Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


11.03.2019 | 10:51
Odlično je ovo s tri sita, lijepo da si nas sjetio toga, mi smo na faksu to prošli jednom davno na sociologiji, a primjenjivo je svuda u životu.
11.03.2019 | 12:09
Također. Baš dobro si to primjenio ovdje, Smayoo.
11.03.2019 | 16:49
Poentirao je kao Petkovic protiv Benfice, palac gore
11.03.2019 | 17:45
Bertone kaže:
Da povučem paralelu koja to možda i nije, ali ni Apple (SJ) nije ništa sam napravio već je tuđe ideje sklopio u funkcionalne i kvalitetne proizvode.


Po meni nije tu problem drugi dio teksta, bas napravotiv, protiv snalazljivosti nemam nista. Da li je netko sam sve izumio i sastavio ili uzeo 100 tudjih ideja i napravio jedan proizvod je apsolutno svejedno jer se ionako gleda konacan proizvod. Problem je prvi dio teksta o dolasku do kapitala i to toliko postaje apsurdno u Hrvatskoj da ne mozes vjerovati u to sto citas, kao da je netko bajke pisao.
  • LongVillage
  • Posjetitelj
11.03.2019 | 22:35
Dolazak do kapitala.... koliko ta šaćica jalnih bedaka na tom forumuhaer voli pljuvati, a nisu drugo nego samo jalne budale, ulože ogroman trud u češljanje cijelog interneta u potrazi za podacima koje bi onda mogli subjektivno protumačiti i imati podlogu za pljuvačinu... po njima bi trebalo do srednjeg vijeka ispitivati nekome porijeklo imavine i to im ne bi tada bilo dosta, a osobito jer je njemu kapital dao otac, nije ga uzeo iz proračuna ili na teret proračuna, a kako je to inače "dobar" običaj u ovoj zemlji...
11.03.2019 | 23:23
LongVillage kaže:
Dolazak do kapitala.... koliko ta šaćica jalnih bedaka na tom forumuhaer voli pljuvati, a nisu drugo nego samo jalne budale, ulože ogroman trud u češljanje cijelog interneta u potrazi za podacima koje bi onda mogli subjektivno protumačiti i imati podlogu za pljuvačinu... po njima bi trebalo do srednjeg vijeka ispitivati nekome porijeklo imavine i to im ne bi tada bilo dosta, a osobito jer je njemu kapital dao otac, nije ga uzeo iz proračuna ili na teret proračuna, a kako je to inače "dobar" običaj u ovoj zemlji...


Subjektivno a gle, tko god da je skupio, potrudio se linkati izvore.

Ne treba do srednjeg vijeka, dosta bi bilo tamo do devedesprve.
12.03.2019 | 06:51
Misliš da se prije '91 nije kralo? Gradili su, na primjer, ljudi "o društvenom trošku" privatne turističke apartmane pa na njima natukli kapital i devedesete postali "poduzetnici".
12.03.2019 | 08:43
Problem je jer se i na ovom forumu nekim lopinama dive (ili njihovim potomcima).
Dugo sam ovdje i shvatio sam kako postoje dvostruka mjerila. Pozitivan i negativan lopov i pozitivan i negativan ubojica ...
12.03.2019 | 09:08
Ne znam prije 1991. jer sam premlad ali vjerujem da je , isto sto kao vjerujem da ce biti isto stanje i nakon 2091.
13.03.2019 | 19:53
Opet malo o prekupcima auta i kak se kilometraža ne skida (ovaj put sam bio pametniji pa sam odmah napravio screenshot oglasa )

Oglas 1 27.12.2018 - 170 000 km

merc1.png



Oglas 2 - 09.03.2019. - 160 000 km

merc2.png


EDIT:

Maloprije naletio na članak.
  • LongVillage
  • Posjetitelj
13.03.2019 | 20:30
Iskreno mi ne izgleda kao skidanje kilometara, wtf je skinuti 10.000 km, koja korist??

Lik je stavio otrpilike kilometražu ili ju ne unaprijed "napuhao" računajući do prodaje... i ja sam znao tako napisati u oglas da auto ima više km negoli stvarno ima, a fakat nemam pojma koja korist je skinuti sa 170.000 na 160.000... a kako bi bio "zastupljeniji" - oglašava isti auto i rođi preko svoje firme, i strikan, i vlasnik, i ina tugujuća rodbina...
13.03.2019 | 20:32
Ma čekaj... wtf? Razlika je u 10.000 km, tj. oko 6%. To je vjerojatno samo stvar što je prvi prodavač zaokružio na više, a drugi na manje. Auto možda ima kilometražu 165.123 km.
Kako god bilo, to sigurno nije primjer skidanja kilometraže. Da je u prosincu stajalo 260.000, a sada 160.000, to bi bilo to.
13.03.2019 | 21:05
U pravu ste obojica, kilometraža je tipfeler, skidanje kilometara je mit, a u Hrvatsku su danas isporučena prva četiri F-16

Naravno, lik iz Vukovara slučajno ima samo relativno skupe aute doma pa se tu i tamo kojeg riješi kad shvati da mu sjedala dobro ne masiraju guzu, a slučajno ima u Zagrebu i strikana koji se bavi preprodajom auta i koji je uvijek spreman pomoći rođi. Ofkors, Darinka

Ovaj prvi je vjerojatno već skinuo 50-60k km, a ovaj drugi si nemre pomoći pa mora barem malo

EDIT:
Usput, bacio sam sad još malo oko na rođu i jbt što čovjek ne zna pisati jer ima pun k tipfelera ... gle, isti auto/oglas od 05.02.2019. godine i auto ima 178 000 km

Slikazaslona2019-03-13u20.22.46.png
13.03.2019 | 23:17
Danas samo naivac kupuje polovni auto bez kontrole km od strane pravog stručnjaka i to, poželjno, baš za određenu marku. Nedavno sam ženi uzeo novi polovni auto i samo je jedan od 4 pregledana imao originalnu kilometražu. Kada sam kupovao svoj, tek jedan od 7 je imao originalne km. Dakle, to je sasvim uobičajen sistem prevare.
13.03.2019 | 23:50
Ako se več kupuje rabljeni auto, mislim da je koliko toliko pouzdanija opcija kupiti vozilo od ovlaštenog salona određene marke vozila i to sa tvorničkim jamstvom od bar godinu dana. Mnogi preprodavači su igrači samo takvi. Svojevremeno sam išao u Njemačku po auto i svašta sam se naslušao. Tipa, dođe ekipa iz HR kod preprodavača (raznih nacionalnosti, uglavnom svi pošteni da nema poštenijih) u Njemačku sa recimo milju eura i doslovno počiste dio lagera a da ni nezna šta kupuje. Tako da neki doslovno ni neznaju jesu li recimo skidani kilometri i sl., pa se ne treba čuditi da su neki dosta uvjerljivi kad ih se pita za skidanje kilometara.
14.03.2019 | 12:43
Tako je, uvoznici polovnih često kupuju "bundle" koji je na šleperu (frend mi je vozio takav auto šleper), auti se uopće ne pregledavaju, dogovara se temljem briefa i ciao. Nemaju vremena za to, jeftinije im je kasnije popraviti u "jamstvu". Na mom prošlom recimo uopće nisu vidjeli da je netko skinuo remen kompresora klime (jer je kompresor bio pokvaren). Bez riječi su to dali popraviti, ali očigledno se auti ne provjeravaju. Zato je najbolje platiti stručnjaka koji će auto dobro pregledati, to je sve skupa 300-400 kn, ali barem si sigurniji što kupuješ.

Svašta se usputno sazna... npr. iako sustav airbagova ne javlja greške, kada vidiš da je auto 2010. godište, a airbag centrala 2012. znaš da je auto imao incident, itd...
  • LongVillage
  • Posjetitelj
15.03.2019 | 21:57
Bertone kaže:
U pravu ste obojica, kilometraža je tipfeler, skidanje kilometara je mit, a u Hrvatsku su danas isporučena prva četiri F-16


Gle, previše pretpostavljaš, premalo znaš, a činjenica niotkud... umislio si jednu priču i sada silom hoćeš osmisliti scenarij koji bi ti dao za pravo. Takove generalizacija te uvijek u startu stavlkja na stranu onih koji nisu u pravu, otprilike kao i svaka druga generalizacija.

Nitko nije rekao da je skidanje kilometara mit, ali je tvoj mit da je u ovom slučaju skidana kilometraža jer je razlika 10.000 km, to je onda djelo imbecila.
16.03.2019 | 01:02
LongVillage kaže:
... a činjenica niotkud...


Činjenica je da je isti trgovac na istom mjestu oglasio isti auto u drugom mjesecu ove godine i napisao u opisu da auto ima 178 000 km, a mjesec dana kasnije ponovio oglas i napisao u opisu da auto ima prijeđenih 160 000 km... sad ti zaključi iz toga što hoćeš.

Ja sam zaključio da:
- ili lik petlja
- ili prodaje vremeplov

16.03.2019 | 09:50
Neznam što tu nije jasno. Ovo je sigurna kupnja auta, kilometri po želji!
16.03.2019 | 14:50
ytxKnkF.jpg
  • LongVillage
  • Posjetitelj
16.03.2019 | 17:36
Bertone kaže:
Činjenica je da je isti trgovac na istom mjestu oglasio isti auto u drugom mjesecu ove godine i napisao u opisu da auto ima 178 000 km, a mjesec dana kasnije ponovio oglas i napisao u opisu da auto ima prijeđenih 160 000 km... sad ti zaključi iz toga što hoćeš.

Ja sam zaključio da:
- ili lik petlja
- ili prodaje vremeplov


Ja sam zaključio da si se primio posve pogrešna primjera, jer NITKO, ali nitko ne skida 15.000 km... pored toliko puno lakše provjerivih primjera, ti zapeo sa posve krivi...
19.03.2019 | 18:21
Šta vam se čini nova BMW 3-rica? Meni je pravo dobra.
19.03.2019 | 18:46
Ružna iznutra... i brojač okretaja joj se sad vrti (koliko se digitalne vure mogu vrtjeti) u suprotnom smjeru pa je sad kao da voziš Peugeota
19.03.2019 | 18:51
Bertone kaže:
Ružna iznutra... i brojač okretaja joj se sad vrti (koliko se digitalne vure mogu vrtjeti) u suprotnom smjeru pa je sad kao da voziš Peugeota


Vidio sam to na trenutak i nisam bio siguran da sam dobro vidio. Nek se zna tko im je uzor
19.03.2019 | 23:58
A motori?
  • LongVillage
  • Posjetitelj
20.03.2019 | 13:55
Bertone kaže:
Ružna iznutra... i brojač okretaja joj se sad vrti (koliko se digitalne vure mogu vrtjeti) u suprotnom smjeru pa je sad kao da voziš Peugeota


Takav sustav kontra-okretanja kazaljki su imali pravi auti dok Peugeot nije ni imao vurice na tabli...
20.03.2019 | 17:35
Jel ima netko, u ZG i okolici, iskustva s nekim vezano za reparaciju(čišćenje) dizni? U pitanju je od prijatelja Avensis iz 2007 godine, 2.0d4d.
20.03.2019 | 17:55
Purić ako mu se baš plaćju nove/reparirane dizne. Dotle nek proba sa Liqui Moly Diesel Purgeon ili LM Pro Line Diesel System Cleaner. Spaja se direktno na pumpu i tako radi dok ne potroši.
20.03.2019 | 18:01
U ovlaštenom servisu su mu rekli da treba reparacija(brutalna cifra), ali nebi bilo loše da čuje i drugo mišljenje, a i usput da provjeri koliko bi došla reparacija bez posredovanja ovlaštenog servisa
20.03.2019 | 20:49
www.ebaystores.de/tud-service/i.html?_fsub=62327575013&

Na iskazanu cijenu naplaćuju dodatnih 50€ po komadu kaucije koju vraćaju kad prime demontirane injektore.

Kod tog E-bay trgovca sam nabavio injektore za Corollu Verso 2006 2.0D4D prije 2,5 godine. Sve je prošlo u redu. Majstor koji je injektore mijenjao (poznati bošist u ovom kraju, Bolješić se zove) gunđao je i bunio se da on neće dati nikakvo jamstvo na "neki fuš preko interneta". Ja sam mu donio injektore skupa s ispitnim listovima i rekao mu neka ponovi ispitivanje i naplati ga. On ih je pogledao, ogledao i rekao da mi neće uzimati novac jer su injektori zaista profesionalno reparirani, s originalnim Densovim setom za reparaturu.

Auto je od tada napravio nekih 50.000 km, ko violina (sada ima oko 260.000). Prije zamjene, simptomi su bili teško i sve teže paljenje, bez obzira na to da li je prvo ujutro ili bilo kad kasnije kroz dan, bez obzira na vanjsku temperaturu, itd.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 45 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO