Pomoć pri kupnji aviokarte!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pomoć pri kupnji aviokarte!


03.04.2018 | 19:26
Dobar dan,

preko google flightsa našao sam super ponudu leta koju bi uzeo, no tamo ne mogu kupiti već moram zvati aviokompaniju (turkish airlines) da to rezerviram, srećom, sutra idem do zagreba, pa mogu i osobno ići. U odabranom letukoji google nudi putuje se i sa malaysia airlines, hoce li turkish airlines(u zagrebu) to sve moci rezervirati? Jer ja online te iste letove ne mogu tocno naci (expedia i skyscanner) jer je previse letova za iskombinirat a svi nude bundle pakete. Jeste li ikada tako letili, tj. došli u situaciju da se ne može direktno uzeti aviokarta. Put je zagreb-->sydney pa je tu puno među letova.

Također, usputno pitanje, turkish airlines, sve štima?
03.04.2018 | 19:55
Sve stima.
Sto znaci puno medjulezova? Sto znaci super ponuda?
Odi radije brodom.
Toliko presjedanja bude dugo trajalo skoro kao i brod.
03.04.2018 | 20:05
Prije svega, turkish airlines izbjegavam od 2007 kad sam proveo preko 70 sati u praznom holu na jebenom Ataturku. Isto su se spajali neki letovi preko njih...
A i jebajga, sto vise spajanja, to povoljnije. Doci ces na cilj, samo pitanje koliko ti se zuri
03.04.2018 | 22:54
Radio sam u firmi gdje se puno putovalo po svijetu. Dečki su svi redom daleko najzadovoljniji bili Turkishem. Priča poput Koletove sam ja doživio nekoliko, uvijek s Lufthansom i tzv. "Star Allianceom".
Po mom iskustvu, ako želiš stvar precizno isplanirati, kupuj karte isključivo direktno online, direktno sa siteova aviokompanija s kojima letiš.
Ako ti neka aviokompanija nudi connection flight kojeg operira druga kompanija, prihvati to jer su to vjerojatno tako ugovorili.
U svakom slučaju izbjegavaj kojekakve agencije i posrednike. Oni ti uvijek guraju rješenja koja njima donose najveći profit, a ne ona koja su tebi optimalna...
04.04.2018 | 06:13
Zabac, puno medjuletova, (jedan vise nego uobicajeno!haha, ali ne smeta mi mi to). A brodom malo dugo traje a i sad mi je kasno za organizaciju preko freightera.

Kole, hmm, to nije ugodno cuti, ali mislim da su to izvanredne situacije, nadam se da si se zalio i dobio nekakav povrat novaca za tako dugo cekanje. Ne zuri mi se previse, ali opet, ne bi volio cekati ovako kao ti.

Smayoo, upravo tako i radim, izbjegavam skyscanner i expediu, pa sam zato potragu onda zapoceo na googleu flightsu gdje sam nasao povratni let za 7800. Samo sto mi je na kraju pisalo da moram rezervirat telefonom. Kako danas picim za zagreb, idem radije osobno u turkish airlines, jedino me zanima ako cu te letove moci nabaviti posto u medjuletu je i qantas i malaysia airlines.

Nisam striktan na ovim datumima, ali bi volio postici tu cijenu, nigdje mi se ne zuri. A prema google flightsu moze se namjestati ova cijena u vise navrata.
04.04.2018 | 07:34
Supruga sve letove radi preko agencije. Ina frendicu tamo i skupa skazu let. Frendica si da truda i izvrti vise kombinacija i vidi koja je povoljnija (varira vremena polaska i povrata, varira aviokompaniju ako se moze). Da li ona njoj da jos kakav popust, ne znam.
Sad, da li ces dati 500kn vise i smanjiti tlaku do Australije za 12 sati ili se mrcvariti 36 sati dok ne dojdes u Sydney stvar je odluke.
Ja uvijek biram komociju.
04.04.2018 | 07:42
Stefanjos, nisam čitao dalje postove osim tvog prvog - ali mislim da bi ovo trebao znati. To ti je vijest od jučer. Čisto ako si plnirao iz Zagreba krenuti noću.
EDIT: Sada sam pročitao sve tekstove. Pa mislim da bi se ovo moglo ubrojiti u izvanredne situacije.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.04.2018 | 08:36
Kad letis?
04.04.2018 | 09:22
Moje iskustvo govori da je Turkish jako jako dobra kompanija. Par puta sam kasnio (ne njihovom krivicom, tipa magla ili zatvoren aerodrom), i svaki put su pokrili troskove. U IST su mi platili hotel sa 5 zvjezdica (180e nocenje) jer sam zakasnio na let za Dubai taj dan. A cigancili su za tursku vizu, to sam morao platiti 13$ na onom "vizomatu"

Ne peglaju ni sto se tice prtljage, nosio sam 10-12kg u carry on bez problema. Torbu 30-32kg checkiras bez problema.

Jednom sam sjedio na gate i citao nesto, zamislio se ili zaspao, nisam ni primjetio da se gate promijenio i da je moj let par hodnika dalje. Dok se skonta sta se desava zakasnim. Otrcim na moj novi gate on zatvoren, avion vec otisao.

Otrcim do security, zna engleski lik, pokazem mu neke NATO papire, vidi on vojna torba maskirna. Ne zna jadan sta da radi. Prodam mu pricu da je vojna operacija, da ja moram biti u tom avionu. Stave me u sluzbeno vozilo, zaustave avion i ukrcaju me kroz neke pomocne stepenice. I stigo ja na more u Dalmaciju na vrijeme. Thumb Up za Turskish

I hrana im nije losa uopce...
04.04.2018 | 09:24
I da, zaboravih glavno. Karte sam kupovao na Cheaptickets.com i nikada problema. Ponekad i na Expedia.
04.04.2018 | 16:20
Žabac, ne pričaj napamet. Na long-haul letovima razlika u cijeni karte lako može ispasti dupla, pa i više. Kako god bilo, pričamo o par stotina eura barem, a ne o 500 kn.

Na EU letovima se cijena karte razlikuje za parsto kn, do 100€. I to isto nije svejedno ako nisi sam
04.04.2018 | 16:40
A što se agencija tiče, naravno, ako netko ima prijatelja koji radi u takvoj agenciji, da će proći bolje. Ali kad bi sad krenuo nabrajati s*anja koja su meni proizvele agencije kad sam bio dovoljno glup da im poklonim povjerenje ili kad nisam ja plaćao kartu pa nisam mogao utjecati na to da se ne koristi agenciju, ne bi do sutra završio.
Najrecentnije, prodali su kartu preko Dohe, s presjedanjem koje je prekratko, i to svjesno, jer bi inače morali prodati kartu drugog prijevoznika, cca iste cijene, a udobnije u smislu veličine aviona i vremena presijedanja, ali na njemu im je manja provizija.
04.04.2018 | 18:25
@ stefanjos- Nije direktno vezano za tvoj upit, ali mi je neki dan došao prijatelj na piće, te usput rekao da mu dolazi rodbina iz Australije iz Melburna za Milano direktnim letom bez slijetanja i da su letjeli 17 sati. A inače letovi traju od oko 23 pa i do 40 sati uz višekratno slijetanje. Nije me puno zanimalo , pa ga nisam pitao kojom su kompanijom letjeli.
04.04.2018 | 18:36
Dijete, letim od sredine mjeseca/kraj mjeseca idealno 23.04 jer mi je 21.04 jedan koncert u Palachu.


Da, evo da javim sto je bilo u aviokompaniji danas.

Znaci, kako sam preko Google Flightsa nasao jednu kombinaciju letova koji stoji 7800 kn, odlucio sam se na tu varijantu. Uz jeftinu cijenu tu je bio i kratka duljina putovanja, svega 25h tamo i 27h natrag. Bilo mi je malo "too good to be true" ali klikcem ja dalje i kaze molimo nazvati kompaniju turkish airlines za rezervaciju. Pa sam rekao ajde idem radije uzivo.

Kad bi danas dosao u ured, pokazao mu itinerar koji ciljam. Gospodine, upisao sam ove letove i izbacuje mi ovu cijenu. 6352!!! pa super, ma cek, eura???? Da, eura! (koji k****)
Razlog tome sto u aviokompaniji ne mogu uzimati ove povezujuce letove (malaysia i qantas, na sto sam sumnjao i sto mi je bilo prvotno pitanje). Kazem mu da mi da najbolju ponudu, 12500 kn plus trosarina usluge 60eura. Odustajem i šalje me dalje u putnu agenciju. Preporuca mi Kampus putovanja, odem, dodem do uprave, ajde sinko u Gajsku na prodaju... super, jos setnje. Ok, idemo dalje

Dodem do agencije, kazem sto zelim, molim da mi se povratno javi na mail, hvala!

Odem svojim putem (javljam roditeljima ovu situaciju) i cekam mail.

Inace, ostali letovi su bili oko 8800 do 9500 online. Agencija salje ponudu 9600kn...

Na kraju cu online kupiti preko expedie ili skyscannera.
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.04.2018 | 19:00
stefanjos kaže:
Dijete, letim od sredine mjeseca/kraj mjeseca idealno 23.04 jer mi je 21.04 jedan koncert u Palachu.



Emirati imaju let Zagreb -Sydney sa jednim presjedanjem u Dubaiu... povratna 1300 eura direktno od njih na www.emirates.com

ScreenShot2018-04-05at5.57.33AM.png
04.04.2018 | 19:06
Mozes link poslat? Inace vracam se 10.07, +/- 5-10 dana
  • Dijete
  • Posjetitelj
04.04.2018 | 19:10
stefanjos kaže:
Mozes link poslat? Inace vracam se 10.07, +/- 5-10 dana




10.7. bi mogao bit skuplji, al nije puno zacudo..

sam odi na www.emirates.com i klikni gore lijevo book flights...



ScreenShot2018-04-05at6.11.55AM.png
05.04.2018 | 06:58
Ja sam sve svoje karte kupovao preko skyscanera ili preko kiwi.com. Istina da su to sve bili EU letovi, ali se mogu vjerujem i ove daleke relacije naci jeftinije.
Pronjuskaj malo pa vidi, sretno!
EDIT:

www.kiwi.com/hr/search/zagreb-zagreb-cro...alia/2018-04-23/2-10
05.04.2018 | 14:00
I, koliko je kartakostala?
05.04.2018 | 14:20
zabac kaže:
I, koliko je kartakostala?


Ovisi o tebi kako zelis putovati (najekonomicnije/najbrze)
Sve mozes birati, cak ti na kiwiju omogucava da pogledas letove sa aerodroma u blizini (cini mi se da je cca 500km radius)
05.04.2018 | 14:29
Sorry, nije pitanje bilo za tebe vec za @stefanjosa.
06.04.2018 | 17:33
Nije jos kupljena, sutra kad dodem doma cu, tj. u nedjelju.
09.04.2018 | 17:32
Kupljene!

Zagreb-Dubai-Sydney

Emirates.

Plaćene u australskim dollarima (imam karticu australsku) 1960$.

Po današnjem tečaju oko 8800kn.
09.04.2018 | 19:07
Povratna?
  • Dijete
  • Posjetitelj
09.04.2018 | 19:15
Zvuci povratno.
09.04.2018 | 19:25
Tako nekako je žena platila kartu ali Zagreb-Doha-Pert-Sydney i 36 sati puta sve zajedno (što je ubitačno dugo po meni)

Za te novce se dobije povratna karta.
09.04.2018 | 19:33
Je da, povratna je!

Ultra kratak let. 23 h 30 min je aproksimacija.
  • Dijete
  • Posjetitelj
09.04.2018 | 21:50
stefanjos kaže:
Je da, povratna je!

Ultra kratak let. 23 h 30 min je aproksimacija.


a kolko je kostala ona karta kaj si prvo htio kupit?
zanima me jer imam frendove koji kad idu iz NZ u Europu uvijek kemijaju China Air, Turkish i neke za koje nikad nisam cuo...

Mi nismo ni gledali okolo jer nam je bilo vazno da imamo sto manje presjedanja s obzirom da letimo s bebom.

hvala.
09.04.2018 | 22:57
Dijete kaže:
stefanjos kaže:
Je da, povratna je!

Ultra kratak let. 23 h 30 min je aproksimacija.


a kolko je kostala ona karta kaj si prvo htio kupit?
zanima me jer imam frendove koji kad idu iz NZ u Europu uvijek kemijaju China Air, Turkish i neke za koje nikad nisam cuo...

Mi smo nismo ni gledali okolo jer nam je bilo vazno da imamo sto manje presjedanja s obzirom da letimo s bebom.

hvala.


Preko google flightsa sam nasao za 7800, ali doc do tih letova je nemoguce. Doslovno, to google uzme sve letove, kombinira nemoguce pa kao zovi ti kompaniju. Nije bas lako.

Emirates mi je nakon expedie bila druga opcija posto sam na expedii imao problem u placanju, a cijena ista. Preko emiratesa sam puno bolje prosao. Ista cijena, kraci letovi i jedno stajanje naspram dva stajanja kod ponude od expedie.

Treca, neiskoristena opcija bila mi je qatar airlines koji idu preko Dohe. Tamo je cijena povratne bila 10 000 kn.
10.04.2018 | 09:41
A pošto je ta nova Qantasova linija koja leti bez prekida, 17h? Boeing 787, ako se ne varam?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 7 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO