koji plus dati...
22.07.2018 | 16:38
Nije u novcima sve ali s njika je lakse.
22.07.2018 | 16:49
samo bih se jos osvrnuo na to kolika im je "cast i ponos" igrati za reprezentaciju...
Ne znam koliko vas zna za podatak da SVI igraci dobivaju naknade od HNS-a za SVAKI dan proveden u reprezentaciji tijekom bilo kakvih ciklusa??? znaci ako mini ciklus priprema i utakmica traje npr 10 dana gdje odigraju 2 utakmice, oni za tih 10 dana dobiju oko 10k eura, znaci 1000E po danu za treninge (u to se ne ukljucuju dodatni bonusi za plasmane na velika natjecanja i sl.), a takvih mini ciklusa je dosta u 2-godisnjem periodu kvalifikacija...
A da ne kazem sto znam iz pouzdanih izvora da su igraci SAMI izjavljivali da dolaze na okupljanja reprezentacije kako bi se ODMORILI i TULUMARILI od obaveza u klubovima jer im to tamo nije dozvoljeno! Eto, kolika im je cast igrati za reprezentaciju! (ovo je izjavio jedan od nasih clanova ove generacije, standardni clan obrane!!!)

Pa vi sami procijenite o njihovoj "casti u ponosu"
22.07.2018 | 18:39
Upozoravam ponovno, uvredljivi, osobno usmjereni i svađalački postovi izbrisani.
22.07.2018 | 19:24
Ajmo malo probati staviti po strani "čast" i "nečast" (ako je to ikako moguće)...

Ti dečki kao prvo igraju nogomet zato jer im je to posao i zanimacija. Nisu oni počeli igrati nogomet kako bi se obogatili već su se obogatili jer su vrhunski nogometaši. Čak i da je neki od klinaca s 9 10 godina počeo igrati nogomet sanjajući o velikim novcima, morao se jebeno potruditi da do tih para dođe.

Da li je moguće da gomila ljudi u ovom nogometnom uspjehu repke ne vidi ništa dobro? Zar je moguće da se u tom uspjehu ne vidi primjer za kakvim bi se svi mogli voditi?
U ime časti ili nečeg drugoga (a ne vjerujem da su im šoldi bili poticaj), dečki su se zbilja svojski potrudili postići vrhunski sportski uspjeh. Pokazali su rad, želju, zalaganje, složnost, vjeru... Što je tu loše?

Recimo da imate dijete... I to dijete je, jel, kao dijete. Nestašno i neposlušno (de nek mi sad neko kaže kako ima dijete i kako je ono Bogom dano savršeno dobro i nikad greha nije napravilo. Mam ga hitim u onaj najdonji i najcrnji dio Gaussove krivulje).
Dijete, dakle, uništava sve čega se dotakne, lijeno je, laže, a kad dođe u neke godine, tu i tamo mrkne po 20 kuna iz očevog novčanika.
Međutim, dijete isto tako tu i tamo usisa kuću, opere suđe, dobije četvorku ili peticu u školi...

Eto... Kad dijete napravi nešto dobro, hoćete li ga pohvaliti ili ćete mu reći kako to nije bitno jer je ono, unatoč tome, malo govno koje krade po 20 kuna iz očevog novčanika?

Meh... Idem pit pivo! Ajbok!
22.07.2018 | 19:38
Gjuroo, kako bi se reklo "masio si ceo fudbal" u ovoj prici...
Nitko ovdje ne spori njihov kvalitet, nogometne vrijednosti i to da su vrhunski sportasi - JESU. Ono sto se ovdje spori je to da usprkos tome sto su vrhunski sportasi isto tako su osobe vrlo upitnog morala (da ne upotrijebim tezu rijec pa da smayoo brise komentar )
Mene takva osoba u svijetu ne moze predstavljati sa takvim karakternim vrijednostima koliko ona bila vrhunski sportas. TOCKA.
I to zasto si "promasio ceo fudbal" u usporedbi sa djecom je ta da djeca ne znaju sto je lose dok ne odrastu i na TEBI/NAMA je da ih odgajamo i usadujemo ljudske i moralne vrijednosti kakve smatramo ispravnim. Ovo su vec ODRASLE osobe, izgradene, a i dalje varaju VLASTITU drzavu za MILIJUNE neplacenog i ukradnog poreza, dok u isto vrijeme sa "ponosom" drze ruku na srcu dok svira Lijepa Nasa. Vidis, to se u mojim ocima (ne zelim ulaziti kako je u tvojim) naziva jednom rijecju - LICEMJERJE! Varanje i krada nisu ono kako cu odgajati svoju djecu i ne zelim da se ugledaju na takve osobe.

Pozdrav uz pivo iz UK
22.07.2018 | 19:39
U sportu mora biti nešto krvi, znoja, naboja hormona itd. Igra se za pobjedu. Hebeš fucu ako sudjeluju balerine koje čuvaju nogice.
Lova je sve pokvarila. Dobivaju tolike besramne pare da su i ovi naši doslovno ko prosjaci. Izvrnute odnosno uvrnute vrijednosti.
22.07.2018 | 20:55
Ne bih se složio da su Luka Modrić i Dejan Lovren osobe vrlo upitnog morala. Ne znam kakve su osobe jer ih - ne znam. Znam samo ono što prenose mediji - a mediji - morala nemaju.
Znam da su oboje kao djeca bježali od rata. O Lovrenu više niti ne znam. O Luki sam vidio video kada sa 5 godina okružen pogledima vukova na velebitskoj buri tjera koze u tor kojeg mu zaključava otac. Scenu iz dokumentarnog filma Čovjek i vuk, tako se nekako zove, iz 1990. godine, snimanog po Lici i Velebitu.
Da li o karakteru jedne osobe govori jedno njeno djelo?
Osobno, ne bih rekao.
To je gledanje svijeta u jako crno bijeloj varijatni, a svijet je siv - i to paleta sivih boja.
Taj Luka Modrić je nogometaš. Kao izbjeglica nije imao puno u životu. Otkrilo se da ima talenta za nogomet. Morao se dokazivati u NK Zadru, pa NK Zrinjskom, pa NK Interu, pa Dinamu, Totenhammu, pa Realu. A suprugu Vanju je sa 19 godina upoznao u Dinamu. On je bio igrač, a ona službenica koja se tamo zaposlila preko mame koja joj je isto tamo radila, možda radi i dan danas - ne znam.
Što mislite tko je utjecao na Lukino ne sjećanje?
Možda, samo možda - je bilo ovako: Mamićeve prijetnje dok bi bio negdje vani (trenirao za nadolazeću utakmicu, što god), a kada bi bio doma supruga i svekrva koje su radile za istog tog Mamića ga nagovaraju da će im se ovaj krvi napiti ako zucne i da bi mu bilo najpametnije zaštititi obitelj, što koštalo da koštalo.
Ne znam, možda se ništa od navedenog nije desilo - samo ne bih htio prejudicirati o nečijem karakteru sudeći o njegovom iskazu kao svjedoka na sudu.
On ima, kao i svi mi, svoje prioritete. Suprugu, troje djece i osobno mi se doima mi kao čovjek koji ima časti u sebi.
Pa danas je Božo Sušec rekao u Nedjeljom u 2 da iz svojih krugova zna da su se igrači voljni odreći nagrada FIFA-e, ovih 28 milijuna USD-a koji bi se trebali dijeliti 60%/40% HNS/igrači - ukoliko se taj novac uloži u izgradnju centara za razvoj mlađih uzrasta po Istri, Dalmaciji, Kvarneru, Slavoniji, Zagorju, Prigorju, Međimurju, Zagrebačkoj županiji i Zagrebu.
Oni imaju para, njima taj novac ne znači puno više od onoga što već imaju.
Treba li ih gledati samo po tome?
Ne znam.
Znam samo da svatko od nas griješi i nitko nije savršen.
A što se Mamića tiče, i za njega je Božo rekao - njemu je najveći neprijatelj - Zdravko Mamić. I da mu najveća kazna za krađu koja ga je mogla zadesiti i baš ga pogoditi u srce, što se kaže: već napravljena jer veću od hrvatskog pravosuđa sigurno dobiti neće.
On je ovo SP bio prisiljen gledati na TV-u u Binjanima, ili kako se već to mjesto u Hercegovini zove. Ovaj ga (Božo) jako dobro zna, i veli da za njega (Mamića) - nema veće kazne od toga što nije mogao biti dio svega ovoga u Rusiji. Da se razumijemo, tog čovjeka ne apsolviram od ičega što je učinio s proračunskim i klupskim novcem, samo primjećujem da ona poslovica "svaka rit dođe na šekret" ima svoj smisao...
Isto tako, ova nacija ima jako puno adrenalinskog naboja koji jako brzo splasne i sve ode u zaborav. Kada smo bili zlatni u Ateni spominjao se Rukometni dom. Eto, 14 godina poslije taj dom nije izgrađen. Nacionalni stadion za nogomet zaista nemamo. Oba dva stadiona jedva prolaze standarde FIFA-e i UEFA-e. Maksimir se šverca, Poljud se trese kad god je veća utakmica.
I tu je u Nu2 postavljeno dobro pitanje. Sagraditi li nacionalni stadion ili dječje vrtiće?
I dat je, po meni, OK odgovor.
Da je pitanje kvarno jer bi svaka normalna osoba rekla, OK - ako imamo samo tu hrpu novaca ajmo sagraditi vrtiće. Ali da se po toj logici nije trebala sagraditi niti Zagrebačka katedrala. Jednostavno, nisu iste kategorije i u ovoj je državi ionako utučeno jako puno novaca u jako puno projekata koji nikada nisu zaživili.
Ne znam ni sam. Samo hoću reći da mi je Nu2 danas bila jako dobra emisija s mnoštvom dobrih pitanja i odgovora o ovoj temi.
22.07.2018 | 22:04
Evo vam odlican tekst kako razmislja manjina u Hrvatskoj... Pri tome, mislim na manjinu navijaca kojima je nogomet bitan svaki dan, a ne svake 2-4 godine mjesec dana... Je da je sa jutarnjeg, ali jbg, nitko nije savrsen

www.jutarnji.hr/komentari/jurica-pavicic...brejkerstvo/7637193/
  • Air
  • Korisnik
  • 60
22.07.2018 | 22:38
Gjuroo kaže:
Nekako mi se čini da si se više bavio time kako ćeš poentirati nego da kvalitetno postaviš pitanje / problem.


Nije mi namjera poentirati jer nemam tu što poentirati, barem ja ne vidim.
Namjera mi je propitati.

Propitati upotrebu riječi časti. Pri tom sam u svojoj glavi imao sliku časti obilježene isključivo pozitivnim vrijednostima (poštenjem, iskrenošću, moralnošću itd.). Tu je moj propust što to nisam naveo pa si mi uletio sa likom iz dragog nam romana , ali ta opcija nema časti (one prave i jedine kakva treba biti).

Dakle, koliko vidim danas se na veliko upotrebljava riječ čast, i pritom ne mislimo na isto. Tako da je ta riječ u upotrebi izgubila potrebnu težinu i vrijednost.

Gdje se može izgubiti / zanemariti onaj uvjet za zapošljavanje u državnim institucijama: “da si ne osuđivan” i zašto su ga tamo stavili?
Da li bi se trebao primjenjivati i u državnim reprezentacijama?
Ili bi radije osuđivane osobe u reprezentaciji ako s njima možemo do medalje?

Kakva smo mi ili neka druga država (nije bitno), koje su naše/njihove vrijednosti, ako izaberemo da nas predstavljaju osobe osuđene za kriminalnu radnju? I da li je to upoće bitno?

Kada, ako definiramo čast i da li ona treba biti tu, tada ćemo lako definirati tko u nju spada ili ne.

No, da ne filozofiram i ne duljim... Mislim da je pogrešno izjednačavati Modrića i Mamića. Ja u toj priči razlikujem agresora i žrtvu.


Ja u ovom slučaju isključivo vidim dvije kriminalne radnje od dvije osobe. Tko je žrtva u njihovom međusobnom odnosu tu se slažem s tobom (to je moja pretpostavka). Ali po slovu zakona, laganje u slučaju kriminalnog djela je kriminal (ispravi me ako griješim).

Kloba kaže:
Ne znam kakve su osobe jer ih - ne znam.
To je gledanje svijeta u jako crno bijeloj varijatni, a svijet je siv - i to paleta sivih boja.

Slažem se stobom, ne znamo ih. Niti me zanimaju kao osobe. Ono o čemu pričam su njihova djela.
Je svijet je siv. Ali ako ga ne “ispiremo” biti će uskoro potpuno crn.

Što mislite tko je utjecao na Lukino ne sjećanje?


To što je, ako je, netko “utjecao” na njegovo sjećanje govori i o njemu samom. I to ga ne čini poštenim i časnim ako je “promjenio iskaz”.

samo ne bih htio prejudicirati o nečijem karakteru sudeći o njegovom iskazu kao svjedoka na sudu.


Naravno ne možemo niti je potrebno suditi o karakteru nekoga. Nego jednostavno pitanje koje se primjenjuje (treba primjenjivati) u državnim institucijama (pa tako vjerujem i u državnoj reprezentaciji): ako si osuđivan ne možeš biti zaposlen u državnim institucijama. O moralu svakog od nas se brinemo sami i netko odozgo .

Oni imaju para, njima taj novac ne znači puno više od onoga što već imaju


Imaju novaca ali to ne znači da neki od njih nisu prokleti za još malo. Primjerice Messi, koliko je njemu dovoljno da ne vara državu i pokuša zadržati još malo više? Da li je to napravio i Modrić? Tako mi to što oni imaju novaca nije argument za bilo što.
23.07.2018 | 09:20
mmesko kaže:
samo bih se jos osvrnuo na to kolika im je "cast i ponos" igrati za reprezentaciju...
Ne znam koliko vas zna za podatak da SVI igraci dobivaju naknade od HNS-a za SVAKI dan proveden u reprezentaciji tijekom bilo kakvih ciklusa??? znaci ako mini ciklus priprema i utakmica traje npr 10 dana gdje odigraju 2 utakmice, oni za tih 10 dana dobiju oko 10k eura, znaci 1000E po danu za treninge (u to se ne ukljucuju dodatni bonusi za plasmane na velika natjecanja i sl.), a takvih mini ciklusa je dosta u 2-godisnjem periodu kvalifikacija...
A da ne kazem sto znam iz pouzdanih izvora da su igraci SAMI izjavljivali da dolaze na okupljanja reprezentacije kako bi se ODMORILI i TULUMARILI od obaveza u klubovima jer im to tamo nije dozvoljeno! Eto, kolika im je cast igrati za reprezentaciju! (ovo je izjavio jedan od nasih clanova ove generacije, standardni clan obrane!!!)

Pa vi sami procijenite o njihovoj "casti u ponosu"


Na ovaj tvoj komentar ću ti poslari jednu sliku, pa ti sam prosudi, šta vidiš na licu Luke kad je dobio nagradu za najboljeg igrača prvenstva. Ovo je najveselija slika koju sam našao gdje je uspio dići ruku.

Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 55 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, cariblanco, Riba, Anonimci (402)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO