Misli li Apple different i dalje?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Misli li Apple different i dalje?


01.11.2017 | 13:59
Po nekoj općoj definiciji pro user je onaj koji s tom mašinom zarađuje. Ili griješim?
01.11.2017 | 14:22
Ok ali ako je tako, onda neki komentari i dalje drži vodu. Ja stvarno ne vidim razloga da netko tko je po toj definiciji PRO user, ne može raditi na ničem drugom osim na modularnim mac pro strojevima. Možda griješim, ali neki modeli u trenutnoj ponudi koji nisu modularni (ili su parcijalno modularni) su poprilične pile.

Dakle da li je tu sada pitanje da li će apple u potpunosti napustit mac seriju računala ili samo mac pro liniju? Jer ako je vjerovati Timu, pro (e sada što on misli pod pro to je isto pitanje) linija se neće zanemariti, ali osobno mislim da je pod time mislio doslovno na Mac Pro segment, a ne na mac hw liniju u cijelosti.

Koliko god mali dio kolača imao mac na ovoj planeti to je i dalje popriličan prihod za apple, na stranu ios svijet i njhov 1k$ telefon. IBM je na ljeto prošle godine rekao da do kraja 2016. će imati preko 100k mac usera u floti, što je 25% od ukupno zaposlenih. E sada ako big blue tako kaže, onda mislim da u IBMu ili nema pro usera ili tih 100k (kojima se ne nudi mac pro već uglavnom macbookovi air ili pro) ljudi koji koriste macove se samo kurče okolo i primaju plaču (mislim i to je moguće). Dodatno, činjenica da u head to head uporedbi sa win računalima ta ista firma u TCO kroz 4 godine štedi na desetke i desetke milijuna $ samo zato jer su na macovima ide u prilog da Apple i dalje nastavi sa proizvodnjom računala koju ima do sada.

Mac pro (modularni) kada stigne, će biti samo šlag na torti
01.11.2017 | 14:31
Rusty, po običaju - potpisujem. Slažem se sa svime iznesenim.
01.11.2017 | 15:50
Tito kaže:
Nisam se ni ja mislio uključivati u temu jer me zbilja boli ona stvar za Apple (iako ih koristim za posao zadnjih 20tak godina).

Svi govortite za Apple zanemaruje PRO usere... pa mi bas nije jasno od kud vam takvi stavovi. Mi u firmi (dizajn studio) imamo 3 iMaca, 2 MBP i jedan mini i sve radi kak treba, tak da ne kuzim kak zanemaruje PRO usere. Danas mogu kupiti komp za 7.000 kn (mac mini) koji ce napravit sve sto treba, a prije 10 godina smo kupovali G5 i MAC PROove za 25.000 kn.

Koji su to PRO useri zanemareni?



Eto…ja sam zanemaren!
Konkretno, imam audio/video produkciju gdje koristimo dosta periferije.

Primjer 1:
Ssl nucleus, usb audio mu ne radi dalje od yosemitea jer apple nesto drka sa protokolima. Na win sve radi.
E sad…novi logic x ne radi nize od el capitana.
Sta sad???

Primjer 2:
Pci kartice…konverteri, in/out, itd.
Novi macpro…u koji ku*ac da upiknem gupu karticu koja dodje skoro ko mac?

I tako…nemojte suditi bez da uvazite ostale. Nije lijepo
01.11.2017 | 17:10
kole kaže:


Eto…ja sam zanemaren!
Konkretno, imam audio/video produkciju gdje koristimo dosta periferije.

Primjer 1:
Ssl nucleus, usb audio mu ne radi dalje od yosemitea jer apple nesto drka sa protokolima. Na win sve radi.
E sad…novi logic x ne radi nize od el capitana.
Sta sad???

Primjer 2:
Pci kartice…konverteri, in/out, itd.
Novi macpro…u koji ku*ac da upiknem gupu karticu koja dodje skoro ko mac?

I tako…nemojte suditi bez da uvazite ostale. Nije lijepo


Nisam sudio, samo sam se izjasnio da ja kao pro user nisam zanemaren i da se ne slazem s generaliziranjem da su svi pro useri zanemareni.
i zAnimalo me koji je to segment zanemaren.
01.11.2017 | 19:42
Jesam li i ja pro user? Recite mi ljudi.

Cisto da znam kako da se ponasam
01.11.2017 | 19:46
Eto nećemo ti reći, pa se ti sad misli kako da se ponašaš!!!

Šalu na stranu, ali kad se kaže da je Apple zanemario Pro korisnike, vjerojatno se misli na one profesionalce koji u svom radu koriste dosta diskova, periferije i treba im fleksibilnost koju ima je pružao stari Mac Pro.

Što opet ne znači da netko tko u svom poslu koristi MacBook Pro ili nabrijani iMac nije profesionalac.
01.11.2017 | 20:45
drlovric, pa ukoliko se baviš fotografijom i to obrađuješ na Macu - jesi, i ti si pro user.
Kako sam ti zavidan.
01.11.2017 | 21:08
m@xym kaže:


Šalu na stranu, ali kad se kaže da je Apple zanemario Pro korisnike, vjerojatno se misli na one profesionalce koji u svom radu koriste dosta diskova, periferije i treba im fleksibilnost koju ima je pružao stari Mac Pro.

Što opet ne znači da netko tko u svom poslu koristi MacBook Pro ili nabrijani iMac nije profesionalac.



Praf tak
Upravo sam o tome pricao a ne tko je pro a tko semipro.
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.11.2017 | 21:32
[quote="kole" post=162339]Tito kaže:



Eto…ja sam zanemaren!


Ma boli njih qua za tebe il za Peru. ( za tebe mozda pogotovo jer si uvijek glasno viko da je Apple smece )

politika je uvijek bila prilagodi se... neko se prilagodi, neko ne upgradea, netko odustane od Apple, boli ih qua, ne bu plakali...

Al konkretno kod tebe za 1.1 strojeve, odvazi kaj ti je vaznije jer ocigledno moras napravit kompromis

Primjer 1. a) Prodaj nucleus (il ih pritisni da naprave jebene drivere ak ih vec apple zajebo - sto nece jer vecina njih to ne radi) i guraj el capitan sa Logicom
b) ostani na yosemite (zakaj si uopce upgrejdal?) i odjebi logic, ionak je gluplji od pro toolsa...

Primjer 2. Sonnet echo il bilo koje drugo thunderbolt pci-e kuciste..... uzmi dugi opticki thunderbolt i stavi mapro negdje u spajzu da ga ne gledas... dost produkcijskih kuca ovdje ima sako terminale na stolovima. Strojevi su po spajzama ili friziderima.


Al sve je to nevazno jer znamo da je Apple onakav kakav jest i na nama je da odlucimo koristit ga ili ne.

Meni trenutno opet sve radi. A u doba kad mi nije radilo bas sve sam imao alternativu van apple...

Veselim se novom “konceptu” i kladim se da cemo bit zbunjeni i da nam pol periferije nece radit... al se iskreno nadam da ce biti nekaj slicno thunderboltu s kojima cemo povezivat kockice koje skrivamo po spajzama... i brijem da ionako necemo imat para za switch do neke 2. Ili trece generacije...
01.11.2017 | 21:38
Mislim da ne moramo puno oko toga filozofirati. Apple svjesno i planski napušta i zapušta ne samo modularna, nego i općenito proširiva računala. Ja sam profesionalni korisnik jer koristim svoj Mac za posao. Iako to nije posao "kreativnog profesionalca" kako se obično naziva skup zanimanja koja su tradicionalno desetljećima okrenuta Macu, i dalje sam profesionalni korisnik. Meni za moj posao nikad nije bio potreban Mac Pro, ali teško mi je prihvatiti koncept da trebam kupiti stroj koji je odmah danas opremljen dovoljno za idućih 7 godina jer mi je to, u krajnjoj liniji čak teško i prognozirati.
Zato sam i dalje na MBP Mid 2012 jer se u njemu da promijeniti HDD/SSD i RAM, da se zamijeniti baterija (bez da se mijenja pola kompjutera) i servisirati za razuman trošak.
02.11.2017 | 08:17
[quote="Dijete" post=162392]kole kaže:
Tito kaže:



Eto…ja sam zanemaren!


Ma boli njih qua za tebe il za Peru. ( za tebe mozda pogotovo jer si uvijek glasno viko da je Apple smece )

politika je uvijek bila prilagodi se... neko se prilagodi, neko ne upgradea, netko odustane od Apple, boli ih qua, ne bu plakali...

Al konkretno kod tebe za 1.1 strojeve, odvazi kaj ti je vaznije jer ocigledno moras napravit kompromis

Primjer 1. a) Prodaj nucleus (il ih pritisni da naprave jebene drivere ak ih vec apple zajebo - sto nece jer vecina njih to ne radi) i guraj el capitan sa Logicom
b) ostani na yosemite (zakaj si uopce upgrejdal?) i odjebi logic, ionak je gluplji od pro toolsa...

Primjer 2. Sonnet echo il bilo koje drugo thunderbolt pci-e kuciste..... uzmi dugi opticki thunderbolt i stavi mapro negdje u spajzu da ga ne gledas... dost produkcijskih kuca ovdje ima sako terminale na stolovima. Strojevi su po spajzama ili friziderima.


Al sve je to nevazno jer znamo da je Apple onakav kakav jest i na nama je da odlucimo koristit ga ili ne.

Meni trenutno opet sve radi. A u doba kad mi nije radilo bas sve sam imao alternativu van apple...

Veselim se novom “konceptu” i kladim se da cemo bit zbunjeni i da nam pol periferije nece radit... al se iskreno nadam da ce biti nekaj slicno thunderboltu s kojima cemo povezivat kockice koje skrivamo po spajzama... i brijem da ionako necemo imat para za switch do neke 2. Ili trece generacije...


Pobrkao si me s nekim...zaista se ne sjecam da sam ikad glasno vikao ista, a pogotovo da je apple smece.
Da mi idu na ku*ac i da su bahata govna da, ali nikad da je smece.

Vidis, ova "rijesenja" nisu bas od koristi jer predpostavljas da cu sve napraviti samo da ostanem na mac-u. Nema jebene sanse, ako se moram zbog kompa odreci programa, odjebacu komp prvi!
Znas i sam da ne mozes usporediti PT I Logic...to su dva potpuno razlicita programa namjenjena za suprotne stvari.
Rijesenje je win...kako god da radi, manje je problema nego s mac-om.
Sebi cu ostaviti neko malo mac prdilo ali u studio ce ici pc-ovi.

"Rijesenja" su ti lakonski na prvu...mozda nisi svjestan kako je to imati nevelik, privatni studio u vukojebini gdje su svi klijenti na balkanskoj razini a traze europske norme
Nije lako, zajebato je i pametovanje bas ne pada na plodno tlo.
E da...ne znam di si vidio da su 1.1 strojevi!? Ima 1.1, 3.1, 4.1...

Uglavnom, nisam trazio rijesenja jer ih SVE znam i SVE sam ih proucio nego sam se osjecao prozvanim pa eto...
  • Dijete
  • Posjetitelj
02.11.2017 | 09:15
Kole, hej...

Pa vid smajlija i pusica i onog jednog tuznog..

A pamtim te poprilicno glasnog i strastvenog...
02.11.2017 | 12:04
Dijete kaže:
Kole, hej...

Pa vid smajlija i pusica i onog jednog tuznog..

A pamtim te poprilicno glasnog i strastvenog...


Je...sori...znam, uzela me domaca svakodnevica
Bicu bolje!!!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 6 minuta
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, damir1, Jedro, m@xym, Vanjuška, Zoki, Anonimci (338)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO