Nerješiv problem sa Samsung TV-om?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nerješiv problem sa Samsung TV-om?


25.11.2017 | 12:52
smayoo kaže:
U vezi UPS-a, ljudi često učine grešku pa kupe UPS s premisom "ne može škoditi, neka ga, poslužit će za nešto". UPS je, i funkcijom, i cijenom, 2/3 baterija. Baterija ima svoj životni vijek (koji je kod uređaja s dvostrukom konverzijom nešto dulji, ali pričamo o 10%), a on se prepolovi ako uređaj stoji nekorišten. UPS s neispravnom baterijom više ne služi ni stabilizaciji napona, a kamoli neprekidnosti napajanja, tako da ga u principu nije pametno kupovati ako nema jasnu svrhu jer ti samo generira naknadni trošak koji je uvijek sumjerljiv izvornom.

OK, onda ga neću kupovati dok ne potvrdim Saintovu teoriju. Zar ne? Mislim, čovjek koji mu je rekao se smatra za najboljeg servisera u gradu sa koliko, 55.000 stanovnika?
25.11.2017 | 13:11
Que?
Sarajevo je oko 300.000 u samom gradu. 55.000 ti je Teslić. Ili Travnik, ako gledaš s gravitirajućim područjem. Odnosno - Karlovac, Varaždin, Bjelovar ili Slavonski brod od hrvatskih gradova.
25.11.2017 | 13:21
Opet ja i moj research. Ukucao sam na Google "Sarajevo populacija", pa me bacilo na neku stranicu koja broji stanovništvo grada po nacionalnosti, pa sam napisao ili jedne, ili druge, ili treće.
Ma, samo se blamiram...
EDIT:
A kada razmislim: to je i je ta brojka koju pišeš, jer je Vučić onome dečkiću iz Rijeke što ga je pitao za koga navija, pa mu je mali ispalio "za Rijeku!" - rekao da je Beograd duplo veći od Zagreba i pet puta veći od Sarajeva. A kako se misli da Beograd ima dva milijuna, Zagreb jedan, Sarajevo po Vučićevoj računici ima 200.000 stanovnika. Ili je ovaj pričao o površini, nije u tom govoru rekao riječ stanovnici, samo veličine je uspoređivao...
25.11.2017 | 13:32
Jedan od boljih a ne najbolji,ipak bi bilo previse nekoga proglasiti ''Najbolji'' zar ne.U svakom slucaju to je preneseno iskustvo.Covjek sa preko 40 godina iskustava rastavlja panele bukvalno za 10 minuta.
Znaci,greska se javlja u samom panelu na jednoj od LED traka,nisam nesto detaljisao.U svakom slucaju stisaj maximalno zvuk u prostoriji ,sjedi pored tv-a dok radi i nadam se da ces uspjeti cuti prije nego se ugasi.
25.11.2017 | 13:41
To bi onda značilo da se radi o serijskoj pogrešci na tom panelu pa nije čudno da promjenom panela problem nije riješen. Ono što jest čudno je - da Samsung serviser to ne zna. Zapravo - i ne mora biti čudno, ako ovaj Saintov prijatelj nije "ovlašteni" serviser, onda nije imao kome vratiti informaciju službenim kanalima.
  • Daddo
  • Posjetitelj
25.11.2017 | 13:46
Da sam na Klobinom mjestu ja bih ipak uzeo taj APC pa makar na njega poslije imao spojen samo router od operatera i mrežnu opremu po kući.
25.11.2017 | 13:47
Napravit ću to Saint. A ovaj ovlašteni, to sam već napisao, mi kaže da se najmanje kvare ti jeftini TV-i. Osim našeg MR ima još jednog na popravku trenutno. Možda zato nisu skužili. Uglavnom, imam komunikaciju s njim, direktno sa Samsungom čiji me zaposlenici call centra zovu jednom tjedno da vide kako napreduje stvar, i ovdje s vama. Ma riješit će se, samo da treba strpljenja, treba.
A, što se servisera u Sarajevu tiče, moja greška - ali i jedan od boljih u glavnom gradu neke države je također velika stvar.
EDIT:
Razmišljam o tome Daddo, da si poklonim to za Božić pa trebalo staroj ili meni, nebitno.
25.11.2017 | 16:22
Još malo na temu stabilizatora napajanja i UPS-a.

Iako sam predložio UPS, slažem sa @smayoom da je samo za potrebe stabilizacije izlazne struje za TV bolje uzeti rabljeni Iskrin stabilizator jer on ne iziskuje apsolutno nikakvo održavanje, a komponente u njemu su debelo predimenzionirane. Što se pak tiče UPS-a, on iziskuje održavanje, zamijenu baterije svakih par godina, ali ima i prednosti jer njime pokrijete više uređaja odjednom koji nastavljaju raditi nakon kratkotrajnog nestanka struje, a to je bitno pogotovo ako ste na poslu (ok, doma se neće ništa strašno dogoditi ako ne vidite kraj serije... ili možda hoće ).
25.11.2017 | 16:34
Do čepaj se online UPS-a, zovu ga i pravi UPS jer ne vrijeme preklapanja 0s (nema ga). S druge strane, treba se čuvati jeftinih UPS-ov koji na izlasu nemaju sinusoidalan napon i kao takav nije pogodan za pogon dijela elektronike.

E da, goni Samsung u guzicu.
25.11.2017 | 17:21

Hvala ekipa.
Žabac, hoću: i jedno i drugo
Ali, kako imam laptop, tražim nešto što je kvalitetno, a opet ne i preskupo. Gledao sam malo po HG Spot i Links stranicama. Ukucavao sam APC. Jel ovo OK?
www.links.hr/hr/ups-apc-back-es-550-va-be550g-gr-150600022
U HG Spot-u ukucam stabilizator napona i da mi tri rezultata, od kojih je samo jedan zaista stabilizator, ali nema utičnice kakve trebam, zar ne? A čak je i jefiniji, i mislim da je OK.
www.hgshop.hr/proizvod/stabilizator-napo...00va-avr-230v/201792
Ili ovo, našao tako da sam na Google ukucao stabilizator napona. Pazite cijenu, isto kao i ovi stari preko Njuške:
www.solarno.hr/katalog/proizvod/AVR-1200...na-aut-avr-sole-1200
25.11.2017 | 17:59
Za laptop ti ne treba ni UPS, jer ima svoju bateriju, ni stabilizator napona, jer je "ugrađen" u ispravljač (punjač).
25.11.2017 | 18:03
Pa to sam si i razmišljao, zato gledam nešto jeftino prvenstveno za taj Samsung TV od stare.
Ja imam na Belkin-ovoj letvi svoju tehniku i sve je u redu uvijek: i za oluja, gromova, poplava i požara.
Šta misliš Smayoo o onom za 300 kn? Zadnji link je na mom prošlom postu.
25.11.2017 | 18:52
Kakav UPS za TV????
Uzmi drugi TV, a ne stavljati "jastuke" oko njega.
25.11.2017 | 18:59

Dobro Žabac, dobro. Samo mi fale još dva papira i imam to pravo.
Ali, ako se traži na Njuškalu, može se naći OK APC-a u dobrom stanju...
www.njuskalo.hr/informatika-sve-ostalo/u...s-700-oglas-21275374
Mada to meni za TV sigurno ne treba, overkill totalni - slažem se.
Ništa, naoružat se strpljenjem i na proljeće valjda imam novi TV...
25.11.2017 | 19:30
Bertone kaže:


EDIT.
Sad mi je nešto ludo palo na pamet ... kakav pod imate u prostoru gdje se nalazi taj problematični TV-e?

I da odmah pojasnim, ako imate laminat i naponski adapter (ciglu na žici) držite na podu, eto ti mogućeg problema sa statičkim elektricitetom.


Može malo pojašnjenja u vezi laminata, ja imam svašta na podu od el. uređaja. Imam onaj troslojni parket koji se montira na "klik".

Kloba, bojim se da nećeš ništa rješiti i da je problem ipak u struji. Nešto negdje nije dobro stegnuto kako treba, skoro sam siguran 100 %, još kad ti stara kaže da ponekad osjeti miris paljevine, samo podkrepljuje moje sumnje. Čitao sam post od @Saint_a, ali da si ti baš tolike sreće da ti je u obadva display_a kvar, baš i ne vjerujem. Ako budem u krivu, onda obavezno igraj loto
25.11.2017 | 19:45
@Kloba, idemo se vratiti na početak priče o UPS-u. Naime tada sam napisao da probaš posuditi od nekoga UPS sa stabilizacijom napona i testiraš ponašanje TV-a. Isto tako, možda negdje se može posuditi i stabilizator napona, a sve u svrhu detekcije rada TV-a, odnosno da li oscilacije u naponu struje utječu na smrzavanje TV-a. Prema tome, @zabac i svi drugi koji su napisali da ti to za TV ne treba su u debelom pravu.

Ako već nemaš gdje posuditi UPS/stabilizator, imaš valjda nekoga kome možeš posuditi svoj problematični TV da ga testira par dana ili tjedan dva i vidi da li se i njemu (znači na sasvim drugoj lokaciji/el- instalaciji) dešavaju isti problemi, pa ako se pokaže da na drugoj lokaciji TV radi OK, onda imaš puno veći problem od neispravnog TV-a i pod hitno moraš srediti el. instalacije po kući i u to ćeš utući lovu, a ne u kupovinu UPS-a/Iskrinog stabilizatora.
25.11.2017 | 20:11
cariblanco kaže:

Može malo pojašnjenja u vezi laminata, ja imam svašta na podu od el. uređaja. Imam onaj troslojni parket koji se montira na "klik".


Kad ljudi kod nas kupuju laminat uglavnom se vode smjernicama:

cijena + izgled + debljina/način montaže

... a o sastavu materijala i načinu izrade ni ne razmišljaju jer ako se prodaje u trgovini, onda je OK.

E pa običan laminat "a takvih je kod nas valjda 95%" zbog kemijskih svojstava uopće ne provodi elektricitet i onda zamisli kombinaciju faktora koji se uglavnom javljaju po kućanstvima: laminat od zida do zida - tepih na sredini ili jednom dijelu prostorije - suh zrak = uzrokuje to da svakim hodanjem po tepihu ili samo čarapama po laminatu (a budimo iskreni oba proizvoda danas imaju veći ili manji postotak sintetike u sebi) uzrokuje trenje koje stvara statički elektricitet koji se vremenom nakupi na nama i onda se nakon nekog vremena negdje moraš isprazniti

Kod antistatičkih laminata se u gornji (onaj ukrasni) sloj dodaju sine čestice ugljika i još nekih spojeva koje omogućuju/smanjuju nakupljanje elektriciteta, odnosno provode ga i onda u kombinaciji sa posebnim propusnim podlogama ispod laminata (da, one spužvice kaj kod nas prodaju kao zbog smanjenja buke imaju još funkcija) smanjuju pojavu nakupljanja/stvaranja s.el., no njihova proizvodnja je skuplja pa su i oni skuplji.

Ako sam negdje preslabo nešto opisao ili malo fulao, slobodno me dopunite i ispravite jer ponavljam ja i struja su dva različita pojma
25.11.2017 | 20:16
Laminat je u osnovi plastična podna obloga, dakle dobar dielektrik (za razliku od drva, keramike ili kamena) i zapravo ti od poda napravi golemi kondenzator. Današnji napajači više nemaju klasični transformator u sebi već se napon i spušta, i pretvara, odnosno ispravlja pomoću tranzistora snage (tzv. "switchani" napajači ili "switcheri"). Te se "cigle", ako nisu ugrađene u samo kućište, nego stoje na kabelu, u pravilu izvode kao dvostruko izolirane i spajaju se u mrežnu utičnicu dvopolnim utilkačem (onim plosnatim) tako da uopće nisu uzemljene. Radi toga parazitski kapacitet njihove vlastite dvostruke izolacije prema zemlji postaje sumjerljiv kapacitetu poda o laminata i počnu se stvarati parazitski strujni krugovi koji switchanom napajaču unose smetnje u rad, odnosno remete rad njihovih internih krugova za regulaciju napona.
25.11.2017 | 20:17
Bertone - OK, napravit ću to. Provjeriti rikava li taj TV na drugoj lokaciji. Prvo unutar kuće, jer meni nikada ne rikava na katu, a nije niti staroj do srpnja ove godine taj stariji Samsung. Ali, možda je u međuvremenu neki kuršlus nastao, pa zaista treba provjeriti i kod, primjerice, sestre u stanu iz 2008. i to ću svakako napraviti. Samo ćemo zamijeniti TV-e na par dana. Super ideja, ne znam kako se sam toga već nisam sjetio.
cairblanco, Bertone, Saint, Smayoo, Daddo - hvala vam svima na savjetima!
Javim rezultate.
  • Daddo
  • Posjetitelj
25.11.2017 | 20:43
Čak i da nisam korisnik Apple uređaja bio bih član Jabučnjaka i pratio forum. Nevjerojatno je kud ode tema i na koliko se različitih strana razdvoji... od priče o UPS-ovima i vrstama istih do kratkog tečaja elektrostatike. I Bertone i Smayoo su dobili palac gore od mene.

Kloba, kako god ispalo UPS renomiranog proizvođača (što APC svakako jest) nije na odmet imati u kući, a trošak nije ogroman, pa se investicija u takav do 100 EUR isplati, taman na njemu držao samo router, telefon i NAS.
01.12.2017 | 05:57
Danas oko 13:00 sati dolazi Samsungov serviser da nam popravi LED-ice na starom Samsungu koji nikad nije rikavao. E baš me zanima hoće li i dalje biti s njim isto, ili će i on počet kenjati. Ako hoće, onda sam najveći baksuz na kugli zemaljskoj što se tehnike tiče.
A već sam imao servisiranja svega i svačega - pa je to sasvim moguća opcija.
Ovo što mi je netko rekao da uplatim Loto, ISTU stvar mi je jučer preko telefona rekao i taj serviser.
Javim kako je prošlo.
01.12.2017 | 15:45
Evo ekipa, izvještaj:
Došao serviser, sam posvjedočio (super da se pred njim desilo) nestajanju slike. Uzeo novi TV sa sobom, uredno ispunio tri servisna papira, a četvrti (zapravo prvi po redoslijedu - jbt k'o Star Wars ) će mi donjeti. Prva dva puta je nešto žvrljao po radnim nalozima, to će srediti pa mi vratiti kada se idući put vidimo.
Danas je popravio stari Samsung iz 2014. - za sada besplatno. Veli, kasnije ćemo napraviti račun. Rekao je da mu je kolega poklonio LED trake, i imam osjećaj da ovo neće naplaćivati ili će uzeti simboličnu sumu. Na starom je crkla jedna lampa na jednoj traci. Dok ju je našao (svaki put bi morao rastavljenu TV isključiti iz struje dok skida jednu traku, pa stavlja novu - i onda uključiti da vidi da li svijetli. Treća je traka otišla ispostavilo se - i stepla ga je struja jer se zadržalo malo u punjaču od TV-a.
Bome ga je izfriziralo!
Kako bi rek'o Bajaga: "♫to je taj zvuk koji me pomera... dvestodvadesetuvoltima ♫"
Zamjenio je tu jednu traku, ostavio mi i drugu novu ako će mi opet riknuti pozadinsko da probam sam ili zovem servisera, da ne moram tražiti traku. I ostavio mi je ovu s jednom pregorenom, veli da ima načina da se poskidaju lampice i stave na drugu traku. Ostavio mi je i žicu TV-struja od nove telke, to uvijek dobro dođe.
A nova ide kod njih na testiranje i dobit ćemo - ako stvarno ta TV ispadne feler - novi (treći) Samsung TV natrag.
Zanimljiv detalj, djelovi im stižu iz Slovačke, Mađari rade skuplje i veće serije - Slovaci imaju manju tvornicu i oni rade jeftinije serije i manje dijagonale.
Dosta od mene - idu slike.
SamsungSeries5fix0.jpg


SamsungSeries5fix1.jpg
01.12.2017 | 15:45
Evo dalje:
SamsungSeries5fix2.jpg

Ovo je nekakva folija sada:

SamsungSeries5fix3.jpg

Pa još jedna iz koje vire lampice:
SamsungSeries5fix4.jpg

I konačno trake (Sharp FHD piše na njima) - svaka ima devet lampica, znači 45 ukupno na 32" TV-u.
SamsungSeries5fix5.jpg
01.12.2017 | 15:48
I još malo:

SamsungSeries5fix6.jpg


SamsungSeries5fix7.jpg


SamsungSeries5fix8.jpg


SamsungSeries5fix9.jpg

Ako ovaj TV neće raditi sranja, a nije za sada - mada je rano za reći - definitivno je u njima problem. Živo me zanima. Uglavnom, on će se javiti meni - na tome smo ostali. Čovjek je super, profesionalan, komunikativan, ponudili ga pićem - neće - radi i vozi - ma svaka mu čast. Ako MR ima rubriku za pohvaliti, baš ću tražiti na stranici, i njega osobno full nahvaliti - možda dobije jaču Božićnicu.
Vama svima koji ste čitali ovo i nudili mi savjete puno hvala na istima i na vašem strpljenju; iz jednog kvara sam zaista naučio puno o LED TV-ima, struji, antenama, signalu - Samsungu uopće...
01.12.2017 | 18:22
Ebote koji detaljan izvještaj, kao za CSI Znači stari tv nije radio zato što je pregorjela jedna lampica od pozadinskog osvijetljenja ? Ako je tako, eblo ih to osjetljenje, šta nisu tv napravili da ga uključiš po želi, a ne po default. Meni u biti najviše zanima kako će taj stari raditi, ako bude radio bez problema, onda znači da nemaš problem s strujom.
Moj tv samsung flagship iz 2013 nema to osjetljenje, nego jednostavno nakon minut vremena sam podesi jačinu osvjetljenja ekrana, prema rasvijeti okoline. Fakat je glupo da zbog toga tv ne radi.
To malo što ga je steplo je bio štrom koji ostane u kondezatorima, ništa strašno, trebao bi vidjeti moje ispitivače kad dobro neisprazne namot generatora( jer ponekad ispitijemo i s istosmjernom strujom ) pa ga isprazne preko sebe
01.12.2017 | 18:28
A čuj cairblanco, koliko sam vas ugnjavio - morao sam vam napisati šta je. Sada stari TV radi - još nije bilo nikakvih problema. A nekoliko se puta palio i gasio. S tim da mu je serviser prije nego je otišao porihtao pozadinsko osvjetljenje s maksimalnih 20 na 16, i onda pojačao svjetlinu sa 45 na 55. Tebi preporučam da si isto napraviš, duže ti lampe traju.
Pogledaj, loše sam ih slikao - kako to izbliza izgleda:
SamsungLED1.jpg


Vidiš da je prva na gornjoj traci malo crna sprijeda:

SamsungLED2.jpg


Pogledaj odozada:

SamsungLED3.jpg

Ovo su SHARP-ove trake FHD, to valjda znači Full HD, mada mi je serviser rekao da ne mora to značiti. Uglavnom, koliko TV košta - ovisi o kvaliteti i količini tih lampi i kvaliteti samog ekrana, naravno.
PS. Slažem se da je blesavo da cijeli ekran potamni skroz ako crkne jedna žarulja, a šta ćeš?
Nego, ako imaš flagship iz 2013. - to bi bio LCD neki, 3D?
Kakva je spika uopće taj 3D? Jel to čemu? Iskreno, nikada nisam niti probao gledati neki 3D TV onako, s naočalama, i da je na TV-u pravi 3D sadržaj, a ne Dnevnik...
01.12.2017 | 18:58
To je samsung F 8000, 46". Dobio sam s njim i dva para naočala za 3D u koje idu baterije. Da ti budem iskern ne koristim previše taj 3D, ali sam odgledao par vrhunskih filmova u tom formatu, recimo avatar koji je ebeno napravljen, pa imaš dojam da ti je ono čudovište ispred nosa Gledao sam i neki demo nogometa u 3D i treba ti vremena da se na to privikneš, mada osobno mislim da to nije napravljano kako treba. Mnogi se ljudi žale da ih boli glava od tog gledanja, ja osobno nisam nikad gledao duže od cca dva sata, pa to nemogu potvrditi. Možeš bilo koji sadržaj prebaciti u 3D i gledati tako, samo onaj koji je napravljan za 3D je donekle ok, a ovo samo pretvaranje običnog programa u 3D je bezveze.
Mislim da ta tehnologija polako propada, jer većina dobrih tv nema opciju za 3D, ili je kriva tehnologija ili su krive naočale...sad čekamo 3D televizore s kojim čemo gledati program u 3D bez naočala
01.12.2017 | 19:05
U, serija 8 - to je stvarno high end.
E, samo da ti dodam - serija 5 je minimum kod Samsunga, znači najjeftinija. Zvučnici ovog starijeg su dva puta veći i teži od zvučnika novijeg. I glasniji. Stara je mislila da gluši, novi je držala na 12, dok je stari na 8. Toliko o kvaliteti s novotarijama.
Gledam slike tvoje telke, lijepa je. A za glavobolju i 3D sam čuo. Tada sam i pretpostavio da ta tehnologija neće zaživjeti.
05.12.2017 | 04:07
Evo - ljudi - čisto izvještaj nakon tri dana normalne upotrebe starog Samsung TV-a - korisnik majka (kao i novog).
NIKAKVIH problema nema. Znam da je rano za reć, i da bi trebalo proći još 14 dana minimalno da možemo dati procjenu - ali sada kada pričam sa starom o paljevini (jel ona senili, ili je kasnije skužila da susjedi roštiljaju, pojma nemam) - ona se ne sjeća. Veli: "možda sam rekla tako nešto, ali sam kasnije shvatila tko i zašto"
Reko, dobro...
Mada mi to tako tada nije izgedalo, jer sam ja sam na katu sa balkonom i prvi bi skužio smrad ugljena od svibnja do listopada, kada susjedi koje imamo sa tri strane kuće, svi počnu gotovo svaki vikend roštiljati.
No, to sada nije toliko bitno - koliko da ovaj TV - just works.
Znam da sam upotrijebio Appleov izraz na Samsungu (puj, puj, puj) - ali se nadam da će mu dati malo čarolije te "zagrižene jabuke" pa da radi.
Eto, toliko za sada.
Daljnji izvještaji slijede.
Jbt. Ovo je postao blog nezadovoljnog korisnika Samsung TV-a...
05.12.2017 | 06:36
Znači da je ipak do tv....a ništa Kloba, primi se lota.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 15 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO