Pozdrav iz Londona
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pozdrav iz Londona


01.04.2018 | 10:26
Tko zna gdje je ovo, da čujem!


IMG_8606_2018-04-01.JPG
01.04.2018 | 10:51
Kip kraljice Ane ispred katedrale svetog Pavla, po naški.
Dobra caka, prvo sam mislio da je Victoria u mlađim danima, ali ne može biti jer je njen kip u starijim danima vladavine, pa je statua i deblje žene.
EDIT:
Baš sam si mislio di ste sada otprilike, Smayoo. Vi ste avionom išli do Londona, pa ćeš tamo unajmiti karavan? Ja sam mislio da ste od Rijeke išli rent-a-karavanom.
EDIT 1:
Ali to nije Tudorica, prvo sam napisao da je - moram biti iskren. To je ona kći od Jamesa II, koji se svađao s Parlamentom, pa su ga smjenili (zar nisu i ubili?) i postavili na tron njegovu kći. Bill of Rights i to. U svakom slučaju, dobar zadatak.
01.04.2018 | 11:00
Super. Stavi još koju fotku za one koji nisu nikad bili u Londonu.
01.04.2018 | 11:04
Evo!

IMG_8610.JPG
01.04.2018 | 11:06
Jel tebi to fino?
Iskreno?
01.04.2018 | 11:08
Kloba kaže:
Vi ste avionom išli do Londona, pa ćeš tamo unajmiti karavan? Ja sam mislio da ste od Rijeke išli rent-a-karavanom.


Niks kamper ovog puta. Avionom, Klagenfurt - Gatwick pa vlakom do Londona.
Tri dana smo u Londonu, vozimo se Tubeom i double-deckerima, onda rent-car i 4 dana West Midlands i Wales, noćenja AirBNB.
01.04.2018 | 11:12
Aj dobro. Kada stigneš daj još koji zadatak - oštri um.
01.04.2018 | 11:12
Kloba kaže:
Jel tebi to fino?
Iskreno?

Kad je dobar crni čaj bez začina, i kad je pristojno mlijeko - da, neusporedivo mi je finije od bućkuriša kojeg zovu kavom.
Ja vjerujem u kvalitetu lokalne tradicije. Ne jedem meso i ne pijem pivo u Italiji (osim u Toscani), ne jedem ribu i ne pijem vino u Njemačkoj. Itd.

I - da, naravno - sretan Uskrs svima!
01.04.2018 | 11:16
Nisam bio i nisam probao. Ovo za lokalnu tradiciju se potpuno slažem, ako si tamo - treba probati. Ali, davno nam je bio u posjeti bratić od bake po tati koji živi u Australiji. Pa mu je stara za doručak kuhala čaj (naš) i davala mljeko jer je tako tražio. On se nije tužio (valjda da ne uvrijedi domaćicu), meni je došlo na povraćanje...
I da, sretan Uskrs i tebi i tvojima. Mi smo si međusobno već na Vikalici iščestitali.
01.04.2018 | 12:13
IMG_8615.JPG


IMG_8614.JPG
01.04.2018 | 12:42
Sve najbolje, Smayoo. Uživajte
01.04.2018 | 14:24
@smayoo Jel to Globe Theatre? Guided tour ili solo?
01.04.2018 | 18:29
Guided tour. Ovaj unutarnji dio ne daju ući solo. Ali bilo je super. Dobili smo vrlo dobru i dduhovitu vodičkinju.
01.04.2018 | 18:38
Ajde da vidimo dalje...

IMG_8620.JPG
01.04.2018 | 18:49
Ovo je laganica - Smayoo. Parlament Square. On je mahao kraljici u onom videu za otvaranje Olimpijskih igara u Londonu 2012. kada se "spustila" s helikoptera na stadion, nakon što ju je pokupio 007 Daniel Craig...
Zanimljivost za zgradu Parlamenta, tek je par metara duža od zgrade Parlamenta današnje Mađarske, tadašnje Austro-Ugarske, u kojoj imaš i mapu tadašnje kraljevine i u njoj, naravno, i grada Rijeke.
EDIT:
I tu bi si uzeo guided tour, Parlament im je izgorio, obnovila ga je Victoria na nagovor Alberta - a htio ga je raznjeti bačvama baruta u vrijeme kraljevanja kralja Jamesa I, na dan godišnjeg otvaranja rada Parlamenta u njima jako poznatoj "Gunpowder plot" koju je vodio Robert Catesby, predak današnjeg glumca Kita Harringtona - Jona Snowa iz Game of Thrones...
01.04.2018 | 19:45
Ooooo vidim obilaze se znamenitosti Londona na veliko
Ja sam u East Midlands (20km od Coventrya/Leicestera) pa ako budes svracao javi se
01.04.2018 | 21:25
Uživaj i izvještaj kada naleti nešto fora!
02.04.2018 | 09:39
Evo jedne još lakše...



@mmesko: sutra navečer smo u Birminghamu. Coventry nam je u planu prije toga, prekosutra Warwick i Stratford upon Avon, a za navečer nemamo planova. U četvrtak ujutro nastavljamo prema Walesu, s usputnim stananjem kod Wolverhamptona.
02.04.2018 | 10:04
E, da!
To je Victoria!
Njen izgled prepozna svatko tko je gledao bar jedan dokumentarni film o njoj, ili pogledao koju fotku. Lokacija - The Mall.
Ove sve iduće više neću znati, osim dvorca Kingmakera ako ćeš ga posjećivati. Warwick castle, jel...
Jesu li vam rekli da je ljubičasta kraljevska boja bila? Nisu je smjeli oblačiti niti lordovi u srednjem vijeku.
Koja je to povijest. Milenij kraljevanja - konstanta tradicije.
Mada Danska ima dužu tradiciju, za nekih 50 do 80 godina - ako se ne varam - ali Englezi su Englezi.
Britanci, nakon Dugonogog, zvanog Hammer of Scots.
02.04.2018 | 10:41


Haa haa haa!!!
Jedna za društvo iz Kreativnog odjela!
03.04.2018 | 10:32
Naravno, ovo je interna fora - to svi znamo.
Ja bih samo htio znati još da li ured Kreativnog odjela ima dosta biljaka u prostorijama ili je
stvar u autoru s ovih područja?
EDIT:
Ukoliko ne želite odgovoriti ekipa, ne morate - to je moja znatiželja na dijelu i nije problem nikakav ukolko ovo hoćete sačuvati internim.
03.04.2018 | 12:41
Kloba kaže:
Naravno, ovo je interna fora - to svi znamo.
Ja bih samo htio znati još da li ured Kreativnog odjela ima dosta biljaka u prostorijama ili je
stvar u autoru s ovih područja?
EDIT:
Ukoliko ne želite odgovoriti ekipa, ne morate - to je moja znatiželja na dijelu i nije problem nikakav ukolko ovo hoćete sačuvati internim.


Googlaj Urban jungle kreativni odjel

Evo još jedna lagana...
03.04.2018 | 14:32
Ovo je teško! Baš kako treba biti!
Tower of London kao clue je u pozadini, a jedino bijelo metalno u blizini, no na sjevernoj obali Temze - (koliko znam) jest Golden Eye.
Ali, ne znam da li sam u pravu.
Svakako, jako dobar zadatak!
EDIT:
Stvarno me zanima odgovor. Dalje neću pogađati, neka i drugi okušaju znanje.
03.04.2018 | 17:24
I ja mislim da je to konstrukcija Golden Eye-a.
03.04.2018 | 20:21
Ovo je slika sa London Eye-a
Lagano
@smayoo na zalost radim duge smjene pon-sri i petak (od 8:30-19), tako da sam jedino slobodan u cetvrtak (day off)

EDIT: Koliko si cekao na voznju u redu? Manje od 2 sata?
03.04.2018 | 22:40
London Eye. Toranj iza je od zgrade Parlamenta. Tower of London je na drugu stranu ("iza leđa").
Golden Eye je James Bond film, zar ne? Ima neko mjesto u Londonu koje se tako zove?
Mmesko, a što zapravo radiš? U četvrtak u biti idemo dalje prema zapadu, ali prva stvar ujutro nam je, ovisno o vremenu, ili Midland Air Museum kod Coventry aerodroma (ako bude kiša) ili Black Country Living Museum u Dudleyu (ako ne bude kiša). Ako nam se želiš pridružiti, javi se!
03.04.2018 | 23:33
Ma mislio sam na London Eye, samo sam pomiješao.... Jbg...
A po vrhu one kule sam pomislio da je Tower. Onda je valjda Parlament, ne znam ni sam.
EDIT:
Tek sada sam detaljno pročitao tvoj post i vidio da si sam objasnio o kojem se tornju radi.
Sorry, ja i moje preletavanje postova...
04.04.2018 | 18:59



Birmingham, Bullring trgovački centar
05.04.2018 | 07:03
Lijep ovaj blue screen
Steta, vec imam neke planove za danas prijepodne, slobodan sam jedino popodne
P.S. veterinar
05.04.2018 | 07:31
Tako se i zove.
Blue screen of death. Mislio sam da su prevazišli to u Microsoftu.
Gadna sjećanja mi budi...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 56 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (562)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO