Facebook i moji osobni podatci
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Facebook i moji osobni podatci


  • Daddo
  • Posjetitelj
30.03.2018 | 09:14
rusty kaže:
tino1 kaže:
Svako ko se bilo kako, osim preko TOR-a, VPN, Proxy kreće mrežom nalazi se u raljama njihovih Algoritama i o njemu već odavno postoji pohranjeno sve, imao ti FB account ili ne.


I to je defaultno složeno. Tunel 100%


Je. Tko može. Eto ja ne možem. (A nije da ne znam. )
30.03.2018 | 09:23
Oko ovoga, mislim da na današnjem BUG-u ima tekst kako si je lik skinuo na drive podatke o sebi sa Facebooka. Veli da ih se skupilo gotovo 5 GB (4,4 točnije). I da imaju sve njegove bivše račune, nickove, ma APSOLUTNO SVE što je ikada plasirao na tu stranicu. Tko mu je likeao neku objavu, ko su mu prijatelji, koga je odbio - čuda...
Inače, u ovoj knjizi o Musku čitam da Facebook, Google i Musk nude odgovornima internet dostupan za apsolutno cijeli svijet.
Zuckerbergu su rješenje dronovi, Googleu baloni helija, a Musku ne znam ni sam što - nešto treće.
A što se Tesle tiče, nisam znao da ljudi koji kupe taj auto imaju mogućnost puniti ga strujom potpuno besplatno na Teslinim punjačima za automobile koje postavlja diljem SAD-a i svijeta malo po malo.
EDIT:
Ne, tekst je na Jutarnjem. Evo link koga zanima.
30.03.2018 | 09:39
Dijete kaže:
Nisam u toku...

Kaj je fakat mnozina od podatak - podatci?


podaci ili podatci
24. Veljača 2016 By Sjedi5

Piše se podatci.

Kako se piše pravilno: podatci ili podaci? Pravilno je i piše se podatci.


Množina imenica muškoga roda na –tak (podatak, predmetak, napitak….) s nepostojanim a piše se sa t (podatci, predmetci, napitci…). Kod višesložnih riječi koje se često koriste, a zbog učestale uporabe dopušta se i izostavljanje t (podaci, napici, zadaci…).
sjedi5.com/kako-se-pise-pravilno-hrvatsk.../podaci-ili-podatci/

Ali sve u svemu ja sam poprilično nepismen tako da sam ovdje imao sreće da sam ispravno pogodio.
30.03.2018 | 09:54
Ja sam uvijek doživljavao gramatiku nekako prirodno, po sluhu. Ovdje bi lektorica znala reći trenutno točan odgovor, ali meni je još uvijek prirodnije podaci nego podatci. Mada vjerujem da je ovo što je tino1 izvukao točno. Trenutno. Kako će se pisati za pet godina, vidjet ćemo.
Sve tri države trude se od istog jezika napraviti tri različita, pa sve mijenjaju (HR, SR, BiH) gramatike svako malo. I tu nastaju zrakomlati, pa Srbi više ne kažu Bizant nego Vizant i slične idiotarije.
Podatci, po meni, spada u tu kategoriju. Napitci ne, to mi je OK.
Lektorica nam može potvrditi da se prije 10 godina i ranije (2000-ih) uredno pisalo podaci.
Ne znam točno, mislim da se jezik smatra istim ukoliko je, primjerice, 85% riječi isto ili slično.
Tako postoji američki, britanski i australski - engleski.
Isto tako mi u Hrvatskoj, Srbiji i BiH govorimo, ne znam kako da ga nazovem - ali svi znamo - gotovo pa istim jezikom koji se nekada zvao hrvatsko-srpski ili srpsko-hrvatski, ovisno u kojoj si se državi rodio i polazio školu.
A sada, da te razlike povećamo kako bi svi jezici po postocima bili različiti i zasluženo se zvali hrvatski, srpski i ne znam kako se zove u BiH (vjerojatno bosanski) - sve navedene države mijenjaju gramatike svakih par godina.
Blesavo, ali tako je.
Ima puno, puno bitnijih stvari za srediti u svim tim državama, ali narod se tu ne pita...
  • Daddo
  • Posjetitelj
30.03.2018 | 10:01
Podatci meni idu u istu kategoriju kao i ovo auto i ovo biciklo... to voli koristiti ekipa koja njeguje korienski pravopis...

Takvima je obično aorist zapravo prezent.
30.03.2018 | 10:03
tino1 kaže:
Šta je to?


Šališ se?
30.03.2018 | 10:06
Daddo kaže:
Podatci meni idu u istu kategoriju kao i ovo auto i ovo biciklo... to voli koristiti ekipa koja njeguje korienski pravopis...

Takvima je obično aorist zapravo prezent.

Pa i meni. Jednostavno mi to t upada u oči na papiru i ne zvuči lijepo kada se izgovori. Nikada nisam znao gramatiku, ono - bubao je. Jednostavno sam je - razumio. U školi bi iz hrvatskog u gramatici imao duju, ali zadaćnice i te spike uredno pet, četiri najmanje. Išao bih po sluhu. Ali ne bih bubao, pa kada me ispitivalo gramatiku na suho, da se tako izrazim (koliko je padeža, imenuj ih sve redom, koliko je deklinacija, navedi ovo ili ono i takva pitanja na koja niti dan danas ne znam odgovor) - redovito bih ispao loš.
30.03.2018 | 10:16
Ja sam pravo nepismen (ali to ste već i skužili), razlog je to što sam u školu išao u njemačkoj, a i pomalo sam legastenik, ali ovo mi je bilo nekako logično sa "t". Sad sam pravo ponosan koja sam ja faca i napiso nešto ispravno.
30.03.2018 | 10:19
Kloba kaže:
Oko ovoga, mislim da na današnjem BUG-u ima tekst kako si je lik skinuo na drive podatke o sebi sa Facebooka. Veli da ih se skupilo gotovo 5 GB (4,4 točnije). I da imaju sve njegove bivše račune, nickove, ma APSOLUTNO SVE što je ikada plasirao na tu stranicu. Tko mu je likeao neku objavu, ko su mu prijatelji, koga je odbio - čuda...
Inače, u ovoj knjizi o Musku čitam da Facebook, Google i Musk nude odgovornima internet dostupan za apsolutno cijeli svijet.
Zuckerbergu su rješenje dronovi, Googleu baloni helija, a Musku ne znam ni sam što - nešto treće.
A što se Tesle tiče, nisam znao da ljudi koji kupe taj auto imaju mogućnost puniti ga strujom potpuno besplatno na Teslinim punjačima za automobile koje postavlja diljem SAD-a i svijeta malo po malo.
EDIT:
Na, tekst je na Jutarnjem. Evo link koga zanima.


Jedan švabo je to isto tražio da mu pošalju, ali isprintano i morali su. Dobio je nekoliko kutija papira. Ali šta to nije strašno šta sve skupljaju?
30.03.2018 | 10:21
tino1 kaže:
Ja sam pravo nepismen (ali to ste već i skužili), razlog je to što sam u školu išao u njemačkoj, a i pomalo sam legastenik, ali ovo mi je bilo nekako logično sa "t". Sad sam pravo ponosan koja sam ja faca i napiso nešto ispravno.


Ja sam njemački učio u osnovnoj i srednjoj kao prvi strani jezik. Engleski sam počeo u srednjoj i imao godinu na faksu. Svladao sam ga preko kina, TV-a, audioknjiga i pričanjem s engleskim govornicima.
Ali švapski?
Danas samo znam reć Ich heise Dalibor, Ich wohne in Tršćanska Strasse i to je to.
I kao što vidiš, napisati ne znam.
Super da znaš njemački, e to je težak jezik.
EDIT:
Slažem se, baš je strašno. Zamisli tek da je zatražio i od Googlea, Instagrama, Twittera, Applea - iznenadio bi se što sve znaju samo Alexa, SIRI ili Google Assistant...
30.03.2018 | 10:35
Inače, kada smo kod razlika u istim jezicima. Argentinci pričaju španjolski, zar ne? I tako ga zovu, ako ne griješim. Brazilci portugalski. Stvar je, očito, tko je koji dio Latinske Amerike kolonizirao prvi.
E sada, svi znamo kako zvuči portugalski, slično ga pričaju Portugalci i Brazilci.
Ali nedavno sam imao priliku odgledati argentinsku mini seriju Zlatni vrt.
Izvrsna je, ali to nije poanta.
Jezik im zvuči više portugalski nego španjolski. Hvala ne kažu gracias, niti obrigado - nego brigado.
I slične "žoauš" riječi koje vuku na Brazil i Portugal.
Kako to da se taj jezik koji se priča u Argentini još uvijek zove španjolski?
Tek tada sam se zapitao koliko ćemo tih gramatika morati mijenjati da bi pričali - hrvatski...
30.03.2018 | 10:45
@Kloba, sam da znaš da sam ti dao jednog palčića gore jer si napokon počeo stavljati "EDIT" nakon što nešto dodaš u već objavljeni post... sad je lakše pratiti tvoje misli, odnosno što pišeš
30.03.2018 | 10:52
A ti si taj, vidim da me netko pohvalio i nisam znao zašto.
Da, stvarno puno puta ulazim u već napisane postove. Nekada samo da ispravim krivo napisanu riječ, puno češće da dodam nešto što se sjetim kasnije. U svakom slučaju hvala, Bertone! I stavit ću mentalnu notu za ubuduće da je jednom napisani post, napisan.
A ako nešto treba dodati, staviti EDIT.
EDIT:
Pa pogledaj kako sada nudim link od Jutarnjeg u mom postu, a pogledaj kako ga nudim (ko čoban, na!) kada me tino1 citirao. Ne mi je u brzini ispalo na. A ja ljakse...
30.03.2018 | 10:57
Ozbiljno sada, Bertone. Thanks!
30.03.2018 | 11:12
Alexa je već krenula sama u analytiku i nudi Keyword Research www.alexa.com košta pun ku..c love, a prodaju samo naše klikove i traženje.
Šta me tu ljuti je to da sa našim ponašanjem neko zarađuje toliku lovu. Da je u poziciji da može odbiti pozive cijelih vlada na razgovor i ignorirati sve regulative, a porez plaća tamo gdje mu se isplati. A sami skrivaju sve o sebi ko zmija noge. Ni izvod iz sudskog registzra nije dostupan a kamo li bilanca ili neko financijsko izvješće.

EDIT:

dobivam spamove o Proxy ponuditeljima odkad pišem na ovu temu.
30.03.2018 | 15:27
Da, koliko sam shvatio - od glasovnih asistenata Alexa i Google Assistant su pametni i s njima su korisnici zadovoljni, dok se SIRI smatra "najglupljom". Ne povezuje pitanja. Tipa gdje igra Messi, tu odgovara "Football club Barcelona". Upitaš li kako je Barcelona igrala posljednju utakmicu u La Ligi i da li je on dobro igrao, SIRI se stilta, dok ovi od Amazona i Googlea povežu pitanja i nastavljaju odgovarati. Nisu ni oni savršeni, ali navodno su daleko bolji od SIRI.
30.03.2018 | 15:32
Ali Appelov zvučnik je naj skuplji, skoro pa 500,00 €.
30.03.2018 | 15:48
Istina, no svi se recenzenti slažu da zvuči najbolje.
Zvuk HomePoda je daleko najkvalitetniji, samo mu SIRI nije na nivou.
Ako uzmemo u obzir da je Apple prvi izašao sa glasovnim asistentom još na iPhoneu 4S 2011. taj mi podatak nije logičan ali ispada - točan.
U jednoj sam knjizi, ovoj čiji sam uvod i prvo poglavlje preveo u tekstu o nastanku prvog iPhonea - pročitao kako je Steve Jobs, od bolesti onako slab, reagirao kada mu je na sastanku članova Uprave Applea Scott Forstall prezentirao model budućeg 4S-a sa prvom generacijom glasovnog asistenta koejg su kasnije nazvali SIRI.
Jobs je rekao Forstallu da mu da telefon, na što se ovaj sav prepao i krenuo objašnjavati da je SIRI naviknuta na njegov glas i da možda neće raditi kako spada ako ju Steve krene propitkivati. Jobs kao Jobs; nije popuštao ni pedlja dok nije dobio mobitel. Aktivirao je SIRI, bacio joj par laganica pa je pitao je li muško ili žensko. A ona mu ispalila da joj još nije dodiljeljen spol, i tim se odgovorom "spasila" te prošla Jobsovo testiranje pa s mobitelom krenula u masovnu proizvodnju.
Ovo sam napisao jer držim da bi SIRI da je Steve živ danas bila PUNO pametnija. Svaka čast Cooku, stvorio je giganta od kompanije - ali duša koja je Apple činila Appleom polako ali sigurno nestaje. Fokus na detalje; da ono što je stvoreno, software ili hardware - stvoreno do konzumerske perfekcije. Ovo što Apple danas prodaje su i dalje jako kvalitetni proizvodi, ali tvrtka odlazi sve više i više u mainstream. Nisu više oni rebels i underdogs.
Cinici bi rekli da su postali tvrtka kakve je mladi Jobs mrzio.
Svi stari korisnici (među koje sigurno ne spadam, ali čitam im reakcije diljem svijeta) Applea osjećaju da duh starog Applea isparava.
01.04.2018 | 11:25
Kloba kaže:
Inače, kada smo kod razlika u istim jezicima. Argentinci pričaju španjolski, zar ne? I tako ga zovu, ako ne griješim. Brazilci portugalski. Stvar je, očito, tko je koji dio Latinske Amerike kolonizirao prvi.
E sada, svi znamo kako zvuči portugalski, slično ga pričaju Portugalci i Brazilci.
Ali nedavno sam imao priliku odgledati argentinsku mini seriju Zlatni vrt.
Izvrsna je, ali to nije poanta.
Jezik im zvuči više portugalski nego španjolski. Hvala ne kažu gracias, niti obrigado - nego brigado.
I slične "žoauš" riječi koje vuku na Brazil i Portugal.
Kako to da se taj jezik koji se priča u Argentini još uvijek zove španjolski?
Tek tada sam se zapitao koliko ćemo tih gramatika morati mijenjati da bi pričali - hrvatski...


Slazem se sa poantom za jezike, ali mislim da je ovo kako argentinci pricaju tvoj subjektivni dojam. Po meni Argentinci pricaju isto ko i Urugvajci, ja to nazivam ‘gaucho’ spanjolski. Supruga mi je Urugvajka (i to bas sa same granice sa Brazilom, pola grada ju u Urugvaju, pola u Brazilu), tako da smo doli bar jednom godisnje na 3-4 tjedna, i skoro uvik skoknemo i do Buenos Aires-a. Taj ‘gaucho’ spanjolski je dosta ‘ostar’ jezik (svaka rijec lako razumljiva, ne znam kako drugacije objasniti), dok je brazilski portugalski jako ‘mekan’ (ko da pjevaju i rijeci se stapaju jedna u drugu). Taj ‘gaucho’ spanjolski ima dosta ššš zvukova za razliku od jjjj zvuka sto prevladava u sjevernijim zemljama, sve sto se pise sa ‘ll’ ili ‘y’ oni izgovaraju ‘š’ (npr. pollo = pošo, a ne ko u centralnoj americi pojo). A i Brazil je ogroman i skoro u svakoj federalnoj drzavi se prica drugacije, a Portugal da ne spominjem, po meni originalni portugalski i brazilski portugalski uopce nisu isti jezik. Nisam gledao tu seriju sto spominjes, pa ne znam kako tu pricaju, ali u Argentini sam bio izlozen okolici Buenos Aires-a, u Brazilu Santa Catarina, Rio Grande do Sul i gori carioce (i to su tri potpuno razlicita naglaska), i mislim da tu nema apsolutno nikakve slicnosti u jeziku.
01.04.2018 | 11:46
Songoku, ti ćeš ga onda znati puno bolje od mene - to je sigurno. Znači, gaucho španjolski se to zove, dobro da i to znam. Što se serije tiče, likovi su stanovnici Buenos Airesa, pa pretpostavljam da su tražili od glumaca da pričaju kako se tamo priča. A to je meni bila prva serija iz Argentine, tako da sam ostao blago zapanjen. No, tebi je to svakodnevica. Ne znam koliko su ti narodi tamo visoki, ovako po nogometašima mi se čine niski, ali žene su mi lijepe. Mada su meni jedne od ljepših žena, što se rase tiče i ako pričamo općenito, mulatkinje i to ove s karipskog područja. Karibi, bahami i to. Znači, imaju bijelačke krvi preko osvajača Španjolaca i crnačke krvi preko tadašnjih robova, plus domorodačke. Od poznatih Rihanna tip.
01.04.2018 | 14:57
Ma to samo ja zovem gaucho spanjolski, nije to sluzbeno. To je regija iz koje dolaze gauchosi (neka vrata kauboja, to im je nacionalni simbol, Argentina, Uruguay, jug Brazila i mislim Chile), pa svi imaju jako slicne obicaje. Full mi je zanimljivo bilo viditi (tj. cuti) u njenom mistu (Rivera, brazilska polovica grada se zove Santana do Livramento), urugvajac i brazilac side na pivi i pricaju ali svak na svom jeziku i sve se normalno kuze. Ali to nema veze sa slicnosti jezika (jer ja sam spanjolski dio skuzio sve, ali brazilca ni rici), nego su ljudi u tim pogranicnim gradovima uvik bilingualni. Ali opet, zanimljivo, nece se nit jedan prebaciti na jezik onog drugog. Kad dodju kod nekog stranca, prebacit ce se bez problema, ali ovako medju njima, kazu nema potrebe, ovako su navikli.
01.04.2018 | 16:31

Totalno dobro.
01.04.2018 | 16:42
Zanima me na čemu temeljiš izjavu : "Zvuk HomePoda je daleko najkvalitetniji..."?
01.04.2018 | 17:01
Na kamenu temeljcu.
Šala.
Na recenzentima Žabac, ne jednom nego njih najmanje pet valjda.
Probaj, pogledaj, odslušaj recenzije sam.
MKBHD, The Verge, Unbox Therapy, Austin Evans, CrackUriDevice...
I da mi sada ne počneš sa audiofilskim spikama - govorimo o kućnom pametnom zvučniku.
Mislim tip koji je za iMac Pro dao 16000 $ si je za zvučnike uzeo dva HomePoda - iako i taj iMac sam po sebi zvuči izvrsno. No, ovaj je bio toliko oduševljen zvukom HomePoda da je kupio dva i postavio ih kao vanjske zvučnike na taj iMac.
Zadovoljan?

Ili ti trebam staviti link baš svakog videa u kojem po zvuku kućnih AI glasovnih asistenata pobjeđuje HomePod?
Evo ti samo jedan video, ali prvo komentar ispod ako ti se ne da gledati:
amazon echo - smartest yet lacks sound quality
google home max - balanced between sound and smartness
homepod - sounds amazing yet dumb as a brick


Nadam se da si zadovoljan odgovorom.
Ako, nisi, ne znam čime da te uvjerim.
Provrti malo internet. Naći ćeš brdo ovakvih članaka...
01.04.2018 | 17:09
Pun sam janjetine, šunke, francuske i kolača i još sam gostime. Samo natuknice za sada.
Par postova gore miješa se rječnik i gramatika. Kako se nešto zove nema veze kako riječ sklanjamo kroz padeže. Zrakoplov / podatci
Homepod ime savršen zvuk. Tko želi provjeriti nek mi se slobodno javi. Siri je neupitrebljiva. Osim da ju pitam za vrijeme, i da mi upali svijetla. Čudi me cijena od 500€ kad sam ga ja platio 2684 kuna.
Što bi rekli crnogorci na ostalo nemam primjedbi.
01.04.2018 | 17:12
ping, pričaj mi...
Ne mogu disati...
Što se gramatike tiče, prije desetak godina, uvjeren sam, pisalo se podaci. Imamo sada ovdje profesionalnu lektoricu, možemo nju pitati i da svi znamo odgovor. Bit posta je bila mijenjanje pravopisa svako malo.
01.04.2018 | 17:16
Oprosti, ovo sa 500,00 € sam ja roknuo, bez da imam pojma koliko stvarno košta. Nikad nisam razmišljao o kupnji, ali negdje sam preletio da je skuplji od ostalih i to dosta, bila je i cijena ali zaboravio.
01.04.2018 | 17:29
Kloba kaže:
ping, pričaj mi...
Ne mogu disati....


Ako sam dobro zapamtio ti si u Kustošiji što znači da nisi daleko od mene. (Vrapče) Dođi pa se uvjeri.
01.04.2018 | 17:32
Hvala na pozivu, majstore - ali stvarno sam se prejeo da zaista ne mogu disati.
Ovaj čas sam se vratio doma, bili smo kod sestre - u Vrapču.
Ima stan u onom dijelu koji čine sedam zgrada nastalih na području bivšeg RIS-a i sve imaju pogled na ludaru, znaš o kojima pričam.
Gradile su se oko 2008., tu negdje.
01.04.2018 | 17:38
Trebalo je biti
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 46 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (462)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO