Zimovanje 2017.
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zimovanje 2017.


16.11.2017 | 00:42
Jabučnjaci vidio sam objave tijekom ljeta da vas par ima apartmane za moreno, no sada ide zima pa jel imo netko nekakav smještaj za vikend provesti
16.11.2017 | 08:54
Za skijanje ili...?
Mi imamo prijatelje u Crnom Lugu. Baci pogled, možda ti se svidi...
hr-hr.facebook.com/Na%C5%A1a-hi%C5%A1a-354820594600548/
16.11.2017 | 12:41
Što god da je samo da je provjereno dobro
Hvala za link.
16.11.2017 | 14:48
Ne znam koja su ti očekivanja pa ne znam da li bi ti bilo dobro. Priroda je prekrasna, i ljeti, i zimi. Atmosfera je domaća. Nije neki super komfor. Više planinarski stil, ali nije sad da su 20-krevetne sobe i jedan čučavac na 60 ljudi.
16.11.2017 | 15:06
Također, ako ti se sviđa nešto komfornije (ali i dalje je to više planinarski stil), onda Petehovac
petehovac.com.hr/rekreacija/
Jako, jako, JAKO dobro se jede.
To je na 10 min vožnje od Delnica, a tamo onda ima još i klizalište i park-šuma Japlenški vrh. Na pola sata vožnje je Brod na Kupi, tamo je muzej lova u starom kaštelu Zrinskih.
16.11.2017 | 15:07
Mi smo zimus bili OVDJE.

Nas petero i dva psa smo unajmili jednu od 4 kolibe na 3 dana.
U kolibi su tri dvokrevetne spavaće sobe, dnevni boravak s kuhinjom i kupaonica.
Nitko nas nije dolazio gnjaviti ni provjeravati, pa čak ni zadnji dan, kad smo odlazili, nitko nije dolazio vidjeti jesmo li šta uništili ili zapalili kolibu Uzeli ključ prvi dan i vratili ga zadnji.
16.11.2017 | 15:08
Što ja znam... Meni je Gorski kotar cijeli super. Fantastično mi je tamo, i ljeti, i zimi. Ali to je sve dosta skromno i relativno slabo sistemski i logistički podržano. Sve je stvar očekivanja. Ako imaš iole viša očekivanja, velika je šansa da ćeš se razočarati.
16.11.2017 | 15:24
Evo i provjerena preporuka od mene ako tražiš malo više komfora:

goo.gl/maps/ZiEonfrq8LF2
16.11.2017 | 15:35
Da, šteta je za Gorski Kotar. Osim Ogulina, Delnica i Skrada, a i tu manjka ljudi jako - ostala su mjesta ostala na starima. Mlado se odselilo ili u Rijeku ili u Zagreb. A moglo bi se, da postoji ovo što Smayoo spominje, jako lijepo živjeti tamo i turistički "prebaciti" sezonu sa ljetne na zimsku...
Samo država treba imati Sabor koji se ne prepucava s kojom bi strankom narodu bilo bolje, već tijelo sastavljeno od ljudi koji su u politiku ušli da pomognu ljudima. A takvih je najmanje. Uvijek. Ne samo u Hrvatskoj.
16.11.2017 | 19:05
Kloba kaže:
Da, šteta je za Gorski Kotar. Osim Ogulina, Delnica i Skrada, a i tu manjka ljudi jako - ostala su mjesta ostala na starima. Mlado se odselilo ili u Rijeku ili u Zagreb. A moglo bi se, da postoji ovo što Smayoo spominje, jako lijepo živjeti tamo i turistički "prebaciti" sezonu sa ljetne na zimsku...
Samo država treba imati Sabor koji se ne prepucava s kojom bi strankom narodu bilo bolje, već tijelo sastavljeno od ljudi koji su u politiku ušli da pomognu ljudima. A takvih je najmanje. Uvijek. Ne samo u Hrvatskoj.


Kakve sad veze ima Sabor s biznisom? Što bi država trebala izgraditi u Gorskom Kotru kako i bi tamo turizam cvjetao?
Eto vam prilike za zgrtanjem love.
16.11.2017 | 19:19
Sabor (a posebno i Vlada) ima puno veze sa biznisom, jer je to mjesto gdje se donose zakoni, uvode i ukidaju porezi, i donose odluke koje izravno i neizravno utječu na gospodarstvo.

Ne treba država ništa graditi, niti ikoga zaposšljavati (štoviše, što manje ljudi država zaposli, realnom sektoru će biti lakše).

Što se tiče Gorskog kotara, ili bilo kojeg drugog nerazvijenog područja, država bi trebala donijeti strateški plan razvoja istih, ne građenjem i zapošljavanjem, nego sufinanciranjem izgradnje infrastrukture, poreznim olakšicama, formiranjem tijela (unutar neke postojeće institucije) koje bi pomagalo u iskorištavanju svih mogućnosti koje nudi članstvo u EU (Europski fondovi).

Ima toga još, ali nije ni vrijeme ni mjesto. Trenutno je važnije "di si bia devedesprve", "jeli ti ćaća bio u partizanima" i "mi protiv njih". Sve drugo je sporedno.
16.11.2017 | 19:49
Naravno, a lokalna zajednica bude čohala guzicu, trebali bi čekati da im država sve ishodi i dade, stanovnici budu čekali da im padne s neba.
Zašto?
Ako lokalnu samoupravu boli guzica, bogme i mene boli guzica za Gorski Kotar.

Nekako mi uvijek dolazi na pamet ona narodna: "Pomogni sirotu na svoju sramotu."

Uloži u turizam u Gorskom Kotru i obogati se.
16.11.2017 | 20:42
Pa, lokalna samouprava tu baš i ne može bogznašto učiniti, da imaju novaca, ni općina ne bi spadala u nerazvijene.

S druge strane, državni ustroj nam je takav da imamo više gradova i općina nego Njemačka (karikiram da me se ne hvata za riječ), pa su mnogi od njih ekonomski neodrživi bez pomoći 'središnjice'.

Parcijalna ulaganja u nerazvijene dijelove nemaju puno smisla bez pratećih investicija (infrastruktura, prometne veze, itd.). Možeš napraviti superekskluzivni hotel sa 7 zvjezdica i 1500 kreveta na vrhu nekog brda u Gorskom kotaru, ali ako nemaš odgovarajuću cestu, vezu sa aerodromom, ljude koji će biti radna snaga, prateće sadržaje... možeš se slikati.
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.11.2017 | 20:48
sve to počiva na IMT-ovima. (Ima'l Mene Tute?)
16.11.2017 | 21:40
Žabac, nekad ne znam da li se šališ ili si skroz otišao u kvasinu...
Da "što bi država trebala učinti za njih?"
Ovo pitanje bih očekivao od svoje nećakinje koja ima šest.
Što se lokalnog stanovništva tiče, to su starci. Što bi oni trebali raditi? Jedva ustaju iz kreveta i preživljavaju zime.
Prvo se država kao država treba zainteresirati za tu regiju, pa potom kroz regionalnu i općinsku vlast, europske potpore stvoriti atmosferu za privlačenje investitora i uspostavljanje javno privatnog partnerstva u mnogim projektima diljem te regije. Eto. U rečenici. No tako treba i sa Slavonijom te svim dijelovima zemlje više ili manje, izuzmemo li Istru, Dalmaciju (ne i otoke, njima treba pomoć itekako, doduše ne svima) i naravno - Zagreb.
A lokalnu samoupravu "ne boli guzica" - samo nemaju kune. Doslovno.
I ne trebam ulagati u Gorski Kotar da se obogatim. Mogao bih, ali to bi iziskovalo previše novaca u propalu stvar.
Imam u nasljedstvu najveću obiteljsku kuću u Vrbovskom. Doduše, moja je jedna petina, ako i toliko, ali sama je kuća ogromno đubre iz doba Austro Ugarske s kojih 15-ak soba. To je bila zgrada općine prije Jugoslavije. Kada je došla Juga, dedi i baki su ostavili kuću, ali im "za dobru mjeru" uzeli pola zemljišta.
Ja ih ne mrzim zbog toga. Desilo se davno prije mene. Mrzio ih je deda, iako je u ratu bio u partizanima - to im nije mogao oprostiti. Dok sam odrastao, na tom se, oduzetom zemljištu do naše kuće nalazio Unikonzum. I u sklopu njega, prije nego što bi ušao u prostorije trgovine, ušao bi u hodnik i na lijevo je bila mala birtija u koju bi lokalci dolazili na jutarnju lozu prije smjene u obližnjoj tvornici čačkalica.
Od 1995. kuća samo propada, ali to je sada druga, privatnija priča.
Uglavnom, znam puno više o toj regiji od tebe.
Odrastao sam tamo, provodio zimske i ljetne praznike - i taj kraj doživljavam svojim isto kao i Zagreb.
16.11.2017 | 22:55
Ja se slažem sa Žapcem. Lokalna samouprava treba biti pokretač. Nemaju novca - ok, ali to nije početak problema. Početak problema je što nemaju ni znanja, ni volje. A zašto su se onda prihvatili tog posla? I zašto nazivaju Zagreb u središnjicu stranke svaki put pitati koji stav da zauzmu kad treba ići na wc? Upoznao sam ljude koji rade u lokalnim samoupravama i lokalnim komunalnim firmama koji imaju želju i volju napraviti nešto u interesu lokalne zajednice. Ako i nemaju novca, neprekidno rade na tome da nađu izvor financiranja. Idu na seminare da nauče kako predati ispravne papire za EU projekte. Uče, zovu, pišu, traže, mole, kume, prijete, svoju stranku, tuđu stranku, sve i svakog, baš kao da se radi o njihovoj imovini, a ne javnom dobru. I na kraju nešto i postignu. To je jedini put. Pogledajte Istru. Nije došla do tu gdje jest samo zato što ima poziciju i more. To ima i Dalmacija, još i kudikamo bolje, pa...
16.11.2017 | 23:07
Taj dio stoji, to poreći ne mogu. Ali Istra ima stanovništvo, Gorski Kotar doslovno umire. To znaš i sam, Smayoo. Tamo se više nema tko za što boriti... A pređeš Dobru, i vidiš kako bi to moglo izgledati - srce da ti pukne...
16.11.2017 | 23:25
Misliš Kupu? Da. Slažem se. Samo mislim da brkaš uzrok i posljedicu - Istra ima stanovništvo jer ima posla. Jer se razvija. Ljudi doseljavaju u Istru iz cijele Hrvatske i još šire. I u Gorski kotar bi doselili da ima posla i da se razvija.
16.11.2017 | 23:32
Da, Kupu...
Ne znam šta mi je večeras. I ovo za miješanje - kada razmislim o svemu - zapravo stoji.
Ma, odoh ja prije nego napišem još neku glupost...
EDIT:
Žabac, bez ljutnje - molim te. Volim Gorski Kotar pa sam emotivan i ne pre objektivan kada je riječ o njemu. Nemoj mi zamjeriti. Iskrene isprike.
Ljudi, laka Vam noć!
17.11.2017 | 06:29
Stari je rodom iz Stare Sušice. Ja se ne ljutim, kad sam se ljutio?
17.11.2017 | 08:17
Onda OK. Ma, žao mi je kraja. Gledam te Slovence šta rade iz svoje domovine, a mi svoju samo rasprodajemo i svađamo se: od političara, preko sindikalaca koji isto gledaju svoje fotelje umjesto prava radnika koje zastupaju, pa nadalje - do mene ovdje...
Nego, Žabac - postavio sam ti prošli tjedan link na Vikalicu, ali ne znam jesi li ga ulovio - mogu ga probati opet pronaći - kako njemačka vojska ima četiri plana za raspad EU-a do 2040. godine. Jbt, ako Švabe rade planove za to, onda je neminovno...
Opet ćeš se moć pohvaliti kako si bio u pravu
Napravih clean install Maca I moram isključiti auto correct jer ispada da sam nadrogiran jbt...
EDIT:
A Sabor sam spomenuo, možda stvarno krivo - ali zato što su zakonodavno tijelo - pa sam mislio da bi oni možda trebali pripremiti teren, da se tako izrazim, za javno privatno partnerstvo itd. A možda sm na totalno krivom tragu, politika mi nije jača strana. Štoviše, trudim se biti što je više moguće apolitičan. Mada u ovoj je zemlji to jako teško kada su političari jedine TV zvijezde...
17.11.2017 | 10:27
Slovensko i hrvatsko zagorje su dokaz da isto područje u različitim ekonomsko-političkim uvjetima može biti razvijeno ili nerazvijeno (ovisno o politici koja se vodi), ali reći da je Istra bogata zbog mentaliteta ljudi, a ne zbog turizma, je malo pre-nategnuto.

Mentalitet istrijana i dalmatinaca se zasigurno razlikuje, ali uz to Istra ima daleko povoljniji zemljopisni poožaj od Dalamacije. Njemačkim i autrijskim turistima treba par sati vožnje do Istre, a do Dalmacije još barem isto toliko.

Unutrašnjost Istre je nerazvijena podjednako kao i unutrašnjost Dalmacije, iako je Istra u globalu bogatija od Dalmacije.
17.11.2017 | 11:10
m@xym kaže:
reći da je Istra bogata zbog mentaliteta ljudi, a ne zbog turizma, je malo pre-nategnuto.


Naravno da je turizam u Istri jako bitan, ali način kako se on u Istri razvija je refleksija njihovog mentaliteta i vizije lokalne samouprave koja gura u pravom smjeru.

Mentalitet istrijana i dalmatinaca se zasigurno razlikuje, ali uz to Istra ima daleko povoljniji zemljopisni poožaj od Dalamacije. Njemačkim i autrijskim turistima treba par sati vožnje do Istre, a do Dalmacije još barem isto toliko.


To je isto istina. A kako objašnjavaš da trenutno u Istru dolazi neusporedivo više turista avionom, nego u Dalmaciju? I općenito da tri istarska grada - Umag, Poreč i Rovinj ostvaruju više od 60% ukupnog broja noćenja u HR?

Unutrašnjost Istre je nerazvijena podjednako kao i unutrašnjost Dalmacije, iako je Istra u globalu bogatija od Dalmacije.


Trudim se izbjegavati ovakve kategoričke izjave, ali u ovom slučaju je sasvim primjereno reći kako lupetaš gluposti o stvarima o kojima nemaš pojma. Unutrašnjost Istre je razvijena bolje od zagrebačkog prigrada. Istarski seljaci su jedin u Hrvatskoj bogati i zadovoljni. Rade, ulažu, razvijaju se, a o dramatičnom rastu turizma u unutrašnjosti Istre da i ne počinjem...

Kad si ti zadnji put bio u unutrašnjosti Istre? 1946?
Ili si možda nekim čudom zabasao baš u Lanišće pa na temelju toga donosiš takav sud?
17.11.2017 | 11:54
smayoo,

Ne znam otkud ti ovi astronomski turistički rezultati istarskih destinacija.

Koliko vidim na netu, u 2016. godini, grad sa najvećim brojem noćenja je malo dalje od Istre (Dubrovnik), a po županijama, Istarska županija (koj uključuje sve navedene gradovo) je ostvarila 25 od ukupno 86.5 miliona noćenja, što je duplo manje od tih 60% koje navodiš.

Zadnji put sam u unutrašnjosti Istre bio 1988. godine, pa vjerujem da se od tada štošta moglo promjeniti.
17.11.2017 | 12:06
U pravu si, krivo sam zapamtio. Nije 2/3, nego 1/3. Ispričavam se. Dakle, tri spomenuta grada u Istri imali su oko 1/3 svih HR noćenja po rezultatima prije nekoliko godina. Po rezultatima 2016, lijepo je vidjeti da i ostale destinacije rastu, i to više od Istre. Ali - kuku i lele da nije tako... Poanta toga je bila da tzv. "povoljna pozicija Istre" u odnosu na Dalmaciju nije ni približno jedini (čak niti glavni!) razlog zašto je turizam u Istri toliko jači, nego u Dalmaciji. Bilo bi lijepo da svi mi ostali prestanemo to koristiti kao alibi i općenito, da umjesto traženja alibija odlučimo učiti od onih koji su najbolji.
17.11.2017 | 13:00
U dobrom dijelu se slažem sa tobom, ali evo ti primjera što se tiče broja noćenja. Dubrovačko područje još uvijek nije došlo na broj noćenja koji je imao prije rata, ne zbog toga što je prije bio razvijeniji turizam ili veća popunjenost, nego zbog banalnog razloga, jer broj raspoloživh kreveta još uvijek nije dostigao broj kreveta kojima smo raspolagali prije rata.

S druge strane, broj posjetitelja u Dubrovniku i okolici, (a time i noćenja, i ukupni financijski rezultat) direktno ovisi o subvencijama čarter letova u ljetnom periodu (što se uvelike osjetilio prije par godina kada su te subvencije čarterima naglo ukinute).

Splitska luka ljeti puca po šavovima, u špici se čeka i po pola dana za ukrcavanje na trajekt. Kada bi luka imala veći kapacitet, i veći broj linija, čekanja bi bila kraća, gužve manje, turisti bi se manje nervirali, a i posjećenost otoka bi bila veća (pa bio i oni mogli povećavati kapacitete). Da li se Splitu isplati to ulaganje? Direktno baš i ne, tako da ta inicijativa (i dio financiranja) mora doći od strane države.

Povezanost otoka bi mogla biti puno bolja. Recimo, sjećam se da je prije nekih 20-ak godina u Globusu bila izašao neki master-plan po kojoj se trebalo mostovima povezati dobar broj otoka koji su relativno blizu obale. Iako je na prvi ( a bogme i na drugi) pogled, plan djelovao megalomanski, i financijski poprilično 'težak', kada bi država iznašla načina i novaca za izgradnju istih, to bi joj se dugoročno višestruko isplatilo (jer bi došlo do revitalizacije otoka), ali 'problem' je u tome što se ta isplativost ne bi dogodila ni odmah, niti u kratkom roku, nego najvjerojatnije 'u mandatu onih drugih' i zato baš nikoga nije briga za to, bolje je potrošiti novce na nove uhljebe.
17.11.2017 | 16:04
Država bi trebala uložiti, a Split zarađivati? Neka se ukine luka u Splitu i premjesti nekamo dalje, pa budu splićani mogli odahnuti i ne budu više gužve. Ja li to rješenje?
17.11.2017 | 20:31
I opet se slažem sa Žapcem. Ako Split ne vidi svoj benefit u toliko tranzitnog putničkog prometa, treba rasformirati taj putnički terminal i raseliti trajektne linije u lokalne izdvojene luke.
Priča o mostovima do otoka (pa i o mostovima među otocima) je, smatram, nerealna. Paški i Krčki most su dobar primjer toga. Oba se teškom mukom održava s ove strane granice sigurnosti. Takav most nije toliki problem sagraditi, koliko ga je problem održavati. Čak i Krčki na kojem se naplaćuje mostarina. O Paškom da i ne govorimo.
A koliko bi koštalo održavanje takvog čuda koje bi premostilo Brački kanal (govorimo o 6-7 km) probaj si zamisliti. Ili si mislio na seriju mostova, od Vinišća na Drvenik, pa s Drvenika na Šotu, pa sa Šolte na Brač? Ono, sagradi magistralnu cestu preko otočića kojeg bi de facto pretvorio u odmorište oko te ceste?
Tvrdim odgovorno i kategorički da ti ništa od toga nije potrebno za rast i bitno veći turistički promet na dalmatinskim otocima. Dokaz su Kanarski otoci, Cikladi, Baleari...
17.11.2017 | 20:43
Meni čekanje nije bilo nikad problem. Meni su problem cijene trajekta, ciljano mislim na Valbiska-Merag. Meni je to poskupo.
Da se mene pita, spičio bi im tunelčinu, čisto za inat.
Most mi nikada nije bila opcija.
17.11.2017 | 20:51
Kao Norvežani. Bili su najsiromašnija zemlja Europe dok nisu našli naftu u Sjevernom moru. Nekad si mislim da nama to ne bi pomoglo...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 13 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, zeljacveseljac, Anonimci (562)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO