Utrka SVIH utrka, aka 24H du Mans
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Utrka SVIH utrka, aka 24H du Mans


16.06.2018 | 08:46
Kao i uvijek, tradicionalno, za vikend koji je najbliži ljetnom solsticiju se vozi IMHO najveća utrka, majka svih utrka, utrka svih utrka, 24 sata Le Mansa.
Počinje danas u 15:00 i traje do, predvidivo, sutra u 15:00.

Bit će streamova po netu, pa kome se ne gadi, nek baci oko tu i tamo. Imamo 4 klase (LMP1, LMP2, GTE PRo i GTE Am)

Za malo zagrijavanja i podataka predlažem Michelinov racecard iz kojeg se može dosta naučiti.
en.calameo.com/read/0042720747eeb9348ba1b

Prema ovome je F1 mlaka kamilica; vodeća klasa radi u 24 sata oko 5000 km. S jednim punjenjem goriva se radi oko 13 krugova (krug je skoro 14 km), Michelin očekuje da se bude gume mijenjalo pri svakom petom dolijevanju.

Brzinski rekord drži Peugeot sa 405 km/h nakon čega je Mulsanne pravac (5 km) pregrađen s dvije šikane.

Za doživljaj istinske atmosfere utrke preporučam kultni klasik Stevea McQueena iz 1970 LeMans (prvi dijalog u 42. minuti!). Čisto da znate, te je godine Steve McQueen doista i nastupio u utrci i završio ju. No, nije klasificiran u konačnom poretku jer nisu odvezli dovoljno krugova; često su se zaustavljali da bi zamijenili role filma u kameri

Za kraj, LMP bolid Porsche 919 HYbrid koji je lani pobijedio u LeMansu je sad bez restrikcija prema pravilima srušio rekord F1 u Spa, a priča se da pripremaju i napad na rekord Nürburgringa (Sjeverna staza, Nordschleiffe) koji drži pokojni Stefan Bellof (Porsche 956 grupe C) i koji iznosi 6:11. Stefan Bellof je te godine uzeo Dereku Bellu u istom autu (Derek Bell nije papak, ima nekoliko pobjeda u LeMansu!) 20-ak sekundi u tom kvalifikacijskom krugu.. (čisto da shvatite kakav je to krug bio).


A ovo je uradak novijeg datuma s Bellom za upravljačem

Navodno je cilj Porschea ići ispod 5 minuta kroz Zeleni pakao što je nezabilježeno i nezamislivo...
16.06.2018 | 13:58
Ima li što talijanskih timova u utrci? Porsche mi je dosadan.
16.06.2018 | 14:28
Ferrari ima u GT Pro i Am klasama pa možeš pratit...

Livestream:
16.06.2018 | 15:19
Ove godine će Alonso voziti za Toyotu pa će svakako biti zanimljivo vidjeti da li je ostario ili McLaren ima stvarno katastrofa F1 auto
Uz Alonsa u timu, druga dva vozača će biti Sebastien Buemi i Kazuki Nakajima.

dpasaric kaže:
Ima li što talijanskih timova u utrci? Porsche mi je dosadan.

Imaš Alfu u F1 (samo što tamo Alfa isto dosadna )

Što se tiče Toyote, Gazoo Racing Team ima brojeve 7 i 8 (Alonso-Buemi-Nakajima voze auto sa brojem 8).

twitter.com/Toyota_Hybrid
16.06.2018 | 17:23
Kako je google ugasio livestream kojeg je postao @gjuro, evo vam dva Toyotina.

GZR 7



GZR 8


Livestream poretka
16.06.2018 | 17:44
Ma takva Sauber Alfa je velika šminka, ali dosadna, priznajem. Generalno F1 nije što je bio nekada...
16.06.2018 | 19:14
dpasaric kaže:
Ima li što talijanskih timova u utrci? Porsche mi je dosadan.


Ne kužim, kaj je dosadno kod Porschea? Auto je (911) oduvijek sve knjige okretao naglavačke svojom konfiguracijom. Bokser, 6 cilindra, straga. Čudo od auta još od 1963. kad je predstavljen?
Nemreš ga proglasiti tipično germanskim proizvodom koji je dosadan...
Da ne idem sad nabrajati sve tehničke inovacije koje je donio u seriju i da ne nabrajam silne pobjede u LeMansu koje je ipak trebalo - izboriti....
16.06.2018 | 20:24
Nisam ti ja racionalan oko Porschea, meni je on sprešana hilterovska buba i do danas ih ne mogu svariti. Niti jedan, ali niti jedan njihov model me ne pali. Nula osjećaja, samo antipatija. Frend je bio kupio novi GT2 i nisam ga pitao niti da me provoza, što inače zamolim sa svakim autom.

Da se sada pojavi super ludi bogataš i kaže "Evo ti Davore najbolji Porsche koji imamo u zamjenu za tvoju Alfu GT staru 14 godina, ALI uvjet je da ga moraš voziti, ne smiješ ga prodati, iznajmiti ili dati drugome da se vozi."

Naravno da ne bih pristao. I to za moju "dnevnu" GT, a GTV neću niti spominjati. Uopće se ne mogu zamisliti u takvom autu. To bi bilo kao da odjenem karirane hlače.

Taj iracionalan alfistički dio emocija, doživljaja estetike i želja nije stvar koju ljudi van tog kruga razumiju.
16.06.2018 | 20:59
dpasaric kaže:

Da se sada pojavi super ludi bogataš i kaže "Evo ti Davore najbolji Porsche koji imamo u zamjenu za tvoju Alfu GT staru 14 godina, ALI uvjet je da ga moraš voziti, ne smiješ ga prodati, iznajmiti ili dati drugome da se vozi."

Naravno da ne bih pristao. I to za moju "dnevnu" GT, a GTV neću niti spominjati.


Stari, mogu ti samo reći da tepeš. Sjeti se narodne: nemoj kuditi konja kojeg nisi jahao....

Nemam ja niš protiv Alfe, da se rauzmijemo, dapače, ali ovo je drugi svijet, tri klase iznad. Nema usporedbe, ozbiljno. S Porscheom možeš živjeti svaki dan, lako se sjedne u njega, lako izađe, a kad treba ide ko da nema sutra i ne kvari se nikad. Čudo od auta...
Zvuk motora da se naježiš, bremze sustavno najbolje na svijetu... To nije precijenjeni drek ko Audi
16.06.2018 | 22:06
Ne sporim da je to vrhunski sportski auto, vjerujem da je kvalitetan i da se fantastično vozi i da je upotrebljiv i da postavlja standarde u svojoj klasi, ali kod mene - nula bodova. Da ga dobijem u nagradnoj igri istog trena bih ga prodao.
16.06.2018 | 23:00
Toyote su i dalje 1. i 2. ... što je super samo što Toyota ima lošu povijest odustajanja u zadnjoj minuti ili zadnjih pola kilometra i to ne samo u LeMansu

Novi LiveStream (dok ga ne ugase)
17.06.2018 | 00:25
Hvala na linku, super je!
17.06.2018 | 07:13
Bertone kaže:
Toyote su i dalje 1. i 2. ... što je super samo što Toyota ima lošu povijest odustajanja u zadnjoj minuti ili zadnjih pola kilometra i to ne samo u LeMansu


Referiraš se na Sainza i kvar corolle u zadnjem brzincu (Magram special) u Walesu tamo 1999?
17.06.2018 | 07:14
BTW, Ruje časte sa streamom (nekoliko njih)

livetv.sx/enx/eventinfo/673941_24_hours_of_le_mans/
17.06.2018 | 10:15
Djuro genijalac kaže:

Referiraš se na Sainza i kvar corolle u zadnjem brzincu (Magram special) u Walesu tamo 1999?


Naravno, pa ne sjećam se nikoga kome je auto krepao 500 metara prije cilja



... a i prošle godine su u LeManu vodili skoro cijelu utrku i opet ispušili na kraju... jbg, Toyota

Nevezano za to, noćas su bili baš moćni (i ludi), prvo su dobili kaznu zbog prebrze vožnje u sporom dijelu, a onda je Buemi vozio odlično, potom Alonso preuzeo auto i skidao po 2-3 sekunde po krugu.

Još jedan link (dok radi): - ako vam stream ne radi, kopirajte link i pokrenite ga u novom tabu (link nije javno dostupan pa hoće malo zezati).


I Live Timing:
timing.71wytham.org.uk/s/lm24

Mobile 1 Radio:
www.youtube.com/user/exint2/live

Jbg, znam da trebaju dva-tri monitora ili jedan ogromni
17.06.2018 | 14:36
I evo ga, Alonso ima dva od tri. Bio je svjetski prvak u F1 2005 i 2006, sad je osvojio i LeMans. Ostaje mu još Indy500 (iduće sezone)....

Toyota nakon Mazde s wankelom nakon brojnih pokušaja konačno dohvatila LeMans.

No, UVJERLJIVO najbolja utrka je bila u GTE Pro klasi između Porscha i Forda...
17.06.2018 | 14:38
Bertone kaže:
Djuro genijalac kaže:

Referiraš se na Sainza i kvar corolle u zadnjem brzincu (Magram special) u Walesu tamo 1999?


Naravno, pa ne sjećam se nikoga kome je auto krepao 500 metara prije cilja


Mala ispravka: nije to bio cilj, već kraj zadnjeg brzinca. Još je ostalo 25-30 km etape do servisa i zadnje vremenske kontrole koju je trebalo odraditi. Ako se ne pojaviš na vremenskoj kontroli u servisu isto tako odustaješ tj. ispadaš iz natjecanja
17.06.2018 | 21:24
Bilo kako bilo, zbog nesreće koja prati Toyotu je Sainz izgubio prvenstvo i pobijedio je Makinen sa dva boda razlike.
E da, te je godine Colin odvezao zadnju sezonu sa Subaruom, slijedeće je prešao u Ford.

Što se tiče Alonsa možda je mogao još prošle godine uzeti Indy jer je dio utrke vodio no Hondin motor nije izdržao.

I za kraj, sva trojica (Alonso-Buemi-Nakajima) su vozili odlično (pogotovo noćni dio).
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 54 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ammadeus, Kloba, Riba, SubZeroed, tomislav.c, Anonimci (2196)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.09 Seconds

Provided by iJoomla SEO