Nerješiv problem sa Samsung TV-om?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nerješiv problem sa Samsung TV-om?


20.10.2017 | 19:19
ZOO i članak 423. i par dalje kažu što se dešava ako stvar nije u redu.
21.10.2017 | 06:50
Kloba kaže:
I to što kažeš, drlovric.
Osim toga, oni tmo imaju i mogućnost skidanja tetovaža, ne znam da li su i naši tatoo shopovi počeli to nuditi. Ili dermatolozi, tko to već radi - nemam pojma - nikada me tetovaže nisu "palile".


Dermatolozi rade u RH. Obićno presađivanjem kože.
21.10.2017 | 09:16
Je, ako je neka veća tetovaža. A to znači da su ti oderali tu istu kožu negdje drugdje s tijela pa onda umjesto jedne velike tetovaže imaš dva velika ožiljka kao uspomenu na vlastitu glupost...
21.10.2017 | 10:37
Tocno tako. Skidaju kozu i to ne plahtu, nego trake. Prekrivaju i spajau.
25.10.2017 | 07:21
baš je dobra ova tema - kao neka SF serija. dobri i nenadani zapleti, sve je moguće..

žao mi je kupca TV-a, znam da sam ja naživcirao do sada samo čitajući o tome, mogu misliti kako je njemu..

ja više Samsunga ne kupujem!
25.10.2017 | 07:29
Ja sam se odlučio ne živcirati jer bi ispalio.
Umjesto živciranja, nešto tipa ovoga:

No, znakovito mi je da mi serviserov mobitel više nije moguće dobiti. Već par puta sam ga zvao i odgovaa mi ona "osoba koju ste nazvali trenutno nije u mogućnosti javiti se na vaš poziv."
25.10.2017 | 08:45
zabac kaže:
Tocno tako. Skidaju kozu i to ne plahtu, nego trake. Prekrivaju i spajau.


Bas ste zabudalili, tetovaze se vec neko vrijeme uspjesno uklanjaju laserskim tretmanom.
25.10.2017 | 15:06
Oce, oce, one JNA, JRM i takva sranja koja duboko udju u kozu tesko da idu.
25.10.2017 | 16:07
zabac kaže:
Oce, oce, one JNA, JRM i takva sranja koja duboko udju u kozu tesko da idu.


Jebiga, otkud da Japanac zna za to.
25.10.2017 | 16:23
Ovisno o dubini prodora pigmenta, odabere se metoda uklanjanja tetovaže. One is vojske rađene su primitivno (s iglom koja pri šiljku ima omotan konac, umače se u tintu i seljački pika u kožu). Kako je koža oko 2-3mm, nije problem ubosti i do dna.
E da, zaboravio sam na sidro uz JMR.
25.10.2017 | 17:29
Da ne skrećemo previše s teme, jel zna netko kako se sad kreću cijene na Dolcu
25.10.2017 | 18:34
Kristalka je 12kn.
26.10.2017 | 07:23
To je dosta povoljnije, nego u Rijeci...
26.10.2017 | 07:24
Regica mi je puno bolja.
26.10.2017 | 07:33
Hja, ako ćemo birat, ja prefereiram matovilac, mladi špinat, rigu (rucolu), i crveni radić...
26.10.2017 | 10:03
Prošlu zimu kristalka je na Dolcu bila i po 40 kn, jer se smrznuo urod. Tako da ti to varira, Smayoo.
Ponuda, potražnja - klasika....
26.10.2017 | 14:12
Evo, na riječkom placu maruni s Učke od 40-50 kn... Ima gljiva puno, tko je hrabar...
26.10.2017 | 19:03
Pa s vrganjima ne možeš pogriješiti. Ne znam što su kesteni toliko skupi.
26.10.2017 | 20:26
Ja u nedjelju idem u šumu s klincima. Nadam se da još ima kestena. Pretprošli vikend viroze, prošli svadbe. Valjda nisu pobrani.
Po placu se kreću oko 30kn/kg
26.10.2017 | 20:57
Kesteni su i u Rijeci 30. Sumnjam da ćeš baš puno još dobrih naći u šumi. Ali želim ti sreću.
27.10.2017 | 05:20
zabac kaže:
Pa s vrganjima ne možeš pogriješiti. Ne znam što su kesteni toliko skupi.

Ne možeš pogriješiti ni s medvjedima. Veliki, smeđi i trče prema tebi...
27.10.2017 | 06:23


A na Dolcu se nude i medvjedi? Pošto?
27.10.2017 | 06:59
Smayoo, to sam se na pješačenje šumama oko Učke referirao.
27.10.2017 | 07:39
Po šumama na Učki odavno nema medvjeda. Turisti ih rastjerali.
27.10.2017 | 08:21
Ili pregazili vozači zbog "izvrsnih" rješenja kako da migriraju s jedne strane autoceste na drugu.
Ali, ne znam odakle ti podatak da ih nema. U Hrvatskoj imamo oko 1000 do 1100 smeđih medvjeda. I po tome smo jedni od najboljih u Europi. Malo ljudi u Lici i Gorskom Kotaru, godišnja kvota od 17 medvjeda (tako nešto) koja se smije loviti, ih je namnožila sa 400 za vrijeme rata na današnjih 1000.
Mislim da ih u BiH ima i više, ali to stvarno ne znam.
Razmišljam po logici rijeke, brda, planine - njihovih staništa...
Dok - recimo jedna Kalifornija ima smeđeg medvjeda na zastavi, iako su posljednjeg istrjebili za vrijeme prvog svjetskog rata, oko 1918. godine.
20.11.2017 | 15:32
Evo, kako tema nije zaključena - rekoh da javim kako se nadam se da se danas sve završilo. Uglavnom, isti je čovjek već treći puta (na našu molbu, jer je stvarno ugodan lik) došao sa godišnjeg odmora spojenog s bolovanjem zbog prometne nesreće - pa nam se zato nije dugo javio: i ovaj puta zamijenio cijeli prednji dio TV-a. Ekran, sve pripadajuće ploče otraga, osim matične koju je ranije zamijenio, te zvučnika koji su bili sasvim u redu. Tako da je od starog TV-a ostala zadnja plastika i zvučnici. Čak je zamjenio i fizički gumb za gašenje TV-a na dnu uređaja.
To je već sada potpuno nov TV.
Ovdje moram pohvaliti Žabca koji mi je dao link za Zakon o zaštiti o potrošača , gdje sam pročitao da nakon pet zamjena (do sada ih imam tri), imam pravo na drugi uređaj ili povrat novca. To je serviser potvrdio, te dodao kako se malo ljudi razumije u svoja prava i da je baš zadovoljan s nama kao mušterijama. I još nam savjetovao da samo stišćemo Samsung ukoliko se opet nešto - nedaj Bože - počne dešavati.
Nije potrebno spominjati kako je Samsung TV iz 2017.-e nakon prva dva popravka, nakon što bi između par do max tjedan dana radio OK - da bi nakon tog vremena svaki dan, eventualno svaki drugi ili treći - doživljavao "kuršlus" kojeg se moralo riješavati isključivanjem iz struje ili diskonekcijom adaptera i žice, te potom maltene istovremenim uključivanjem.
Inače, veli mi zanimljivost kako riješiti brzo rikavanje pozadinskog osvjetljenja. Na Samsung TV-ima backlight dolazi na maksimalnih 20, a optimalno bi bilo 16 ili 17, što možeš kompenzirati sa brightness tako da ga povećaš na recimo 52. Veli da to samo serviseri znaju, jer su baš u servisu mjerili: puno se manje troše lampe pozadinskog osvjetljenja, pa se TV manje grije i te pozadinske lampe automatski traju dulje jer se štede.
Eto, savjet!
A evo i slika.
Ovo je novi ekran u kutiji (zapravo je samo trebao rastvoriti stari, skiuti sa njega "staru" matičnu ploču koju je mijenjao, i vratiti ju na ovaj novi. Tako da je od starog TV-a ostala stražnja plastika i zvučnici.
IMG_01792.JPG

U ovome je ekran došao, slikao sam serijski
IMG_01802.JPG

A ovako to izgleda kada se otraga otvori. Prije je sve mijenjao osim ovih najdonjih pločica i fizičkog gumba za paljenje, ali to je sada sve novo.
IMG_01812.JPG

Treća sreća i to...
Nadajmo se
Isprike za dvije slike postavljene naopako, na zadnjoj fali montirana matična koja se nalazi na staklenom stolu.
I još jedna zanimljivost, veli da su mu uz naš, još jedan TV koji spada u jeftinije Samsunge na popravku. Ostalo su đubrad od 55-65" QLED ekrani, koji po njemu nisu ništa puno bolji od OLEDA, čak su i lošiji, ali kako Samsung ne bi rekao da već x godina fura istu tehnologiju, onda izmišlja toplu vodu. I kaže da od svakog desetog proizvodenog OLED ekrana u Samsung ili LG tvornici, tek jedan uspije zadovoljiti normu za komercijalnu upotrebu i to ne 100%, već uz uz softwareski tweaking. Tako da cairblanco, evo ti i odgovora di software poboljšava hadrware. A onda valjda može i obratno, ali to zaista ne znam.
To su nove tehnologije, oni nisu još niti OLED savladali, a već stiže AMOLED i čuda Isusova...
Samo troši, troši, troši...
20.11.2017 | 19:25
Tehnički gledano, umjesto Early 2017 Samsunga sad doma imate Late 2017 Samsung
20.11.2017 | 20:44
".Ostalo su đubrad od 55-65" QLED ekrani, koji po njemu nisu ništa puno bolji od OLEDA, čak su i lošiji,"

Opet si kloba nešto krivo polovio, ili on to baš ne razumije najbolje. Pa normalno je da je OLED puno bolji ( a i skuplji je nekoliko puta ) od LED ili samsugove inačice QLED
A to da software poboljšava hardware, znamo svi već nekoliko desetljeća. Uzmi bilo koji komad hardware koji radi, ali ono ne baš najbolje...vidiš da se muči ili zapinje, pa onda izađu novi drajveri i sve jednostavno prodiše kako treba

@Bertone
21.11.2017 | 05:47
A šta sam onda krivo polovio, ako ponavljaš ono što sam reko u pet riječi?
I ove idiotarije za drivere, pa to ne bi znao da mi nisi rekao - ali nikako. Ni da ih je ATI mjesečno izbacivao za svoje grafičke, niti da je NVIDIA bila rjeđa - onda kada sam ja bio na PC-u. Niti da bi pri svakoj reinstalaciji Windowsa morao imati drivere za "dobar dan, ja sam PC kompjuter i pokušat ću sada raditi u redu!"
Da ti prevedem: od matične na dalje...
A ako nešto ide u jednom smjeru, ide i u drugom. Znači - krivi driver može upropastiti trenutni rad hardware-a. Ne ga unuštiti da je neupotrebljiv za vjeke vjekova, ali da moraš reinstalirati komp.
To je drugi par postola o kojem sam pričao. A to što se tebi ili treba crtati svaka riječ, ili me jebeš u zdrav mozak, mi stvarno počinje ići na živce i ne znam zašto to radiš.
I šta, sada da ti stavim smješka i sve pet?
Ma daj, cariblanco...
QLED je Samsungov odgovor na OLED, i pitao sam ga šta misli o tome. Mislim, najjača serija 9 QLED stoji 20000 kuna. Plus minus. Slično kao i LG OLED.
Njegov je odgovor bio da nisu uopće bolji od OLED-a, štoviše da je to LED sa nekom Q tehnologijom, samo da blesava masa misli da su nešto novo izmislili.
Njegove riječi.
Čovjek je tehničar Samsunga cijeli radni vijek, a ima 45+ godina.
I sigurno nije diletant.
Tako bi svi serviseri, po tebi svemudrome, bili diletanti, samo zato jer nemaju fakultet. Naravno da ih ima takvih, ali ovaj nije među njima. A kako ga vidio nisi, ne znam odakle ti hrabrost da ga sudiš. I njega, i njegovu stručnost.
Sorry, ali ljudi friško s fakulteta bez prakse nemaju pojma o pojmu. Teoriju znaju, a u našem obrazovnom sustavu ta je teorija iz 80-ih.
U informatici valjda 90-ih, sada ga bubam.
A imamo i ovdje servisera koji je jako pametan. Za fakultet nemam pojma ima li ga, i to uopće nije bitno - ali pljujući po ovome pljuješ indirektno i po njemu.
Po meni.
A to nije ok. Ti sada razmisli o kome se radi.
A on (moj Samsungov serviser) ulaže u svoje znanje i mimo tvrtke, bez znanja šefa - jer vidi da su nove telke kompjutori pa do srpnja 2018 polazi vikendom na tečajeve mrežnih postavki, tako nešto - tu ga nisam slušao jer sam bio gore na katu i sebi rihtao pozadinsko kako mi je reko.
Uglavnom, njegove su riječi da OLED i QLED ekrani, čak i svaki deseti od OLED-a koji se uspiju proizvesti OK, moraju imati softwaresku pločicu unutra koja ih poboljšava, a bez koje bi bili očaj.
Ja to nisam znao, i to sam tu prenjeo. Ti jesi. Možda nisam ciljao na one koji su to znali, jesi li to pomislio? Ali svejedno: OPROSTI!
A ubuduće, nemoj mi govoriti šta jesam - a šta nisam krivo polovio - jer niti si bio tu, niti si ga slušao.
Jedino u što se on ne razumije (a niti ja) je AMOLED.
A koji je tebi Bog da me hvataš za svaku dlaku jajeta već nekoliko dana, u to neću ulaziti. No, da mi brazilska ne treba - ne treba, pa slobodno spremi pincetu. Volim svoje dlake.
I, da mi već polako ideš na jetra, o bratko - rekli bi Makedonci - ideš...
Sorry, al' daj malo sjaši s mene...
Umjesto da si poloviš ovu info koju sam najviše radi tebe stavio jer imamo iste TV-e, pa da ti ne izgore lampe odmah nakon garancije i da si smanjiš pozadinsko osvjetljenje sa maksimalnih tvorničkih 20 na optimalnih 16, najviše 17 (ja sam na 16 stavio) - jer su dokazali u tom servisu da se TV-i manje griju i manje struje troše za 30%, pa to nadoknadiš na svjetlini ekrana koju staviš na 50+ ako treba, ti me loviš na idiotarije.
Čemu?
Bertone, otprilike.
I još dolazi u petak popraviti onaj stari iz 2014, al' mora pogledati jer je jedna traka 150 ili 200 kn, može biti jeftinija ili skuplja...
Uglavnom, sada imam tri papira da je bio i fale mi još dva za povrat love. Prema Zakonu o zaštiti potrošača. To sam rekao pred njim. Pohvalio me, jer je rekao da ljudi o tome pojma nemaju. Ja si mislim, pohvaliti treba Žapca...
Bez njega to ne bi znao.
I za to njemu palac, a ti cairblanco - slobodno pecaj i dalje.
Možda uloviš i više od jedne gluposti u ovom postu, kada već nemaš šta pametnije za raditi.
A ja ću, sada kada sam si dao oduška jer sam ti onu prešutio, ubuduće se povesti za onim savjetom kojeg si mi baš ti dao: "Šta se živciraš? To je nick, tip kojeg vjerojatno nikada nećeš upoznati i baš te briga tko je iza njega."
Hvala ti na tome.
21.11.2017 | 18:10
Sve je rješeno Kloba, ja ti neću odgovarati na postove i sjahat će s tebe. Nikad nisam nikoga provocirao, pa neću niti tebe, da sam negdje pogriješio ili te uvrijedio, nebi mi bio nikakav problem da se ispričam. Neznam, možda sam limitiran, pa to ne vidim. Što se tiče OLED_a i tehničara, zašto bi on trebao znati, on mora znati popraviti kvar. Koje si ti konstrukcije iz toga izvukao, da sam ga uvrijedio, do spominjanje nekakvih fakulteta, uopće neću diskutirati. Ti i ja vjerojatno pratimo iz hobija te tehnologije, ali se sjećam da su taj OLED najavljivali kao "sveti gral" ekrana, samo je tehnologija valjda bila preskupa. Što se tiče QLED inačice samsunga to ti je isto kako mi imamo HDR, a nemamo.

Želim ti da te dobro služi taj problematičan tv...pozdrav.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 40 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, Riba, Sank, ZeljkoB, Anonimci (624)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO