I tako...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

I tako...


01.10.2017 | 08:56
OK, to sto si otisao ne daje ti za prai srati po nama koji smo ostali bez obzira na motiv. Iako raslicitih politickih pogleda smayoo i ja smo isti faks zavrsili i ostali u RH. Svako se bori na svoj nacin poboljsati svoj i zivot svoje obitelji kao i probati utjecati na okolinu.
Ti si se s druge strane predao i otisao.
Tvrdis kako si zavrsio najtezi faks u drzavi (sto je relativno jer ETF meni nije bio osobito tezak), sto mi namece ideju kako si isto mogao i ovdje zaraditi (ako si spsoban zavrsiti najtezi faks u RH onda si sposoban i privatno raditi i zaraditi, te jos i zaposliti nekoga tko je manje sposoban).
U svakom slucaju, sretno ti bilo i kako si rekao "sumnjam da cu se ikad vratiti".
01.10.2017 | 09:44
zabac kaže:
OK, to sto si otisao ne daje ti za prai srati po nama koji smo ostali bez obzira na motiv. Iako raslicitih politickih pogleda smayoo i ja smo isti faks zavrsili i ostali u RH. Svako se bori na svoj nacin poboljsati svoj i zivot svoje obitelji kao i probati utjecati na okolinu.
Ti si se s druge strane predao i otisao.
Tvrdis kako si zavrsio najtezi faks u drzavi (sto je relativno jer ETF meni nije bio osobito tezak), sto mi namece ideju kako si isto mogao i ovdje zaraditi (ako si spsoban zavrsiti najtezi faks u RH onda si sposoban i privatno raditi i zaraditi, te jos i zaposliti nekoga tko je manje sposoban).
U svakom slucaju, sretno ti bilo i kako si rekao "sumnjam da cu se ikad vratiti".


Citaj malo sa razumijevanjem pa ces vidjeti razloge iz kojih sam otisao I ajde mi navedi iti jednu recenicu gdje sam ja srao po drugima koji ostaju? Molio bih te da ne izokreces moje rijeci kako tebi odgovara. Hvala
01.10.2017 | 09:49
Naravno da se nikad neće vratiti. Jer će, kad jednom ode, shvatiti da je tržište rada na kojem otvoreno konkurira kao deficitarni kadar - cijela Europska unija. U kojoj je trenutno jedino u Bugarskoj - lošije nego u Hrvatskoj. A i to samo još godinu-dvije. Onda ćemo i službeno postati dno EU. Septička jama. Zašto bi se, dakle, ikad vratio? Ako mu se ne svidi u Engleskoj, ima još 26 zemalja poizbor, a svugdje bolje, nego ovdje.
I čime on to "sere" po nama? I zašto "se predao"? Zato što je odbio (kao što smo i mi trebali) dalje hraniti karcinom? Ovom zemljom vlada (pri tom ne mislim na izvršnu vlast, nego na populus, masu čija se volja provodi) metastatska, indolentna, apatična masa koja vjeruje da je njihovo pravo da dovijeka odnekud dobivaju više nego što su zaradili, koja se poziva na "stečena prava" da ih se tko zna otkud financira na grbači 20% populacije koja u prosjeku radi 60-80 satne tjedne, 50 tjedana godišnje, bez nade da se ikad osove na noge, a kamoli imaju obitelj.
01.10.2017 | 09:57
Meni su 1993. u Njemačkoj nudli stipendiju veću nego što je moj stari u to doba imao plaću kao inženjer s 30 godina iskustva. Odbio sam, bez sekunde dvojbe, jer sam vjerovao da se za bolju budućnost Hrvatske treba boriti. Jer sam bio u zabludi - mislio sam da je problem Hrvatske - rat i kvarni ljudi na vlasti.
A stvarni je problem u tome što su problem Hrvatske - kvarni ljudi POSVUDA. 80% hrvatskih građana NE ŽELI ŽIVJETI POŠTENO, nego želi živjeti NEPOŠTENO, ali tako da su oni u povlaštenom položaju, na teret bilo koga, pa i svog prvog susjeda. Ovo društvo, OVA ZEMLJA, dokle god stoji na takvom grotesknom sustavu vrijednosti, ne zaslužuje NIČIJU žrtvu. Ničiju. Tko god je sposoban, treba svoju sposobnost ostvariti negdje drugdje, van dohvata pijavica, van dohvata metastaza. Kad bi svi sposobni otišli, možda karcinom ne bi više imao tko hraniti pa bi crkao. Pa bi onda možda mogli imati šansu izgraditi društvo na zdravim temeljima.
01.10.2017 | 10:20
Gjuroo kaže:
Sad se već više brinem za nas koji ostajemo u ovom zvjerinjaku, a nismo politički podobni ni za plave ni za crvene.


Ja se ne brinem za nas. 15 godina nam treba da nam najmlađe dijete krene u život, kakav god da odabere. U bilo kojem trenutku kad mi pukne film, ovo isto što radim ovdje, mogu raditi bilo gdje u EU. Ako pak izdržimo ovdje toliko dugo, nakon toga nam je još i lakše. Toliko koliko treba supruzi i meni, zaradimo si u 2 dana tjedno.
01.10.2017 | 10:40
Bertone kaže:
@smayoo, koje si ti zlo od čovjeka
... taman kad su se duhovi na forumu malo primirili ti ih sve podjebeš i degneš na zadnji sa jednim linkom na članak i Kalamarkovskim komentarom


Kalamarkovskim? Nije tipfeler nego si baš mislio na lik iz Spužva Boba? Jbg, ne volim biti takav, ali - evo... volio bih da me netko argumentirano pobije. Ne argumentom "dužni smo se domoljubno boriti za svoju domovinu, do smrti, dok se hrpa mlatimudana baškari na našem patriotizmu", nego nečim na liniji "evo, vidi ovo, to je jasan dokaz da neće biti ovako zauvijek".
01.10.2017 | 10:47
Evo ti samo jedan od primjera zasto mladi odlaze kad vide stvari kako funkcioniraju u ovoj drzavi:

Da bih dobio radnu dozvolu trebam izvaditi potvrdu o nekaznjavanju. Ovo da je uredena drzava bih tu potvrdu dobio u 5 klikova misem i isprintao bih si ju kod kuce. Ali ne, ja za to trebam otici u Ministarstvo pravosuda. Tamo, za jedan jedini papir trebam platiti 40kn biljega i FOTOKOPIRATI osobnu/putovnicu (u danasnje vrijeme oni trebaju fotokopiju nekog dokumenta!). Odradim sve to i imam sta vidjeti - RADNO VRIJEME. Mozete vec pogadati, od 9-13!
To ne bi bio kraj price da u tom uredu gdje se izdaju potvrde sjede 3 osobe. Jedan mladi muski radi, zaprima 3 po 3 prijave i onda ide iza i vraca se sa isprintanim prijavama (to traje cca 10-tak min!). Gospoda pored, u tih cca pola sata sto sam bio tamo je zaprimila ravno JEDNU prijavu i to pravosudnog ispita. A iza njih sjedi starija gospoda, cca 50-tak godina. Njezin opis posla u tih pola sata je bio sljedeci - cca 10-15 min je provela citajuci VIJESTI (24 sata) na SLUZBENOM KOMPJUTERU, cca 10-tak minuta je provela na FACEBOOKU, a ostalo vrijeme je provela na SLUZBENOM TELEFONU pricajuci sa nekom osobom izvana o tome kako je vidjela da je neka gospoda sto je radila sa njima umrla. Ajde mi sada ti reci sljedece:
1. Koliko je ona produktivna na tom poslu?
2. Sta da je tebi trebala informacija, a ona je na sluzbenom telefonu nevezano za svoj posao, sta bi ti napravio u tom slucaju znajuci sve ovo od ranije?
3. Sto da sam ja to snimio i prijavio? Pogadas vec - ja bih dobio prijavu za neovlasteno snimanje,a toj gospodi ne bi falila dlaka sa glave, vec bi ju sef zastitio (ili je i sama sefica!)

Tako nesto, da se u bilo kojoj uredenoj drzavi dogodi, ta osoba bi iste sekunde letila sa tog radnog mjesta i ne bi se mogla zaposliti nigdje u drzavnoj upravi! Ma sta u drzavnoj upravi, nitko joj ne bi vise dao posao jer vide da nije sposobna odraditi ga.

E vidis dragi moj zabac, zbog takvih parazita i uhljeba koje MI sa krvavo zaradenim novcima financiramo da bi oni tijekom radnog vremena citali vijesti na 24sata i bili na facebooku, zbog takvih mi mladi odlazimo!
01.10.2017 | 10:47
Mislio sam da će se možda jednog dana zaželjeti doma, sa skupljenim novcima otići ovdje u mirovinu, otvoriti kliniku - ili kupiti vikendicu na moru ili u Gorskom kotaru, što mu više paše.
Nešto u tom smislu. I to znaju ljudi raditi. Ne odu svi zauvijek. Niti možemo znati jesu li ovi što su otišli otišli zauvijek ili će ih oprati nostalgija za društvom - jer vani si radnik, a društvo je društvo - to puno ljudi koji odu van kažu.
Puno ih ode na radni vijek pa se na mirovinu vrate. Ništa loše nisam mislio...
Ja nemam kristalnu kuglu pa ne tvrdim niti da će se vratiti, niti da se neće vratiti. A to koliko ima država na izboru već zna... Do 26 valjda zna računati. A ima ih i više, kada savlada engleski i "nabilda CV" može ići bilo gdje. Dijete je u NZ.
A depresija se odnosila na vrijeme, ne na išta drugo. Čekaj da te opere mjesec dana neprestane kiše, sa svega po par dana oblačnog kao ok vremena. Njihova ljetna sezona traje 6 tjedana. Naša od Uskrsa do kraja 10 mjeseca, ako se ne varam.
Hrvatska ima više sunčanih dana od Sydneya.
01.10.2017 | 10:57
smayoo kaže:
Meni su 1993. u Njemačkoj nudli stipendiju veću nego što je moj stari u to doba imao plaću kao inženjer s 30 godina iskustva. Odbio sam, bez sekunde dvojbe, jer sam vjerovao da se za bolju budućnost Hrvatske treba boriti. Jer sam bio u zabludi - mislio sam da je problem Hrvatske - rat i kvarni ljudi na vlasti.
A stvarni je problem u tome što su problem Hrvatske - kvarni ljudi POSVUDA. 80% hrvatskih građana NE ŽELI ŽIVJETI POŠTENO, nego želi živjeti NEPOŠTENO, ali tako da su oni u povlaštenom položaju, na teret bilo koga, pa i svog prvog susjeda. Ovo društvo, OVA ZEMLJA, dokle god stoji na takvom grotesknom sustavu vrijednosti, ne zaslužuje NIČIJU žrtvu. Ničiju. Tko god je sposoban, treba svoju sposobnost ostvariti negdje drugdje, van dohvata pijavica, van dohvata metastaza. Kad bi svi sposobni otišli, možda karcinom ne bi više imao tko hraniti pa bi crkao. Pa bi onda možda mogli imati šansu izgraditi društvo na zdravim temeljima.

S ovim se, na našu žalost, moram složiti. Tko to nije uvidio, još se nije probudio...
01.10.2017 | 11:01
Da, mmesko, na žalost samo se potvrda za Hrvatsku može izvaditi na eGrađani, ova za inozemstvo se u Zagrebu vadi u Zagrepčanki (koliko znam), a u ostalim gradovima isto odvojeno. Istina je to što pričaš, stvarno je.
I samo da ovo dodam - Žabac - i ja držim da se mmesko nije "predao", već se - upravo suprotno - bori za svoje bolje danas i sutra.
To je ono što mi u Hrvatskoj kao imamo, a zapravo nemamo. Pravo na potragu za srećom, odnosno da živimo na način koji nama osobno donosi radost - kako stoji u američkoj Deklaraciji neovisnosti.
01.10.2017 | 11:12
Kloba kaže:
Mislio sam da će se možda jednog dana zaželjeti doma, sa skupljenim novcima otići ovdje u mirovinu, (...) Puno ih ode na radni vijek pa se na mirovinu vrate. Ništa loše nisam mislio...


Naravno. Nisam ja ništa loše ni shvatio. Hrvatska se ionako u to pretvara - Floridu EU-a.

A depresija se odnosila na vrijeme, ne na išta drugo. Čekaj da te opere mjesec dana neprestane kiše, sa svega po par dana oblačnog kao ok vremena.


Kome pričaš? Ja sam iz Rijeke, ej...

Njihova ljetna sezona traje 6 tjedana. Naša od Uskrsa do kraja 10 mjeseca, ako se ne varam.


Njihovi prihodi im omogućavaju da 20-30 vikenda godišnje avionom odu kamo god žele - od Tenerifa do Grčke.
01.10.2017 | 11:20
I to ti stoji, Smayoo. Ma, pokušavam sam sebe uvjeriti kao ti '93. - da će mmesko i njegova generacija jednom doć natrag pa lupiti šakom po stolu i složiti stvari kako spada ovdje. Ali, ne ide.
Ni sam sebe ne mogu uvjeriti, kamoli vas...
Mmesko, ako ti nije bed - gdje si točno dobio posao? Koja država u UK, koji grad? Ako ne želiš odgovoriti na ovo, samo zanemari pitanje - sve ok.
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.10.2017 | 11:49
Mene je u ovoj temi zbedirala spoznaja kako je Facebook ubio dobri stari pasijans i minesweeper...

01.10.2017 | 11:54
Da, to zaista nije u redu od njih...
01.10.2017 | 12:37
Da, bas ovo sto smayoo govori, njihovi prihodi i uvjeti zivota i rada im omogucavaju jedan sasvim drugaciji zivot. Bas ovo sto navodi - znam ljude koji odrade svoj radni tjedan pon-cet (40h) i onda svaka 2-3 tjedna provedu pet/sub/ned na tenerifima Ako se to u Hrvatskoj moze sa ovim nasim placama onda svaka cast. A da ne kazem da je razlika u stilu zivota i uvjetima takva da ti od tvoje jedne mjesecne place ostane dovoljno da si SVAKI mjesec mozes omoguciti novi iPhone X (buduci da je ovo jabucnjak ). Ako si to netko ovdje moze priustiti skidam mu kapu! (naravno uz posten rad od 40h/tjedno)

@Kloba normalno da mi nije problem. Birmingham, sredisnja Engleska, tocno na pola puta izmedu Londona i Manchestera/Liverpoola. Eto, ako te jos nesto zanima slobodno pitaj
01.10.2017 | 12:39
smayoo kaže:
... A stvarni je problem u tome što su problem Hrvatske - kvarni ljudi POSVUDA. 80% hrvatskih građana NE ŽELI ŽIVJETI POŠTENO, nego želi živjeti NEPOŠTENO, ali tako da su oni u povlaštenom položaju, na teret bilo koga, pa i svog prvog susjeda. Ovo društvo, OVA ZEMLJA, dokle god stoji na takvom grotesknom sustavu vrijednosti, ne zaslužuje NIČIJU žrtvu. Ničiju...

Ovo je bit svega... thumbs up

smayoo kaže:

Kalamarkovskim? Nije tipfeler nego si baš mislio na lik iz Spužva Boba? Jbg, ne volim biti takav, ali - evo... volio bih da me netko argumentirano pobije. Ne argumentom "dužni smo se domoljubno boriti za svoju domovinu, do smrti, dok se hrpa mlatimudana baškari na našem patriotizmu", nego nečim na liniji "evo, vidi ovo, to je jasan dokaz da neće biti ovako zauvijek".

Nije tipfeler
Usput, Bikini dolina je preslikana Hrvatska.
01.10.2017 | 12:56
mmesko kaže:
Evo ti samo jedan od primjera zasto mladi odlaze kad vide stvari kako funkcioniraju u ovoj drzavi:

Da bih dobio radnu dozvolu trebam izvaditi potvrdu o nekaznjavanju. Ovo da je uredena drzava bih tu potvrdu dobio u 5 klikova misem i isprintao bih si ju kod kuce. Ali ne, ja za to trebam otici u Ministarstvo pravosuda. Tamo, za jedan jedini papir trebam platiti 40kn biljega i FOTOKOPIRATI osobnu/putovnicu (u danasnje vrijeme oni trebaju fotokopiju nekog dokumenta!). Odradim sve to i imam sta vidjeti - RADNO VRIJEME. Mozete vec pogadati, od 9-13!


Jesi li dobio potvrdu ili si kao ja dao zahtjev da ti je izdaju za Kuvajt a dobio si je za Kanadu (!)? K je K, pretpostavljam. Naravno nitko nije bio kriv pa sam platio jos 40 kuna "biljega", a i nije mi se dalo raspravljati s njima, samo sam htio otici.
01.10.2017 | 12:58
Kloba kaže:
Mislio sam da će se možda jednog dana zaželjeti doma, sa skupljenim novcima otići ovdje u mirovinu, otvoriti kliniku - ili kupiti vikendicu na moru ili u Gorskom kotaru, što mu više paše.
Nešto u tom smislu. I to znaju ljudi raditi. Ne odu svi zauvijek. Niti možemo znati jesu li ovi što su otišli otišli zauvijek ili će ih oprati nostalgija za društvom - jer vani si radnik, a društvo je društvo - to puno ljudi koji odu van kažu.


Pa ja cu se prvi vratiti, ali onda kada si zaradim za pristojnu penziju i zivim ladeci jaja na moru tako da imam cim manje dodira sa "drzavnim aparatom" i ljudima koji mi nisu po volji. Hrvatska je Florida Evrope. Evo jos jucer sam si rekao da se necu baviti ovom temom, i propade naum.
01.10.2017 | 13:01
Dijete kaže:
Mene je u ovoj temi zbedirala spoznaja kako je Facebook ubio dobri stari pasijans i minesweeper...



01.10.2017 | 13:10
hahahaha Riba ti si jos bolje prosao
Dobio sam jer sam im izricito napisao da mi treba za Veliku Britaniju, a u zagradi sam stavio i tocnu drzavu gdje idem (zlu ne trebalo). Na to se ne mogu pozaliti, taj tip koji je jedini radio tamo je taj dio obavio kako treba.
01.10.2017 | 13:22
mmesko kaže:
hahahaha Riba ti si jos bolje prosao
Dobio sam jer sam im izricito napisao da mi treba za Veliku Britaniju, a u zagradi sam stavio i tocnu drzavu gdje idem (zlu ne trebalo). Na to se ne mogu pozaliti, taj tip koji je jedini radio tamo je taj dio obavio kako treba.


I ja sam napisao jer se mora dati pismeni zatjev i slati postom iz Rijeke...dzabe....
01.10.2017 | 13:45
Baš gledam, West midlands - vrijeme zapravo skroz ok za Englesku, ljetna temperatura malo viša od 20-ak stupnjeva, zimska malo viša od 5.
Ne znam za padaline, ali nije preblizu Škotskoj, pa ne bi trebale biti skroz jake i turbo česte.
Mislim da ćeš uživati, mmesko.
Posjeti što više dvoraca možeš u slobodno vrijeme. Imaš šta gledati godinama, koliko su očuvani.
Već je njihov parlament zanimljiv. Za par metara je duži (širi) od mađarskog. Izgorio je u velikom londonskom požaru ne znam točno koje godine, ali onda se u vrijeme kraljice Viktorije (19. stoljeće) njen muž Albert Coburg počeo baviti (patronizirati) obnavljanje parlamenta, i nije doživio njegovo dovršavanje 1870. godine, mislim. Inače, oni su imali devetero djece i Viktoriju zovu bakom kraljevske Europe. Živjela je do 1901. Ne znam je li ju Elizabeta II prešišala po duljini vladavine. I Viktorija je imala i zlatni i dijamantni jubilej.
Ma super, baš mi je drago radi tebe!
01.10.2017 | 16:35
Da, vrijeme nije toliko ekstremno kao kod nas od +40 do -20
Hocu, to je medu prvim stvarima na listi koje moram posjetiti. Dobit ce te i slike kad odem gore, pogotovo sto se i bavim u slobodno vrijeme fotografijom. Pa se nadam da ce i to privuci jos koga za posjetu/preseljenje
Hvala na lijepim zeljama
01.10.2017 | 18:46
https://hrti.hrt.hr/video/show/3915311/n...u-2-1-listopada-2017

West Midlands je onaj dio Engleske gdje je zapravo kolijevka svih engleskih arhetipova, svega onog što prosječnom čovjeku padne na pamet kad se kaže "Engleska". Unutar sat lagane vožnje jako lijepim krajolikom od Birminghama možeš doći do:
- Coventryja - uz koji se veže priča o Lady Godivi, a to je inače srce nekadašnje britanske auto-industrije i grad koji je pretrpio najteža razaranja za vrijeme WW2 jer su se tamo u tvornici Rolls Roycea proizvodili (i danas se proizvode) avionski motori
- Derbyja - tamo su one poznate konjske utrke, i stjecište onih super fancy damskih šešira
- Stratford upon Avon - rodnog grada Williama Shakespearea
- Nottinghama i Sherwoodske šume
- Warricka - najbolje očuvanog srednjevjekovnog zamka u UK, a, rekao bih, i među najbolje očuvanim u Europi
- gradića u kojem je snimana jedna sezona Ubojstava u Midsommeru
...

Po tim malim mjestima, u pubovima možeš pojesti ona autentična engleska jela koja su sami Englezi već pomalo zaboravili i kojih nema u velikim gradovima. Roast beef, Shepherd's Pie, Haggis, Kidney Pie...

Često sam bio tamo, godinama sam poslom išao na sajmove u Birmingham i Coventry. Od svega što sam vidio, to je meni najljepši dio Engleske (baš Engleske, ne cijele UK).
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.10.2017 | 20:40
smayoo kaže:
https://hrti.hrt.hr/video/show/3915311/n...u-2-1-listopada-2017
Od svega što sam vidio, to je meni najljepši dio Engleske (baš Engleske, ne cijele UK).


Joj, ja bih jos dodao Lake District, kao jedini njihov nacionalni park u kojem sam bio. 2002 sam proveo tamo tjedan dana. Smjestaj mi je bio u sobicku iznad puba. Vrijeme sam provodio u setnjama i voznji motornim camcem...
01.10.2017 | 21:02
Ima super dokumentarna serija Secrets of the great british castles.
Prvo sam par epizoda vidio na Viasat History, a kompletna je na Netflixu.
Ima dvije sezone po 6 epizoda, a jedna se epizoda bavi dvorcem Warwick, gdje su živjeli grofovi među kojima je najpoznatiji Richard Neville - 16. grof od Warwicka, zvan "the Kingmaker" - koji je u Ratu ruža "igrao" paralelno na Georgea Plantageneta, uz javnu podršku njegovom bratu i zakonitom kralju Edwardu IV. Ovaj ga je razotkrio, došlo je do bitke gdje je Warwick proboden kopljem, ali je ranjen, no ne i ubijen. Potom je osuđen na smrt. Malo je reći da je umirao mučno. Sa 43 godine, koliko je doživio, zbog pohlepe i veleizdaje osuđen je na kaznu vješanja (ali ne do smrti, već do samog ruba iste), nakon čega je spuštan i opet dizan da bi mu na kraju ruke i noge privezali za četiri konja kako bi ga jahači krenuvši istovremeno u galop, raščetvorili...
Živio je od 22. 11. 1428. do 14. 4. 1471.
Čerečenje i kotač su mi najgnusnije smrti toga doba.
Izuzev bolesnog Torquemade i crkvene inkvizicije, on i to mučenje spada u posebno ludu kategoriju.
Ali zanimljivo mi je to sve jako.
Warwick_Castle_May_2016.jpg
02.10.2017 | 06:49
Baš dobra emisija od Stankovića - Dijete. Hvala na linku!
  • Dijete
  • Posjetitelj
02.10.2017 | 07:00
Kloba kaže:
Baš dobra emisija od Stankovića - Dijete. Hvala na linku!


Smayoo je stavio link.

Ovime smo samo dokazali da je ponavljanje majka znanja.
02.10.2017 | 07:44
Da, baš.
Paralelno to gledam i tu pišem. Vidim tvoj post i uopće se ne obazirem na ovo "Smayoo kaže"...
A budala, šta ćeš.
Sorry, Smayoo!
02.10.2017 | 08:54
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 41 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO